کمپرسور, معرفی ابزار, هیوندای

جعبه گشایی وبررسی ارزش خرید کمپرسور هوا 50 لیتری هیوندای AC5025

خرید کمپرسور هوا, کمپرسور هوا هیوندای, کمپرسور هوا 50 لیتری هیوندای, نقد و بررسی کمپرسور هوا هیوندای, بهترین کمپرسور هوا هیوندای, مشخصات فنی AC 5025 hyundai, نقد و بررسی ابزار, آیچوب, ابزار نجاری,

کمپرسور هوا 50 لیتری هیوندای یکی از شناخته شده ترین مدل های کمپرسور هوا موجود در بازار ایران است. در این مقاله و ویدئو به بررسی کامل این کمپرسور هوا پرداختیم.

کمپرسور هوا یکی از ابزارهای پرکاربرد در صنایع مختلف و به‌خصوص صنعت چوب است. در این نوشته به بررسی و جعبه گشایی کمپرسور هوا هیوندایی AC 5025 می‌پردازیم.

جعبه گشایی وبررسی ارزش خرید کمپرسور هوا 50 لیتری هیوندای AC5025

هیوندای کره یکی از شرکت‌های صاحب‌نام در جهان است که درزمینهٔ تولید ابزارهای بادی (پنوماتیک) فعالیت‌های ویژه‌ای دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با این ابزار بیشتر آشنا شوید.

AC 5025 یک کمپرسور هوا با ظرفیت 50 لیتر است که از آن می‌توان برای راه‌اندازی انواع ابزارهای بادی استفاده کرد. در صنعت چوب عموماً از کمپرسور هوا برای راه‌اندازی دستگاه‌هایی مانند میخکوب و منگنه کوب و پیستوله رنگ کاری و … استفاده می‌کنند.

مشخصات فنی کمپرسور هوا 50 لیتری هیوندای

همان‌طور که می‌دانید، بخشی از پروسه نصب سازه‌های چوبی در محل پروژه انجام می‌شود و کمپرسور هوا هم به‌عنوان راه‌انداز ابزارهای بادی باید به محل پروژه حمل شود. کمپرسور هوا AC 5025 هیوندای با موتور 2.5 اسب بخار و ظرفیت 50 لیتر، یک ابزار مناسب برای استفاده در زمان نصب و به‌خصوص حمل با خودرو است.

 

تماشای ویدئو کامل بررسی کمپرسور هوا 50 لیتری هیوندای

تماشا این ویدئو با ترافیک نیم بها محاسبه می شود!

 

021-66066072

 

مقالات و ویدئوهای بیشتر در مورد کمپرسور هوا را می‌توانید در لینک‌های زیر دنبال کنید:

کمپرسور هوا چیست؟ + نکته‌های مهم در انتخاب و خرید کمپرسور هوا
کمپرسور چند لیتری بخریم؟ لیست مصرف ابزارهای بادی
کمپرسور سایلنت یا کمپرسور بی‌صدا چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟
برای کاهش صدای کمپرسور هوا چه کارهایی انجام دهیم؟
نکته‌های خرید کمپرسور هوا سایلنت یا بی‌صدا چیست؟
بهترین روغن برای کمپرسور باد چیست؟
راهکارهای افزایش طول عمر کمپرسور هوا
دلیل سوختن موتور کمپرسور هوا چیست؟
فیلتر کمپرسور هوا و رطوبت‌گیر چیست و چرا اهمیت دارد؟
آموزش تعمیر شیلنگ باد فنری کمپسور هوا بدون هیچ هزینه‌ای
فشار هوای ابزار بادی کارگاه نجاری باید چه مقدار باشد؟

 

شکل ظاهری این کمپرسور هم مانند هم رده‌های خود است. یک موتور تک فاز (تک خازن) با سرعت چرخش 2800 دور در دقیقه نیرو را از طریق شفت به میل لنگ منتقل می‌کند. دو چرخ موجود در زیر مخزن و دسته آل L شکل نصب شده بر روی آن به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی دستگاه را به محل مورد نظرتان حمل‌ونقل کنید.

تمامی بخش‌های موتور و بخشی از سیلندر کمپرسور هوا AC 5025 هیوندای با استفاده از یک قاب محافظ پلاستیکی مقاوم پوشش داد شده است که مانع ایجاد آسیب به اپراتور و قطعات موتور می‌شود. یک پروانه در انتهای موتور وظیفه خنک کردن آن را بر عهده دارد که زیر درپوش محافظ قرار گرفته است.

درصورتی‌که به این درپوش فشار زیاد وارد کنید، ممکن است با پروانه موتور برخورد داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم دستگاه را زمانی که روشن است، حمل‌ونقل نکنید.

پیشنهاد آیچوب:

بهترین روغن برای کمپرسور باد؟ چه روغنی مناسب کمپرسور کارگاه است؟

 

فیلتر هوا ورودی کمپرسور هوا ۵۰ لیتری

یک فیلتر هوا در قسمت بالای سیلندر نصب شده که مانع از ورود گرد و خاک به داخل سیلندر می‌شود. حفاظت از این بخش و تمیز نگه داشتن آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

با چرخش درپوش این فیلتر به سمت چپ، دسترسی به فیلتر کاغذی آن فراهم می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم به‌طور منظم فیلتر کاغذی را با فشار باد تمیز کنید هوا به‌راحتی وارد سیلندر شود و به عبارتی عملیات مکش هوا با سرعت و قدرت بیشتر انجام شود.

در کمپرسور هوا AC 5025 هیوندای هوای تولید شده از طریق یک لوله مسی به مخزن منتقل می‌شود که با یک انشعاب بخشی از هوا تولید شده جهت سنجش مقدار فشار به سوئیچ فشار (قطع کن) متصل شده است.

یکی از مهم‌ترین مزایای لوله مسی این است که به کم کردن حرارت هوای تولید شده توسط سیلندر کمک می‌کند تا رطوبت کمتری داخل مخزن جمع شود. در مسیر لوله مسی اصلی، یک شیر یک‌طرفه وجود دارد که مانع از برگشت هوا از مخزن به سمت سیلندر می‌شود.

پیشنهاد آیچوب:

معرفی و بررسی کمپرسور هوا سایلنت هیوندای 1550 AC

 

شیر تنظیم فشار خروجی هوا کمپرسور هوا

در قسمت بالای مخزن، کیت کنترل فشار و خروجی هوا نصب شده است که دو عدد خروجی هوا، دو عدد مانومتر و شیر کاهنده فشار هوا را شامل می‌شود.

خروجی‌های این کمپرسور هوا از نوع کوپلینگی هستند که به‌راحتی می‌توانید انواع شیلنگ باد آماده در بازار را به آن متصل کنید. البته این کوپلینگ ها به‌راحتی باز می‌شوند و امکان نصب اتصالات دیگر نیز وجود دارد. در ادامه به توضیح هر بخش می‌پردازیم.

همان‌طور که توضیح دادیم، دو خروجی هوا در این دستگاه وجود دارد که با استفاده از یک شیر تنظیم فشار می‌توان مقدار فشار هوای خروجی را برای یکی از خروجی‌ها تنظیم کرد.

با چرخش این پیچ، فشار یکی از خروجی‌ها کم می‌شود. به عبارتی شما می‌توانید با توجه به فشار هوای مورد نیاز برای ابزار بادی خود تنظیم کنید.

دو درجه فشار سنج مانومتر فشار هوای خروجی را در دو حالت PSI و BAR نشان می‌دهد.

پرشر سوییچ کمپرسور هوا ۵۰ لیتری هیوندای

در قسمت بالای سوئیچ فشار، یک شستی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید دستگاه را خاموش و روشن کنید. البته یکی از مهم‌ترین پیشنهادهای ما این هست که در صورت ترک محل کار، دوشاخه برق کمپرسور دستگاه را از پریز بکشید.

یک شیر اطمینان در صورت عملکرد نادرست سوئیچ فشار و ایجاد فشار زیاد، عمل می‌کند و هوای داخل کمپرسور تخلیه می‌شود. درواقع این شیر اطمینان آخرین سیستم مقابله با خطر کمپرسور هوا است.

در قسمت زیر مخزن یک پیچ برای خروج رطوبت کمپرسور وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان آب جمع شده در داخل مخزن را تخلیه کنید. پیشنهاد می‌کنیم بعد از یک روز کاری، این پیچ را باز کنید تا آب و رطوبت موجود در مخزن به‌خوبی تخلیه شود.

درصورتی‌که در زمان تخلیه آب مخزن قطرات روغن مشاهده کردید، مطمئن باشید که یک مشکل جدید بخش سیلندر دستگاه را تهدید می‌کند.

پیشنهاد آیچوب:

دلیل سوختن موتور کمپرسور هوا چیست؟ مهم ترین دلیل اینجاست!

 

شیر تخلیه مخزن پمپ باد هیوندای

برای سرویس دوره‌ای و تعویض روغن دستگاه، یک مهره در کنار پوسته سیلندر وجود دارد که با باز کردن آن روغن داخل سیلندر تخلیه می‌شود. البته بعد از باز کردن این پیچ باید کمی حوصله به خرج دهید و اجازه دهید روغن به آرامی تخلیه شود. یک نشانگر شیشه‌ای مقدار روغن موجود در داخل سیلندر را نشان می‌دهد.

در هنگام اضافه کردن روغن به داخل سیلندر باید در نظر داشته باشید که این کار را به آرامی انجام شود تا روغن کامل نشست کند و مقدار درست بر روی نشانگر نمایش داده شود.

بر روی نشانگر کمپرسور هوا AC 5025 هیوندای یک نقطه قرمز وجود دارد که مقدار روغن باید در مرکز این نقطه قرار بگیرد. برای مشاهده محل دقیق روغن نکته‌ای که باید به اون توجه کنید، تراز بودن دستگاه است.

نشانگر روغن کمپرسور هوا

نکته‌های مهم برای تعویض روغن

برای تعویض روغن هم باید صبور باشید. اجازه دهید روغن به آرامی تخلیه شود و پس از آن اقدام بستن پیچ تخلیه کنید.

همیشه دوشاخه برق را از پریز بکشید.

ورودی روغن یک سوراخ جهت خروجی باد دارد. باد اضافی سیلندر از این بخش تخلیه می‌شود.

پیشنهاد آیچوب:

کمپرسور سایلنت یا کمپرسور بی صدا چیست؟ چه معایب و مزایایی دارد؟

 

شیر اطمینان کمپرسور هوا ۵۰ لیتری هیوندای

جمع‌بندی پایانی خرید کمپرسور هوا هیوندای AC 5025

انتخاب کمپرسورهای هوا معمولاً با توجه به حجم مخزن صورت می‌پذیرد. کمپرسورهای 50 لیتری یکی از بهترین مدل‌ها برای استفاده در کارگاه‌های خانگی، کارگاه‌های نیمه‌صنعتی و حمل برای استفاده از آن در پروژه‌های ساختمانی است.

AC 5025 هیوندای با گارانتی ایران هیوندای انتخابی مناسب برای استفاده در کارگاه نجاری است. این دستگاه‌ها عموماً استهلاک بالایی ندارند؛ اما رعایت چند نکته مهم است.

 •  دستگاه را در محیطی تمیز و بدون گرد و خاک نگه‌داری کنید.
 •  کمپرسور هوا را تراز نگه‌دارید تا در حالت بهینه عمل کند.
 •  همیشه روغن دستگاه را سریع‌تر از حالت استاندارد تعویض کنید.
 •  این مدل کمپرسور هوا را طولانی‌مدت روشن نگه ندارید و اجازه دهید خنک شود.
 • شیر پایین مخزن را هر روز باز کنید تا رطوبت داخل آن تخلیه شود.

برای خرید این کمپرسور هوا پیشنهاد می‌کنیم از طریق فروشگاه اینترنتی کیف ابزار اقدام کنید.

021-66066072

17 نظر در “جعبه گشایی وبررسی ارزش خرید کمپرسور هوا 50 لیتری هیوندای AC5025

 1. 09114624769 گفت:

  درود بر شما من کمپرسور 50لیتری (AC 5025 هیوندای) رو دارم خازن این کمپرسور سوخته با توجه به اهمیت دقیق بودن شماره خازن و اینکه مشخصه ای روش نیست که دقیقا همون میکرو فاراد تهیه کنم لطفا راهنمایی بفرمایید که uf خازن باید چه شماره ای باشه که تهیه کنم؟ سپاس از شما

  1. آیچوب گفت:

   درود بر شما
   باید از فروشنده و یا نمایندگی فروش با توجه به مدل دستگاه بپرسید
   قطعا آن ها با توجه به هزینه ای گه بابت خرید شما دریافت کردن موظف به راهنمایی هستند

   1. 09114624769 گفت:

    درود بر شما کاملا درست میفرمایید ولی چند سال قبل خریدم و اون شرکت دیگه منحل شده و موجودیت خارجی نداره
    و به هیچ صورتی بهش دسترسی ندارم به خاطر همین از شما پرسیدم
    لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

 2. Karjal گفت:

  با سلام و عرض ادب
  پیشنهاد هایی داشتم :
  1. لطفا قسمت عضویت به سایت اضافه کنید تا حداقل فعالیت هرشخصی در سایت برای نظر دادن، اضافه کردن مطلبی به علاقه مندی ها یا بعدا خواندن راحت باشه
  2. هیچکدوم از فایل های ویدیویی سایت اجرا نمیشه، با سیستم دیگه هم امتحان کردم، مشکل از سرور شماست، لطفا پیگیری کنید
  فایل های قدیمی که اصلا گزینه دانلود ندارند رو نمیشه تماشا کرد
  لطفا پلیر سایت رو طوری دوباره طراحی کنید که در خود پلیر گزینه دانلود وجود داشته باشه
  3. تب های موضوعی برای سایت قرار بدین (با امکان زیرشاخه شدن موضوع مثل دیجیکالا) که امکان دسترسی بهتر به مطالبی چون آموزش، ساخت و ساز، ابزار، انواع رنگ و … راحت تر و سریع تر صورت بگیره
  4. در قسمت نظرات و پرسش، موضوع تعیین کنید تا بوسیله هر موضوع، شخص به صفحه نظرات جامع اون موضوع منتقل بشه
  اینجوری تمام نظرات مربوط به اون موضوع رو راحت پیدا و مطالعه میکنه و باعث سردرگمی در بین پست های مختلف سایت نمیشه

  با تشکر از توجه و زحمات شما عزیزان، به امید ترقی و موفقیت مثبت همه
  مهران کرجالیان

  1. آیچوب گفت:

   سلام و احترام
   در حال طراحی و اجرای ورژن جدید آیچوب تا قبل از سال نو هستیم
   سپاس از حسن توجه شما

 3. امین گفت:

  با سلام و خدا قوت خدمت شما،بنده می‌خوام یه نجاری احداث کنم خواستم که توی انتخاب ابزار کمکم کنید طبق پیشنهاد های شما در بخش کامنت ها و علاقه وافر خودم به برند بوش ابزارآلات برقی رو از همین برند انتخاب کردم به صلاح دید خودتون هر کدوم رو مناسب نبود عوض کنید.میز اره gtx 10xc اره عمودی gts150 bce اور فرز gkf600یاgof1600 دریل شارژی gsr180li میخ کوب gsk50 دریل چکشی gsb24-2 رنده برقی gho500 یا gho40-82 سمباده گرد ارزان gex125یا gex150 دریل شارژی gsr180li اره دیسکی gks190یا gks235 اره فارسی بر gcm8sjlیا gtm12یا gcm12sde پروفیل بر gco14-24j ابزار همه کاره gop30-28 سنگ فرز مینی گنده کاری دریل ستونی کمپرسور هوا دستگاه سنگ زنی گیره های مدیریت جوش ۲۵۰آمپر صبا برای ساخت انواع کمد و کابینت صندلی و میز تخت کمپرهای موتور هوم وو نظر شما راجب ابزار انتخابی؟به اندازه نیاز کارم می‌خوام تجهیزات بخرم پول رو بیخود هدر ندم ممنون از سایت خیلی خوبتون

  1. آیچوب گفت:

   سلام
   برای برآورد تجهیزات باید برنامه توجیهی تهیه کنید و تنها با اتکا به اون برنامه میشه راهنمایی مفید داشت
   در مجموع از لحاظ کیفیت ابزارهایی خوبی هستند انتخاب های شما

   1. امین گفت:

    ممنون، به نظر شما اور فرز gof 1600 ارزش اختلاف قیمت ۱۲ میلیونی رو داره؟

    1. آیچوب گفت:

     سلام امین عزیز
     بله
     با این قیمت ها منطقی به نظر میرسه.

 4. روح باران گفت:

  به نظر من کمپرسور ۶۰ لیتری کارایی بهتری داره چون ۵۰ لیتری توی پروسه نقاشی زیاد خاموش و روشن میشه و برای دستگاه ضرر داره.

  1. آیچوب گفت:

   ده لیتر تفاوت محسوسی ایجاد نمی کنه
   برای پروسه نقاشی مدام چوب حداقل باید 150 بگیرید

 5. نادر گفت:

  سلام
  لینک دانلود رایگان این ویدئو کار نمیکنه.

  1. آیچوب گفت:

   سلام نادر عزیز
   سپاس از اطلاع رسانی
   لینک ادیت شد

  2. مهدی گفت:

   درود فراوان بر شما عزیز،جدا از توضیحات کامل و جامع دقیق،ایا این کمپرسور برای دستگاه های ایربراش هم مناسبه؟

   1. آیچوب گفت:

    درود
    با دقت به حجم بله

   2. مهدی گفت:

    سپاسگزارم،حداکثر فشار باید چقدر باشه که ایربراش هم آسیب نبینه؟

    1. آیچوب گفت:

     برای ایربراش حدود 3 بار کفایت می کنه

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )