ابزارهای دریل‌کاری

14ترفند و نکته طلایی و فنی خرید دریل شارژی که باید بدانید

دریل شارژی,پیچ بند شارژی,بررسی دریل,بررسی پیچ بند شارژی,کدام دریل بهتر است؟,خرید پیچ بند شارژی,معایب و مزایا پیچ بند شارژی,راهنمایی خرید دریل شارژی,

خرید پیچ بند شارژی باید با دقت و توجه ویژه ای انجام پذیرد. امروزه پیچ بند شارژی یکی از ابزار هایی است که تقریباً تمام استادکارانی که پیچ های زیادی را باز و بسته می کنند، ناگزیر از خرید آن هستند؛ اما قبل و بعد از خرید پیچ بند شارژی نکاتی وجود دارد که دانستن آن‌ها بسیار مفید است.

پیچ بند شارژی همان‌گونه که از نامش پیداست توسط یک باتری قابل شارژ تغذیه می‌گردد و بنا بر سنگینی و نوع کار، از سایز کوچک تا بتون کن‌های بسیار قوی ساخته می‌شود. پیچ بند یا دریل شارژی مانند دریل و پیچ بند برقی نیاز به سیم برای ارتباط با الکتریسیته ندارد.
شاید این مهم‌ترین مزیت پیچ بند شارژی نسبت به انواع برقی باشد. در این مقاله هدف من بیشتر انواع کوچک‌تر آن است که در صنعت چوب به کار می‌رود.

به‌طور کلی هزینه نگهداری دریل شارژی (به‌خصوص باتری آن) بالاتر از دستگاه‌های برقی هست و شاید به همین دلیل نتواند به‌طور کامل جایگزین دستگاه‌های برقی شود و استادکاران در حالت درست بهتر است از هرکدام آن‌ها به فراخور حجم کار حداقل یک دستگاه داشته باشند.

البته با خاطر مزایای بسیار زیادی که دستگاه های شارژی دارند، شرکت های تولید کننده تمرکز ویژه ای به تولید دستگاه های شارژی دارند.

 

دریل شارژی,پیچ بند شارژی,بررسی دریل,بررسی پیچ بند شارژی,کدام دریل بهتر است؟,خرید پیچ بند شارژی,معایب و مزایا پیچ بند شارژی,راهنمایی خرید دریل شارژی,

 

در نظر بگیرید در محلی مشغول کار فنی هستید که به سیم و پریز برق دسترسی ندارید و نیازمند به سوراخ‌کاری در دیوار یا چوب یا فلز و یا بستن تعداد زیادی پیچ هستید که با دست بسیار مشکل است.

یا در حال استفاده از چند دریل برقی در محلی کوچک مثل آشپزخانه در هنگام نصب کابینت هستید و سیم این ابزارها در کش و قوس کار درهم پیچیده شده و کلافی سردرگم را تشکیل می‌دهند (و نیاز به‌صرف زمانی زیاد برای آزاد کردن سیم‌ها خواهید داشت).

یا در محلی که برای استفاده از دریل برقی (که معمولاً بزرگ‌تر و دست و پاگیر تر است) تنگ و تاریک است نیاز به عملیات سوراخ‌کاری یا بستن پیچ دارید. در همه این موارد دریل‌های شارژی در نقش فرشته نجات استادکار ظاهر می‌شوند.

این مطلب را از دست ندهید:

آموزش و نکته های سوراخ کاری دیوار با دریل برقی

دریل شارژی به انگلیسی

دریل شارژی در صورت ترجمه مستقیم معنای واژه “rechargable drill” خواهد بود اما در مجامع فنی دریل شارژی با واژه ” cordless drill” به معنی دریل بدون سیم شناخته می شود که در محیط های فنی و صنعتی امریکا و کانادا کاربرد بیشتری دارد. در مقابل آن واژه ” Crorded drill ” قرار گرفته که به معنی دریل سیم دار است.

البته در اینجا واژه ” Cord ” فقط به معنی سیم برق نیست و در مواردی مانند میخکوب و منگنه کوب بادی هم این واژه به کار می رود. در این جا واژه “Cord” تفنگ میخکوب بادی شلنگ دار ( در برابر تفنگ های میخکوب شارژی یا برقی شارژی) معنی می شود.

بهترین دریل شارژی چیست؟

پاسخ این پرسش هم آسان هست و هم سخت! ابتدا باید نوع کار و سختی آن را مشخص کنید و سپس به دنبال بهترین دریل شارژی برای آن کار باشید.

قطعا برای کسی که دریل شارژی را صرفا برای بستن پیچ ام دی اف استفاده می کند با کسی که استفاده عمده آن سوراخ کردن دیوار برای نصب هست دریل های متفاوتی باید در نظر گرفت. به همین دریل افراد حرفه ای از چند دریل برای کارهای مختلف استفاده می کنند.

بنابراین پیشنهاد ما این هست که ابتدا لیستی از کارهایی که قصد انجام آن با دریل شارژی را دارید بنوبسید و سپس برای این کار ها آپشن های مورد نیاز با بررسی کنید. پس از آن تنها با برندها طرف هستید و انتخاب تنها به برند و قیمت معطوف می شود.

مثلا برای استاد کاری که سوراخ کاری دیوار دارد و امکان استفاده از دریل برقی برای آن فراهم نیست قطعا باید چکشی بودن دریل شارژی و قدرت بالای گشتاور مورد توجه قرار بگیرد.

قبل از خرید پیچ بند شارژی مراقب باشید!

قبل از خرید پیچ بند شارژی و البته هر ابزاری پیشنهاد می‌شود از اطلاعات فنی دستگاه آگاه باشید. حال این مشخصات را از کجا می‌توان به دست آورد؟ معمولاً مهم‌ترین پارامترها را بر روی پلاکی که روی دستگاه چسبانده شده قید می‌کنند ولی زیاد کامل نیست. امروزه به کمک اینترنت دسترسی به سایت سازنده و دریافت کاتالوگ کار مشکلی نیست.
در کاتالوگ‌ها معمولاً مشخصات دقیق درج می‌شود و هرچه برند معتبرتر باشد نظم و دقت کاتالوگ بیشتر است.

در این بین نکته ریزی وجود دارد و آن اینکه معمولاً (البته نه در کاتالوگ اصلی)، بلکه بیشتر در سایت‌های فروش که مشخصاتی از دستگاه را قید می‌کنند، پارامترهایی را که ضعیف است و در رقابت با محصولات رقیب سبب امتیاز منفی می‌شود، با زیرکی قید نمی‌کنند.

پیشنهاد آیچوب:

SSP در ابزار برقی ماکیتا به چه معناست؟

دریل شارژی ارزان!

با توجه به افزایش شکاف و نابرابری با ارزهای مطرح خارجی قیمت ابزار هم به شدت افزاش داشته است و سال هاست مرز منطقی بین درآمد و قیمت ابزار را رد کرده است.

دریل شارژی ارزان با توجه به درآمد و مقدار هزینه ای که قصد آن را دارید تعریف متفاوتی خواهد داشت. پیشنهاد می شود برای داشتن یک دریل شارژی معمولی از چینی های مرسوم و اسم در کرده بازار که دارای گارانتی معتبری هستند خرید کنید.

پیشنهاد می کنیم اگر در ابتدای کار هستید و امکان برآورد درست آن چه که نیاز دارید را ندارید، هزینه غیر منطقی برای دریل های شارژی نکنید. با میان رده ها شروع کنید و پس از کسب تجربه کافی برای خرید دریل شارژی های دیگر اقدام کنید.

بنابراین به دنبال خرید دریل ارزان با قیمت های غیر منطقی با توجه به متوسط قیمت فروشگاه های معتبر و با برند های گمنام نباشید.

دریل شارژی استوک و دست دوم

خرید اجناس استوک و دست دوم هم از راهکار های فرار از هزینه بیشتر است. اما خرید ابزار دست دوم خیلی ریسکی است. مخصوصا با ظهور سایت های بزرگ فروش ابزار دست دوم و کارکرده که نظارت درستی بر کیفیت ازار و قیمت گذاری وجود ندارد این ریسک تشدید شده است.

پیشنهاد می کنیم خرید ابزار دست دوم را با مهارت کامل و یا به همراه شخصی که مهارت خرید ابزار دست دوم را دارد و البته به صورت حضوی انجام دهید.

مطلب پیشنهادی برای مطالعه بیشتر :

قبل از خرید ابزار دست دوم نجاری چه نکته هایی را باید بدانیم؟!

بهترین مارک دریل شارژی چیست؟

این یک سوال میلیون دلاری هست اما هیچ وقت یک پاسخ ثابت ندارد. همانطور که بالاتر نوشته شد فارق از برند ابتدا باید لیستی از نیاز ها و کاربری که از دریل شارژی انتظار دارید را فراهم کنید و سپس با توجه به هزینه کردی که برای آن کنار گذاشته اید اقدام به خرید از برند های مختلف کنید.

برای شروع شاید خرید از برندهای میان رده و پایین رده مناسب باشید و پیشنهاد ما هم این چنین هست. پس از به دست آوردن تجربه می توانید رده های بالای دریل شارژی را خرید کنید. اما تجربه ما ثابت کرده است میزان اختلاف کارکرد به اندازه هزینه های چند برابری آن نیست و هیچ نسبتی با هم ندارند.

مطلب پیشنهادی برای مطالعه بیشتر:

پیشنهاد خرید دریل پیچ بند شارژی تا یک میلیون تومان + ویدئو

بررسی گشتاور پیچ بند شارژی

گاهی در برندهای نامرغوب پیچ بند شارژی گشتاور دستگاه را که در پایین شرح داده خواهد شد قید نمی‌کنند؛ زیرا در صورت نوشتن آن ممکن است یک مشتری آن عدد را با گشتاور یک دستگاه مرغوب مقایسه کند و بلافاصله متوجه شود کدام دستگاه قوی‌تر است.
حال اگر این عدد را در جلوی چشم مشتری قرار ندهند، احتمال اینکه متوجه این نکته نشود بسیار بیشتر و در نتیجه شانس فروش دستگاه بیشتر است و این شاید یکی از رازهای فروش بیشتر توسط شرکت‌هایی است که جنس نامرغوب ولی ارزان تولید می‌کنند؛ به عبارت دیگر از کم اطلاعی اشخاص سوی استفاده می‌کنند.

پس به گشتاور دستگاه توجه ویژه ای داشته باشید. این عدد معمولا با پسوند نیوتن متر شناخته می شود.

دریل شارژی,پیچ بند شارژی,بررسی دریل,بررسی پیچ بند شارژی,کدام دریل بهتر است؟,خرید پیچ بند شارژی,معایب و مزایا پیچ بند شارژی,راهنمایی خرید دریل شارژی,

تورک متر ( ترکمتر) در دریل شارژی چیست؟

در پیچ بند شارژی (در حالت صحیح) مکانیسمی بنام تورک متر وجود دارد که با انتخاب عدد مناسب تورک متر باعث می‌شویم دستگاه برای بستن یک پیچ از حدی که ما مشخص می‌کنیم بیشتر به پیچ نیرو وارد نکند و از هرز شدن پیچ یا بریدن آن جلوگیری می‌شود. این امکان در بستن پیچ در چوب و مواد نرم بسیار مفید است.

گشتاور یا torque چیست؟

گشتاور یا torque دریل شارژی به زبان خودمانی قدرت چرخاندن محور یا شفت دستگاه است. این یک تعریف علمی از نظر یک مهندس مکانیک نیست و شاید بیشتر یک تعبیر یا تجسم برای لمس بیشتر کلمه باشد. در ولتاژ یکسان باتری، دستگاه‌های بهتر گشتاور بیشتری تولید می‌کنند که بیشتر با واحد نیوتون بر متر بیان می‌شود (n/m).

برای درک بیشتر پیچی را در نظر بگیرید. برای بستن آن مقدار مشخصی نیرو لازم است که به آن گشتاور میگویند. حال اگر به هر دلیل این پیچ در محل خود خیلی سفت باشد برای بستن آن به نیروی بیشتری نیاز است که دستگاه قوی‌تر یعنی دستگاهی باقابلیت تأمین گشتاور بیشتر قادر به بستن آن است.

بنابراین متوجه می‌شویم وقتی دستگاهی با گشتاور بیشتر خریداری کردیم به معنی این است که می‌توانیم پیچ‌های محکم‌تری را نیز باز یا بسته کنیم و در سوراخ‌کاری نیز چنین دستگاهی قوی‌تر عمل می‌کند.

پیشنهاد آیچوب:

بررسی موتورهای سه فاز و تک فاز در ماشین های نجاری

موتور دریل شارژی

موتور در دریل شارژی قلب این ابزار است که با گردش خود مجموعه گیربکس و پس از آن سه نظام یا کولت را به حرکت در می آورد. در دریل های شارژی موتور از نوع مستقیم یا DC است. این موتور هم به دو شکل براش(Brush) یا براشلس(Brushless) در دریل های شارژی وجود دارد.

تقریبا همه دریل های شارژی موجود در بازار ایران از نوع براش یا ذغالی هستند با توان های مختلف که تاثیر مستقیمی روی قدرت خروجی دریل خواهد داشت. اما انواع پیشرفته تر که چند سالی هست وارد یازار دنیا شده اند از نوع براشلس یا بدون ذعال هستند.

این نوع موتور ها به دلیل ساختار بدون نیاز به ذغال و امکان کنترل هوشمند المان های موتور ( دور،قدرت،جریان،حرارت و..) عمر بسیار بالاتر و استهلاک کمتری دارند و به دلیل وجود همین تکنولوژی قیمت بالاتری هم برای آن ها باید پرداخت.

دریل های سری XR دیوالت از این دسته هستند که در آن ها از موتور های براشلس استفاده شده است.

موتور دریل های شارژی پس از مدتی نیاز به تعویض ذغال خواهند داشت و حتی در صورت سوختن آن نیز قابل تعویض است.

آرمیچر دریل شارژی

قسمت گردنده موتور دریل شارژی را آرمیچر می نامند. اما این واژه به غلط در بین بسیاری سرویس کاران به عنوان موتور دریل شارژی بیان می شود. آرمیچر در دریل های شارژی از نوع روتور سیم پیچی شده است و معمولا بسیاری از خرابی های موتور مربوط به همین قطعه است. یا سیم پیچ های آن به دلیل گرمای بالا از بین می رود و یا قسمت کموتاتور آن به دلیل سابیدگی خراب می شود.

بنابراین تمام موارد اشاره شده در مورد موتور در این مورد هم صدق می کند و در صورت خرابی کل موتور همراه با آرمیچر تعویض می شود و تعمیر آن مرسوم نیست.

کلید دو یا سه‌حالته

در پیچ بند شارژی بر حسب امکانات و کیفیت ساخت، کلیدی وجود دارد که به ما امکان انتخاب حالت دریل یا پیچ گوشتی و در بعضی از مدل‌ها حالت چکش را می‌دهد. دریل برای سوراخ‌کاری در چوب یا فلز. پیچ‌گوشتی برای باز و بست پیچ و چکش هم برای سوراخ‌کاری در بتون.

یک نکته مهم:

در این دریل‌ها وقتی حالت پیچ‌گوشتی انتخاب می‌شود ترک متر دستگاه فعال می‌شود. استادکاران زیادی را دیده‌ام که برای بستن پیچ از حالت دریل استفاده می‌کنند تا راحت‌تر باشند ولی این کار فشار نامتعارفی به موتور دستگاه وارد می‌کند.

زیرا دستگاه در صورت جام بودن پیچ هم با همان قدرت زیاد سعی در چرخاندن محور می‌کند و به قول مهندسین الکترومکانیک، موتور زیر بار می‌ماند. (و این برای هر موتور الکتریکی بسیار مضر است)

در این حالت موتور دستگاه به جای تبدیل الکتریسیته به حرکت دورانی به علت مقاومت زیاد آن را به گرما تبدیل می‌کند و در صورت ادامه این روند، حرارت باعث سوزاندن شارلاک سیم پیچی و اتصالی کردن و سوختن موتور می‌شود. این یکی از نکاتی است که رعایت آن باعث می‌شود مدت بسیار طولانی‌تری از دستگاه خود استفاده کنید.

بهترین باتری برای دریل شارژی

در حال حاضر به‌طور معمول در بازار بیشتر دو نوع باتری برای پیچ بند شارژی فروخته می‌شود. یکی نیکل-کادمیوم و دیگری یون لیتیوم. اولی از نظر قیمت ارزان‌تر و از نظر حجم بزرگ‌تر با مدت نگهداری شارژ کمتر و کمتر شدن شارژ با استفاده نکردن طولانی مدت.

دومی یعنی یون لیتیوم حجم کمتر، قیمت بیشتر، مدت نگهداری شارژ به‌مراتب بیشتر و در صورت استفاده نکردن طولانی مدت خیلی دیرتر خالی می‌شود. به‌طور کلی باتری‌های یون لیتیوم نسل جدیدتر باتری‌ها با کارایی بیشتر می‌باشند.

بیشترین مشخصه ظاهری آن‌ها نیز بزرگ‌تر بودن نیکل کادمیومی هاست و به‌اصطلاح دسته دریل شارژی در نوع نیکل کادمیومی کله (تنه) بزرگی دارد ولی در نوع لیتیومی باتری دستگاه کوچک‌تر است و در برخی تقریباً بخشی از دسته به نظر می‌رسد..

مطلب پیشنهادی برای مطالعه بیشتر:

چگونه عمر باتری شارژی ابزار را با ترفند های ساده افزایش دهیم؟ + ویدئو فارسی

 

به‌طور کلی هرچه ولتاژ باتری بیشتر باشد حجم و گشتاور و قیمت دستگاه بالاتر می‌رود و دستگاه قابلیت استفاده در کارهای سنگین‌تری را خواهد داشت.

البته ما در نوشته های پیشین به معرفی انواع باتری موجود در بازار ایران و مزایا و معایب آن پرداخته ایم.

پیشنهاد آیچوب:

انواع باتری شارژی در ابزار و شرایط نگهداری از آن چگونه است؟

شارژر دریل شارژی

شارژر از متعلقات همراه هر ابزار شارژی هست که می خرید. نکته ای که باید به آن توجه داشت استفاده از شارژر خاص یک ابزار برای همان ابزار هست و نمی توان از یک شارژر خاص در ابزارهای مختلف استفاده کرد.

هر شارژر علاوه بر شارژ با ولتاژ و جریانی خاص، هم پورت ها و کانکتور های متفاوتی برای شارژ کردن دارد و هم برنامه شارژ متفاوتی دارد. در بعضی از شارژر ها نیز سلکتور انتخاب حالت شارژ عادی و شارژ سریع وجود دارد که استفاده مدام از آن را پیشنهاد نمی کنیم.

سیستم دیمر یا کنترل سرعت در پیچ بند شارژی

دیمر در دو نوع الکترونیکی و مکانیکی وجود دارند و برای کم و زیاد کردن سرعت چرخش به کار می‌روند. در نوع الکترونیکی هر چه ماشه بیشتر فشار داده شود سرعت چرخش بیشتر می‌شود تا به حد اکثر برسد و بر عکس.

از دیمر بیشتر برای کنترل سرعت باز و بست پیچ استفاده می‌شود و در سرعت پایین‌تر، باز و بست پیچ با کنترل بیشتری صورت می‌پذیرد و از رد کردن پیچ و خوردگی سر پیچ‌گوشتی و گل پیچ و در نتیجه از زیان مالی نیز جلو گیری می‌گردد.

سه نظام دریل و پیچ بند شارژی

سه نظام در پیچ بند شارژی عموماً از نوع خودکار بوده و در دو نوع پلاستیکی و فلزی ساخته می‌شود که در نوع فلزی کمی به وزن و قیمت دستگاه اضافه می‌شود ولی در عوض استحکام و دوام بیشتری خواهد داشت.

چراغ نمایشگر شارژ باقیمانده باتری

در بیشتر مدل‌ها این امکان وجود دارد و کمک بسیار ارزنده‌ای به استفاده کننده است تا بداند چقدر از شارژ باتری باقیمانده است و در صورت لزوم بتواند برنامه ریزی کند. (در پیچ بند شارژی میلواکی این امکان وجود دارد)

لامپ LED

یک امکان خوب که در برخی مدل‌ها وجود دارد و باوجود مصرف کم باعث می‌شود در شب یا در زوایایی که نور کافی وجود ندارد باز و بسته کردن پیچ و سوراخ‌کاری بادید مناسب انجام شود.

پیشنهاد آیچوب:

لیست ۴۰ ابزار مورد نیاز در نجاری

توصیه‌های عملی برای استفاده بهینه

ا-همان‌طور که قبلاً توضیح داده شد هیچ وقت از حالت دریل برای بستن پیچ استفاده نکنید. توانایی دستگاه را بشناسید و از آن ابزار، کار بیشتر از توانش نخواهید.

۲-برای باز و بست پیچ با درجه‌های سفتی مختلف از گشتاور مناسب استفاده کنید.

۳- برای حمل و نقل پیچ بند شارژی در جابجایی‌های خارج از کارگاه از کیف حمل استفاده کنید که در خیلی از انواع به همراه دستگاه فروخته می‌شود. (برای جلوگیری از ضربه خوردن).

۴-از ریختن مایعاتی نظیر آب و روغن و غیره بروی پیچ بند شارژی به‌خصوص موتور و منافذ آن جلوگیری کنید و اگر این اتفاق افتاد قبل از استفاده مجدد این مواد را با سشوار با فشار باد یا دستمال یا آفتاب خشک کنید تا باعث اتصالی نگردد.

۵-حالت چکش در انواعی که این حالت را دارند برای سوراخ‌کاری‌های سنگین ساخته نشده. برای سوراخ‌کاری سنگین از دریل‌های مخصوص و بتون کن که دارای مکانیسم مقاوم در برابر سوراخ‌کاری‌های سنگین در دیوار هستند استفاده کنید.

۶-در فواصل زمانی مناسب توسط هوای فشرده کل دستگاه و به‌خصوص موتور آن را باد گیری کنید و در صورت نبود کمپرسور از پارچه و فرچه هم می‌توان استفاده کرد.

۷-یکی از پارامترهای بسیار مهمی که در تکنیکال دیتا قید می‌شود حد اکثر قطر مته قابل استفاده در دستگاه هست و معمولاً برای سه ماده چوب و فلز و بتن حداکثر قطر مته قابل استفاده تعیین می‌گردد. استفاده مته با قطر بیش از مقدار پیشنهاد شده سازنده، باعث کوتاه شدن عمر دستگاه می‌گردد.

۸-از وارد کردن ضربه شدید به دستگاه خود داری نمایید. برای کار در ارتفاع برخی از برندها مدل‌هایی را ساخته‌اند که در برابر پرت شدن احتمالی و این‌گونه ضربه‌ها مقاوم‌اند.

۹-هیچ ابزاری را بدون بررسی و یا مشاوره کارشناسی خریداری نکنید اگر قبل از خرید کمی وقت اختصاص دهید مطمئناً پشیمان نخواهید شد.

۱۰- هیچ وقت دستگاه های شارژی را در زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.

 

دریل شارژی,پیچ بند شارژی,بررسی دریل,بررسی پیچ بند شارژی,کدام دریل بهتر است؟,خرید پیچ بند شارژی,معایب و مزایا پیچ بند شارژی,راهنمایی خرید دریل شارژی,

برندهای خوب فعلی پیچ بند شارژی در بازار فعلی ایران درزمینهٔ دریل شارژی

این قسمت هرچند مورد علاقه بسیاری از خوانندگان است ولی برای نویسنده بسیار مشکل است و نمی‌توان به‌طور مطلق مطلب نوشت، چون هرکدام از این نام‌ها دارای سوابق درخشان حال چه در ایران و چه در جهان هستند و به نظر بنده نباید به‌صرف قوی بودن در یک یا چند محصول این برتری را به تمام محصولات آن برند تعمیم داد.

میلواکی، آاگ، بوش، دیوالت، متابو، ماکیتا، هیلتی به‌طور کلی از معتبرترین‌های موجود در ایران هستند که صنعتی هستند و قیمت آن‌ها نیز بیشتر است.

در قیمت‌ها و کیفیت پایین‌تر می‌توان از توسن، رونیکس، اسکیل، کستل، بلک اند دکر، هیتاچی، کراون، اینهل و محک و… نام برد که نیمه صنعتی بوده و بیشتر برای کارهای سبک‌تر و خانگی مناسب هستند.

البته در برندهایی مثل اینهل رده بندی از نظر صنعتی بودن و خانگی بودن را با چند رنگ مشخص کرده‌اند که کیفیت و نوع کاربری را تعیین می‌کند مثل رنگ‌های آبی و قرمز و نارنجی و نقره‌ای و … که رده بندی محصولاتشان را مشخص می‌کند؛

اما توصیه بنده برای کسانی که برای مقاصد حرفه‌ای و صنعتی قصد تهیه ابزار دارند استفاده از انواع معتبر ولو باقیمت بیشتر است که در صورت نگهداری صحیح در دراز مدت انتخاب درست شما را بیشتر تائید خواهند کرد. در غیر این صورت برای کارهای خانگی ابزارهای نیمه صنعتی باقیمت مناسب‌تر پاسخ نیاز آنان را خواهد داد.

دریل شارژی,پیچ بند شارژی,بررسی دریل,بررسی پیچ بند شارژی,کدام دریل بهتر است؟,خرید پیچ بند شارژی,معایب و مزایا پیچ بند شارژی,راهنمایی خرید دریل شارژی,

یک مثال:

در پایان برای توصیه بالا مثالی می‌زنم که قبلاً نیز از آن برای دوستانی که در مورد خرید ابزار از بنده نظر پرسی نموده‌اند، استفاده کرده‌ام. در نظر بگیرید قصد خرید یک خودروی سواری دارید. فرض کنیم حجم موتور ۱۸۰۰ سی‌سی مد نظرتان باشد. ایران خودرو و سایپا و کیا و هیوندا و بنز و پورشه و فورد و لامبورگینی و …

همگی از این حجم موتور تولیداتی دارند؛ اما آیا قیمت و توانایی‌های این‌ها یکی است؟ تضمین کیفیت در دراز مدت چطور؟ خدمات پس از فروش چطور؟

حال اگر من پول کافی برای خرید مدل‌های بسیار لوکس و گران قیمت نداشتم آیا با مدل‌های ارزان قیمت نمی‌توانم زندگی کنم؟ و آیا از برتری‌های مدل‌های بالاتر چیزی کاسته خواهد شد؟

البته اگر خوش شانس باشم و خودروی مزبور آتش نگیرد و یا در دره سقوط نکنم بقیه مسائل قابل حل است! همان‌طور که یک راننده خوب با یک خودروی معمولی خیلی بهتر از یک راننده ناشی با یک خودروی فوق‌العاده است.

در مورد ابزار نیز همین موضوع صدق می‌کند. با همه این تفاصیل این یک واقعیت است که امروزه هم در کیفیت و هم در قیمت تنوع بسیاری هست تا سلایق مختلف گزینه برای انتخاب داشته باشند.

سرفراز باشید.

پیشنهاد آیچوب:

دریل برقی , انواع آن و نکاتی که باید قبل از خرید دریل بدانید !

 

منبع : آیچوب

389 نظر در “14ترفند و نکته طلایی و فنی خرید دریل شارژی که باید بدانید

 1. رضا گفت:

  سلام و خدا قوت.میشه از باطری ماشین مستقیم دریل شارژی ۱۲ولت را روشن کرد؟ممنون میشم پاسخ بدین

  1. آیچوب گفت:

   بله
   اگر هر دو 12 ولت باشند بله شدنی است

 2. بابک گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  توی اینترنت دریل دیوالت مدل DCF886M2 رو مشاهده کردم که ۱۸ولت و ۴امپر چاپ شده بود روی بدنه دستگاه ولی وقتی تو سایت اصلی دیوالت رفتم اولا که این مدل دیسکانت شده بود و تو مشخصات چاپ شده روی دستگاه ۲۰ولت زده بود میخواستم بدونم این میتونه نشونه فیک بودن دستگاه باشه
  ممنونم راهنمایی کنید

  1. آیچوب گفت:

   سلام
   فیک ها معمولا کپی کم نقص نمونه های اصلی هستند مخصوصا در ظاهر

 3. بابک گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  چند وقتی هست قصد خرید دریل شارژی دارم با توجه به مدل و مشخصاتی که میخوندم از برندهای مختلف دریل شارژی کنزاکس مدل kcdi118 نظرم رو جلب کرده با برندهای مختلف مقایسه کردم و مشخصاته بالاتری داشت بهمشون و قیمتش هم خوبه میخواستم لطف کنید نظرتون رو به عنوان یه کارشناس بدونم که بخرمش یا نه
  باتشکر

  1. آیچوب گفت:

   سلام
   خرید یا عدم خرید به تحقیقات شما بر می گردد
   هیچ توصیه ای برای خرید هیچ برند و مدلی نداریم

   1. بابک گفت:

    ممنونم بابت زمانی که میذارید ولی حداقل درباره برند کنزاکس میتونید اطلاعاتی رو بهم بگید ممنون میشم

    1. آیچوب گفت:

     هیچ تجربه کاربری از این برند نداریم

 4. مهدی گفت:

  سلام
  من یه دریل شارژی چکشی میخام بگیرم حدود ۴ ملیون میخام هزینه کنم
  ممنون میشم بگید کدوم مارک فعلی بازار و بگیرم

  1. آیچوب گفت:

   سلام
   انتخاب مارک و برند بعهده خریدار دستگاه هست و ما نمی تونیم به جای شما تحقیق و انتخاب کنیم
   نکاتی را که باید به آن توجه کنید آموزش دادیم

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )