رپورتاژ آگهی, معرفی ابزار

 معرفی و بررسی رنده دستی کششی دو تیغ کاکوری Kakuri

خرید رنده ژاپنی کاکوری Kakuri

رنده‌های دستی نجاری ابزاری هستند که از آن‌ها برای ازبین‌بردن پستی‌وبلندی چوب، چهار تراش کردن چوب، رفع ایرادات چوب، ایجاد زاویه در قسمت لبه چوب و… استفاده می‌شود. رنده‌های دستی در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود که هرکدام کاربرد و استفاده‌های مخصوص به خودشان را دارند.

رنده دستی ژاپنی یکی از انواع رنده‌های مورداستفاده در صنعت چوب است که با نام «کانا» هم شناخته می‌شود. این رنده از یک بدنه اصلی (بلوک) چوبی استفاده شده است که دوتیغه با کمک هم لایه‌برداری نرم و تمیزی را انجام می‌دهند.

رنده دستی‌های ژاپنی با نام رنده کششی هم شناخته می‌شوند و دلیل نام‌گذاری با این نام (رنده کششی) این است که ژاپنی‌ها در زمان کار با این رنده آن را به سمت خودشان می‌کشند.

اگرچه رنده دستی به‌عنوان ابزار تخصصی در صنعت چوب مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ اما اگر در این صنعت تازه‌کار هم باشید، امکان استفاده از آن را خواهید داشت.

 

تماشای آنلاین ویدئو معرفی و بررسی رنده نجاری کاکوری

 

 

تماشا این ویدئو در برخی اپراتور ها با ترافیک نیم بها محاسبه می شود!

 

رنده دستی‌های ژاپنی (کانا) از نظر جنس بدنه متفاوت از رنده‌های غربی هستند. بدنه رنده‌های غربی از نوع فلز است؛ اما رنده‌های ژاپنی بدنه یکپارچه چوبی دارند. شاید در نگاه اول این رنده‌ها از نظر شکل ظاهری ساده و معمولی به نظر برسند؛ اما وقتی با تیغه‌های خاصی که با استانداردهای ژاپنی فراوری و پرداخت می‌شوند، به نتیجه‌ای فوق‌العاده خواهید رسید.

در یک کارگاه نجاری سنتی ژاپنی قطعه کار روی یک تیر چوبی قرار می‌گیرد که در یک انتها بر روی پایه مثلثی قرار می‌گیرد و سر دیگر آن به دیوار متصل می‌شود. اما در کارگاه نجاری نجارهای غربی و مدرن قطعه کار بر روی میز کار قرار می‌گیرد.

 

رنده دستی ژاپنی چه بخش‌هایی دارد؟

این رنده از یک بدنه یکپارچه چوبی تشکیل شده است که به آن ((دای)) گفته می‌شود. قلب و روح این رنده تیغه منحصربه‌فرد آن است. این تیغه از نسل شمشیرهای سامورایی است و این تضمین را می‌دهد تا لایه‌برداری بادقت و کیفیت بسیار بالا انجام می‌شود.

بر روی تیغه یک تراشه شکن فلزی نصب شده است که در کنار کمک به ثبات تیغه در جایگاهش، به باربرداری درست و هدایت تراشه‌ها به بیرون کمک می‌کند.

به‌غیراز ظاهر این رنده، بارزترین تفاوت این رنده با رنده‌های غربی، جهت باربرداری و رندیدن چوب است. در رنده‌های غربی رنده به سمت جلو هل داده می‌شود تا عملیات باربرداری انجام شود؛ اما در رنده‌های ژاپنی رنده را باید به سمت خودتان بکشید.

 

رنده دستی ژاپنی

 

هرچند که رنده ژاپنی هیچ گیره و دسته‌ای ندارد؛ اما برای در دست‌گرفتن آن هیچ مشکلی نخواهید داشت. کفی بلندتر (جلوتر از تیغه) به ثابت نگه‌داشتن رنده در زمان باربرداری کمک می‌کند.

طراحی این رنده به حدی ساده است که بدون تنظیم‌کننده‌های مکانیکی (پیچ و مهر) امکان تنظیم عمق و زاویه تیغه را فقط با استفاده از یک چکش خواهید داشت. شاید برای اولین‌بار این کار سخت و پیچیده به نظر برسد؛ اما بعد از چند بار کار با آن، سریع از دفعات قبل تنظیمات را انجام خواهید داد.

ملاک دسته‌بندی رنده‌های دستی، عرض تیغه‌های آن است.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های رنده ژاپنی با سایر رنده‌ها، کیفیت بسیار بالای تیغه و تراشه شکن آن است. در واقع در این رنده‌ها از دوتیغه استفاده می‌شود که یک‌تیغه وظیفه باربرداری و تیغه دیگر وظیفه شکستن تراشه را برعهده دارد.

هر آهنگر ژاپنی تکنیک منحصربه‌فرد خودش در ساخت تیغه را دارد.

 

رنده نجاری ژاپنی کاکوری

 

آهنگر در قسمت لبه تیغه از فولاد سخت اما شکننده استفاده می‌کند و برای خنثی‌کردن تنش و لرزش از فولاد نرم‌تری در قسمت بالای تیغه استفاده می‌کند.

این تیغه‌ها از نظر فرم کلی تیغه و فرورفتگی داخل تیغه هم متفاوت از تیغه‌های رنده غربی هستند. به‌عنوان‌مثال قسمت‌های فرورفته اطراف تیغه سطح تماس سنگ تیز کننده را با تیغه کاهش می‌دهد و تیزکردن تیغه را راحت‌تر می‌کند.

 

مزایا رنده نجاری ژاپنی کاکوری

یکی از مهم‌ترین مزایای اره ژاپنی پرداخت بسیار صاف و تمیز است. با تنظیمات این رنده به‌راحتی می‌توان باربرداری چوب را باکیفیت بسیار بالا و تمیز انجام داد. در این رنده به‌واسطه سادگی در طراحی به‌راحتی می‌توان از ابزار استفاده کرد و ایمنی بسیار بالایی دارد.

مهم‌ترین ویژگی رنده‌های ژاپنی، تیز بودن تیغه آن‌ها و پرداخت پایانی بسیار تمیز است. البته ساختار بدنه و کیفیت بالای آن نیز تأثیر بسزایی در عملکرد رنده دارد.

تنظیمات دقیق رنده به شما کمک می‌کند که به نتیجه بهتری دست پیدا کنید. درصورتی‌که مهارت کافی به دست بیاورید، این کار بسیار آسان و سریع انجام می‌شود.

 

خرید رنده دستی ژاپنی

 

رنده‌های قدیمی معمولاً یک تیغ هستند؛ اما رنده‌های ژاپنی معمولاً دو تیغ دارند. یک تیغ برای باربرداری‌های سنگین و تیغ دیگر برای باربرداری‌های سبک و پرداخت پایانی استفاده می‌شود.

برای اینکه رنده‌های کاکوری برای مبتدیان و تازه‌کارها هم قابل‌استفاده باشد، این رنده‌ها با حفظ کیفیت بالا، مقرون‌به‌صرفه هستند.

تیغه‌ها توسط ژاپنی‌ها به‌صورت دستی حرارت‌دهی و پرداخت و تیز می‌شوند. در واقع هر بدنه باتوجه‌به تیغه‌هایی که تولید شده، شخصی‌سازی می‌شوند.

 

 خرید رنده دستی ژاپنی کاکوری kakuri

برای خرید رنده دستی ژاپنی کاکوری لطفاً از طریق فروشگاه ((تولزبیت)) اقدام بفرمایید. فروشگاه تولزبیت مدل‌های مختلف رنده دستی ژاپنی و سایر ابزارهای دستی حرفه‌ای را برای مخاطب‌های صنعت چوب گرد هم آورده است.

 

برای خرید رنده دستی ژاپنی لطفاً با فروشگاه ((تولزبیت)) ارتباط بگیرید.

 تلفن: 09394847337

 www.toolsbit.ir

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )