معرفی ابزار

قبل از خرید فارسی بر نجاری این مقاله را بخوانید! (+پاسخ به پرسش های شما)

خرید فارسی بر,خرید فارسی بر نجاری,تجربه خرید فارسی بر,بهترین فارسی بر,فارسی بر نجاری,معایب و مزایا فارسی بر نجاری,ابزار نجاری فارسی بر,فارسی بر مناسب کار با چوب,فارسی بر چیست؟

اره فارسی بر نجاری یکی از مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین ابزارهای صنعت چوب است. این دستگاه کاربردی در انواع مختلفی تولید می‌شود و شاید این تنوع تولید انتخاب شما را سخت کند. اره فارسی بر نجاری مناسب کسی است که می‌خواهد چوب را دقیق و پشت سر هم و بی وقفه ببرد. وقتی صحبت از بریدن دقیق و صحیح می‌شود، اره فارسی بر حرف اول را می زند.

خوشبختانه در بازار ایران مدل‌های بسیار زیادی از اره فارسی بر موجود است و قدرت انتخاب بیشتری نسبت به سایر ابزارهای نجاری دارید. حال بماند که قیمت فارسی بر در بازار امروز واقعاً گران و خرید آن مشکل شده است.

یک اره فارسی بر مانند هر اره فارسی بر دیگری نقش‌های مهم و کلیدی دارد، اما دو ویژگی مهم دیگر در اره فارسی بر این است که دارای نشانگر لیزر و دستگاه جمع آوری گرد و خاک (مکنده) باشد و از این راه مطمئن خواهید شد که آیا اره مناسب را انتخاب کردید یا نه.

خرید فارسی بر,خرید فارسی بر نجاری,تجربه خرید فارسی بر,بهترین فارسی بر,فارسی بر نجاری,معایب و مزایا فارسی بر نجاری,ابزار نجاری فارسی بر,فارسی بر مناسب کار با چوب,فارسی بر چیست؟

 

در هنگام خرید فارسی بر نجاری به چه نکته‌هایی باید توجه داشته باشیم؟!

 

امروزه با توجه به هزینه‌های بسیار بالا برای خرید فارسی بر (البته در ایران) شما باید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. انتخابی که در آینده موجب دردسر شما نشود و یا اینکه هزینه اضافی را به شما تحمیل نکند. پس در ادامه با تجربیات ما در زمینه خرید فارسی بر همراه باشید.

امیدواریم این نکته‌ها برای خرید فارسی بر مورد پسند شما قرار گیرد. البته لازم به ذکر است پیشنهاد ما مطالعه دقیق و کامل این مقاله هست تا به همهٔ نکته‌ها پی ببرید.

 

پیشنهاد آیچوب:
معرفی انواع فارسی بر نجاری و موارد استفاده از آن

 

خرید فارسی بر,خرید فارسی بر نجاری,تجربه خرید فارسی بر,بهترین فارسی بر,فارسی بر نجاری,معایب و مزایا فارسی بر نجاری,ابزار نجاری فارسی بر,فارسی بر مناسب کار با چوب,فارسی بر چیست؟

 

زاویه مورد نیاز برای برش با فارسی بر

 

همان‌طور که می دانید مهم‌ترین کار فارسی بر برش دقیق و تمیز چوب در زاویه‌های مختلف است. این زاویه معمولاً در حالت عمودی به صورت ۴۵ درجه و در حالت افقی هم به صورت ۴۵ درجه است.

در برخی مدل‌های فارسی بر شرکت‌های تولید کننده با توجه به فضایی که در طراحی فارسی بر وجود داشت، کمی پا را فراتر گذاشته‌اند و امکان برش زاویه افقی را تا ۵۴ درجه هم فراهم کرده‌اند.

البته موارد خیلی کمی وجود دارد که یک استاد کار نجار به زاویه بیشتر از ۴۵ درجه نیاز داشته باشد؛ اما این امکانی هست که شرکت‌های تولید کننده در اختیار خریداران محصولاتشان قرار داده‌اند.

مطمئناً از این قابلیت می‌توان به عنوان یک مزیت نام برد و در انجام بهتر کار تأثیر گذار هست. اگر قصد خرید فارسی بر دارید و این امکان برای شما مهم هست، فارسی بری خرید کنید که این قابلیت را داشته باشد.

 

فارسی بر دوطرفه بهتر است یا یک طرفه؟

 

یکی از قابلیت‌هایی که چند سالی است به بازار ابزار نجاری ارائه شده، فارسی بر با قابلیت برش دو طرفه است. مطمئناً اگر علاقه‌مند به صنعت چوب هستید، فارسی برهای زیادی را در بازار یا در کارگاه نجاری دیگر هنرمندان دیده‌اید. بیشتر فارسی برهای موجود در بازار برای برش اریب (در حالت عمودی) به چپ خم می‌شود.

برخی دستگاه‌های به روز و نسبتاً گران قیمت موجود در بازار، امکان برش به چپ و راست را به صورت هم‌زمان دارند. قابلیت برش دو طرفه به لطف تغییر نگرش طراحان فارسی بر برای چینش زاویه موتور ایجاد شد. شاید برای شما سؤال باشد که منظور از این حرف چیست؟ اجازه دهید بیشتر توضیح دهیم…

در دستگاه‌های قدیمی موتور دستگاه به صورت افقی در زیر دستگیره قرار می‌گرفت و تیغه مستقیم به شفت موتور وصل می‌شد و برش قائمه انجام می‌گرفت. در این حالت سمت راست فارسی بر حاوی موتور بود و سمت چپ فارسی بر فضای کافی برای در زاویه ۴۵ درجه وجود داشت. به همین منظور شرکت‌های تولید کننده فقط از فضای یک طرف فارسی بر استفاده می‌کردند.

خرید فارسی بر,خرید فارسی بر نجاری,تجربه خرید فارسی بر,بهترین فارسی بر,فارسی بر نجاری,معایب و مزایا فارسی بر نجاری,ابزار نجاری فارسی بر,فارسی بر مناسب کار با چوب,فارسی بر چیست؟

در طراحی جدید موتور فارسی بر در زاویه ۴۵ درجه به دستگاه متصل می‌شود و انتقال نیرو از موتور به تیغه با استفاده از گیربکس انجام می‌شود. انجام این کار هزینه بیشتری را در تولید ایجاد می‌کند؛ اما به قابلیت‌های دستگاه می‌افزاید.

همان‌طور که می دانید برای برش چوب در برخی سازه‌ها نیاز به برش فارسی در جهت راست هم هست. با فارسی بر دوطرفه دیگر نیاز به چرخاندن چوب برای برش زاویه نیست.

اگر احساس می‌کنید این قابلیت کیفیت و سرعت در انجام پروژه‌های نجاری شما را بهبود می‌بخشد، در هنگام خرید فارسی بر به قابلیت دوطرفه بودن توجه داشته باشید.

 

پیشنهاد آیچوب:

بررسی تأثیر فشار دست در تغییر زاویه برش فارسی بر!

 

فارسی بر کشویی یا ثابت؟

 

فارسی بر کشویی هم نوع دیگری از فارسی برهای موجود در بازار است. مهم‌ترین قابلیت فارسی بر کشویی، دامنه برش بیشتر چوب است. در فارسی بر ثابت با توجه به اینکه تیغه فقط در جهت عمودی حرکت می‌کند، دامنه (عرض) برش محدود هست. به عنوان مثال در بیشتر فارسی برهای ثابت عرض برش حدود ۲۰ سانتی‌متر است.

در فارسی بر کشویی شما می‌توانید عرض برش حدود دو برابر یا بیشتر از مدل ثابت داشته باشید. البته لازم به ذکر است که تکنولوژی دیگر هم به جای تکنولوژی کشویی به بازار عرضه شده است که از آن با نام فارسی برهای بازویی یاد می‌شود. فارسی بر بازویی هم همان کارکرد فارسی بر کشویی را دارند ولی تلاش شده در طراحی آن ضعف‌های فارسی بر کشویی برطرف شود.

مطمئناً برای خرید فارسی بر کشویی هم باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. در صورتی که به دامنه برش بیشتری نیاز دارید، فارسی بر کشویی به شما پیشنهاد می‌شود.

خرید فارسی بر,خرید فارسی بر نجاری,تجربه خرید فارسی بر,بهترین فارسی بر,فارسی بر نجاری,معایب و مزایا فارسی بر نجاری,ابزار نجاری فارسی بر,فارسی بر مناسب کار با چوب,فارسی بر چیست؟

 

فارسی بر با پایه یا فارسی بر بدون پایه؟

 

یکی دیگر از قابلیت‌ها و امکاناتی که به همراه برخی دستگاه‌های فارسی بر نجار وجود دارد، پایه نگه دارنده آن است. استفاده از این پایه زیاد در بین اساتید ایرانی جا نیفتاده و کمتر کسی از این پایه‌ها استفاده می‌کند. این پایه دو مزیت عمده دارد:

 

حمل و نقل آسان فارسی بر

 

حمل و نقل فارسی بر از کارگاه تا پروژه و از یک اتاق به اتاق دیگر با استفاده پایه مخصوص فارسی بر به سادگی هرچه تمام‌تر انجام می‌شود. اگر ویدئوهای یوتیوبی یا اینستاگرام را دیده باشید، حتماً مزایای استفاده از این پایه برای شما روشن شده است.

 

پیشنهاد آیچوب:

دلیل پس زدن چوب هنگام برش با فارسی بر و راه حل آن؟ + کلیپ یک حادثه

 

برش کاری آسان با فارسی بر

 

مزیت دیگر پایه فارسی بر راحتی اپراتور برای برش است. شما می‌توانید پایه را در ارتفاع مورد نظرتان تنظیم کنید و بدون اینکه با کمر، عضلات و پای شما فشاری وارد شود، در حالت ایستاده برشکاری را انجام دهید. حتماً دیده‌اید که بیشتر اساتید در پروژه‌های خود (با توجه با اینکه امکان حمل و نقل میز کار سخت هست) دستگاه فارسی بر چوب را بر روی زمین می‌گذارند و در بدترین حالت ارگونومیکی بدن اقدام به برش کاری می‌کنند.

شاید در برخی پروژه‌های اپراتور مجبور باشد چند صد برش در روز انجام دهد. مطمئناً به غیر از خستگی زیاد باید به مبحث افت کیفیت در کار هم توجه ویژه‌ای داشت.

 

بدون لیزر یا با لیزر؟

 

سیستم نشانگر لیزر به این منظور در فارسی بر نصب شده است که اپراتور قبل از برش چوب، محل دقیق برخورد تیغه با چوب را مشاهده کند و در صورت نیاز قطعه کار را به نقطه مورد نظر تغییر مکان دهد. این قابلیت در برش عریض و زاویه بیشتر کاربرد دارد.

وجود لیزر در فارسی بر نجاری امری عادی هست؛ اما متأسفانه برخی وارد کننده‌ها همین قابلیت را هم از خریداران دریغ می‌کنند. البته احتمالاً تکنولوژی ((لیزر)) هم کم‌کم جای خود را با تکنولوژی ((سایه)) عرض کند. باید دید اساتید پس از تست هر دو قابلیت به چه نتیجه‌ای می‌رسند.

خرید فارسی بر,خرید فارسی بر نجاری,تجربه خرید فارسی بر,بهترین فارسی بر,فارسی بر نجاری,معایب و مزایا فارسی بر نجاری,ابزار نجاری فارسی بر,فارسی بر مناسب کار با چوب,فارسی بر چیست؟

اگر علاقه‌مند به آخرین دستاوردهای تکنولوژیک در زمینه تولید ابزار دیوالت هستید، مطلبی که در نوشته‌های پیشین آیچوب منتشر شده را از دست ندهید.

 

نوشته پیشنهادی:

آخرین نوآوری ها و محصولات دیوالت در سال ۲۰۱۸

 

تیغه مناسب فارسی بر چیست؟

 

توجه به نوع تیغه در فارسی بر نجاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شما باید بر اساس نوع چوب مصرفی (چوب طبیعی، MDF، قرنیزهای PVC و…) تیغه یا فارسی بر مورد نظر را انتخاب کنید. تیغه‌ها در فارسی بر نجاری در دو مدل ارائه می‌شود.

تیغه چوب طبیعی و تیغه صفحات چوبی

با هر دو نوع تیغه امکان برش چوب و صفحه را دارید؛ اما تفاوت در کیفیت برش هست. شما می‌توانید با استفاده از تیغه چوب، صفحه‌ام دی اف را برش دهید اما کیفیت برش مناسب نخواهد بود و صفحه دچار لب پریدگی خواهد شد. در برش صفحه‌های چوبی مانند MDF هرچه تعداد دندانه‌های تیغه بیشتر باشد، برشی نرم و تمیز آنجا خواهد شد.

همچنین اگر با تیغه MDF و دندانه‌های ریز و زیادش اقدام به برش چوب طبیعی کنید، موجب سوختن چوب و برش نامناسب خواهد شد.

نکته مهم دیگر در انتخاب و خرید فارسی بر نجاری، عمق برش چوب است. اگر در پروژه‌های چوبی خود باکس‌هایی به عمق زیاد و یا حتی تخته‌های چوبی ضخیم دارید، برای برش یک باره و سریع باید فارسی بر با تیغه قطر زیاد خریداری کنید. به عنوان مثال تیغه ۳۰۵ گزینه مناسبی برای این مورد است.

لازم به توضیح است هرچه قطر تیغه بیشتر باشد، ابعاد فارسی بر هم بزرگ‌تر خواهد شد. همه چیز به تیغه‌تان بستگی دارد… تیغه نقش مهمی در انتخاب فارسی بر ایفا خواهد کرد.

 

دیگر ویژگی‌های فارسی بر چوب:

 

گارد محافظ:

 

معمولاً اره‌های فارسی بر دارای قطعه محافظت کننده هستند که برای امنیت استفاده کننده است و این بخش اجازه را می‌دهد که تیغه فقط در هنگام برش ظاهر شود. تقریباً تمامی فارسی برها این قابلیت را دارند و دستان شما را از برخورد با تیغه در زمان برش و حتی پس از اتمام برش که تیغه به سمت بالا حرکت می‌کند، این گارد محافظ از شما مراقبت می‌کند.

 

 

گونیا فارسی بر

این مورد زیاد مهم نیست. بیشتر فارسی برها گونیا مناسب دارند و در انتخاب شما این مورد تأثیر چندانی ندارد. شرکت‌های تولید کننده فارسی بر با توجه به ابعاد و نوع فارسی بر، گونیا مناسب آن را طراحی و تولید می‌کنند.

 

سیستم جمع آوری گرد و خاک

 

اگر در یک مکان بسته کار می‌کنید بهتر است از جاروبرقی و یا دستگاه جمع آوری گرد و خاک استفاده کنید که به اره‌تان وصل می‌شود و گرد و خاک ناشی از برش چوب را جمع آوری می‌کند. خاک اره برای ریه و سیستم تنفس شما بسیار خطرناک است.

برخلاف ما ایرانی‌ها، هنرمندان دیگر کشورها به سیستم جمع آوری گرد و خاک اره توجه ویژه‌ای دارند. در نقد بررسی‌های فارسی بر نگاه ویژه‌ای به جمع آوری و انتقال درست گرد و خاک به کیسه زباله یا مکنده دارند.

بعضی از اره‌ها بدون آنکه به دستگاه جمع آوری گرو غبار نیازی داشته باشند به راحتی نمی توانند گردوغبار را جمع کنند و در برخی دستگاه‌ها حتی با وجود نبود مکنده، خاک به خوبی به کیسه انتقال پیدا می‌کند.

بررسی این موضوع برای خریدار ایرانی امکان پذیر نیست، جز اینکه قبلاً کسی این کار را انجام داده باشد.

خرید فارسی بر,خرید فارسی بر نجاری,تجربه خرید فارسی بر,بهترین فارسی بر,فارسی بر نجاری,معایب و مزایا فارسی بر نجاری,ابزار نجاری فارسی بر,فارسی بر مناسب کار با چوب,فارسی بر چیست؟

 

بهترین برند فارسی بر چیست؟

 

در شرایطی که حضور برندها و شرکت‌های بزرگ تولید کننده ابزار در ایران با اما و اگر های فراوانی همراه است، نمی‌توان به صورت مشخص برند خاصی را نام برد. مجبوریم مثل همیشه به نام‌های شناخته شده اشاره کنیم!

به عنوان مثال برخی شرکت‌ها نام بسیار بزرگی دارند و دستگاه‌های باکیفیتی تولید می‌کنند در صورتی که خدمات پس از فروش درستی ارائه نمی‌دهند. همچنین شرکت‌های دیگری هم هستند که ابزار باکیفیت ندارند؛ اما خدمات پس از فروش خوبی دارند.

اگر بهترین ابزار دنیا را داشته باشید و پس از خراب شدن به حداقل‌های خدمات گارانتی دسترسی نداشته باشید، هیچ ارزشی ندارد.

به جرئت می‌توان گفت در این شرایط بهترین پیشنهاد وجود ندارد!

 

پیشنهاد آیچوب:

بررسی و تجربه کار با اره فارسی بر LS1216 ماکیتا + ویدئو

 

 

سخن پایانی

 

با توجه به اینکه هدف استفاده از فارسی بر رسیدن به برشی دقیق و تمیز است، پیشنهاد ما خرید برندهایی است که سابقه خوبی در بازار دارند. برای این دست ابزارها بیشتر هزینه کنید تا پروژه‌های چوبی را باکیفیت بیشتری بسازید. دستگاه‌هایی مانند اره عمود بر و آور فرز نیاز به دقت بالا ندارند؛ اما فارسی بر و اره میزی باید از کیفیت و دقت بالا برخوردار باشند.

لطفاً شما هم تجربه خود از خرید فارسی بر را با ما و دیگر عزیزان علاقه‌مند و فعال در صنعت چوب در میان گذارید.

 

www.ichoob.ir

 

 

47 نظر در “قبل از خرید فارسی بر نجاری این مقاله را بخوانید! (+پاسخ به پرسش های شما)

 1. کاربر سایت گفت:

  من چند وقت پیش فارسی بر رونیکس مدل های 5300 و 5303 و 5301 رو خریداری کردم برای کارگاه. مجموع قیمت ها شد 27 تومان. هر سه از قدرت بالایی برخوردارند. اما از نظر دقت به ترتیب 5303.5301.5300 چون 5300 از همه وزن کمتری دارد و همینطور تیغه و ابعاد کوچکتری از دقت بسیار بالایی برخورداره. 5303 هم از تیغه 305 استفاده میکنه و قدرت 2000 واتی داره و همینطور تسمه ای هم هست که اصلا صداش به اندازه اون 2 تای دیگه نیست و بسیار کمه. 5301 هم از قدرت 1450 واتی و تیغه 210 برخورداره. دقت همشون بسیار بسیار بالاست اما خب فارسی بر هرچی سبک تر ، دارای دقت بالاتر.

  1. آیچوب گفت:

   بسیار سپاسگزاریم بابت اشتراک تجربه تان
   برای ما ارزشمند است

 2. حمیدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید فارسی بر محک مدل ms305..340
  خوبه ؟میشه اطمینان کرد ؟

  1. آیچوب گفت:

   درود بر شما
   هنوز این مدل از طرف شرکت محک در اختیار ما قرار نگرفته و تست نکردیم: اما ۵۳۰۳ رونیکس رو تست کردیم، خوب بود

 3. علی گفت:

  سلام
  فارسی بر کشویی dca
  یا بوش 800?

 4. علی گفت:

  سلام کاره اره فاریی بر را ابزاری به نتم اره دیسکب انجام نمیده؟؟

 5. مهدی گفت:

  سلام
  تشکر بابت سایت و پاسخگویی خوبتون
  من می خواستم اره فارسی بر کشویی دوکاره دیوالت مدل D27112 رو بخرم. بین مدل هایی که برندهای مختلف تولید کردن، دیدم تکمیل ترین دستگاه هست. هم فارسی بر کشوییه و هم اره رو میزی.
  متاسفانه فضای کافی برای اینکه دوتا دستگاه جدا بگیرم رو ندارم و از طرف دیگه هزینه دوتا دستگاه هم یکم زیاد میشه.
  میخواستم نظرتون رو راجع به این دستگاه بدونم. آیا موافق خریدش هستید؟
  بین خرید این دستگاه و فارسی بر کشویی بوش یا آاگ به شک افتادم. به نظرتون برتری داره نسبت به آاگ و بوش؟

  1. آیچوب گفت:

   سلام مهدی عزیز
   مطمئنا آاگ برند خوبی هست
   بین این دو مدل، بوش رو پیشنهاد می کنم چون خدماتش به نسبت بهتر هست.

   1. مهدی گفت:

    ممنونم از راهنمایی تون
    اما دیوالت D27112 چطور؟ پیشنهاد می کنید؟

    1. آیچوب گفت:

     خواهش می کنم
     بله، این هم گزینه خوبی هست.
     دیوالت نیاز به تعریف نداره

 6. محمد گفت:

  سلام بین فارسی بر متابو kgs315 و ماکیتا ۱۲۱۶ کدوم بهتر از لحاظ دقت

  1. آیچوب گفت:

   سلام محمد عزیز
   متابو یه چیز دیگست

 7. محمد گفت:

  سلام‌.بین فارسی بر متابو مدل kgs315 وماکیتا ۱۲۱۶ کدوم بهتره

  1. آیچوب گفت:

   سلام متابو

 8. امير گفت:

  سلام در مورد فارسي بر ديوالت ميشه اطلاعاتي به من بدين؟

  1. آیچوب گفت:

   سلام
   گوگل کنید پیدا می کنید
   یوتیوب هم می تونید سرچ کنید منابع غیر فارسی هست

 9. مجید گفت:

  سلام وقت تون بخیر
  بین فارسی بر رونیکس۵۳۰۲’محک ۲۵۵۳۴۰’اکتیو ۲۱۵۵و هیوندای ۲۹۲۵کدام رو پیشنهاد میکنین برای ام دی اف وچوب

  1. آیچوب گفت:

   سلام
   هیچ پیشنهادی نداریم
   انتخاب ابزار بعهده خریدار هست و کاملا بر می گردد به پروسه تحقیقات شما در خرید ابزار
   ما نمی توانیم به جای شما این تحقیق را انجام دهیم

 10. سمیه گفت:

  سلام بین فارسی بر های رونیکس و کرون و اکتیو و دیسی ای و توسن کدومشون دقیق تره و بهتره

  1. آیچوب گفت:

   سلام سمیه
   کرون و DCA رو می پسندم

 11. فرهاد گفت:

  با عرض سلام و احترام و تشکر از مطالب مفیدتان
  لطف می فرمایید در مورد فارسی بر های کشویی محک و dwt بنده رو راهنمایی کنید کدوم بهتره برای کارگاه خانگی
  با سپاس از شما

  1. آیچوب گفت:

   سلام فرهاد
   مدل دقیق هر دو محصول رو بنویسید

 12. طاها گفت:

  با سلام و تشکر فراوان از آی چوب و راهنمایی های دلسوزانه شان
  برای یه کارگاه نجاری خانگی در حدود قیمت سه تومن چه پیشنهادی دارید؟؟
  صرفا برای اوقات فراغت ولی کار تمیز نه برای کار تجاری.
  ممنون و سپاسگزارم.

  1. آیچوب گفت:

   درود بر شما طاها عزیز
   برای خرید فارسی بر در این رنج قیمت که موجود باشه، می تونید اره فارسی بر اکتیو مدل AC2085 رو تهیه کنید.
   برای خرید اینجا کلیک کنید

   برای کار شما مناسب هست.

 13. فرهنگ گفت:

  سلام
  بین سه فارسی بر کدام بهتر و قابل حمل و نقل اسانتر خرابی کمتر
  و فارسی بهتر میباشد
  ماکیتاLs0714
  Gcm10s بوش
  ۸۰۰js بوش
  برای کار کابینت برش mdf
  به ترتیب ارزش خرید کدام بهتر است

  1. آیچوب گفت:

   سلام
   برای حمل و نقل واستفاده در پروژه ها اره فارسی بر کشویی بوش مدل GCM 800 SJ گزینه بهتری هست.

 14. فرهنگ گفت:

  سلام
  واقعا سایت جالبی دارید سپاس
  میخوام برای نصب کابینت
  برش تاج و پاخور
  فارسی بر تهیه کنم چه مارکی و چه مدلی خوب است
  لطفا راهنمایی کنید

  1. آیچوب گفت:

   سلام فرهنگ گرامی
   فارسی بر ۱۲اینچی بازویی بوش مدل GCM 12 GDL گزینه خوبی هست.

 15. فرهنگ گفت:

  سلام
  برای نصب کابینت میخوام فارسی بر تهیه کنم با mdf کار میکنم
  فارسی بر را فقط برای تاج و پاخور و زیر چراغی استفاده دارم
  لطفا چه برند و مدلی برام قابل استفاده است
  ایا فارسی بر با تیغه ۳۰ cm ساده هم از برند معرف وجود داره

  1. آیچوب گفت:

   سلام فرهنگ گرامی
   فارسی بر ۱۲اینچی بازویی بوش مدل GCM 12 GDL گزینه خوبی هست.

 16. ایمان گفت:

  سلام خسته نباشید . فارسی بر پیشنهادی شما دوستان برای کارگاه ساخت وسایل چوبی استفاده شده از چوب های تراکم بالا ( هر قطعه ای که نیاز به فارسی داشته باشه ) چی هست . ممنون

  1. آیچوب گفت:

   سلام ایمان عزیز
   آیا محدودیتی برای هزینه دارید؟

 17. حسام گفت:

  سلام من AEG خریدم باهاش کارکردم زاویه ۴۵درجه رو کج میزنه تازه خریدم نو هستش ممکنه که تنظیم نباشه اگه تنظیم نیست چطور باید تنظیم کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. آیچوب گفت:

   درود بر شما حسام عزیز
   ابتدا یک قاب چوبی کوچک با ورق MDF بسازید و در صورتی که مشکل داشت، با استفاده از گونیا شیشه ای که احتمالا همراه با دستگاه هست، و یا زاویه سنج دیجیتال و یا گونیا های اصلی دستگاه رو کالیبره کنید.
   کالیبره کردن بین دستگاه های مختلف متفاوت هست؛ اما پیشنهاد می کنیم از یوتیوب کمک بگیرید.

 18. احسان گفت:

  با سلام
  لطفا یک مارک فارسی بر قیمت مناسب ولی دقیق برای کارگاه نجاریم میخواستم
  چه مارکی بخرم؟ممنون????
  (دوطرفه کشویی لیزری تیغه بزرگ)

  1. آیچوب گفت:

   سلام
   قیمت مناسب و دقیق متاسفانه یک جا نمی گنجد.
   کف خرید را می توانید ماکیتا قرار دهید.نسبت به قیمت دقت قابل تحملی دارد.

  2. مهدی گفت:

   با سلام
   دوست عزیز این امر بستگی به میزان کار شما داره. خب قطعا اگر پول باشه،به نظر من دی والت یا ماکیتا گزینه ی خوبی هست. من اور فرز و اره میزی دی والت دارم و راضیم. ولی چون زمان خرید پول کافی نداشتم فارسی برم رو رونیکس انتخاب کردم و نسبت به قیمتش کیفیت خوبی داره.

   1. احسان گفت:

    تشکر از راهنمایی????????????

   2. شهاب گفت:

    رونیکس اصلا گزینه مناسبی نیست . اصلا دقیق نمیزنه ،صداش خیلی زیاده ، قدرت موتور نسبت به ابعاد و وزن دستگاه خیلی زیاده که باعث میشه لرزش خیلی زیادپی داشته باشه . از دیوالت اطلاعی ندارم ولی از بین مارک هایی که استفاده کردم ماکیتا بهترین و بهترین فارسی بر هست که در دسترسه

 19. حمیدرضا گفت:

  سلام
  ممنون که همچنان مطالبتان کامل و مفید است.
  لطفا بفرمایید نظرتان راجع به اره های رومیزی دوکاره که هم فارسی بر هستند و هم تبدیل به اره رومیزی می شوند، مانند ماکیتا ال اف ۱۰۰۰ و مانند آن چیست؟
  در کارهای معمولی (و نه حرفه ای) می شود از این نوع انتظار مناسبی داشت یا نه؟

  1. آیچوب گفت:

   سلام حمید رضا عزیز
   به شخصه با دستگاه های چندکاره موافق نیستم. اره میزی جداگانه و فارسی بر جداگانه به مراتب بهتر هست.
   جز اینکه مجبور باشید و راهی جز این انتخاب نداشته باشید.

   1. چوبی سازه گفت:

    وقتی برای خرید فارسی بر جدید رفتم بازار برای ماکیتا رفتم چون با مبلغش بهترین چیزی بود که میشد خریداری کرد که اونموقع ۳ میلیون بود حدودا که بخاطر جریانات دلار اکثرا داشتن اما میگفتن نداریم تو دو مغازه تونستم پیدا کنم که فروش داشتن اونا هم میگفتن ۴۲۰۰ کمتر نمیدیم نمیخوایی نبر رسیدم پشت در یه مغازه که مارک AEG و ماکیتا تیغه سی سانتی رو کنار هم گذاشته بود واقعا مثل این بود که یه اسباب بازی رو کنار مدل واقعی بذاری رفتم داخل دیدم میگه ۵۲۰۰ سریع خریدم الانم خیلی راضی هستم ازش اصلا قابل مقایسه با ماکیتا نیست اما متاسفانه خیلی گرون شده بیشتر از سه برابر

    1. آیچوب گفت:

     درود بر شما ((چوبی سازه)) عزیز
     سپاس از به اشتراک گذاری این تجربه ارزشمند.

   2. حمیدرضا گفت:

    ممنون ار پاسخ گویی شما
    موفق باشید

   3. علی گفت:

    سلام خسته نباشید در رنج قیمت ۲۰ تومن سه دستگاه فارسی بر اره میزی و گندگی میخوام بخرم برای کار چوب .که هم دقت خوبی داشته باشه هم صداش کم باشه . میشه راهنماییم کنید .ممنون میشم

    1. آیچوب گفت:

     سلام
     برای هر کدام 20 م.ت قابل خرید هست اما مجموعا 20 م.ق قابل تصور نیست

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )