رپورتاژ آگهی, رنگ‌کاری چوب

معرفی خط رنگ حرفه‌ای پرومستر ۲۰۱۴ ارلانگو (بررسی ویژگی‌ها)

خط رنگ یا اتاق رنگ یک فضای ویژه و استاندارد است که در این فضا رنگ‌آمیزی و آماده‌سازی سطوح برای اجرای رنگ انجام می‌شود.

انتخاب یک خط رنگ و اتاق رنگ استاندارد باید با علم و توجه بسیار بالا صورت پذیرد. یک خط رنگ استاندارد ویژگی‌ها و مشخصات و آپشن‌هایی دارد که هر یک از آن‌ها تأثیر بسزایی در نتیجه کار دارد.

ما در این نوشته به بررسی خصوصیات و تفاوت‌هایی که خط رنگ پرو مستر ۲۰۱۴ ارلانگو خواهیم پرداخت. با ما در ادامه همراه باشید.

ارلانگو به‌عنوان حرفه‌ای‌ترین شرکت طراح و تولیدکننده خط رنگ ۴ خط رنگ پیشنهادی برای صنعتگران دارد. این خط رنگ‌ها با نام‌های

  • Eco master 1404
  • Eco master 1408
  • Pro Master 2012
  • Pro Master 2014

به بازار عرضه می‌شود.

مدل‌های اکو ارلانگو در دسته خط رنگ‌های اقتصادی و مدل‌های پرومستر در دسته خط رنگ‌های حرفه‌ای قرار می‌گیرند.

کارخانه‌هایی که حجم تولید بالا دارند از خط رنگ‌های پرومستر استفاده می‌کنند. البته می‌توان در کنار این خط رنگ‌های پرومستر از خط رنگ‌های اکومستر هم استفاده کرد.

به عبارتی می‌توان در خط رنگ‌های اکومستر عملیات زیر کار درآوردن و آستر پاشی و سنباده‌کاری انجام داد و عملیات پاشش و خشک‌شدن رنگ در خط رنگ پرومستر انجام شود.

 

تماشا ویدئو معرفی خط رنگ pro master ارلانگو

 

 

تماشا این ویدئو در برخی اپراتور ها با ترافیک نیم بها محاسبه می شود!

 

بخش‌های مختلف خط رنگ پرومستر ۲۰۱۴ چیست؟

یکی از مهم‌ترین خصوصیان خطوط رنگ ارلانگو این است که در همه مدل‌های به‌صورت مدولار و پازلی در کنار هم چیده می‌شوند. خط رنگ پرومستر هم از این امر مستثنی نیست.

شما می‌توانید باتوجه‌به نوع نیاز خود و فضای در دسترس طول خط رنگ را افزایش یا کاهش دهید و قدرت خلاقیت بالایی برای طراحی و اجرای خط رنگ خواهید داشت.

خط رنگ پرومستر ۲۰۱۴ شامل سه بخش اتاق انتظار، اتاق پاشش و اتاق خشک‌کن است. در ادامه به معرفی هر یک از این بخش‌ها خواهیم پرداخت.

 

آپشن‌های خط رنگ پرومستر ۲۰۱۴

خط رنگ پرومستر ۲۰۱۴ به‌غیراز سه بخش اصلی، شامل آپشن و امکاناتی است که همین موارد این خط را از سایر رقبایش متمایز می‌کند.

وان استنلس استیل آبشار رنگ

یکی از ویژگی‌های این خط رنگ استفاده از وان استنلس استیل به‌جای استفاده از وان‌های گالوانیزه است. همان‌طور که می‌دانید استنلس استیل خورندگی بسیار پایینی نسبت به سایر فلزهای رایج در بازار دارد و عمر و دوام بالاتری دارد.

باتوجه‌به اینکه وان‌های آبشار رنگ آب همیشه در معرض خورندگی قرار می‌گیرند و آب قدرت بالایی در طولانی‌مدت دارند، استفاده از وان‌های استنلس استیل در طولانی‌مدت بسیار کارآمد است.

استفاده از ورق‌های گالوانیزه و قلع اندود به‌هیچ‌عنوان پیشنهاد نمی‌شود و در بلندمدت با مشکل مواجه خواهید شد.

 

هواساز اتاق خشک‌کن

این هواساز وظیفه فیلترکردن هوای اتاق خشک‌کن را بر عهده دارد. عملکرد این هواساز به‌گونه‌ای است که هوای محیط را در چند مرحله فیلتر می‌کند و هوای فیلتر شده را از طریق کانال‌ها و فن‌ها وارد هیتر (گرم‌کننده) می‌کند.

پس از تنظیم دمای هوای موردنظر با استفاده از هیتر، هوا از طریق کانال به سقف اتاق خشک‌کن وارد و از طریق دریچه‌ها ریزش پیدا می‌کند.

یکی از مهم‌ترین آپشن‌های این اتاق رنگ این است که در صورت نیاز برای سردکردن اتاق می‌توان با نصب دستگاه سرمایش، این نیاز مخاطب‌های را هم برطرف کرد.

 

هواساز اتاق پاشش رنگ

در اتاق پاشش رنگ باتوجه‌به اینکه مکش هوا باقدرت زیادی از طریق مکنده‌ها انجام می‌شود (هوای منفی)، باید هواسازهایی باشد که هوای مثبت اتاق را تأمین کند. همان‌طور که می‌دانید اتاق‌های پاشش رنگ در داخل سالن کارخانه یا کارگاه نصب می‌شوند و موضوع فیلتر کردن این هوا بسیار پر اهمیت و مهم است.

این تأمین هوا بعد از مکش توسط موتور و پروانه به یک باکس منتقل می‌شود که دارای ۴۰ بک فیلتر ۵۰۰ میلی‌گرم نبافته شده است. این فیلتر ها استاندارد برای اتاق‌های رنگ طراحی شده‌اند و استانداردهای بین‌المللی اتاق رنگ را دارند.

فیلتر هوا خط رنگ

اتاق انتظار خط رنگ

یکی از بخش‌های یک خط رنگ استاندارد، اتاق انتظار است. این اتاق وظیفه تفکیک هوای بیرون از خط رنگ و هوای اتاق پاشش و هوای اتاق خشک‌کن را بر عهده دارد تا این هواها با هم اختلاط پیدا نکنند.

شاید بهتر است بگوییم مهم‌ترین وظیفه اتاق انتظار این است که وقتی درب خط رنگ (اتاق انتظار) را باز می‌کنیم به‌هیچ‌عنوان گردوخاک فضای کارگاه و کارخانه وارد سایر اتاق‌ها نشود. نکته جالب در مورد خط رنگ‌های ارلانگو این است که برای این اتاق هم یک هواساز مستقل وجود دارد. درب‌های این اتاق از نوع دوجداره و ایزوله هستند که مانع از ورود و خرج هوا می‌شود.

 

آبشار رنگ / اتاق اجرای رنگ

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک اتاق رنگ، آبشار رنگ آن است. فضای اتاق آبشار رنگ بهینه‌ترین فضا برای اجرای رنگ‌های پایانی است. مهم‌ترین بخش این اتاق، وجود یک آبشار است که با وجود آبشار و مکش هوا از دهانه آبشار دیگر نگرانی بابت نشستن گرد رنگ روی قطعه کار نخواهید بود.

در آپدیت جدید خط رنگ ارلانگو فیلتر باکس‌های G۴ در بالای اتاق نصب شده که مزایای زیادی را برای مخاطب‌ها ایجاد می‌کند.

با قرارگرفتن فیلتر باکس‌ها در بالای اتاق فضای بیشتری برای استفاده از اتاق فراهم شده است و همچنین با افزایش سطح پوشش فیلتر باکس‌ها، فشار هوای مثبت بیشتری و با مصرف انرژی کمتری به داخل اتاق هدایت می‌شود. در این روش حتی مسیر حرکت هوا به سمت آبشار هم کاملاً بهینه و دقیقاً در راستای حرکت گرد رنگ انجام می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه بیشتر: آبشار رنگ چیست و چه کاربردی در رنگ‌کاری دارد؟

 

اتاق خشک کن خط رنگ

اتاق خشک‌کن یا DRYING ROOM

در اتاق خشک‌کن باید شرایطی فراهم شود که پیوند مولکولی رنگ درست و در زمان و دمای مناسبش انجام شود. اتاق رنگ باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا خشک‌شدن رنگ بدون مشکل انجام شود.

در گام اول نباید رطوبت اتاق بالا باشد. هرچه رطوبت هوا در اتاق رنگ پایین باشد و به‌اندازه استاندارد برسد، نتیجه پیوند مولکولی رنگ بهتر خواهد بود.

نکته بعدی کنترل گازهای خارج شده از رنگ است. گازهای حاصل از تبخیرشدن رنگ بسیار به رنگ بسیار آسیب خواهند رسانده و همیشه باید هوای تازه در اتاق خشک‌کن در جریان باشد.

باکس فیلترهای D۴ اتاق خشک‌کن در گوشه‌های اتاق قرار گرفته‌اند. هوای مثبت از سقف ریزش می‌کند و از گوشه‌ها توسط باکس فیلترها و کانال‌ها به هواساز موجود در بیرون اتاق منتقل می‌شود. در این مرحله هوای اتاق خشک‌کن کامل تصفیه می‌شود و به چرخه برمی‌گردد.

 

پیشنهاد مطالعه بیشتر: ساخت اتاق رنگ حرفه‌ای و هزینه خط رنگ چوب چطور است؟

 

تابلو کنترل / مغز هوشمند اتاق رنگ ارلانگو

مرکز کنترل و نگهداری و مدیریت این خط رنگ، تابلو کنترل خطوط رنگ ارلانگو است. در آپدیت جدید این خط رنگ از نرم‌افزار wincc scada شرکت زیمنس استفاده شده است. این نرم‌افزار به حدی قوی است که حتی امکان کنترل یک پالایشگاه را هم دارد.

این نرم‌افزار امکان کنترل بخش‌های مختلف خط را بر عهده دارد که می‌توان به مواردی چون کنترل دما، رطوبت، فشار هوا، نورپردازی و… را خواهید داشت. همچنین با نصب اینترنت به این تابلو کنترل امکان کنترل از راه دور خط رنگ و مانیتورکردن وضعیت خط رنگ را مشاهده کنید.

این نرم‌افزار نیاز شما به استفاده از نیروهای متخصص را برطرف می‌کند. در این نرم‌افزار به ساده‌ترین روش ممکن شرایط خط رنگ برای اجرای رنگ و خشک‌شدن آن فراهم می‌شود.

به‌عنوان‌مثال در این نرم‌افزار امکان تنظیم میزان هوادهی هواساز و میزان مکش هوای آبشار رنگ هم قابل‌تغییر است.

سنسور دما و رطوبت و فشار هوا خط رنگ

سنسور دما / رطوبت / فشار هوا

بررسی و سنجش و کنترل لحظه‌ای دما، رطوبت و فشار هوا در اتاق رنگ و خط رنگ همیشه باید در اولویت شما باشد. درصورتی‌که هر یک از این مقادیر در اندازه درست و استاندارد خود نباشد، بعد از پاشش رنگ شاهد مشکلات احتمالی خواهیم بود.

در خط رنگ پرومستر ۲۰۱۴ ارلانگو سنجش این موارد با سنسور هایی انجام می‌شود که در همه اتاق‌های انتظار و پاشش و اتاق رنگ نصب شده‌اند. اطلاعات این سنسور ها از طریق کابل‌های شبکه و با سرعت بسیار بالا به کنترلر منتقل می‌شود.

این اطلاعات برای لابراتوار و تیم فنی بسیار اهمیت دارد. با استفاده از این اطلاعات می‌توان به نتیجه بهتر برای برنامه مدون برای رنگ‌سازی خواهید داشت. همچنین می‌توان باگ‌ها و ایرادات کار در زمان اجرای رنگ را به دست آورد.

کلید اورژانسی خط رنگ

این کلید برای جلوگیری از گسترش یک حادثه کاربرد دارد. شما با استفاده از این کلید امکان خاموش‌کردن تمامی امکانات خط رنگ به‌صورت اورژانسی را خواهید داشت. این کلید در اتاق‌های مختلف خط رنگ نصب شده است و به‌راحتی در دسترس قرار دارد.

 

سنسور اعلام آتش‌سوزی

این سنسور برای تشخیص دود ناشی از آتش‌سوزی تعبیه شده است. این سنسور به کمترین مقدار دود و حرارت حساس است و به کنترلر کوچک‌ترین تغییرات دمایی آتش‌زا و وجود دود را اطلاع می‌دهد.

 

سفارش خط رنگ و اتاق رنگ ارلانگو

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت اتاق رنگ و طراحی خط رنگ فقط کافی است از طریق راه‌های زیر با مشاوران ارلانگو ارتباط بگیرید.

مهندس بهرام بیگی

۰۹۱۲۳۱۳۸۳۴۱

وب‌سایت ارلانگو

 

منبع: آیچوب

 

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )