اسباب‌بازی, گالری ایده‌ها

۲۱ ایده ساخت سرسره خانگی و فضاسازی برای کودکان

نمونه کارهای اجراشده و سه بعدی الهام بخش برای طراحی فضای بازی کودکان از قبیل تاب، سرسره، خانه چوبی و … که با استفاده از چوب اجراشده‌اند.

بازی کودکان در فضای باز، فرصتی برای رشد و توسعه شخصیتی کودکان است. بازی در فضای باز به کودکان اجازه می‌دهد که با محیط طبیعی در ارتباط باشند و از فضای آزاد برای خلاقیت و خود بی انگیزی استفاده کنند.

کودکان در هر رده سنی متفاوت بازی میکنن برای مثال یک کودک 2 ساله نمی تونه مثل یک کودک 6 تا 8 سال بازی کنه ولی آن‌ها بستگی به منافع خود رفتار‌های خاصی در مراحل مختلف رشد نشاند می دهد.

 

پیشنهاد آیچوب: آموزش ۰ تا ۱۰۰ ساخت اسباب بازی چوبی (مبتدی و صنعتی)

 

در ادامه به بررسی برخی از مزایای بازی کودکان در فضای باز پرداخته خواهد شد.

تقویت سلامتی فیزیکی کودکان در هنگام بازی کردن

تاب و سرسره چوبی برای کودکان

 

بازی در فضای باز تقویت سلامتی فیزیکی کودکان را تضمین می‌کند. فضای باز فرصتی برای انجام فعالیت‌های بدنی و ورزشی مانند دویدن، پرش، بالا رفتن و پایین آمدن را فراهم می‌کند. این فعالیت‌ها باعث تقویت عضلات و سیستم قلبی عروقی می‌شوند و بهبود حالت جسمی کودکان را فراهم می‌کنند.

کودکانی که بیشتر وقتشان را خارج از خانه بازی می‌کنند بیشتر دوست دارند عضله‌ها استخوان‌ها و قدرت فیزیکی خود را به چالش بکشند. وقتی کودکان شانس این را دارند که قدرت خود را با یک دیگر مقایسه کنند، آن‌ها می‌توانند قدرت بدنی خود را افزایش دهند.

گذراندن وقت در بیرون از خانه همچنین به کودک اجازه می‌دهد که ورزش کند و مهارت خود را به کار بگیرند، ضربه‌زدن با پا، گرفتن و ضربه‌زدن و هر چیزی که برای ورزش حرفه‌ای خود نیاز دارند.

 

پیشنهاد آیچوب: درآمد ساخت اسباب‌بازی چوبی چقدر است؟

 

تقویت سلامتی روانی با بازی در فضای باز

خانه چوبی با سرسره کودکان

 

بازی در فضای باز به کودکان فرصتی برای کاهش استرس و اضطراب و افزایش اعتمادبه‌نفس می‌دهد. فضای باز فرصتی برای کودکان برای خلاقیت و خود بی انگیزی فراهم می‌کند و این باعث افزایش اعتمادبه‌نفس و احساس خوشبختی می‌شود.

کودکانی که در خانه جلوی تلویزیون می نشینند فقط از دو حس خودت استفاده می‌کنند. ولی برخلاف آن‌ها کودکانی که در خارج از خانه بازی می‌کنند از تمامی حس‌های خود استفاده می‌کنند.

توسعه مهارت‌های اجتماعی کودکان در فضای باز

خانه چوبی و درختی

 

بازی در فضای باز به کودکان فرصتی برای توسعه مهارت‌های اجتماعی می‌دهد. بازی در فضای باز با همکاری با دیگر کودکان به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های اجتماعی مانند همکاری، تعامل، احترام و شناخت دیگران را از طریق بازی آموزش ببینند.

کودکانی که بیش فعالی{ADHD}دارند می توانند از مزایای بیرون بازی‌کردن استفاده کنند که این کار بهترین راه کار برای این است که انرژی خود را خالی کنند که در خانه مشکلی ایجاد نکنند.

 

توسعه مهارت‌های شناختی در فضای باز

ساخت آلونک برای کودکان

 

بازی در فضای باز می‌تواند به توسعه مهارت‌های شناختی کودکان کمک کند. بازی در فضای باز کودکان را به‌عنوان یک بخش از جهان طبیعی و فضای اطراف باز همراه با تجربیات و تجسمات مختلف قرار می‌دهد و این باعث توسعه مهارت‌های شناختی مانند تخیل، خلاقیت و حساسیت به محیط‌زیست می‌شود.

کودکانی که به‌طور متعدد بیرون بازی می‌کنند دوست دارند برای دیگران بیشتر وقت بگذارند تا ببینند در چه زمینه‌هایی مشترک هستند.

بیشتر خانواده‌ها فکر می کنند که بهترین راه برای افزایش توانایی‌های بچه خود این است که آن‌ها را به کلاس‌های آشنایی با توانایی بفرستند, ولی جالب است بدانید که بیرون بازی‌کردن یکی از بهترین راه‌هایی است که انها می‌توانند توانایی‌های خود را افزایش دهند.

 

ارتقای تمرکز کودک در زمان بازی

بازی کودکان در فضای باز با تاب و سرسره

 

بازی در فضای باز به کودکان کمک می‌کند تا تمرکز خود را بهبود بخشند. فضای باز باعث تحریک حواس کودکان می‌شود و این باعث ارتقای تمرکز آن‌ها می‌شود.

درکل، بازی کودکان در فضای باز فرصتی برای رشد و توسعه شخصیتی کودکان است. بازی در فضای باز به کودکان فرصتی برای تقویت سلامتی فیزیکی و روانی، توسعه مهارت‌های اجتماعی و شناختی و ارتقای تمرکز می‌دهد. با توجه به این مزایا، بهتر است کودکان فرصتی برای بازی در فضای بازداشته باشند.

کودکانی که بیرون بازی می‌کنند اغلب انرژی بیشتر نسبت به دیگر کودکان دارند. به این معنا که احتمال چاقی در این کودکان به مراتب کمتر است.

 

پیشنهاد آیچوب: استاندارد ساخت اسباب بازی چوبی چیست؟ [راهنمای سازندگان]

 

ایده های ساخت خانه چوبی برای کودکان در فضای باز

در ادامه پیشنهاد می کنیم ایده های بیشتری از ساخت فضای بازی در حیاط را با شما به اشتراک بگذاریم.

ایده ساخت آلونک چوبی در حیاط خانه

 

پارک چوبی

 

تاب و سرسره چوبیبازی کودکان در خانه چوبیبازی کودکان در فضای باز با تاب و سرسره

 

ایده ساخت تاب و سرسره چوبی

 

ایده ساخت تاب و سرسره چوبی

 

ایده ساخت تاب و سرسره چوبی

 

ایده ساخت تاب و سرسره چوبی

 

ایده ساخت تاب و سرسره چوبی

ایده ساخت تاب و سرسره چوبی

ایده ساخت تاب و سرسره چوبی

پینشهاد آیچوب: آموزش تصویری ساخت خانه چوبی کوچک | قدم به قدم

ایده ساخت تاب و سرسره چوبی

 

پیشنهاد آیچوب: آموزش ساخت اسب چوبی به همراه دانلود طرح

 

گردآوری و تنظیم: آیچوب

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )