اسباب‌بازی

پرفروش ترین اسباب بازی های چوبی دنیا | ۱۰ محصول برتر

پرفروش‌ترین اسباب‌بازی‌های چوبی

بازار اسباب‌بازی های چوبی در جهان در سال 2022 بیش از 24 میلیارد دلار و در سال 2023 به حدود 34.4 دلار رسید. این بازار طبق بررسی های آماری آیچوب در ایران هم از سال 1388 تا 1400 شیب شدید رو به بالایی داشته است.

بازاریابی اسباب‌بازی‌ چوبی

ترند جستجوی کلید واژه “اسباب بازی چوبی” در ایران از سال 2012 تا 2023

 

در این مقاله آیچوب ده تا از پرفروش‌ترین اسباب‌بازی های چوبی جهان را که اتفاقاً در ایران هم پر فروش هستند معرفی می‌کنم.

شماره 10: پازل رنگین کمان 8 وجهی

این بازی برای کودکان 3 تا 8 سال ساخته شده است و به لحاظ جنسیتی خنثی است. این اسباب‌بازی پازلی را می‌توان جزو بازی های مونته سوری دسته بندی کرد.

پازل رنگین کمان 8 وجهی

 

کودک می‌تواند ده ها ترکیب شکل و رنگ مختلف را با این پازل سه بعدی بسازد و با ترکیب آن ها داستان سازی بی انتهایی را داشته باشد.

شماره 9: اسباب‌بازی چوبی ترافیک

این بازی چوبی اشکال بسیار متفاوتی می‌تواند داشته باشد و برای کودکان 4 تا 8 سال یک بازی سرگرم کننده است. المان های مختلف ترافیکی، جاده‌ها، پل، خط عابر پیاده، ماشین‌های آتش‌نشانی و اتوبوس و آمبولانس، چراغ عابر پیاده و… می‌توانند فضای یک شهر کوچک را برای کودکان ایجاد کند.

اسباب‌بازی چوبی ترافیک

 

این سبک اسباب‌بازی در همه فروشگاه‌ها جزو پر فروش ترین ها است و از مزایای این نوع بازی افزایش حس داستان سرایی و ایجاد ارتباط منطقی بین قطعات مختلف اسباب‌بازی است.

 

پیشنهاد مطالعه بیشتر: درآمد ساخت اسباب‌بازی چوبی چقدر است؟

 

شماره 8: رنگین کمان چوبی

رده سنی این اسباب‌بازی از چند ماهه تا 8 سال است و در اندازه و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شود. رنگین کمان چوبی با نام های طاق چوبی یا تونل چوبی هم شناخته می‌شود و در همه فروشگاه‌ها جزو 10 اسباب‌بازی پرفروش است.

رنگین کمان چوبی

 

بچه ها از رنگین کمان چوبی به‌عنوان گهواره برای عروسک‌ها، حصار برای حیوانات، پل و… استفاده می‌کنند.

شماره 7: درخت چوبی تعادلی

ایده این درخت چوبی ساختن شاخه‌ها و برگ درخت است؛ اما کودک باید طوری این چیدمان را انجام دهد که درخت تعادل خود را از دست ندهد و نیفتد.

درخت چوبی تعادلی

 

این بازی می‌تواند دو نفره باشد و شبیه به بازی برج هیجان این بازی تا افتادن درخت ادامه پیدا کند.

شماره 6: ماشین اسباب‌بازی چوبی

یکی از پرفروش ترین های اسباب‌بازی های چوبی که به لحاظ رنگ و موضوع به سمت اسباب‌بازی های پسرانه گرایش دارد.

 

ماشین اسباب‌بازی چوبی

 

موضوع این اسباب‌بازی بسیار متفاوت است و معمولاً در دسته هایی مانند اسباب‌بازی ماشین های چوبی راه سازی، کشاورزی، نظامی و… ساخته می‌شود.

این اسباب‌بازی برای کودکان یک سال تا 10 سال پیشنهاد خوبی است.

شماره 5: اسباب‌بازی عروسک‌های چوبی

 

عروسک‌های چوبی

 

آدمک‌ها و مجسمه‌های حیوانات چوبی از قدیمی‌ترین اسباب‌بازی هایی هستند که بشر می‌ساخته است. در موزه ایران باستان اگر گردشی داشته باشید این آدمک‌های چوبی و سنگی کوچک را می بینید که نقش خدای محافظ، خدای سلامتی و خدای شکار فرد حمل کننده را بر عهده داشتند.

در آماری هم که در سال 84 از طرف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران منتشر شد اسباب‌بازی های شخصیت های کارتونی جزو 3 اسباب‌بازی پرفروش در ایران بودند.

شماره 4: اسباب‌بازی برج هوش چوبی

 

اسباب‌بازی برج هوش چوبی

 

اسباب‌بازی برج هوش چوبی در اشکال مختلفی در بازار اسباب‌بازی وجود دارد اما پر فروش ترین آن ها به شکل دیسک های رنگی با اندازه های مختلف است که از بزرگ به کوچک روی محور مرکزی چیده می‌شود.

کودک باید با توجه به قطر برج هوش چینش درست را انجام دهد.

شماره 3: اسباب‌بازی چرتکه چوبی

چرتکه چوبی اسباب‌بازی برای کودکان 3 تا 10 سال است و به لحاظ جنسیت خنثی است. یکی از اسباب‌بازی های پر فروش و موردعلاقه خانواده‌ها برای بچه ها که جزو اسباب‌بازی های مونته سوری دسته بندی می‌شود.

 

چرتکه چوبی

 

اسباب‌بازی های مونته سوری که همگی چوبی هستند روی تقویت تفکرات و احساسات مثبت کودکان تأثیرگذار هستند.

اسباب‌بازی چوبی چرتکه حس چینش کنار هم و مرتب کردن افقی و عمودی و دسته بندی را در کودک برآورده می‌کند.

شماره 2: اسباب‌بازی قطار چوبی

 

قطار چوبی

 

قطار چوبی شاید نماد اسباب‌بازی های چوبی باشد و حتی لوگوی برند چلیک (برند تولید اسباب‌بازی های چوبی آیچوب) هم یک قطار زیبای چوبی است.

اسباب‌بازی قطار چوبی ترکیبی از اسباب‌بازی های حرکتی (push pul) و پازلی و جورچینی است و ساخت آن نیاز به یک خط تولید کامل دارد.

شماره 1: اسباب‌بازی مکعب و تاس چوبی

تعجب می‌کنید که اسباب‌بازی به این سادگی رتبه اول پرفروش ترین ها را داشته باشد. مکعب چوبی که به اعتراف روانشناسان کودک یکی از بهترین اسباب‌بازی های چوبی برای تقویت ماهیچه های درست و تقویت ایده پردازی در کودک است.

 

اسباب‌بازی مکعب و تاس چوبی

 

مکعب های چوبی جز اولین محصولات بسیاری از برندهای بزرگ ساخت اسباب‌بازی چوبی بوده‌اند.

سخن پایانی

لیست بالا با بررسی آماری چندین سایت بزرگ فروش اسباب‌بازی چوبی و ترجمه چند تحقیق تهیه شده است و نکته جالب این دسته بندی شبیه بودن آن به آمار فروش کارگاه تولید اسباب‌بازی چلیک است.

با تجربه 10 سال تولید اسباب‌بازی چوبی ادعا می‌کنیم که تولید و فروش اسباب‌بازی چوبی در ایران هنوز بکراست و حتی اگر فروش در ایران را صرف نظر کنیم با توجه به امکان تولید ارزان در ایران یک فرصت صادراتی بسیار عالی در اختیار تولید کننده قرار می‌دهد.

 

منبع: آیچوب

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )

[dm-modal]