ابزارهای فرز, رپورتاژ آگهی, رونیکس, فرز مینیاتوری, معرفی ابزار

مدت زمان شارژ باتری دریل شارژی رونیکس 3405 چقدر است؟

فرز مینیاتوری شارژی رونیکس

یکی از چالش‌های انتخاب ابزار شارژی، مقدار زمان نگه‌داشتن شارژ است. به عبارتی حتماً به‌عنوان یک خریدار فرز مینیاتوری شارژی سوالی مهم ذهن شما را درگیر خود خواهد کرد…

سؤالاتی ازاین‌دست:

اگر فرز مینیاتوری شارژی بخرم، چند دقیقه / ساعت امکان استفاده از دستگاه را خواهم داشت؟!

آیا فرز مینیاتوری شارژی همان قدرت فرز مینیاتوری برقی را دارد؟

آیا فرز مینیاتوری انتخابی مناسب برای خرید است یا نه…

در این نوشته به موضوع مقدار شارژ دهی و عملکرد فرز مینیاتوری خواهیم پرداخت. پیشنهاد می‌کنیم ویدئو اختصاصی آیچوب در مورد مقایسه عملکرد فرز مینیاتوری شارژی را تماشا کنید. ما به‌صورت عملی به تست این موارد پرداختیم و مطمئناً تست جذابی خواهد بود.

تماشای ویدئو فرز مینیاتوری شارژی رونیکس چقدر شارژ نگه می دارد؟

 

 

تماشا این ویدئو در برخی اپراتور ها با ترافیک نیم بها محاسبه می شود!

 

پیشنهاد مطالعه بیشتر: فرز مینیاتوری چیست؟ + چک‌لیست نکات خرید

 

مدت زمات نگهداری شارژ ابزار شارژی چقدر است؟

در اصطلاح فنی به مدت‌زمان نگهداری شارژ باتری، ران تایم (Run Time) گفته می‌شود. این مدت‌زمان با یک‌بار فول‌شارژ شدن باتری و تا زمان توقف عملکرد دستگاه سنجیده می‌شود.

Run Time در دستگاه‌های مختلف متفاوت است و کیفیت باتری در افزایش ران تایم نقش کلیدی را برعهده دارد.

ران تایم مدت زمانی است که شما با هر بار شارژ کردن ابزار می‌توانید از آن استفاده کنید. هر چه آمپرساعت باتری ابزار عدد بزرگ‌تری باشد و ضعیف‌تر با ابزار کار کنید عدد ران تایم بالاتر خواهد رفت.

مثلاً دریل شارژی خودتان را شارژ می‌کنید و پس از نیم ساعت کارکردن شارژ باتری تمام می‌شود، می‌توانیم بگوییم ران تایم برای این کار خاص نیم ساعت است. در استفاده‌ای دیگر با همان مقدار شارژ این بار دریل شارژی شما یک ساعت کار می‌کند که این بار گفته می‌شود ران تایم یک ساعت است.

باتری‌های شارژی از زمانی که توان آنها از ۴ ولت به حدود ۲.۷ کاهش میابد، کارایی و عملکرد استاندارد دارند؛ اما وقتی ولتاژ آنها به حدود ۲.۷ ولت می‌رسد دیگر امکان راه‌اندازی دستگاه را ندارند.

در صورتی که ولتاژ سلول باتری‌های لیتیوم به کمتر از ۲.۷ برسد، آسیب جدی به لیتیوم وارد می‌شود. همین امر موجب می‌شود که شرکت‌های تولیدکننده کیت باتری را مجهز به محدودکننده ولتاژ کنند.

در صورتی که ولتاژ به ۲.۷ برسد به‌صورت اتوماتیک ارتباط باتری و دستگاه قطع می‌شود و از افت ولتاژ جلوگیری می‌شود.

 

فرز مینیاتوری شارژی رونیکس چقدر شارژ نگه می دارد؟

 

زمان رسیدن ولتاژ از ۴ به ۲.۷ عددی است که رابطه مستقیمی با عدد آمپرساعت (AH) سلول‌های باتری و آرایش چینش و سی ریت (C Rate) و میزان جریان مصرفی دستگاه دارد.

سی ریت واحد ندارد و یک عدد و یک ضریب است که وقتی در کنار دیگر واحدها مانند آمپرساعت قرار می‌گیرد معنی متفاوتی به آن می‌دهد.

با ضرب عدد سی ریت در عدد آمپرساعت حداکثر جریانی را که می‌توان از باتری طلب کرد بدون اینکه به آن آسیب برسد را می‌توان محاسبه کرد.

مثلاً یک باتری 10 آمپرساعت با سی ریت 2 می‌تواند 20 آمپر جریان دهی داشته باشد؛ اما همان باتری 10 آمپر ساعت با سی ریت 0.5 فقط می‌تواند 5 آمپر از خود عبور دهد که این یعنی چهار برابر کمتر از همان باتری با همان آرایش و همان آمپر ساعت.

عدد سی ریت هم رابطه مستقیمی باکیفیت متریال به‌کاررفته در باتری دارد. هرچه کیفیت متریال به‌کاررفته در باتری بیشتر باشد، عدد C Rate افزایش خواهد یافت.

همان‌طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین مولفه‌های تأثیرگذار در قیمت دستگاه شارژی، باتری آن است.

 

میزان آمپر ساعت باتری فرز مینیاتوری

 

باتری‌های شارژی بسیار گران‌قیمت هستند و انتخاب باتری مناسب (باکیفیت) به ماندگاری بیشتر شارژ دستگاه کمک می‌کند.

جریان‌کشی یکی دیگر از مواردی است که در مدت‌زمان نگهداری شارژ فرز مینیاتوری تأثیر بسزایی دارد. در واقع در زمان کار با دستگاه هرچه فشار بیشتری به دستگاه وارد کنید و دستگاه نیاز به گشتاور (زور) بیشتر داشته باشد، مصرف باتری افزایش پیدا می‌کند.

در دستگاه‌هایی مثل فرز مینیاتوری شفت دستگاه مستقیم به موتور متصل شده و هیچ گیربکسی وجود ندارد. همین مورد موجب فشار بیشتر به موتور و افزایش مصرف باتری می‌شود.

تست مقدار شاردهی فرز مینیاتوری شارژی

برای تست عملی مقدار زمان مفید استفاده از فرز مینیاتوری شارژی و کیفیت کار آن به کارگاه استاد صفری آمدیم تا بررسی عملی داشته باشید.

برای بخشی از منبت‌کاری تابلو چوبی از فرز مینیاتوری استفاده می‌شود. در این تست از سری‌های مختلفی استفاده می‌شود که وظیفه باربرداری را بر عهده دارند.

از دستگاه‌هایی مانند فرز مینیاتوری نمی‌توان توقع داشت که باربرداری‌های سنگین انجام دهند. همان‌طور که از نام این دستگاه پیداست، مناسب کارهای کوچک و مینیاتوری هستند. در صورتی که دوست داشته باشید باربرداری‌های سنگین انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم از فرز انگشتی یا فرز مشتی یا اور فرز استفاده کنید.

استاد صفری برای باربرداری و منبت‌کاری تابلو از فرز مینیاتوری ۳۴۰۵ رونیکس استفاده کرد.

 

آموزش دوره منبت کاری با استاد صفری

 

در این تست فرز مینیاتوری شارژی ۳۴۰۵ رونیکس بدون حتی یک‌لحظه خاموش‌شدن موفق شد ۵۰ دقیقه تحت‌فشار باربرداری را انجام دهد.

این تست را در شرایط مختلف انجام دادیم و همان حدود ۵۰ تا ۶۰ دقیقه زمان کارکرد رسیدیم.

با این حساب می‌توان از این دستگاه‌ها برای استفاده‌های طولانی‌مدت هم استفاده کرد. به‌عنوان‌مثال بعد از هر ۲۰ دقیقه استفاده از دستگاه، ۱۰ دقیقه شارژ شود تا بتوانید بدون ازدست‌دادن شارژ و محدودیت این کار را انجام دهید.

کلام آخر آیچوب

باتوجه‌به بررسی‌های به‌عمل‌آمده فرز مینیاتوری شارژی به‌مراتب عملکردی بهتر از آنچه تصور می‌کردیم داشت و در مدت‌زمان کافی و مناسب عمل کرد. نکته جالب‌توجه این بود که فرز مینیاتوری قدرت کافی برای باربرداری را هم در اختیار ما قرار داد و هیچ مشکلی برای باربرداری‌های سنگین هم نداشتیم.

در صورتی که مصارف خانگی و حتی صنعتی سبک دارید، مطمئناً این مدل از فرز مینیاتوری‌ها ابزاری کارآمد هستند. همچنین حتماً می‌دانید که یکی از مهم‌ترین وظایف ابزار شارژی، امکان استفاده در زمان آن‌ها در مکان‌هایی است که امکان دسترسی به برق را ندارید.

ما در نوشته‌های پیشین در مورد ((خرید ابزار شارژی یا ابزار برقی)) کامل توضیح دادیم و پیشنهاد می‌کنیم این راهنمای خرید را از دست ندهید.

منبع: آیچوب

(کپی کار ها لطفا به راحتی حاصل دسترنج دیگران را کپی نکنید)

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )