پیستوله رنگ‌کاری, رپورتاژ آگهی, رنگ‌کاری چوب, معرفی ابزار

معرفی و خرید پیستوله رنگ پاش بادی سه تنظیم واگما WAGEMA

آموزش پیستوله نجاری

 پیستوله رنگ‌پاش سه تنظیم بادی یکی از انواع پیستوله‌هایی است که اساتید رنگ‌کار از آن استفاده می‌کنند. در رنگ‌کاری چوب، پیستوله ابزاری مهم و پرکاربرد است که با استفاده از آن می‌توان اجرای رنگ را سریع‌تر و باکیفیت‌تر از روش‌هایی مانند غلتک و قلم‌مو انجام داد. امروز در نظر داریم به شما علاقه‌مندان رنگ‌کاری، پیستوله‌ای با کارایی و قیمت مناسب معرفی کنیم.

 در پایان لینک خرید پیستوله رنگ‌پاش این محصول از فروشگاه (کیف ابزار) با تخفیف ویژه برای همراهان آیچوب درج شده است

تماشا ویدئو بررسی پیستوله سه تنظیم نوا

لازم به توضیح است که پیستوله سه تنظیم نوا هم از نظر عملکرد و مشخصات بسیار شبیه به پیستوله واگما است.

 

تماشای این ویدئو با ترافیک نیم بها محاسبه می شود 

 

 

مقالات و ویدئوهای بیشتر در مورد پیستوله رنگ‌کاری را می‌توانید در لینک‌های زیر دنبال کنید:

معرفی و راهنمای انتخاب انواع پیستوله‌های رنگ‌پاشی
آموزش نحوه رنگ‌کاری با پیستوله بادی و آموزش تنظیم پیستوله رنگ
مقایسه پیستولهٔ بادی و پیستولهٔ برقی و راهنمای انتخاب بین این دو
مشکلات رایج در رنگ‌کاری با پیستوله نقاشی
دلایل گرفتگی نازل پیستوله رنگ و روش حل آن
خطرات استفاده از پیستوله رنگ‌کاری چیست؟
آموزش تمیزکاری پیستوله رنگ‌کاری
جدول نسبت ترکیب تینر با رنگ (روغنی، فوری و نیم‌پلی‌استر) در پیستوله بادی
روش اجرای صحیح نیم‌پلی‌استر با پیستوله و قلم‌مو و غلتک چیست؟
آموزش رنگ‌کردن چوب با سیلر کیلر و پیستوله بادی

 

 

پیستوله رنگ پاش سه تنظیم ((واگما))

 سیستم عملکرد پیستوله رنگ‌پاش بر پایه (Hvlp) است. در پیستوله‌های HVLP به علت حجم زیاد و فشار کم هوا سرعت ذرات کم شده و بیشتر ذرات رنک در روی سطح می‌نشیند در این سیستم بازده انتقال در حدود ۶۵ تا ۹۰ درصد است.

 بدنه آلومینیومی پیستوله رنگ‌پاش HK-827 واگما باعث سبک‌وزن شدن پیستوله و مقاومت بالای آن در برابر مواد رنگی می‌شود. دستگیره (ماشه) از جنس استیل ضدزنگ ساخته شده است.

 کاسه پلاستیکی ۶۰۰ میلی‌لیتری این پیستوله با درپوش پیچی مانع از نشت رنگ به بیرون خواهد شد. در بالای درپوش هم یک سوپاپ یک‌طرفه برای انتقال هوا به داخل کاسه وجود دارد. ساختار سوپاپ به‌گونه‌ای طراحی شده است که مانع خروج رنگ به بیرون خواهد شد.

 در پیستوله رنگ‌پاش واگما از یک نازل ۱.۸ استفاده شده است که این عدد برای رنگ‌کاری چوب و اجرای رنگ‌هایی مانند سیلر، کیلر، نیم پلی‌استر، تمام پلی‌استر، همرنگی و… مناسب است. از این نازل برای اجرای رنگ‌های روغنی هم می‌توانید استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه بیشتر: نقشهٔ راه یادگیریِ خرفه‌ای کار با پیستوله رنگ‌کاری

پیستوله رنگ پاش سه تنظیم واگما

قابلیت سه تنظیم بودن پیستوله چیست؟

سه تنظیم بودن پیستوله به رنگ‌کار اجازه می‌دهد تا کنترل بهتری در پاشش رنگ داشته باشد. امکان کنترل مناسب و باتوجه‌به شرایط رنگ‌کاری، در نهایت کیفیت بالا در اجرای رنگ را در بر خواهد داشت. اجازه دهید شما را بیشتر با این تنظیمات آشنا کنیم.

پیچ تنظیم مقدار خروجی رنگ

این پیچ تنظیم که معمولاً در پشت پیستوله و زیر کاسه قرار دارد به رنگ‌کار این امکان را می‌دهد که مقدار خروج رنگ از کاسه به سمت پیستوله را مشخص کند. استاد رنگ‌کار می‌تواند باتوجه‌به نوع رنگ، غلظت آن و خروجی موردنیاز، پیچ را شل یا سفت کند.

 

پیچ تنظیم مقدار خروجی رنگ

 

پیچ تنظیم میزان فشار باد

این پیچ در زیر دستگیره پیستوله و برای کم‌وزیاد کردن فشار هوای کمپرسور در زمان خروج از پیستوله استفاده می‌شود. در نمونه‌های قدیمی پیستوله این پیچ وجود ندارد و معمولاً نقاش‌ها با تا کردن شیلنگ هوای ورودی به پیستوله را کنترل می‌کردند.

تنظیم گستره پاشش یا پرده رنگ

پیچ نصب شده در قسمت چپ بدنه پیستوله رنگ‌پاش واگما به شما امکان می‌دهد گستردگی پاشش را از حالت تیز و مستقیم به حالت پخش و تا عرض ۲۵ سانتی‌متر تنظیم کنید. فقط باید در نظر داشته باشید که در عرض‌های زیاد باید فشار باد را هم کمی بیشتر کنید تا رنگ دانه‌دانه پاشیده نشود.

تنظیم گستره پاشش پیستوله

 

محتویات جعبه پیستوله رنگ پاش

برخلاف برخی پیستوله‌هایی که در فروشگاه‌ها بدون جعبه و بسته‌بندی فروخته می‌شود، پیستوله رنگ‌پاش (Wagema) در بسته‌بندی کارتنی و با محتویاتی مانند فرچه برای تمیزکاری داخل لوله پیستوله، مسواک پلاستیکی برای تمیزکاری سوزن و بدنه، آچار برای باز کردن قطعات پیستوله و یک عدد صافی جهت جلوگیری از ورود خرابی‌های رنگ در مسیر سوزن قرار دارد.

کوپلینگ پیستوله

یکی دیگر از الزامات پیستوله کوپلینگ است که همراه بیشتر پیستوله‌های موجود در بازار، این اتصال وجود ندارد. با توجه اینکه در بیشتر شیلنگ‌های کارگاهی ایران از اتصال کوپلینگ استفاده می‌شود، فروشگاه کیف ابزار یک عدد کوپلینگ تایوانی برای شما خریداران فراهم کرده است که نگران تهیه این قطعه نباشید.

کوپلینگ پیستوله

 

مشکل نشت رنگ از کاسه پیستوله های بی‌کیفیت!

 نشت رنگ از کاسه یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که در پیستوله‌های ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت باعث کثیفی دستان، کثیفی بدنه پیستوله و ریختن قطرات رنگ بر سطح کار خواهد شد؛ اما در پیستوله HK-827 واگما به‌هیچ‌عنوان رنگ از قسمت درپوش و سوپاپ نشتی ندارد.

طی آزمون‌های انجام شده، حتی هوا هم به‌سختی از درپوش خارج می‌شود و به نظر ما این استاندارد بسیار مهمی است که هر پیستوله‌ای باید داشته باشد.

 نکتهٔ مهم پس از استفاده پیستوله این است که همیشه باید پیستوله را تمیز و سالم نگه دارید. اگر بهترین و گران‌ترین پیستوله داشته باشید؛ اما نتوانید به‌خوبی پیستوله را تمیز کنید، رنگ به‌خوبی و سالم اجرا نخواهد شد.

مشکل نشت رنگ از کاسه پیستوله

 

سخن پایانی برای خرید پیستوله واگما

 باتوجه‌به اینکه فروشگاه اینترنتی ابزار (کیف ابزار) این دستگاه را برای تست و بررسی در اختیار (آیچوب) قرار داد، این فرصت پیش آمد که بررسی عملی و فنی از کارکرد پیستوله رنگ‌پاش (واگما) داشته باشیم. این پیستوله بسیار خوش‌دست و با استخوان‌بندی محکم است.

بدنه این پیستوله رنگ‌پاش به‌صورت ارگونومیک طراحی شده به صورتی که با در دست‌گرفتن پیستوله هیچ قسمت تیز و سختی با دست شما برخورد نخواهد داشت. در قسمت دستگیره یک زبانه قرار دارد که بخشی از وزن پیستوله را به انگشتان انتقال می‌دهد که این مزیت مانع از خستگی و فشار بیش از حد برای نگه‌داشتن پیستوله خواهد شد.

خرید پیستوله واگما

 

خمیدگی پایین دستگیره (ماشه) هم انگشتان را به‌خوبی با دستگیره درگیر می‌کند و مانع از سرخ خوردن انگشت به پایین می‌شود. ۱۴ سوراخ در قسمت خروجی هوا نازل وجود دارد که نشان از دقت تولیدکننده برای ساخت یک پیستوله برای پاشش صحیح و باکیفیت است. در رنگ‌های اجرا شده توسط ما این موضوع مشخص شد و پاشش تمیز و یکنواخت انجام شد.

خرید پیستوله نجاری

 

منبع: آیچوب

20 نظر در “معرفی و خرید پیستوله رنگ پاش بادی سه تنظیم واگما WAGEMA

 1. بیزار گفت:

  سلام
  من نقاش ساختمان هستم
  میخواستم بپرسم بهترین شماره برای پیستوله ای که باهاش رنگ روغنی میپاشم چه شماره ای هست؟
  ممنون از وقتی ک میذارید…

  1. آیچوب گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای رنگ روغنی معمولا از پیستوله 1.8 استفاده می کنیم.

 2. مهدی گفت:

  سلام شما خودتون با این پیستوله کار کردید و برای اجرای زنگ آمیزی چوب مثل سیلر کیلر و نیم پلی استر خوب جواب میده ؟ و رنگ یک دست میپاشه اگر تایید می کنید بنده میخواهم تهیه کنم ممنون .

  1. آیچوب گفت:

   سلام مهدی عزیز
   بله، با این پیستوله کار کردیم و با کیفیت هست.
   رنگ آبی روی کار خیلی زود از بین میره، ولی مهم کیفیت پاشش هست که خوبه… (رنگ روی پیستوله مهم نیست)

 3. آرمین گفت:

  درود بر شما
  به نظر شما بهترین پیستوله برای رنگ کاری چوب چه قطر نازلی هست? ۱.۳ ? ۱.۴? ۱.۸ ۲.۰
  یا اصلا فرقی نمیکنه
  و اینکه پیستوله سانتک تایوان رو در اینترنت دیدم و در عکس نشون میده که این پیستوله سه تنظیمه هست، در حالی که در توضیحات این محصول نوشته دو تنظیمه!!! شما در مورد این پیستوله اطلاعات دارید?
  چند عدد صندلی قهوه ای تیره دارم و بعضی جاهاش دچار رنگ پریدگی شده و چوب خام معلوم هست، چطور میتونم یکدست و هم رنگش کنم? آیا صرفا پاشش رنگ فوری قهوه ای کافیست?یا میبایست از جوهر و شاپان استفاده کنم?

  1. آیچوب گفت:

   درود بر شما شما آرمین عزیز
   ۱. انتخاب نوع مناسب پیستوله با توجه به نوع رنگ انجام میشه. مثلا برای پاشش تمام پلی استر از پیستوله ۲ و برای پاشش نیم پلی استر از پیستوله ۱.۶ استفاده میشه.
   برای همین معمولا رنگکار های چوب از پیستوله ۱.۸ استفاده می کنند تا بتونن نیم پلی استر و تمام پلی استر رو باهم اجرا کنند.
   ۲. در مورد پیستوله سانتک اطلاعاتی ندارم. اگر اطلاعات داخل سایت درست نیست، حتما تماس بگیرید.
   ۳. برای رنگ چوب بهترین گزینه رنگ کاری دوباره هست و نمیشه مثل رنگ خودرویی، لک گیری کرد. پیشنهاد می کنیم کل کار رو سنباده کاری و از نو رنگ کنید.

 4. آرمین گفت:

  درود خدمت شما
  این پیستوله در سایت کیف ابزار موجود نیست و باهاشون هم صحبت کردم، مثل اینکه تا پایان امثال هم موجود نخواهد شد!
  شما میتونید این پیستوله رو برام تهیه کنید?

  1. آیچوب گفت:

   سلام آرمین عزیز
   خیر
   امکانش رو نداریم متاسفانه
   مشکلی نداره… پیستوله در این رنج قیمت با کاسه پلاستیکی تهیه کنید.

 5. آرمین گفت:

  درود خدمت شما
  پیستوله های با قیمت میلیونی ( بین ۵ تا ۱۲ میلیون ) خیلی تفاوت کیفیت دارن از حیث بدنه و پاشش؟؟؟
  نسبت به پیستوله هایی نظیر همین واگما ، سانتک تایوان و … که زیر ۱/۵۰۰/۰۰۰ قیمت دارن؟؟
  لطفا کمی موشکافانه توضیح بدید…

  1. آیچوب گفت:

   درود بر شما ارمین عزیز
   بله، مطمئنا قیمت در کیفیت دستگاه و کیفیت پاشش رنگ تاثیرگذار هست.
   با توجه به اینکه در این نوشته فقط هدف معرفی یک دستگاه به خصوص بود، امکان معرفی دستگاه های دیگه و بررسی اون ها وجود نداشت. به زودی در همین مورد مطلبی منتشر خواهیم کرد.

 6. روح اله گفت:

  سلام . میخواستم بپرسم که بهترین پیستوله واسه ی رنگ کردن ماشین نازلش باید چند باشه تا رنگ به بهترین کیفیت و براق باشه هست و مناسب رنگ کردن ماشینه چیه و بهترین شرکت های ساخت پیستوله چیه ؟!

  1. آیچوب گفت:

   درود بر شماروح الله
   معمولا رنگ کار های ماشین از پیستوله ۱.۶ استفاده می کنند. در مورد بهترین پیستوله در حال حاضر اطلاعات چندانی ندارم. ولی پیستوله برقی مناسب رنگ کاری ماشین نیست.

 7. علی گفت:

  سلام.ایا در این پیستوله ها میتوان تینر فوری ۲۰۰۰۰ یا بنزین ریخت؟چون کاسه از جنس پلاستیک هست.کلا تفاوت کاسه فلزی و پلاستیکی در چیست؟ چون بعضی پیستدله ها روش نوشته شده مخصوص رنگ پلاستیک
  تشکر

  1. آیچوب گفت:

   سلام دوست گرامی
   هیچ مشکلی برای استفاده از تینر و بنزین نخواهید داشت. تینر کاملا مقاوم هست و هیچ مشکلی نداره. ظرف های تینر از توع پلاستیک هستند.

 8. عادل گفت:

  سلام.با توجه ب اینکه این پیستوله در فروشگاه بالا و اکثر فروشگاه ها موجود نیست شما چ پیستوله رو پیشنهاد میدید با این کیفیت و این مشخصات

  1. آیچوب گفت:

   سلام عادل عزیز
   شاید پیستوله واگما موجود نباشه؛ اما احتمالا مدل های دیگه هست…
   اگر در فضای مجازی موجود نبود، از رنگ فروشی ها یا ابزار یراقی ها تهیه کنید.

   1. عادل گفت:

    ممنون از پاسختون.انواع مختلف پیستوله هست اما اساتید ایچوب کدوم برند دیگه رو پیشنهاد میدن؟مثلا رونیکس یا هیوندا یا…

    1. آیچوب گفت:

     سلامت باشید
     هیوندای در ساخت ابزار بادی (پنوماتیک) موفق بوده… به نظرم این برند میتونه گزینه خوبی باشه.
     التبه با توجه به ساده بودن ساختار این ابزار ها ده ها برند چینی هم در این زمینه فعالیت دارند که واگما یکی از اون ها هست.

 9. علی گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده یه عدد پیستوله بادی با نازل سایز ۱.۸خریده ام که دارای نازل های یدک در سایزهای ۱.۳ ۱.۵ ۱.۶ ۱.۷ است .ممنون میشم راهنمایی کنید که برای نازل های یدک سوزن مخصوص وهم سایز با سایز نازل باید تهیه کنم یا سوزن فابریک خود دستگاه به نازل های دیگر میخورد و مشکلی ندارد ؟

  1. آیچوب گفت:

   سلام علی عزیز
   استانداردش اینه که به همراه نازل یدک، سوزن یدک هم باشه. یا این سر بعضی سوزن ها حالت پیچی هست و می تونید نوک اون رو تغییر بدید.
   البته شاید بعضی از سوزن ها این قابلیت رو داشته باشند که روی چند نازل قابل کارکرد باشند.

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )