رنگ‌کاری, کیلر, مواد مصرفی صنعت چوب

کیلر فوری چیست؟ تفاوت کیلر مات و براق چیست؟

کیلر فوری (براق و مات) چیست؟

کیلر فوری یا کیلر سلولوزی یک نوع پوشش و رنگ چوب است که برای حفاظت و زیبایی سطح چوب استفاده می‌شود. این رنگ از ترکیبی از رنگ‌های مختلف و مواد شیمیایی تشکیل شده است که به‌عنوان لایه پایانی روی سطح چوب اجرا می‌شود و آن را در برابر رطوبت، حشرات، قارچ‌ها… محافظت می‌کند.

 کیلر فوری به دلیل داشتن سلولوز که یک ماده مشابه چوب است، به‌عنوان یک رنگ چوب شناخته می‌شود. این رنگ به‌خوبی به سطح چوب جذب می‌شود و باعث ایجاد یک لایه محافظ بر روی آن می‌شود. این لایه محافظ علاوه بر حفاظت از چوب، به آن زیبایی و جذابیت می‌بخشد.

 استفاده از کیلر فوری در پروژه‌های نجاری و کار با چوب، به دلیل ویژگی‌های محافظتی و زیبایی دهنده‌اش، بسیار مرسوم است. کیلر فوری در دو نوع مات براق به بازار عرضه می‌شود. در ادامه به بررسی کیلر فوری براق و مات خواهیم پرداخت. با ما در ادامه همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه بیشتر: کیلر چست؟

کیلر فوری مات چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

 کیلر فوری مات یکی از انواع کیلر های مورداستفاده در صنعت رنگ‌کاری است. این نوع کیلر به سطح چوب اعمال می‌شود و باعث ایجاد یک پوشش مات و غیر براق می‌شود. این نوع رنگ برای افرادی که به دنبال یک پوشش تماماً مات و طبیعی بودن سطح چوب هستند، مناسب است.

 این وارنیش به‌خوبی به سطح چوب جذب می‌شود و باعث ایجاد یک لایه محافظ و مات بر روی آن می‌شود. این لایه محافظ علاوه بر حفاظت از چوب، به آن زیبایی و جذابیت می‌بخشد و درعین‌حال باعث حفظ طبیعت و ماتی سطح چوب می‌شود.

 استفاده از کیلر فوری مات در پروژه‌های نجاری و کار با چوب، برای ایجاد یک ظاهر مات و طبیعی بسیار موردتوجه است.

پیشنهاد آیچوب: آموزش رنگ چوب و MDF از ۰ تا ۱۰۰

کیلر فوری براق چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

کیلر فوری براق چوب

 

 کیلر فوری براق یکی از انواع وارنیش‌های مورداستفاده در رنگ چوب است که به سطح چوب اعمال می‌شود و باعث ایجاد یک پوشش براق و درخشان می‌شود. این نوع رنگ برای افرادی که به دنبال یک ظاهر براق و لمینت شده بر روی سطح چوب هستند، مناسب است.

 نکته مهم اینجاست که کیلر فوری براقیت کمتری از نیم پلی‌استر براق و تمام پلی‌استر دارد. اما براقیت آن در حد قابل‌قبول است و اینکه یک رنگ تا چه حد براقیت داشته باشد بستگی به سلیقه شما دارد.

 این رنگ معمولاً در پروژه‌هایی که به دنبال یک پوشش براق و درخشان هستند، مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت کیلر فوری براق با کیلر فوری مات چیست؟

کیلر فوری براق با کیلر فوری مات

 

 تفاوت اصلی بین کیلر فوری براق و کیلر فوری مات در نوع پوششی است که بر روی سطح چوب ایجاد می‌کنند.

 کیلر فوری براق باعث ایجاد یک پوشش براق و درخشان بر روی سطح چوب می‌شود. از طرف دیگر، کیلر فوری مات باعث ایجاد یک پوشش مات و غیر براق بر روی سطح چوب می‌شود.

 بنابراین، تفاوت اصلی بین کیلر فوری براق و کیلر فوری مات در نوع پوششی است که بر روی سطح چوب ایجاد می‌کنند، یعنی براق و درخشان بودن در مقابل مات و غیر براق بودن. انتخاب بین این دو نوع رنگ بستگی به سلیقه شما و نیازهای پروژه دارد.

موارد استفاده از کیلر فوری براق و مات چیست؟

 از نظر موارد استفاده هیچ تفاوتی بین کیلر فوری و کیلر مات وجود ندارد. اینکه شما کیلر مات انتخاب کنید یا براق، کاملاً به سلیقه شما یا کارفرما بستگی دارد.

 از نظر قیمت و کیفیت هم بین این دو کیلر هیچ تفاوتی وجود ندارد و فقط در براق یا مات بودن اختلاف دارند.

 البته این مورد را در نظر داشته باشید که کیلر براق به دلیل براق بودن زودتر از کیلر مات کثیفی‌ها و اثر انگشت و لکه‌ها را نمایان می‌کند.

 اگر حوصله تمیزکردن زودهنگام سطح چوب را ندارید، کیلر مات را پیشنهاد می‌کنیم.

 منبع: آیچوب

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )