اره, رپورتاژ آگهی, رونیکس, معرفی ابزار

آموزش نصب تجهیزات و راه اندازی اره میزی رونیکس ۵۶۰۱ + ویدئو

آموزش نصب تجهیزات اره میزی

پس از خرید اره میزی ۵۶۰۱ رونیکس و جعبه‌گشایی آن با یک دستگاه اره میزی و تعداد زیادی تجهیزات جانبی مواجه خواهید شد. در نگاه اول تعداد زیاد تجهیزات و جدا بودن آن‌ها ممکن است برای شما سردرگم کننده و غیرعادی باشد.

 ما در این نوشته به آموزش نصب اصولی تجهیزات اره میزی ۵۶۰۱ رونیکس خواهیم پرداخت.

 پیشنهاد می‌کنیم ویدئو اختصاصی آیچوب از نصب تجهیزات اره میزی را تماشا کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

جعبه گشایی اره میزی رونیکس ۵۶۰۱

 بعد از بازگشایی جعبه این اره میزی با متعلقاتی زیر روبرو خواهید شد:

 •  کیسه جمع‌آوری گردوغبار
 •  دو عدد آچار
 •  دو عدد چاقویی پشت تیغه
 •  گونیا نقاله
 •  گونیا اصلی
 •  غربیلک تنظیم زاویه
 •  دسته تنظیم ارتفاع تیغه
 •  محافظ بالای تیغه
 •  لوله‌خرطومی
 •  پایه نگهدارنده لوله‌خرطومی
 •  صفحه‌های کمکی گونیا
 •  دفترچه راهنما
 •  و…

این اقلام هرکدام باید به‌درستی در جای خود نصب شوند و هرگونه اشتباهی در زمان نصب ممکن است به شما و دستگاه آسیب برساند. لطفاً قدم‌به‌قدم و طبق آموزش ویدئو منتشر شده در سایت آیچوب پیش بروید.

تماشای ویدئو آموزش نصب تجهیزات اره میزی ۵۶۰۱ رونیکس

 

 

تماشا این ویدئو در برخی اپراتور ها با ترافیک نیم بها محاسبه می شود!

 

نصب چاقویی پشت تیغه

 چاقویی تیغه یک قطعه فلزی است که از نظر ظاهری شبیه به چاقو یا خنجر است! این قطعه وظیفه جلوگیری از کیک بک (Kick Back) یا پس‌زدن قطعه کار را بر عهده دارد. شما در مرحله اول باید محافظ چاقویی را درست در جای خود نصب کنید.

 

نصب چاقویی پشت تیغه اره میزی

 

 برای انجام این کار باید درپوش قرمزرنگ موجود در روی صفحه (کنار تیغه) را باز کنید تا به قسمت زیر صفحه دسترسی داشته باشید.

 در مرحله بعد قاب پلاستیکی کنار تیغه را باز کنید. در پشت تیغه یک عدد پیچ خروسکی و یک صفحه فلزی وجود دارد که محل قرارگیری محافظ چاقویی است.

 پیچ را کمی باز کنید تا صفحه فلزی آزاد شود. سپس شیار زیر محافظ چاقویی را دقیقه در مسیر زبانه موجود در همان قسمت قرار دهید.

 چاقویی را تا جای امکان به پایین هدایت کنید و مراقب باشید که دقیقاً در پست تیغه قرار بگیرید و در راستای تیغه باشد.

 سپس پیچ خروسکی را با دست به‌خوبی محکم کنید.

 در مرحله بعد بررسی کنید که محافظ به چپ و راست و بالا و پایین تکان نخورد. پس از پایان کار درپوش قرمزرنگ کنار تیغه را در جای خود نصب کنید.

نصب محافظ تیغه اره میزی رونیکس

 

نصب محافظ تیغه اره میزی رونیکس

 

 یکی از مهم‌ترین تجهیزات همراه با اره میزی، محافظ تیغه آن است. این محافظ سه کاربرد اصلی دارد و در ادامه به توضیح در مورد این قابلیت‌های خواهیم پرداخت.

محافظت در زمان پرتاب قطعه کار

 ساختار محافظ به‌گونه‌ای طراحی شده است که در صورت پرتاب قطعه کار به سمت اپراتور، جلوی سرعت و قدرت پرتاب را می‌گیرد و از پرتاب‌شدن شدید آن جلوگیری می‌کند.

مکش گرد و غبار حاصل از برش

 

مکنده گرد و غبار اره میزی

 

 در قسمت بالای این محافظ یک خروجی مکنده وجود دارد که امکان نصب لوله‌خرطومی را بر روی آن خواهید داشت. این لوله‌خرطومی به بخش توربین مکنده اره میزی متصل شده است و عملیات مکش را به‌خوبی انجام می‌دهد.

محافظت از دست اپراتور

 با توجه ‌به اینکه این محافظ در قسمت بالای تیغه قرار می‌گیرد، مانع از برخورد دست اپراتور به بالای تیغه می‌شود

 با توجه ‌به توضیحات بالا، حالا بهتر می‌توانید به اهمیت این محافظ تیغه‌اره میزی پی ببرید.

 برای نصب محافظ فقط کافی است زبانه پشت محافظ را در شیار بالای چاقویی قرار دهید. در مرحله بعد ضامن را ببندید و مطمئن شوید که محافظ در جای خود محکم قرار گرفته است.

 پیشنهاد می‌کنیم ویدئو موجود در همین مقاله را تماشا کنید. توضیحات بیشتری در مورد نکته‌های نصب محافظ اره میزی ارائه شده است.

نصب شیلنگ خرطومی اره میزی

 

نصب شیلنگ خرطومی اره میزی

 

 بعد از نصب محافظ باید شیلنگ مکنده دستگاه را نصب کنید. در قسمت بالای محافظ یک خروجی مکنده وجود دارد که باید شیلنگ را به آن متصل کنید. همچنین طرف دیگر شیلنگ را به پشت دستگاه و بخش مکنده اره میزی متصل کنید تا عملیات مکش به‌خوبی انجام شود.

 لازم به توضیح است که برای جلوگیری از رها ماندن شیلنگ، باید پایه مخصوص شیلنگ را به صفحه میز متصل و شیلنگ را به پایه متصل کنید.

نصب غربیلک و دسته تنظیم ارتفاع اره میزی رونیکس

 

آموزش نصب دسته تنظیم ارتفاع اره میزی

 

 در جعبه اره میزی رونیکس یک اهرم و یک غربیلک برای تنظیم تیغه وجود دارد. ابتدا غربیلک را در داخل میله جلوی پنل دستگاه قرار داده و زبانه‌های غربیلک را در داخل شیار پنل قرار دهید. سپس دسته را به میله متصل کنید و پیج موجود روی دسته را به‌خوبی محکم کنید.

نصب گونیا اره میزی ۵۶۰۱ رونیکس

 

آموزش نصب گونیا اره میزی

 

 برای استفاده از گونیا هم باید آن را به صفحه متصل کنید. البته طراحی گونیا به صورتی انجام شده که بتوانید به‌راحتی و در دفعات زیاد آن را به صفحه متصل کنید.

 برای نصب گونیا ابتدا زبانه جلویی را با صفحه درگیر کنید و پس از آن گونیا را آرام به پایین هدایت کنید تا دقیقاً در شیار مندرج قرار گیرد.

 پس از آنکه مطمئن شدید گونیا در جای خود قرار گرفته، اهرم گونیا را به پایین بکشید تا در جای خود ثابت شود.

محل قرار گیری آچار تیغه اره میزی رونیکس

 در قسمت داخلی پنل سمت راست اره میزی رونیکس یک پیچ‌مهره پلاستیکی وجود دارد که با باز کردن و خارج‌کردن مهره، امکان نصب آچار در جای خود را خواهید داشت. بعد از نصب آچار در جای خود، پیچ را ببندید و مطمئن شوید که آچارها کامل محکم شده‌اند.

کلام آخر آیچوب

 تلاش کردیم در ویدئو منتشر شده به آموزش نصب تجهیزات همراه با اره میزی رونیکس ۵۶۰۱ بپردازیم. لطفاً شما هم اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید با ما در قسمت کامنت‌های همین نوشته در میان بگذارید.

منبع: آیچوب

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )