تکنیک‌های کار با چوب, معرفی ابزار

آموزش سندبلاست چوب با کمترین ابزار | کسب درآمد از سند بلاست چوب

آموزش اجرای سندبلاست

سندبلاست چوب یکی از تکنیک های رایج در صنعت چوب و دکوراسیون، برای برجسته کردن بافت چوب است. در این تکنیک با استفاده از ابزار های مختلف، بافت بسیار نرم (بهاره) چوب را از سطح چوب برداشت می کنند تا بافت و رگه های تابستانه / پاییزه چوب باقی بماند.

همانطور که می دانید بافت بهاره چوب بسیار نرم است و بافت پاییزه سخت و جدانشدنی است.

در این حالت بعد از اجرای سندبلاست وقتی روی کار دست می کشید، بافت و رگه چوب برجسته تر می شود و طبیعت چوب را لمس خواهید کرد!

اجرای سندبلاست درآمد بسیار خوبی دارد و در دکوراسیون چوبی جایگاه ویژه ای دارد. بسیاری از معمار ها و طراحان دکوراسیون از سندبلاست برای برجسته تر کردن نمای چوب استفاده می کنند.

البته مزایای سندبلاست محدود به برجسته تر کردن نیست و مزایای بیشتری نیز دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

ما در دوره آموزشی سندبلاست چوب آیچوب به آموزش ۰ تا ۱۰۰ سندبلاست چوب و رنگ سندبلاست پرداختیم.

تماشای آنلاین خلاصه دوره آموزشی سندبلاست چوب

 

تماشا این ویدئو در برخی اپراتور ها با ترافیک نیم بها محاسبه می شود!

سندبلاست چوب چیست؟

 بد نیست بدانیم که عمل سندبلاست برای اولین‌بار توسط شخصی به نام ژنرال بنجامین تیلمن آمریکایی کشف شد ماجرا ازاین‌قرار بود:

 زمانی که او در قرارگاه نظامی‌اش مشغول استراحت بود و طوفان شن هم در حال وزیدن، چیزی توجه او را به خود جلب کرد قسمتی از شیشه پنجره اتاق بر اثر برخورد شن، مات و زبر شده بود.

این مسئله باعث ایجاد جرقه‌ای در ذهن بنجامین تیلمن شد تا دستگاهی بسازد که بتواند شن را با سرعت زیاد پرتاب کند و این‌گونه شد که بنجامین پدر سندبلاست دنیا لقب گرفت تا خدمت بزرگی به جامعه بشری کرده باشد.

 وی در خاطراتش می‌گوید: سال‌های زیادی از عمرم را در قالب نیروی نظامی تلف کردم؛ اما خوشحالم که ایده اولیه دستگاهی که ساختم باعث شد تا بفهمم خداوند انسان‌ها را با اهداف بسیار بزرگ آفرید.درحالی‌که ما انسان‌ها همه چیز خود را صرف مسائل پوچ و واهی می‌کنیم.

امروزه از این روش جهت زدودن چربی، غبار، زنگ، جرم، رنگ و… از سطح اشیای مختلف خصوصاً فلزات استفاده می‌شود.

به عنوان مثال اگر شما یک تکه آهن‌قراضه زنگ‌زده را به یک کارگاه سندبلاست بسپارید بعد از تحویل اولین فکری که به ذهن شما خطور می‌کند این است که حتماً یکه قطعه آهن نو با کار قبلی شما تعویض شده است.

سندبلاست کردن چوب

 امروزه از سندبلاست به‌عنوان یک صنعت بازیافت با حداقل هزینه یاد شده علاوه بر اینکه این روش توانسته جای خود را در صنایع دیگری از جمله صنایع چوبی باز کند. همان‌طور که می‌دانید چوب روسی یا نراد یکی از چوب‌های غیرهمگن است که بافت بسیار نرمی دارد.

 همین مسئله می‌تواند مشکلات جانبی زیادی مانند ضربه‌پذیری بالا، عدم مقاومت در برابر رطوبت، اشعه UV آفتاب و عوامل جوی، ترک‌خوردن و تاب برداشتن و غیره ایجاد کند.

سندبلاست در این قسمت می‌تواند به یاری ما بیاید تا علاوه بر مرتفع کردن مشکلاتی که ذکر شد نقش و رگه‌های چوب را به نحو زیادی آشکار می‌کند به‌گونه‌ای که این رگه‌ها با دست قابل‌لمس می‌شوند.

 به‌طورکلی عمل سندبلاست به دو روش پاششی و روش دستی انجام می‌شود.

 در روش پاششی از وسایلی همچون کمپرسورهای قدرتمند باد یا برج باد (که معمولاً برج‌های باد در کارخانه‌های صنعتی به کار گرفته می‌شود) نازل پاشش، مخزن شن، نوار نقاله‌های متحرک جهت هدایت قطعات و تجهیزات ایمنی استفاده می‌شود که به طبع این امکانات نمی‌تواند در اختیار تمامی هنردوستان عزیز باشد.

لوازم موردنیاز برای ایجاد بافت برجسته

 

لوازم موردنیاز برای سندبلاست

 

 •  فرجه سیمی
 •  دستگاه پولیشر برقی
 •  مشعل گاز (مخصوص نصب ایزوگام)
 •  منبع گاز
 •  ماسک، عینک، گوشی، کلاه، لباس کامل، کفش کار و…

 

روش اجرای سندبلاست به روش سوزاندن چوب

 در این تکنیک، ابتدا با استفاده از مشعل گاز، روی چوب یا همان قسمت‌هایی که قرار است برجسته کنید را کاملاً بسوزانید. شاید این کار ظالمانه به نظر بیاید؛ اما اگر کارتان را درست انجام دهید، به نتیجه مطلوبی دست پیدا خواهید کرد.

 اینکه مقدار سوزاندن چوب چقدر باشد، بستگی به این دارد که قرار است چقدر به کار عمق دهید! به عبارتی مقدار عمق رگه با مقدار سوزاندن رابطه مستقیم دارد.

هرچه بیشتر چوب را بیشتر بسوزانید، راحت‌تر و سریع‌تر به عمق زیاد دست پیدا خواهید کرد و هرچه فرچه را بیشتر بر روی چوب حرکت دهید، قسمت‌های سوخته چوب سفیدتر خواهد شد.

روش اجرای سندبلاست به روش سوزاندن چوب

 پس از سوزاندن چوب می‌توانید بلافاصله با استفاده از دستگاه سنباده برقی که بر روی آن فرچه سیمی نصب شده است، شروع به برداشتن لایه سوخته کنید.

 لطفاً، لطفاً، لطفاً از ماسک، عینک، گوشی، کلاه، لباس کامل، کفش کار و دیگر موارد ایمنی استفاده کنید و پس از آن دستگاه را روشن نمایید.

 اگر قطعه کار کوچک هست، با استفاده از یک گیره نجاری قطعه چوبی را به میز کار ببندید. باتوجه‌به فشار زیادی که دستگاه به چوب وارد می‌کند، احتمال برتاب شدن با حرکت چوب بسیار زیاد است.

به همین منظور حتماً از گیره نجاری استفاده کنید. از دوستان خود بخواهید محیط کار با سندبلاست را ترک نمایند تا سیم‌های پرتاب شده به اطراف به آن‌ها آسیب نزند.

 دستگاه را روشن کنید و سرعت دستگاه را در حداکثر مقدار قرار دهید. فرچه را به‌آرامی روی چوب قرار دهید و در جهت راه چوب، حرکت دهید. معمولاً وقتی فرچه سیمی نو باشد، لایه‌برداری زیاد انجام خواهد داد و کمی کنترل آن سخت خواهد بود.

پس از حدود ۱۵ دقیقه کار با فرچه، کمی نرم خواهد شد و اجرای سندبلاست چوب راحت‌تر خواهد بود.

 دستگاه را مدام در جهت راه چوب حرکت دهید و در یک نقطه ثابت نگه ندارید و مراقب باشید که خلاف راه چوب حرکت نکند.

 همان‌طور که در بالا اشاره شده، هرچه بیشتر فرچه را روی کار حرکت دهید، چوب سفیدتر خواهد شد و عمق بیشتری خواهد داشت.

 زیبایی روش سوزاندن چوب این است که در رگه‌های چوب یک تفاوت رنگ بسیار زیبا به وجود خواهد آمد که از دیدن آن لذت خواهید برد…

سندبلاست چوب رنگ شده

 گاهی پیش می‌آید در پروژه‌هایی مجبور هستید، دیوارپوش را سقف‌های چوبی (لمبه چوبی) که در سال‌های گذشته رنگ شده است را دوباره رنگ‌کاری کنید و یا اینکه پروژه‌ای به شما پیشنهاد می‌شود که قدیمی هست و در اجرای رنگ دوباره بر روی آن با چالش‌هایی روبرو خواهید شد.

 یکی از روش‌های معمول، اجرای رنگ دوباره بر روی رنگ قدیمی هست که باتوجه‌به قدیمی بودن چوب و وجود ترک و سوراخ میخ، روند رنگ‌کاری سخت و زمان‌بر خواهد بود. روشی که به شما پیشنهاد می‌کنیم رنگ‌کاری دوباره چوب با استفاده از روش سوزاندن چوب و سندبلاست است.

رنگ کاری چوب سند بلاست شده

 شما می‌توانید با استفاده از مشعل و آتش، رنگ رویه و چوب را بسوزانید و روی کار را سندبلاست کنید. در مرحله بعد رنگ را روی آن اجرا کنید تا چوب دوباره برای چندین سال قابل‌استفاده باشد. باتوجه‌به دو رنگ بودن چوب، نیاز به استفاده از آستری و همرنگی نیست و حتی با اجرای سیلر و کیلر بر روی چوب خام هم به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

 ما با همین روش چند صد متر چوبی که بسیاری از رنگ‌کارها مناسب برای رنگ‌کاری نمی‌دانستند را با همین روش دوباره به چرخه برگرداندیم و مطمئناً این چوب‌ها تا سال‌های دیگر قابل‌استفاده و زیبا خواهند بود.

مزایا سندبلاست با روش سوزاندن چوب

 •  سرعت بالا در اجرای سندبلاست و رنگ‌کاری چوب
 •  عدم نیاز به سنباده‌کاری پس از سندبلاست
 •  ایجاد نقش‌ونگار زیبا در اثر سوختن چوب
 •  بدون نیاز به همرنگی و آستری برای تغییر رنگ چوب‌هایی مانند نراد، یولکا، ساسنا (روسی)

مزایا سندبلاست با روش سوزاندن چوب

 

معایب سندبلاست با روش سوزاندن چوب

 •  ایجاد دود و گردوخاک زیاد در زمان اجرا سندبلاست
 •  ایجاد مشکل برای سازه‌هایی که دارای اتصال هستند.

 

نکته های ایمنی سندبلاست چوب

 * حتماً در محل کار اجرای سندبلاست یا سوزاندن چوب کپسول نگه‌دارید.

 * مهم‌ترین نکته در سندبلاست چوب این است که در انتخاب الوار، بسیار دقت داشته باشید. از الوارهای خوش‌نقش استفاده کنید تا سندبلاست زیبا داشته باشید.

 * چوب نراد، یولکا، ساسنا (سفید روسی) بهترین گزینه برای اجرای سندبلاست است.

 * اگر در داخل کارگاه این کار را انجام می‌دهید، از فن قوی برای خروج گردوخاک استفاده کنید.

 * اجرای سندبلاست را در صورت امکان در بیرون از کارگاه انجام دهید؛ اما در نظر داشته باشید که گردوخاک به وجود آمده از سندبلاست موجب آزار و اذیت همسایه‌هایتان نشود.

 * از عبور افراد در اطراف محل اجرای سندبلاست خودداری کنید؛ چون سیم‌های فرچه سیمی در اثر دور بالا در گردش، به اطراف پرتاب می‌شود.

 * دست خود را در جهت راه چوب حرکت دهید و حرکت در خلاف جهت، باعث ایجاد خط روی چوب می‌شود.

 *فرچه را به‌آرامی به کار نزدیک کنید تا به چوب آسیب نرسد. فرچه را مدام حرکت دهید و در یک نقطه ثابت نگه ندارید.

 *برخی از فرچه‌ها به‌واسطه چینش نامناسب سیم‌ها، لرزش بسیار بالایی ایجاد می‌کنند. به‌مرورزمان می‌توانید برند مناسب این کار را پیدا کنید.

 * هرچه فرچه نرم‌تر باشد، خط روی کار کمتر خواهد بود.

 * اگر از دستگاه دیمر دار استفاده کنید، به‌مراتب بهتر است. با کنترل سرعت می‌توانید بهترین نتیجه را داشته باشید. ترجیحاً از تمام توان دستگاه استفاده کنید تا به موتور فشار وارد نشود.

 * حتماً از عینک محافظ حرفه‌ای و دستکش و گوشی و ماسک استفاده کنید.

 * دستگاه را هرچند دقیقه دستگاه را با فشار باد تمیز کنید تا خاک و چوب از اطراف موتور خارج شود.

 *فرچه در چند متر ابتدایی، بسیار قوی است و بر روی چوب خراش ایجاد می‌کند؛ اما این حالت بعد از چند مترمربع اجرای کار، عادی و تمیز خواهد شد.

نکته های مهم اجرای سندبلاست چوب

چطور چوب را سندبلاست کنیم؟

 * مهم‌ترین نکته در سندبلاست چوب این است که در انتخاب الوار، بسیار دقت داشته باشید. از الوارهای خوش‌نقش استفاده کنید تا سندبلاست زیبا داشته باشید.

 *چوب نراد (سفید روسی) بهترین گزینه برای اجرای سندبلاست است.

 *اگر در داخل کارگاه این کار را انجام می‌دهید، از فن قوی برای خروج گردوخاک استفاده کنید.

 *اجرای سندبلاست را در صورت امکان در بیرون از کارگاه انجام دهید؛ اما در نظر داشته باشید که گردوخاک به وجود آمده از سندبلاست موجب آزار و اذیت همسایه‌هایتان نشود.

 *از عبور افراد در اطراف محل اجرای سندبلاست خودداری کنید؛ چون سیم‌های فرچه سیمی در اثر دور بالا در گردش، به اطراف پرتاب می‌شود.

 *دست خود را در جهت راه چوب حرکت دهید و حرکت در خلاف جهت، باعث ایجاد خط روی چوب می‌شود.

 *فرچه را به‌آرامی به کار نزدیک کنید تا به چوب آسیب نرسد.

 *برخی از فرچه‌ها به‌واسطه چینش نامناسب سیم‌ها، لرزش بسیار بالایی ایجاد می‌کنند. به‌مرورزمان می‌توانید برند مناسب این کار را پیدا کنید.

 *اگر از دستگاه دیمر دار استفاده کنید، به‌مراتب بهتر است. با کنترل سرعت می‌توانید بهترین نتیجه را داشته باشید.

 *حتماً از عینک محافظ حرفه‌ای و دستکش استفاده کنید.

 *دستگاه را هر چند دقیقه باد بگیرید تا خاک و چوب از اطراف موتور خارج شود.

 *فرچه در چند متر ابتدایی، بسیار قوی است و بر روی چوب خراش ایجاد می‌کند؛ اما این حالت بعد از چند مترمربع اجرای کار، عادی و تمیز خواهد شد.

سند بلاست چوب با استفاده از فرچه سیمی دستی و نفت

لوازم مورد نیاز برای سند بلاست چوب

 

وسایل مورد نیاز برای آموزش سند بلاست

 دستکش برزنتیر

 فرچه سیمی دستی

 مقداری نفت یا تینر روغنی

 ابتدا سطح کار موردنظر را توسط پارچه یا قلم‌مو آغشته به نفت یا تینر روغنی کنید. پس از نیم ساعت فرچه سیمی را باقدرت و مداوم در جهت الیاف چوب بکشید بلافاصله مشاهده خواهید کرد که الیاف نرم چوب از بین رفته و الیاف سفت باقی می‌ماند به‌نحوی‌که سطح چوب دارای برجستگی‌ها و فرو رفتگی‌هایی می‌شود.

 در این روش اجرای کار به‌واسطه دستی بودن بسیار زمان بر و خسته‌کننده هست؛ اما گاهی به‌خاطر نبود امکانات مجبور هستیم از ساده‌ترین روش‌ها برای اجرای ایده‌های خود استفاده کنید.

 استفاده از این روش پیشنهاد ما نیست. ممکن است در جایی مجبور باشید از این ایده استفاده کنید.

آموزش سندبلاست چوب با دریل و فرچه سیمی

 وسایل موردنیاز

 دریل برقی دستی

 نفت یا تینر روغنی

 دستکش برزنتی

 عینک کار

 ماسک

موج برجسته کردن چوب با دریل

 فرچه سیمی خورشیدی شکل و پایه‌دار که در تمامی ابزارفروشی‌ها موجود است. تجهیزات ایمنی خود را بپوشید و فرچه سیمی را بر روی دریل سوار کنید و در جهت الیاف چوب کار را شروع کنید.

 دوستان دقت داشته باشید که چون در این روش از سرعت و قدرت بالاتری نسبت به روش اول برخوردار هستند، باید کنترل بهتری نسبت به ابزار (دریل) داشته باشید به طور مثال نگه‌داشتن فرچه و تعلل باعث گودشدن بیش از حد و نهایتاً بدفرم شدن شکل چوب می‌شود.

آموزش اجرای سندبلاست

 این روش پس از روش فرچه سیمی دستی، سریع‌تر است و کیفیت بالاتری دارد. در ابتدای کار احتمالاً فرچه باقدرت بیشتری باربرداری می‌کند و شما باید باحوصله و آرامش بیشتری فرچه را روی کار بکشید.

سرعت دریل را در حداکثر مقدار ممکن تنظیم کنید و فرچه را به‌آرامی به چوب نزدیک کنید. سپس فرچه را در مسیر راه چوب به چپ و راست حرکت دهید.

 استفاده از لوازم ایمنی مانند عینک و دستکش و گوشی را فراموش نکنید.

 حتی‌الامکان سعی کنید دریل را وارونه نگه دارید؛ زیرا این عمل باعث می‌شود تا جهت باد خروجی دریل عوض شود. در قسمت سر آرمیچر دریل پروانه‌ای تعبیه شده تا از طریق شیارهای قسمت جلو هوا را به داخل می‌کشد و از طریق شیارهای عقب خارج می‌شود.

 این عمل به منزله یک فن جهت خنک‌شدن آرمیچر است وقتی شما دریل را در جهت صحیح دست بگیرید خاک و ذرات چوب را داخل کشیده وآن را به سمت صورت و چشمان شما پرتاب می‌کند؛ اما وقتی دریل را وارونه نگه دارید خاک و ذرات چوب از قسمت پایین و به طرفین پرتاب می‌شود ضمن اینکه باد طبیعی خود دریل هم دیگر آزاردهنده نیست.

 علاوه بر این کارشناسان بهداشت‌کار معتقدند بادی که از ابزارآلات صنعتی مانند اره، رنده، فرز سنگ، فرز، دریل و غیره ساطع می‌شود، دارای فشار زیادی است که باعث سردرد و سینوزیت می‌شود.

 پس از مدت‌زمان کوتاهی مشاهده خواهید کرد که رگه‌های چوب خالی می‌شود و حالت برجسته پیدا می‌کند.

سندبلاست با دستگاه پولیشر

فرچه سیمی خورشیدی برای سند بلاست چوب

 

توجه: این روش به‌عنوان یک راهکار و اطلاع به شما پیشنهاد می‌شود و بهترین روش اجرای سندبلاست چوب نیست. باتوجه‌به اینکه برخی اساتید از این روش استفاده می‌کنند، ما هم به توضیح این مورد می‌پردازیم.

 

پیشنهاد آیچوب: آموزش ۰ تا ۱۰۰ رنگ چوب سندبلاست شده

 

وسایل مورد نیاز برای سند بلاست چوب

 ماشین پوست

 فرچه خورشیدی

 دستکش و عینک و ماسک

 برای شروع فرچه خورشیدی را روی دستگاه پولیشر یا همان سنباده برقی ببندید. در این روش حتماً از لوازم ایمنی استفاده کنید؛ چون معمولاً سیم‌های فرچه خورشیدی به سمت سر و چشمان شما پرتاب می‌شود.

 پس از استفاده از لوازم ایمنی، دستگاه را روشن کنید و فرچه را در جهت راه چوب روی تخته چوبی حرکت دهید. همان‌طور که قبلاً اشاره شد، بهترین چوب برای اجرای سندبلاست چوبی نراد، یولکا، ساسنا روسی است.

 باتوجه‌به اینکه دستگاه قدرت زیادی دارد و فرچه سیمی باربرداری بیشتری انجام می‌دهد، باید فکری برای خارج نمودن گردوخاک ناشی از اجرای سندبلاست کنید.

به همین منظور پیشنهاد ما اجرای سندبلاست در فضایی خالی از سکنه است؛ چون خاک نرم حاصل از سندبلاست چوب به‌راحتی در هوا پخش خواهد شد و به فاصله چندین از محل اجرای سندبلاست پخش خواهد شد.

 در ابتدای کار باتوجه‌به تیز بودن فرچه سیمی خورشیدی، احتمالاً باربرداری باقدرت بیشتری انجام خواهد شد؛ اما بعد از حدود ۱۰ دقیقه کارکردن با فرچه، انجام کار راحت‌تر خواهد بود.

 همان‌طور که توضیح داده بودیم، روش بهتری را به شما معرفی خواهیم کرد.

رنگ آمیزی چوب سندبلاست شده

نمونه کارهای رنگ شده در دوره آموزش سندبلاست چوب

نمونه کارهای رنگ شده در دوره آموزش سندبلاست چوب

برای رنگ کردن چوب سندبلاست شده باید مراحل زیر را پیش ببرید:

سنباده کاری و از بین بردن پرز های ایجاد شده

اجرای شاپان در صورت تمایل برای تغییر رنگ

اجرای سیلر با قلم مو یا پیستوله

سنباده کاری سیلر خشک شده

اجرای سیلر برای دست دوم

سنباده کاری سیلر خشک شده

اجرای کیلر پایانی و تمام…

 

دوره آموزش سندبلاست چوب | ویدئویی

سندبلاست چوب روسی

 دوره آموزش سندبلاست آیچوب یک دوره ویدئویی ۶ ساعته است که تجربیات ۲۰ساله خود از سندبلاست چوب را بی کم‌وکاست در اختیار شما همراهان گرامی قرار داده‌ایم.

 نگران نباشید! نیاز نیست هیچ تجربه‌ای از صنعت چوب و ابزار و سندبلاست و رنگ چوب نداشته باشید… ما همه آموزش‌های لازم برای خرید ابزار مناسب، اجرا سندبلاست، انتخاب چوب مناسب، اجرای رنگ سندبلاست، و تجربیات چندین ساله خود از پروژه‌های سندبلاست را بی کم و کاست در اختیار شما قرار دادیم.

 این دوره توسط اساتید آیچوب آموزش داده شده است. ما بیش از ۱۲ سال از تجربه ۲۰ساله خود در صنعت چوب را در فضای آنلاین گذرانده‌ایم و تجربیات خوبی از انتقال مفاهیم آموزش در فضای آنلاین و ویدئو داریم. به همین دلیل مطمئن باشید که آموزش از این طریق بسیار آسان و اصولی پیش خواهد رفت.

 در این آموزش چوب را به زیباترین حالت ممکن با هم سندبلاست می‌کنیم و بعد از اجرای یک سندبلاست ناب و بی‌نقص، به هر روشی که دوست داشتید با هم رنگ می‌کنیم.

 مطمئن باشید با دیدن این آموزش هیچ ترفند و نکته و تجربه‌ای از سندبلاست وجود ندارد که به آن اشراف و آگاهی نداشته باشید.

 پروسه آموزش گام‌به‌گام و با سناریو قوی و استاندارد است. شما در مسیر آموزش خود از آموزش کار با ابزار تا ایمنی ابزار و کارگاه و تا استانداردهای محیط و رنگ سندبلاست را فرا خواهید گرفت.

 از دیگر مزایای دوره آموزش سندبلاست می‌توان به برخورداری از پشتیبانی به هنگام ایجاد سؤالات و ابهامات احتمالی بعد از مشاهده دوره اشاره کرد. بدین ترتیب شما بعد از تهیه و مشاهده دوره دیگر نگرانی از جهت ایجاد سؤالات و یافتن پاسخ‌های آن نخواهید داشت و به‌سادگی می‌توانید از پاسخ‌های اساتید دوره بهره ببرید.

 این دوره به‌گونه‌ای فیلم‌برداری شده است که از تمامی زوایا بر روی کار و پروژه در حال اجرا تسلط داشته باشید. بدین ترتیب حتی بهتر از یک کلاس حضوری می‌توانید از تمامی نکات و مباحث مطرح شده در طول آموزش بهره ببرید.

 در این دوره به سه نکته آموزش کاملاً شفاف و جزءبه‌جزء، انجام پروژه‌های کاملاً ملموس مطابق با سلیقه‌ی ایرانی و بازار ایران و انتقال تجربه‌های چند ده‌ساله اساتید تأکید شده است.

مشاهده نمونه کارها و بخش هایی از دوره سندبلاست آیچوب

هزینه سندبلاست چوب چقدر است؟ درآمد سندبلاست چقدره؟

رنگ کردن چوب سندبلاست شده

هزینه و دستمزد اجرای سندبلاست حدوداً مترمربعی ۱۰۰ هزار تومان است که کمتر از ۱۰ هزار تومان به‌ازای هر مترمربع برای شما هزینه در بر خواهد داشت. (به عبارتی ۹۰ هزار تومان سود در هر مترمربع!)

 اما سود بهتر در بخش رنگ‌ کاری سندبلاست است. در رنگ سندبلاست چوب شما به‌ازای هر مترمربع بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان سود خالص خواهید داشت که عددی جذاب و ارزشمند است.

شما با تهیه دوره سندبلاست آیچوب به اعتمادبه‌نفس فوق‌العاده‌ای برای شروع کار دست پیدا می‌کند. مانند یک حرفه‌ای چوب و ابزار، رنگ، انواع اکسسوری، سنباده، ابزار دستی و برقی و تکنیک‌ها را می‌شناسد و راه کسب تجربه را برای خودش سال‌ها کوتاه‌تر می‌کند.
نیازی نیست این‌قدر تجربه کنید تا یاد بگیرید. کافی است راهی که یاد گرفتید را تکرار کنید.

ما کیفیت دوره و عدم خساست در انتقال تجربه و دانش را تضمین می‌کنیم. از شما فقط کمی تلاش و سماجت نیاز است.

نمونه کارهای اجرا شده در دوره سندبلاست آیچوب

 

منبع: آیچوب

47 نظر در “آموزش سندبلاست چوب با کمترین ابزار | کسب درآمد از سند بلاست چوب

 1. محمود گفت:

  بسیار ساده و زیبا
  راستی پنجره چوبی سند بلاست شده هم داریم

 2. آیچوب گفت:

  مینا
  با سلام و عرض تبریک متقابل
  کلیه مراحل رنگی بعد از انجام سند بلاست باید اجرا بشه و به پرداخت کاری ویژه ای هم نیاز نیست ودر مورد نوع رنگ هم شخصا”از رنگهای فوری استفاده میکنم اون عکس بالای صفحه هم یه چوب سند بلاست شده معمولی هستش که در اثر انعکاس نور فلش دوربین و پردازش کامپیوتری این شکلی شده که مسؤلین سایت زحمت ویرایش عکسها رو به عهده دارند ولی انجام این کار هم چندان کار سختی نیست اگه مطلب آموزشی رو کامل مطالعه فرمایید روش انجامش رو متوجه خواهید شد موفق باشید

 3. مینا گفت:

  سلام،
  با تشکر فراوان از مطالب مفید شما و تبریک سال نو،

  آیا رنگ رو بعد از انجام عملیت سند بلست باید زد؟ قبل از رنگ کاری به پرداخت ویژه ای نیاز نیست؟ شما چه نوع رنگی رو پیشنهاد می کنید که بیشتر با این تکنیک هماهنگ باشه؟ من معمولا از رنگ پایه روغنی موج نما استفاده می کنم. فکر می کنید با این تکنیک خوب در میاد؟
  می خوام به کیفیتی شبیه به اولین عکسی که در بالای صفحه گذاشتین (چوب طوسی با تاش های آبی) برسم.

 4. آیچوب گفت:

  عادله
  با سلام
  بله هیچ اشکال نداره صد بار دیگه هم اگه بخواهید بر روی کار رنگ شده تغییر رنگ بدین مشکلی نیست البته به شرط آنکه جنسیت رنگ مشخص باشه یعنی از یک خانواده رنگی مثلا یا رنگتون کلا”فوری باشه یا کلا”روغنی موفق باشید

 5. عادله گفت:

  سلام. خیلی ممنون از مطالبتون. آیا میشه روی چوب سند بلاست شده که الان رنگ نقره ای داره دوباره یه رنگ دیگه مثلا قهوه‌ای زد؟

 6. مهیار گفت:

  آیچوب عرض ادب و احترام
  میخواستم یه نیمکت برای فضای باز رنگ پلی یورتان بزنم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم و آیا میتونیم خودمون انجام بدیم یا تمرین و سابقه میخواد
  چون در کامنتها که مطالعه میکردم اشاره ای نشده بود
  بسیار ممنون

 7. نیما نجفی گفت:

  با تشکر از شما استاد عزیز
  و سپاس و قدردانی بسیار از شما که اطلاعاتتون رو اینقدر بی ریا و خالصانه در اختیار عموم قرار میدهید .

 8. آیچوب گفت:

  مهیار
  باسلام به شما دوست گرامی ممنون از لطفتون
  خیر دوست گرامی رنگهای اکریلیک پایه آب هستند وبه هیچ عنوان مقاومت ندارند فقط از رنگهای فوری یا پلی یورتان استفاده فرمایید موفق باشی

 9. مهرداد مهرپور گفت:

  آیچوبعزیز از مطلب بسیار زیبا و کاربردی شما لذت بردم ممنون از جنابعالی و سایت وزین آیچوب

 10. مهیار گفت:

  سلام
  از آموزش بی ریا و خالص شما کمال تشکر را دارم
  از استاد عزیز آیچوب این پرسش رو داشتم که آیا رنگ اکریلیک براق (برای مثل سفید)اگر پوشش کافی داشته باشه میتونه چوب رو در مقابل آب و رطوبت مقاوم کنه (البته برای بازه زمانی مثلا 2 یا 3 سال ) من این سوال رو برای نرده های چوبی خارج ساختمانی که به صورت تزئینی هستن دارم.
  ممنون

 11. Behrooz گفت:

  ممنون از لطفتون

 12. همایون گفت:

  درود بر شما، و سپاس بی پایان از شما ،آموزش بسیار ارزشمندیست. واقعا سپاسگزارم.

 13. آیچوب گفت:

  سید علی
  با سلام.اگه منظورتون ام دی اف خامه که میتونید از نیم پلی استرمات استفاده کنید اگر هم منظورتون ام دی اف های گلس یا شرکتی هست که خوب میتونید از نوع مات استفاده کنید موفق باشید

 14. farshidmotlagh گفت:

  mamnoon dooste khob

 15. سیدعلی گفت:

  باسلام وعرض تبریک عیدقربان وقدیر خسته نباشید روش شمادربعضی ازکارها ی چوب بسیار کارآمداست اگرروشی برای مات کردن سطح ام دی اف مد نظردارید عنایت بفرمایید پیشاپیش سپاسگزاری میکنم .

 16. احمدرضارنجبرنژاد گفت:

  با تشکر از آیچوب عزیزبابت این مطلب مفید.جهت اطلاع سایر دوستان،یادم اومد زمانی درمورد همین تکنیک ازیک نجار سوءال کردم و ایشون روش کار رو بهم یاد نداد و گفت همینجوری که نمیشه!و برام تعریف کرد که بنابر نیازی، برای یاد گرفتنش رفتم اصفهان ولی اونجا تو کارگاه راهم ندادن! خلاصه اینکه آسون بدست نیاورده بود و نمیخواست به راحتی یاد بده.موظف هم نبود.لطفی بود که دلش نخواست انجام بده.پس باید گفت خوش به حال کسانی که این روشها رو نمیدونستن و با این مطلب یاد گرفتن، چون شاید به همین راحتی هم کسی بهشون آموزش نمیداد.شایسته هست قدرش رو بدونن.

 17. آیچوب گفت:

  علی
  با سلام به شما دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون بنده در ابتدای متن آموزشی در رابطه با نحوه های لایه برداری قدری توضیح دادم توجه داشته باشید که هدف ما آموزش نکات رایجی است که در بین همه کاربرد دارد و در مبحث آموزش ابتدا بایست مطالب رو به صورت عامیانه ورایج تعلیم داد سپس در صورت لزوم به مبحث حرفه ای آن پرداخت حال اینکه هدف سایت آموزش احتیاجات عامیانه است چیزی که مشکل عمومی را برطر ف کند البته با کمترین هزینه ودر نهایت سادگی شما خودتان قضاوت کنید توضیح راجع به شات بلاست ونیو بلاست غیر از اینکه تأیید طلبی باشد ضرورتی برای کاربران آیچوب دارد؟موفق باشی

 18. محسن پیرهادی گفت:

  با سلام ,خدمت استاد خودم , همچون گذشته فوق العاده عالی , و حرفه ای , با تشکر فراوان

 19. علی گفت:

  نمیدونم چرا به اینکار میگین سندبلاست!!! شما که ماشالله تاریخچه و پدرش هم میشناسین! سندبلاست یعنی لایه برداری با طوفان شنی! در حالی که در این روش نه شنی داریم نه طوفانی! اسم این فرایند براشینگ (Brushing) به معنای برس کشی هست، فرآیند سندینگ به معنای لایه برداری با دستگاه سمباده پوسته که بازهم با براشینگ متفاوته! دستگاه مخصوص [sander] خودش رو هم داره!
  البته بین همه نجارها و حتی متخصصین صنعت چوب تو ایران سند بلاست رواج پیدا کرده که نمیدونم چرا! تازه خیلی ها میگن ” سند پــــــــلاست” دیگه اونارو کجای دلم بزارم، نمیدونم

 20. مجید عباسی گفت:

  سلام
  ممنون از این روش باحالتون فکر نمیکردم به این آسونی باشه

  دستتون درد نکنه

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )