کیلر, مواد مصرفی صنعت چوب

اسپری کیلر چیست؟ | نحوه استفاده از اسپری کیلر چگونه است؟

 اسپری کیلر چیست

کیلر یکی از پوشش‌های رایج برای پوشش سطوح مختلف است. شما می‌توانید با اجرای کیلر روی سطوح مختلف، در کنار افزایش زیبایی و براقیت سطح و افزایش مقاومت آن نیز کمک کنید.

 کیلر در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شود که از این نمونه‌ها می‌توان به کیلر فوری، کیلر پلی‌اورتان، کیلر اکریلیک، کیلر روغنی و… اشاره کرد.

 یکی از بهترین روش‌های اجرای کیلر، اجرای آن با استفاده از پیستوله است. در این حالت کیلر به‌صورت اسپری روی سطح اجرا می‌شود. باتوجه‌به کاربردهای زیاد کیلر در بازار به‌وفور اسپری کیلر موجود هست و به‌راحتی به آن دسترسی خواهید داشت. در این مقاله به توضیح در مورد اسپری کیلر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 کیلر چیست؟

 کیلر پوشش و مایعی شفاف است که به‌عنوان لایه نهایی در زمان رنگ‌کردن چوب استفاده می‌شود. کیلر در مدل‌های مختلف در دسترس است که از این مدل‌ها می‌توان به کیلر روغنی، کیلر فوری، کیلر پلی‌اورتان، کیلر اکریلیک (پایه آب) اشاره کرد.

 هر یک از این مدل کیلر ها کاربرد و قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند و باید باتوجه‌به استراتژی و موقعیت و نوع سازه باید کیلر مناسب را انتخاب کنید.

 نکته مهم در مورد کیلر، شفاف‌بودن آن است. کیلر در مدل‌های پوششی هم موجود هست؛ اما معمولاً کیلر ها به‌صورت شفاف استفاده می‌شوند.

 کیلر در مدل‌های مات و براق به بازار عرضه می‌شود و حتی در برخی مدل‌های کیلر می‌توان با ترکیب کیلر مات و براق به کیلر نیمه مات یا نیمه براق هم رسید.

پیشنهاد مطالعه بیشتر: ما در نوشته‌ای مجزا به این سوال پاسخ دادیم که کیلر چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

 اسپری کیلر چیست؟

 اسپری کیلر یک قوطی حاوی مایع کیلر و هوای فشرده است که با فشردن نازل آن، کیلر به‌صورت اسپری و پودری از دهانه نازل خارج می‌شود.

 این مواد به‌صورت یکنواخت روی سطح اجرا می‌شود و در نتیجه لایه‌ای براق یا مات روی سطح خواهید داشت. معمولاً زمانی از اسپری کیلر استفاده می‌شود که یا ابزار مناسب (پیستوله و کمپرسور) در دسترس نباشد و یا اینکه پروژه و قطعه کار ارزش پایین دارد و نیاز به اجرای رنگ با ابزارهای حرفه‌ای ندارید.

 اسپری کیلر در مدل‌های مات و براق به بازار عرضه می‌شود و شما باتوجه‌به نوع نیازتان اسپری کیلر مات یا براق را انتخاب می‌کنید.

 اسپری کیلر یک راهکار حرفه‌ای و اصولی برای رنگ‌کردن چوب و سایر سطوح نیست؛ اما به‌عنوان یک راهکار سریع و ارزان‌قیمت پیشنهاد می‌شود.

 به‌هیچ‌عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم برای رنگ‌کردن سازه‌های ارزشمندتان از اسپری کیلر استفاده کنید. کیلر پوشش و مقاومت کافی ندارد. اگر در تصاویر و ویدئو ها نتیجه‌ای خوب از اجرای کیلر دیدید، زیاد جدی نگیرید و مطمئن باشید بعد تبلیغاتی دارد.

 درصورتی‌که پروژه موردنظرتان از نوع کاردستی و ارزان‌قیمت و معمولی است، می‌توانید با اسپری کیلر به هدفتان برسید.

 محتویات قوطی اسپری کیلر چیست؟

 در داخل قوطی اسپری کیلر، کیلر حل شده با حلال (تینر) و هوای فشرده وجود دارد. مقدار هوای فشرده و مایع رقیق شده کیلر به‌اندازه‌ای است که با فشردن نازل آن کیلر به‌صورت اسپری و پودری خارج می‌شود.

 برای استفاده از اسپری کیلر باید به‌خوبی قوطی را تکان دهید تا مایع کیلر آماده و ترکیب برای خارج‌شدن باشد.

 چگونه از اسپری کیلر استفاده کنیم؟

 چگونه از اسپری کیلر استفاده کنیم؟

 

 برای استفاده از اسپری کیلر ابتدا باید باتوجه‌به نوع پروژه اقدام کنید. به‌عنوان‌مثال برای رنگ‌کردن سازه‌های چوبی باید ابتدا با سیلر چوب را اشباع کنید تا کیلر جذب چوب نشود و در مرحله بعد کیلر را اجرا کنید.

 برای اجرای کیلر روی سطوح فلزی و سایر رنگ‌ها نیاز به زیر سازی ندارید و فقط کافی است رنگ را روی کار بپاشید.

 ما در < < دوره آموزشی رنگ‌کار ماهر> > آموزش‌های کامل اجرای رنگ چوب و ام‌دی‌اف را به‌صورت ویدئو ۲۰ ساعته با شما به اشتراک گذاشتیم.

 موارد کاربرد اسپری کیلر چیست؟

 از اسپری کیلر برای رنگ‌کردن و پوشش انواع سطوح می‌توانید استفاده کنید. کیلر مایعی شفاف است که هیچ رنگی ندارد.

 معمولاً از اسپری کیلر برای براق کردن سطوح استفاده می‌شود؛ اما از دیگر کاربردهای اسپری کیلر می‌توان به افزایش مقاومت سطح در برابر خط‌وخش و مقاومت در برابر رطوبت و جلوگیری از نفوذ حشرات به سازه (مخصوصاً سازه‌های چوبی) استفاده کرد.

 درصورتی‌که قصد رنگ‌کردن چوب با اسپری کیلر را داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم از سیلر برای اشباع چوب و جلوگیری از جذب کیلر به داخل چوب استفاده کنید. ما در نوشته‌های پیشین در مورد سیلر کامل توضیح داده بودیم.

خرید اسپری کیلر

 از اسپری کیلر می‌توان برای رنگ‌کردن سازه‌های فلزی هم استفاده کرد. برای رنگ‌کردن سازه فلزی نیازی به اجرای سیلر نیست و در صورت نیاز امکان اجرای اسپری کیلر به‌تنهایی هم وجود دارد.

پیشنهاد آیچوب:

تفاوت سیلر و کیلر چیست؟

پرسش و پاسخ

آیا اسپری کیلر مناسب رنگکاری حرفه ای است؟

خیر اسپری کیلر مناسب رنگ کردن سازه های ساده و ارزان قیمت و کاردستی است. برای رنگ کردن سازه های ارزشمند پیشنهاد نمی کنیم از اسپری کیلر استفاده کنید.

مدل های مختلف اسپری کیلر چیست؟

اسپری کیلر در دو نوع براق و مات به بازار عرضه می شود. البته مدل براق اسپری کیلر براقیت زیاد ندارد و نیمه براق به حساب می آید.

چگونه اسپری کیلر را پاک کنم؟

برای پاک کردن اسپری کیلر از روی سطح فقط کافی است با استفاده از دستمال آغشته به تینر فوری کیلر را از سطح مورد نظر پاک کنید.

 منبع: آیچوب

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )