معرفی ابزار

نقد و بررسی مداد نجاری Home depot | + ویدئو فارسی

مداد نجاری Home depot

مداد نجاری شاید یکی از ساده‌ترین لوازم و ابزارهای مورداستفاده در نجاری به نظر برسد! موضوعی که تابه‌حال احتمالاً کسی به آن نپرداخته باشد…

 ما در آیچوب برای اولین بار به موضوع مداد نجاری خواهیم پرداخت. با توجه به اینکه اولین پارت از مداد نجاری وارد بازار ایران شده است، این فرصت را پیدا کردیم که مدادهایی که یک نجار می‌تواند در کارگاه نجاری خود داشته باشد را به شما معرفی کنیم.

 تماشا ویدئو معرفی مداد نجاری Home Depot

 تماشا این ویدئو در برخی اپراتورها با ترافیک نیم بها محاسبه می‌شود!

 معرفی شرکت امریکایی Home depot

 هوم دیپو Home depot یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای شناخته شده در امریکا است. در این فروشگاه‌های زنجیره‌ای ابزارها و لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت و تعمیر و به‌روزرسانی یک خانه به فروش می‌رسد.

 در این فروشگاه محصولات برندهای مختلف عرضه می‌شود؛ اما مداد نجاری یکی از محصولات اختصاصی همین شرکت است.

 مدادهای نجاری هوم دیپو در مدل‌های مختلف تولید می‌شوند. نکته جالب اینجاست که تمامی مدادهای تولید شده توسط این شرکت دارای استاندارد FSC هستند.

 استاندارد FSC امریکا چیست؟

 استاندارد FSC (Forest Stewardship Council) یک استاندارد بین‌المللی است که در حوزه مدیریت منابع جنگلی و حفاظت از محیط زیست فعالیت می‌کند. این استاندارد توسط سازمان غیرانتفاعی FSC تعیین و اجرا می‌شود و به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان امکان می‌دهد تا چوب و محصولات چوبی با منابع جنگلی مدیریت شده و پایدار را تشخیص و تشویق کنند.

 هدف اصلی استاندارد FSC ایجاد تعادل بین نیازهای اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی در فعالیت‌های برداشت چوب از جنگل است. این استاندارد شامل مجموعه‌ای از معیارها و شاخص‌ها است که توسط FSC تعیین شده است و در صنعت چوب به عنوان نشانه ای برای تعهد به مدیریت جنگل‌ها با رویکرد حفاظت از منابع طبیعی و حقوق کارگران و جوامع روستایی استفاده می‌شود.

پیشنهاد آیچوب: رنده منحنی نجاری چیست؟ | رنده ژاپنی مینیاتوری

 با دریافت گواهینامه FSC، تولیدکنندگان می‌توانند نشانه FSC را بر روی محصولات خود بگذارند که نشان می‌دهد که چوب و محصولات چوبی آن‌ها از منابع جنگلی قانونی و مدیریت شده و با رعایت استانداردهای محیط زیستی و اجتماعی تولید شده است. این نشانه به مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد تا محصولاتی که با استفاده از چوب FSC تولید شده‌اند را تشخیص دهند و به حفظ منابع جنگلی و حقوق کارگران و جوامع محلی کمک کنند.

 انواع مداد نجاری Home Depot

 در ایران ما سه مدل از مداد نجاری هوم دیپو را در دسترس داریم، پس در ادامه این سه مدل مداد را بررسی خواهیم کرد.

 ۱. مداد گرد نجاری مغز مشکی (کلاسیک)

مداد گرد نجاری Home Depot

 

 بسته بندی این مداد شامل ۱۵ عدد مداد استاندارد و رایج است که دقیقاً شبیه به همین مدادهای معمول مورد استفاده دانش آموزان است. در قسمت انتهای این مداد یک پاک کن هم به رسم مدادهای رایج قرار دارد.

 در کنار این ۱۵ مداد، یک عدد مداد تراش هم وجود دارد که باز هم مانند تراش‌های استاندارد بازار است. در واقع اگر مدادتراش موجود نباشد، مشکلی برای تیز کردن آن نخواهید داشت.

پیشنهاد آیچوب: آموزش ۴ روش برش با فارسی‌بر نجاری | مثل حرفه‌ای‌ها برش بده!

 بر روی خود مداد و یا حتی قوطی آن هم اثری از گرید یا درجه آن وجود ندارد. ولی می‌توان آن‌ها را در درجه HB. قرار داد.

 با توجه به توضیحات شرکت تولید کننده، مداد در امریکا تولید می‌شود و تراش آن در چین تولید می‌شود.

 ۲. مداد شش گوش نجاری هوم دیپو

مداد شش گوش نجاری هوم دیپو

 

 مدل بعدی مداد نجاری این شرکت از نوع شش گوش است. البته در نگاه اول چهار گوش به نظر می‌رسد؛ ولی زوایای بسیار ریزی دارد که در نهایت شش گوش است.

 رنگ بدنه این مداد نارنجی است که ربطی به مغز مداد ندارد. مغز مداد همچنان گرافیت مشکی است.

 مهم‌ترین مزیت این مداد از نظر من، همین شش گوش بودن آن است که از لغزیدنش جلوگیری می‌کند. البته مناسب پشت گوش گذاشتن نیست. سایز و وزن این مداد کمی بیشتر از مدادهای استاندارد است.

 ۳. مداد شش گوش نجاری قرمز

مداد شش گوش نجاری قرمز

 

 یکی دیگر از مدهای مداد نجاری Home Depot مغز قرمز دارد. این مداد از نظر شکل ظاهری شبیه به مداد قبلی است و در صورتی که دوست دارید به رنگ قرمز خط کشی را انجام دهید، کاربرد دارد.

 البته رنگ بدنه این مداد هم کاملاً چوبی است و به نظرم همین چوبی بودنش بسیار جذاب و قابل احترام است.

 مزایای مداد نجاری شش گوش چیست؟

 مداد نجاری سر نمی‌خورد!

 همان‌طور که می‌دانید، مدادهای معمولی وقتی به زمین می‌افتند، در صورت شیب دار بود زمین به راحتی می‌لغزند و از شما دور می‌شوند. مدادهای نجاری این مشکل را ندارند و به محض افتادن روی زمین، سر جای خود می‌ایستند.

 مقاومت بالاتر مداد نجاری

 مداد نجاری به واسطه بدنه قوی‌تر و کلفت‌تر، مقاومت بیشتری در برابر فشار و ضربه دارد.

 راحتی بیشتر برای در دست گرفتن مداد

 همین سایز بزرگ مداد به در دست گرفتن راحت‌تر آن نیز کمک می‌کند. مخصوصاً وقتی با دستکش کار می‌کنید.

 مغز مداد نجاری بزرگ‌تر

 یکی دیگر از مزایای مداد نجاری مغز مداد بزرگ‌تر آن است. همین امر موجب ایجاد یک خط پر رنگ و قابل اتکا است. همچنین عمر مداد هم به واسطه وجود این مغز قطور، بیشتر می‌شود.

پیشنهاد آیچوب: آموزش گام‌به‌گام و اصولی کار با مینی‌فرز آهنگری برای غیرحرفه‌ای‌ها

 بهترین مداد نجاری کدام است؟

 در پایان در صورتی که قصد خرید مداد نجاری دارید، پیشنهاد می‌کنیم مدل ۶ گوش آن را تهیه کنید. این مدل در دو رنگ در بازار موجود است که انتخاب رنگ آن کاملاً سلیقه‌ای است.

 مقاومت این مداد بسیار بالا و قطر گرافیت (مغز مداد) هم بیشتر و در نهایت بسیار خوش‌دست‌تر است.

 گردآوری و تنظیم: آیچوب

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )