اره, اره عمودبر/چکشی

مزایای اره عمود بر نجاری چیست؟ | چرا اره چکشی بخریم؟!

خرید اره عمودبر نجاری

اره چکشی یا اره عمود بر را می‌توان یکی از ابتدایی‌ترین ابزارهایی دانست که هر نجار یا علاقه‌مند به کارهای چوبی آن را به کارگاه خود اضافه می‌کند.

 اگر حداقل تجربه و تخصص کار با چوب را داشته باشید، احتمالاً به اره عمود بر یا اره چکشی به‌عنوان یک ابزار کارآمد فکر کرده‌اید.

 اره عمود بر یکی از مدل‌های رایج و پر مصرف در صنعت چوب است که از آن برای برش انواع پروفیل‌های چوبی و ورق‌های چوبی می‌توانید استفاده کنید.

 وزن بسیار پایین اره عمو بر و قابلیت برش منحنی دو مزیت ارزشمند این دستگاه است.

 در این مقاله به دلایل در این مقاله به دلایلی که باعث می‌شود از اره عمود بر در کارگاه خود استفاده کنید می‌پردازیم اگر قصد خرید اره عمود بر نجاری را دارید پیشنهاد می‌کنم ویدئوی منتشر شده در این مقاله را تماشا کنید.

اره عمودبر آروا

 اره چکشی بر دارای یک تیغه‌ی کوچک و نازک است که به گیر بوکس این دستگاه متصل شده است. گیربکس اره چکشی هم از طریق موتور الکتریکی این دستگاه به حرکت در می‌آید و در نهایت موجب حرکت تیغه به‌صورت رفت‌وبرگشت می‌شود.

 ازآنجایی‌که برای استفاده از اره عمود بر نجاری نیاز به تجربه زیاد ندارید، استفاده از این اره برای بسیاری از مخاطب‌ها راحت و دوست‌داشتنی است.

ایجاد برش‌های نامنظم و منحنی با اره چکشی

شاید بتوان اره عمود بر را یکی از بهترین ابزارها برای برش‌های منحنی دانست. همین امر باعث می‌شود که در کارهای روستیک و مشبک‌کاری اره عمود بر بسیار پرکاربرد باشد.

 امکان برش منحنی به لطف تیغه‌های کم‌عرض اره عمود بر فراهم شده است. درصورتی‌که عرض تیغه‌اره عمود بر بیشتر از این مقدار بود، دیگر برش‌های منحنی به‌سادگی امکان‌پذیر نبود.

تماشای آنلاین ویدئو مزایای اره عمودبر نجاری

تماشا این ویدئو در برخی اپراتور ها با ترافیک نیم بها محاسبه می شود!

برش ۴۵ درجه با اره عمود بر / اره چکشی

آموزش برش ۴۵ درجه با اره عمود بر

 

 یکی از قابلیت‌هایی که در اره چکشی وجود دارد، امکان برش از ۰ تا ۴۵ درجه است. این قابلیت به لطف متحرک بودن صفحه راهنما اره عمود بر ایجاد شده است.

 به اینکه در همه اره عمود بر ها این قابلیت وجود دارد؛ اما به شخصه زیاد به برش زاویه اره عمود بر اعتمادی ندارم و پیشنهاد می‌کنم برای این برش‌ها از اره عمود بر استفاده نکنید، جز اینکه دقت در پروژه موردنظرتان زیاد اهمیت نداشته باشد.

برش دایره با اره چکشی

آموزش برش دایره با اره چکشی

 

 همان‌طور که در بالا اشاره کردیم تیغه‌های مورداستفاده در اره عمود بر بسیار کم‌عرض و نازک هستند. همین قابلیت باعث می‌شود که امکان برش دایره را اره عمود بر را داشته باشید.

 البته باز هم تأکید می‌کنیم که در اره عمود بر دقت در اولویت نیست و نباید انتظار یکنواختی در برش‌های این اره داشته باشیم.

برش مواد و متریال مختلف با اره عمود بر

 خوشبختانه در بازار ایران تیغه‌های مختلفی برای استفاده در اره عمود بر وجود دارد و مشکلی بابت تأمین تیغه اره عمود نخواهید داشت.

 همین امر موجب می‌شود که امکان برش متریالی مانند چوب و پلاستیک و فلز و گرانیت و ایرانیت و… را با استفاده از اره عمودبر و تیغه‌های مخصوصش داشته باشید.

پیشنهاد آیچوب: انواع تیغه های مورد استفاده برای اره چکشی

تیغه ارزان اره عمود بر

تیغه اره عمود بر

 

 ساختار تیغه اره عمودبر بسیار ساده است. همین امر موجب می‌شود که قیمت تمام شده تیغه اره چکشی بسیار ارزان‌تر از سایر تیغه‌های موجود در بازار باشد. البته باید به این موضوع هم دقت داشت که تیغه اره عمود بر زود کند می‌شود و معمولاً کسی آن را تیز نمی‌کند.

قابلیت تنظیم سرعت اره چکشی

 یک توصیه به شما همراهان عزیز آیچوب می‌کنیم. در گذشته اره عمود بر بدون دیمر (سیستم تنظیم دور موتور) وجود داشت و نجارها مجبور بودند این مدل‌ها را تهیه کنند.

 به شما پیشنهاد می‌کنیم فقط و فقط اره عمودبر هایی خریداری کنید که دیمر دار باشند. با وجود دیمر امکان برش در شرایط مختلف را خواهید داشت.

 به‌عنوان‌مثال برای برش دقیق و منحنی معمولاً با کم‌کردن سرعت می‌توان برش بهتری انجام داد. البته برای برش‌های خشن و سریع می‌توانید سرعت را به حداکثر برسانید.

پیشنهاد آیچوب: آموزش استفاده و کار با اره عمود بر نجاری (اره چکشی) ۰ تا ۱۰۰ + ویدئو

 

حجم و وزن کم اره چکشی

 یکی دیگر از مواردی که می‌تواند دلیل خوبی برای خرید اره عمود بر باشد، وزن سبک و حجم کم آن است. شما به‌راحتی می‌توان اره عمود بر را در جعبه‌ابزار خود قرار دهید و آن را حمل کنید.

 همه این موارد باعث می‌شوند که اره عمود بر ابزاری راحت و آسان و دوست‌داشتنی برای برش انواع متریال باشد. ما در سایت آیچوب مقالات زیادی در مورد اره چکشی یا اره عمودبر منتشر کرده‌ایم.

پیشنهاد می‌کنیم نکته‌های منفی اره عمود بر را هم بررسی کنید و پس از آن اقدام به خرید کنید.

پیشنهاد آیچوب: علت کج بریدن چوب در اره عمود بر نجاری چیست؟ تنظیم اره عمود بر

منبع: آیچوب

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )