معرفی ابزار

ورود اولین سنگین وزن های ابزار شارژی جهان به بازار | اژدهای سرخ میلواکی وارد می شود!

خرید ابزار شارژی میلواکی

 ظهور ابزارهای شارژی قدم بزرگی در دنیای ابزار بود که سال‌هاست از مزیت‌های آن استفاده می‌کنیم. باتری‌های امروزی باوجود پیشرفت‌های چشمگیری که نسبت به نسل‌های قبلی خود داشتند بازهم در ظرفیت و توان، دچار محدودیت‌هایی هستند.

 به‌جرئت می‌توان ادعا کرد که رقابت بزرگ بین برندهای مطرح اکنون به سمت باتری‌ها میل پیدا کرده است. هر کمپانی سعی می‌کند در کنار کم‌کردن حجم باتری، توان، راندمان و عمر آن را افزایش دهد.

 دراین‌بین ابزارهای بزرگ‌تر صنعتی و ساختمانی نیازمند توان بیشتری هستند. باتری‌های کنونی توانایی تأمین نیروی موردنیاز برای دستگاه‌های صنعتی را ندارند به همین دلیل توان بالای موردنیاز این ابزارها از نیروی بادی (پنوماتیک) یا موتور بنزینی تأمین می‌شود.

 ازجمله این ابزارها می‌توان به چکش‌های تخریب بادی و بنزینی، دریل‌های سنگین نمونه‌برداری، ژنراتورهای برق، اره‌های آسفالت بر و… اشاره کرد.

 در این نوشته به پلتفرم جدید میلواکی می‌پردازیم که مدعی شده مشکل را حل کرده و ازاین‌پس می‌توان ابزار سنگین کارگاهی و ساختمانی را هم به شکل شارژی آن استفاده کرد. میلواکی پلتفرم جدید خود را MX Fuel نامیده و خط تولید مخصوص این باتری‌ها را نیز با ۶ دستگاه راه‌اندازی کرده است.

 به‌جرئت می‌توان ادعا کرد که هیچ برند سازنده ابزار دیگری مانند میلواکی روی ساخت ابزارآلات خاص تمرکز نمی‌کند. از ابزارهای نجاری گرفته تا ابزارهای مخصوص برق صنعتی، لوله‌کشی ساختمانی و صنعتی، ابزارهای اندازه‌گیری، لباس‌های مخصوص، صنایع جوش و برش و…

 در این بررسی به مشخصات و قابلیت ابزارهای جدید تولیدشده در سری MX Fuel میلواکی می‌پردازیم که قطعاً شما را هم مانند ما شگفت‌زده خواهد کرد. لطفاً در ادامه همراه آیچوب باشید و با مشارکت در قسمت دیدگاه‌های این مطلب به اطلاعات ما اضافه کنید.

میلواکی با سری ابزارهای MX وارد می‌شود| غول مرحله آخر!

 هفته پیش (به تاریخ انتشار این نوشته) تیزرهایی در یوتیوب میلواکی و اینستاگرام آن دیدیم که به‌صورت مبهم و مرموز (!) با کلیدواژه “NEW Milwaukee MX Fuel Equipment System” پلتفرم جدیدی را نوید می‌داد.

 سرانجام میلواکی به تاریخ ۹ آبان ۱۳۹۸ در سایت رسمی خود در امریکا و در نمایشگاه اختصاصی میلواکی اطلاعات بیشتری از این پلتفرم را ارائه داد.

 میلواکی با یک تابو شکنی بزرگ خط تولید ابزارهای سنگین و نیرومند شارژی خود موسوم به “Milwaukee MX Fuel Equipment” را با شش ابزار جدید معرفی کرد.

 ابن ابزارها اکنون در سایت میلواکی برای خریداران آمریکایی و کانادایی قابل سفارش است و به‌زودی توزیع آن در اروپا و آسیا شروع می‌شود.

 میلواکی در این خانواده از ابزارهایی چون سنگ‌بر ۱۴ اینچ میلواکی، چکش تخریبی ۲۹ کیلویی میلواکی، دریل تخریبی و دریل نمونه بردار میلواکی، لوله‌بازکن میلواکی، پروژکتور ۲۷ هزار لومن میلواکی، منبع تغذیه ۳۶۰۰/۱۸۰۰ وات میلواکی و باتری‌های ۱۸۰۰ و ۳۶۰۰ وات با ۳ و ۶ آمپرساعت ظرفیت و شارژر مخصوص آن رونمایی کرده است.

دریل تخریبی میلواکی

تعریف میلواکی از پلتفرم MX FUEL™

 میلواکی می‌گوید این پلتفرم جدید به‌منظور جایگزینی ابزارهای مرسوم بنزینی یا بادی ساخته‌شده است. در قلب این ابزارها یک باتری با نام تجاری MX و موتورهای براشلس میلواکی جای دارد.

 میلواکی افزوده است که هدف از ساختن این ابزارها ازبین‌بردن تولید گازهای گلخانه‌ای، کاهش سروصدای ابزار و کم کردن هزینه‌های تعمیر و نگهداری ابزار به‌واسطه حذف موتورهای بنزینی است.

 میلواکی می‌گوید تعهد خستگی‌ناپذیری در قبال پیشرفت تکنولوژی باتری‌ها حس می‌کند و با پلتفرم MX FUEL™ خود را آماده ورود به بازار شارژی‌های سنگین کرده است.

 میلواکی همچنین تکنولوژی کنترل و مراقبت Redlink Plus Intelligence System و تکنولوژی ارتباطی ONE-KEY را که قبلاً در سری شارژی‌های M18 و M12 بکار برده بود را در خانواده MX FUEL™ نیز استفاده کرده است.

ابزار شارژی میلواکی

باتری MX FUEL™ میلواکی چیست؟!

میلواکی در معرفی باتری‌های سری MX از واژه پلتفرم استفاده کرده است. شاید این‌گونه بتوان متصور شد که این باتری‌ها یک تکنولوژی جدید نباشد و تنها چینشی خاص و باز مهندسی شده از باتری‌های رایج میلواکی است.

در مباحثی که در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد بسیاری MX را معادل با واژه MAX ترجمه می‌کردند که با توجه به ولتاژ ۸۰ ولتی باتری‌های این سری (قبلاً باتری‌های ۱۲،۱۸،۲۴،۳۶ و ۶۴ ولتی از سوی برندهای دیگر معرفی‌شده بود) دور از واقعیت به نظر نمی‌رسد.

میلواکی این باتری‌ها را در دو مدل MXFCP203و MXFXC406 در دو توان ۱۸۰۰ و ۳۶۰۰ وات تولید کرده است. مدل ۱۸۰۰ وات ۳ آمپرساعت و مدل ۳۶۰۰ وات ۶ آمپرساعت ظرفیت دارد.

شارژر مخصوص این باتری‌ها نیز قابلیت کنترل و مانیتورینگ شارژ و امکان شارژ سریع را دارا است. این شارژر، باتری‌های ۳ آمپرساعت را در ۴۵ دقیقه و ۶ آمپرساعت را در ۹۰ دقیقه از دشارژ (تخلیه شارژ) کامل به شارژ کامل می‌رساند.

میلواکی توضیح می‌دهد باتری‌های MX FUEL™ از دو پک باتری سری رد لیتیوم (Red Lithium) تشکیل شده است. به نظر می‌رسد این نسل از باتری‌ها ازنظر حجم دو برابر باتری‌های ۱۲ آمپرساعت سری M18 باشند و از ۲۰x21700 عدد سلول ساخته شده باشند. نسخه ۳۶۰۰ واتی این باتری‌ها بیش از دو برابر مدل‌های ۱۸۰۰ واتی حجم دارند و تعداد سلول‌های آن نیز دو برابر است.

به گفته میلواکی باتری‌های سری MX ولتاژ ماکسیمم ۸۰ ولتی دارند و در عمل می‌توانند ولتاژی معادل ۷۲ ولت را تولید کنند. این برند تأکید داشته است که سعی می‌کند از عدد میزان ولتاژ باتری که امروزه بعد تبلیغاتی و بازاریابی زیادی پیدا کرده است فاصله بگیرد و این عدد را ملاکی برای قدرت یک باتری معرفی نکند.

میلواکی هنوز اطلاعات کاملی را در مورد این باتری‌ها ارائه نداده است؛ اما با اطمینان می‌توان گفت که این باتری‌ها مخصوص ابزار آلات جدید و سنگین میلواکی ساخته شده‌اند و امکان استفاده از آن در ابزار شارژی کوچکتر مانند دریل و پیچ بند نیست.

خرید ابزار میلواکی

ابزارهای جدید میلواکی با پلتفرم MX FUEL™ چیست؟

در این پلتفرم میلواکی تاکنون ۶ ابزار جدید را معرفی کرده است. این ابزارها همگی با باتری‌های سری MX FUEL™ همراه با موتورهای براشلس سری Brushless Milwaukee Powerstate ارائه شده‌اند.

در کنار آن فن آوری Redlink Plus Intelligence system که یک سیستم کنترل و مراقبت ابزار است و تکنولوژی ارتباطی ONE-KEY نیز در این ابزارها جای داده شده‌اند.

میلواکی ادعا می‌کند با ترکیب این تکنولوژی‌ها با پلتفرم MX FUEL™ ابزارهایی را ساخته است که قدرت و راحتی ابزار شارژی را در کارهای سخت ساختمانی و صنعتی و مشاغلی که قبلاً غیر ممکن بود وارد می‌کند.

۶ ابزار جدید میلواکی در پلتفرم MX FUEL™ چیست؟

۶ ابزار جدید در این پلتفرم تولیدشده‌اند که همراه با باتری‌های ۱۸۰۰ وات و ۳۶۰۰ وات و شارژر مخصوص آن توسط میلواکی آماده فروش شده‌اند.

نکته قابل توجه برای ما در این ابزار توجه به تجربه کاربری (User Experience) توسط میلواکی و اعمال آن روی محصولات جدیدش است. در ادامه توضیحی کوتاه از هر ابزار را خواهیم خواند.

اره برش دهنده ۱۴ اینچ میلواکی (Milwaukee MX FUEL 14″ Cut-Off Saw ONE-KEY MXF314-1XC)

ابزارهای جدید میلواکی با پلتفرم MX FUEL

این یک ابزار بسیار پرمصرف در پروژه‌های ساختمانی و صنعتی است که برای برش انواع سنگ و کاشی و آسفالت ولوله و فلز به کار می‌رود. قبل از تولید نوع شارژی آن توسط میلواکی انواع بنزینی و تا حدودی هم پنوماتیک آن مرسوم بود.

این اره مجهز به یک تیغه گرد با قطر ۱۴ اینچ (۳۵.۵ سانتی متر) است و با عمق مفید برش ۵ اینچ (۱۲.۷ سانتی متر) همان کارایی اره بنزینی را دارد؛ اما با صدای کمتر و بدون لرزش است.

کاملاً قابل حدس است که با حذف موتور بنزینی چه بخش بزرگی از مشکلات ناشی از سوخت و موتورهای بنزینی حل خواهد شد. طبق ادعای میلواکی دو عدد باتری همراه این اره در یک کورس کاری معادل با یک مخزن بنزین کارایی دارد.

این اره کمی از اره‌های بنزینی سنگین‌تر و حجیم‌تر است؛ اما با توجه عدم ایجاد آلودگی حتی در محیط‌های داخلی هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

این اره با فن آوری موتورهای Brushless Milwaukee Powerstate و سیستم کنترل هوشمند میلواکی همراه با تکنولوژی One-Key ارائه شده است.

میلواکی می‌گوید می‌تواند با یک‌بار شارژ این ابزار یک صفحه بتنی به طول بیش از ۲ متر را با عمق ۱۲.۷ سانتی متر را برش داد یا ۲۶ برش عرضی از یک لوله PVC به قطر ۸ اینچ (۲۰ سانتی متر) ایجاد کرد.

مشخصات اره برش میلواکی سری MX FUEL

مجهز به کلید استارت نرم و سرعت برش بیشتر

بدون تولید دود و گاز و ایمن برای فضاهای داخلی

تولید صدای ۵۰% کمتر نسبت به انواع بنزینی

بدون لرزش ناشی از موتورهای بنزینی و برش صاف‌تر

حداکثر تعداد دور تیغه معادل ۵۳۵۰ دور در دقیقه

وزن همراه با باتری ۱۴.۵ کیلوگرم

اتصال شیلنگ آب به‌صورت پیش‌فرض

همواره با یک عدد تیغه ۱۴ اینچ برش مخصوص بتن، باتری MXFXC406 و شارژ MXFC

چکش تخریبی میلواکی (Milwaukee MX Breaker Hammer ONE-KEY MXF368-1XC)

چکش تخریبی میلواکی

اولین چکش تخریبی شارژی بی‌سیم در دنیاست که به نسبت انواع برقی و پنوماتیک خود سبک‌تر و قدرتمندتر است. میلواکی مدعی هست که در مقایسه با انواع پنوماتیک و برقی این مدل خصوصیات غیرقابل رقابتی دارد.

این چکش تخریبی با هر بار شارژ بیش از دو تن بتن را می‌شکند. میلواکی در توصیف این ابزار از سه واژه سریع‌تر، امن‌تر و آسان‌تر استفاده کرده است.

این محصول را می‌توانید مقایسه کنید با محصولاتی چون Bosch Brute کمپانی بوش یا Makita 1812 ماکیتا که تقریباً همین مشخصات را دارند؛ اما برقی هستند.

مشخصات چکش تخریبی میلواکی

تعداد ضربه در دقیقه: ۱۳۰۰ ضربه

وزن همراه با باتری ۲۹ کیلوگرم

طول ۳۲ سانتی متر، عرض ۶۴ سانتی متر و ارتفاع ۳۰ سانتی متر

مجهز به دکمه‌های فشاری و استارت نرم

کمترین میزان انتقال لرزش به اپراتور

قدرت تخریب بالاتر و صدای کمتر نسبت به انواع برقی و بنزینی

مجهز به باتری‌های جدید MX FUEL™ REDLITHIUM™ XC406 BATTERY PACK MXFXC40

این چکش تخریبی همراه با یک عدد باتری، شارژر مخصوص و سه عدد قلم تخریبی ارائه می‌شود.

دریل دستی و دریل نمونه بردار میلواکی (Milwaukee MX FUEL Core Drill 6″ Handheld ONE-KEY MXF301-1CP)

دریل نمونه بردار میلواکی

این دریل در دو مدل دستی و نمونه‌برداری تولیدشده است. دریل در هر دو نمونه مشابه است و تنها در تجهیزات همراه تفاوت‌هایی دارند.

نوع نمونه بردار این دریل با توجه به شرح وظایف آن دارای پایه مخصوص نمونه‌برداری است. با توجه به نیاز به تداوم کار برخلاف نوع دستی که یک باتری دارد از دو عدد باتری استفاده شده است.

این دریل هم از باتری‌های قدرتمند MX FUEL™ و تکنولوژی موتورهای براشلس (بدون جاروبک) و سیستم‌های مراقبت هوشمند بهره می‌برد.

از خصوصیات قابل توجه این دریل تجهیز آن به کلاچ ایمنی است تا در صورت گیرکردن مته، نیروی حاصل از چرخش به بدن اپراتور منتقل نشود. کله کردن اصطلاحی هست که در این مورد استفاده می‌شود که می‌تواند آسیب‌های شدیدی به اپراتور وارد کند.

این کلاچ ایمنی به محض گیر کردن، محور چرخنده را از سه نظام دریل جدا می‌کند. در کنار آن یک سیستم هوشمند الکترونیکی به نام فشار سنج الکترونیک میزان فشار به دریل را با چند عدد نشانگر آل ای دی روی بدنه (بالای دریل) نشان می‌دهد. کاربر با توجه به این نشانگر می‌تواند میزان مجاز پیشروی مته را دریابد.

مشخصات دریل نمونه بردار میلواکی

مجهز به باتری نسل جدید ۷۲ ولت MX FUEL™ میلواکی MXFCP203

دارای ظرفیت مته ۶ اینچی همراه با دو آداپتور برای مته‌های کوچکتر

حداقل دور مته ۷۹۰ دور در دقیقه و حداکثر دور مته ۱۵۵۰ دور در دقیقه (rpm)

قابلیت کار در محیط‌های خشک و مرطوب

وزن دریل با باتری ۹.۶ کیلو گرم

مجهز به کلیدهای فشاری (push botton)

مجهز به تکنولوژی One-Key میلواکی

دستگاه لوله باز کن شارژی میلواکی Milwaukee MX FUEL Drain Cleaner Sewer Drum POWERTREDZ ONE-KEY MXF501-1CP

دستگاه لوله باز کن شارژی میلواکی

این دستگاه به منظور رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب و تأسیسات ساخته شده است. شارژی بودن این دستگاه موجب راحتی هر چه بیشتر کار با آن شده است.

دستگاه لوله باز کن میلواکی مجهز به باتری خانواده MX FUEL™ است. همچنین از تکنولوژی موتورهای براشلس (بدون جاروبک)، سیستم کنترل هوشمند و سیستم کنترل از راه دور One-key استفاده می‌کند.

این دستگاه می‌تواند کابلی (در ایران به فنر معروف است) به طول حداکثر ۶۱ متر را وارد لوله و محل گرفتگی کند. در کنار این دستگاه ست سری‌های مختلف لوله بازکنی نیز قرار گرفته است.

از نکات جالب اجرا شده در این دستگاه طراحی دو شنی به موازات دو چرخ دستگاه به منظور جابجایی راحت‌تر دستگاه در پله‌هاست. با توجه به استفاده از این دستگاه در امکان مسکونی و تجاری و وزن ۵۷ کیلویی دستگاه وجود این آپشن واقعاً هوشمندانه بود.

این دستگاه به لطف استفاده از سیستم کنترل هوشمند می‌تواند میزان فشار روی کابل (فنر) را تشخیص داده و از شکستگی و پارگی آن جلوگیری کند.

دستگاه لوله باز کن شارژی میلواکی

مشخصات دستگاه لوله باز کن شارژی میلواکی

مجهز به باتری لیتیوم یون ۱۸۰۰ وات ۳ آمپرساعت MX FUEL™

با وزن ۵۷ کیلویی همراه با فنر و باتری

دارای انتخاب گر تنظیم دستی یا اتوماتیک بار دهی (سرعت پیشروی فنر در لوله)

دارای حداکثر سرعت ۲۰۰ دور بر دقیقه برای کابل یا فنر

پشتیبانی از لوله‌های با قطر حداکثری ۸ اینچ

شارژ باتری در کمتر از ۴۵ دقیقه

دکل روشنایی میلواکی Milwaukee MX Rocket Tower Light 27,000 Lumen Charger ONE-KEY MXF041-XC

دکل روشنایی میلواکی

دکل با برج روشنایی میلواکی یک راه حل سریع و پرتوان برای روشنایی محیط‌ها و سایت‌های کارگاهی است. این برج ماکسیمم روشنایی برابر با ۲۷۰۰۰ لومن تولید می‌کند. (روشنایی یک لامپ آل ای دی کم مصرف ده وات حدود ۶۷۰ لومن است!)

این دکل امکان انتخاب شدت نور در سه رنج کم، متوسط و زیاد را دارد. در شدت نور کم ۱۲ ساعت در نور متوسط ۶ ساعت و در حداکثر نور ۳ ساعت امکان نوردهی خواهد داشت.

این برج به‌صورت تاشو طراحی شده است و باوجود وزن ۴۹ کیلویی به‌راحتی قابل جابجایی است. پایه‌های نگه دارنده این برج در سایت و حتی روی شیب‌ها به‌راحتی نصب می‌شوند. ارتفاع برج نیز به‌صورت تلسکوپی و با فشار دکمه قابل تنظیم است.

میلواکی می‌افزاید این پروژکتور در برابر برف و باران مقاوم بوده و طوفان‌هایی تا سرعت ۷۲ کیلومتر در ساعت را تحمل خواهد کرد.

منبع تغذیه شارژی میلواکی Milwaukee MX Carry-On Power Supply 1800W / 3600W Peak MXF-POWERSUPPLY

منبع تغذیه شارژی میلواکی

منبع تغذیه شارژی میلواکی از دو عدد باتری سری MX FUEL™ استفاده می‌کند. این منبع تغذیه دارای پورت‌های خروجی برای شارژ باتری‌های سری M12 و M18 هست. در این منبع تغذیه یک اینورتر با خروجی سینوسی کامل به منظور استفاده دستگاه‌های حساس الکترونیکی یا ابزار برقی سیمی استفاده شده است.

برای درک بهتر می‌توان گفت که با این منبع تغذیه می‌توان توسط دو باتری شارژ شده، ۱۴ ساعت یک تلویزیون ۵۵ اینچ را روشن نگه داشت. یا می‌توان ۱۲۱۰ عدد برش چوب ۱۰*۵ سانتی متری را با یک اره گردبر ۱۵ آمپر انجام داد.

این منبع تغذیه تقریباً برابر با پسرعموهای بنزینی خود تولید انرژی می‌کند با این تفاوت که هیچ‌گونه آلودگی صوتی یا آلودگی ناشی از مصرف سوخت ندارد.

طبق بررسی‌های صورت گرفته قیمت تمام شده انرژی برای یک ماه مصرف مدام از این منبع تغذیه، کمتر از ۴ دلار و در صورت استفاده از ژنراتور بنزینی، حدود ۴۶ دلار خواهد بود.

این منبع تغذیه باتری‌های سری CP203 را در ۴۵ دقیقه و باتری‌های مدل XC406 را در ۹۰ دقیقه از دشارژ کامل (تخلیه شارژ) به شارژ کامل می‌رساند.

روی این منبع تغذیه دو پورت برای برق متناوب ۱۲۰ ولت ۱۵ آمپر قرار گرفته است که امکان راه اندازه ابزار برقی غیر شارژی را هم به کاربر می‌دهد.

سخن پایانی

آیچوب امید دارد روزی شاهد ابزار درجه یک جهانی با قیمت منصفانه و پشتیبانی در خور و شأن مصرف کننده ایرانی باشیم. لطفاً شما هم دانسته‌ها و تجربیات خود با موضوع تکنولوژی روز ابزار، چوب و نجاری و رنگ را با ما مشترک شوید.

آیچوب

2 نظر در “ورود اولین سنگین وزن های ابزار شارژی جهان به بازار | اژدهای سرخ میلواکی وارد می شود!

 1. علیرضااسماعیل پور گفت:

  من ابزار شارژی۱۸ولت میلواکی دارم. گردبر- دریل -پیچگوشتی -بکس ۱۰۰۰نیوتنی- عمودبر بدون دسته -اره افقی بر- ابزار همه کاره. خیلی باحالن و قوی. الان میخاسم فارسی بر میلواکی هم بخرم که خییییلی گرون شدن(۲۸میلیون)…

  1. آیچوب گفت:

   سلام علیرضا
   موفق باشید

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )