اره مویی برقی یکی از دستگاه‌های مورد نیاز و مورد استفاده معرق‌ها و علاقه‌مندان به نجاری و هنرهای چوبی است. به همین جهت در این نوشته تلاش می‌کنیم اطلاعاتی مناسب در اختیار شما علاقه‌مندان قرار دهیم. همان‌طور که از اسم اره مویی برقی پیداست، این دستگاه با استفاده از نیروی برق اقدام به برش می‌کند. این نوع اره‌ها با توجه به عملکرد برش به سه دسته کلی تقسیم بندی خواهند شد که از بین این سه تنها دو نوع در بازار ایران موجود هست.

در نوع اول حرکت رفت توسط میل لنگ متصل به الکتروموتور و حرکت برگشت توسط فنر تأمین می‌شود. در نوع دوم آن، هم رفت و هم برگشت توسط موتور و میل لنگ متصل به محور آن انجام می شود.

معرفی و خرید اره مویی برقی

 

با دیدن شکل ظاهری دستگاه حتماً سؤالاتی پیش خواهد آمد که امیدوارم بتوانیم در این مطلب به همه آن ها پاسخ دهیم.

 

آیا اره مویی برقی برای معرق کاری مفید است؟

در پاسخ باید گفت مفید بله اما به تنهایی و برای سبکی که از معرق ایرانی می شناسیم کافی نیست. در سبک معرق ایرانی نیاز به ظرافتی بیش از آن که این دستگاه می تواند فراهم کند نیاز داریم. در بسیاری از برش های نیاز به کنترل بسیار دقیق قطعه کار و اره خواهیم داشت که به آسانی از اره مویی برقی بر نخواهد آمد. در عوض به دلیل قدرتی که در برش دارد و صاف بودن برش در آن (به دلیل بدون حرکت بودن راستای افق تیغه) وسیله‌ی مناسبی برای مشبک‌های دو و سه بعدی است.

پیشنهاد آیچوب:

چگونه یک کارگاه معرق کاری خانگی راه اندازی کنیم؟

 

تغییر دور در اره مویی برقی

با توجه به یونیورسال بودن موتور در بیشتر اره مویی های برقی مرسوم بازار، کنترل دور در آن توسط دیمر که سری با موتور یونیورسال قرار می گیرد انجام می شود. معمولاً این دور بین ۴۰۰ تا ۱۶۰۰ دور در دقیقه قابل تغییر است. باید توجه نمود که با کاهش دور میزان گشتاور (معادل با قدرت برش در این اره) نیز کاهش می یابد. نسبت مناسب بین دور موتور، نوع متریال در حال برش و میزان باردهی به تیغه اره یک عنصر اساسی و تجربی است که با کار کردن بیشتر به آن دست می یابید.

 

پیشنهاد آیچوب:

آنچه که باید از موتورهای الکتریکی در ابزار نجاری بدانیم

 

نکاتی که قبل از خرید اره مویی برقی باید به آن توجه کنیم چیست؟!

 

بهترین برند برای خرید اره مویی برقی:

پر واضح است که هر چه دستگاه از شرکت معتبرتری باشد از نظر استحکام در رده‌ی بالاتر بوده و استهلاک پایین‌تری خواهد داشت. در بازار امروز ایران چهار مدل اره مویی برقی غیر ایرانی قابل تهیه هست. مدل های چینی، تایوانی و ژاپنی. قیمت دستگاه هم طبق استعلام (به تاریخ انتشار مطلب) ما از ۱.۳ میلیون شروع خواهد شد.

در بازه تا ۳ میلیون می توانید دستگاه نسبتاً مناسبی را تهیه کنید. برای کارهای سخت تر اما مدلی از اره مویی برقی که به ایرانی معروف هست پیشنهاد می شود. به دلیل نوع طراحی دارای دهانه برش بسیار بزرگ‌تر، قدرت خیلی بیشتر در برش و استحکام بالایی هست. اره مویی برقی ایرانی اغلب مورد استفاده هنرمندانی هست که در ساخت آلات موسیقی فعالیت می کنند.

 

بهترین توان برای اره مویی برقی چیست؟

نکته دوم توان دستگاه هست. منظور از توان، قدرت موتور است که به‌صورت وات یا اسب بخار در پلاک مشخصات یا کاتالوگ دستگاه نوشته می شود. واضح هست که هر چه این عدد بزرگ‌تر باشد دستگاه قدرت بیشتری داشته و در برش متریال های سخت تر بهتر عمل خواهد کرد.

 

بیشترین طول و عرض برش اره مویی برقی

این مقدار با دو عدد بیان می شود که بیانگر بیشترین ضخامت و طول برش یا در واقع اندازه دهانه برش دستگاه هست. هر چه این اعداد بزرگ‌تر باشد دستگاه قطعات بزرگ‌تری را می تواند برش دهد. در انواع ایرانی اره مویی برقی دهانه برش بسیار بزرگ‌تر از انواع مرسوم خارجی بازار است.

در مدل‌هایی هم از اره مویی برقی موجود در بازار امکاناتی مانند فرز انگشتی، نشانگر لیزر و… نیز به اره مویی برقی افزوده شده که در کارایی آن تأثیری ندارد!

 

تیغه های مناسب برای اره مویی برقی چیست؟

دو نوع تیغه برای اره مویی برقی رایج در بازار ایران موجود است. تیغه‌های فلزی مرسوم و نمونه‌ی خاصی دیگر و کمیاب در بازار ایران که نوعی پارچه سنباده باریک است. نوع فلزی اشاره شده خود به دو گروه پین دار و بدون پین تقسیم بندی می شود. نوع ساده همان تیغه‌های رایج هست و در نوع پین دار همان‌طور که از نامش پیداست دو زائده پین مانند در دو طرف بالا و پایین تیغه اره قرار گرفته است. در این نوع نیازی به گیره های مخصوص تیغه گیر نبوده و به‌صورت مستقیم به فک های تیغه اره متصل می شود. این تیغه‌ها معمولاً در سایز درشت دندانه تولید شده و در معرق استفاده زیادی نخواهد داشت.

مطلب پیشنهادی:

معرفی تیغه های اره عمود بر موجود در بازار ابزار ایران

تیغه اره مویی برقی پین دار

 

 

چگونه از اره مویی برقی استفاده کنم؟!

برای شروع ابتدا باید بسته به اندازه قطعه کارتان و سختی آن تیغه اره مویی و دور مناسب را انتخاب کنید. همانطور که در بالا اشاره شده این مورد به تجربه حاصل می شود و با چند ساعت برش به آن پی خواهید برد.

اره مویی,اره مویی برقیعمعر,چه اره مویی بخرم,دستگاه اره مویی,خرید اره مویی,فروش اره مویی,بهترین اره مویی,مقاله اره مویی,تیغه اره مویی,مشکل اره مویی,ایراد اره مویی,انواع اره مویی,درباره اره مویی,نجاری,

 

چطور تیغه را به اره مویی ببندم؟

برای بستن تیغه اره (در انواع مرسوم امروز اره مویی های برقی بازار ایران) پیچ انتهای بازوی اره مویی برقی را شل کنید. پس از پایین آمدن دهانه اره مویی برقی تیغه را در آن قرار داده (تیغه گیر اره مویی برقی در مدل های مختلفی در بازار موجود است) و سپس پیچ شل شده پشت بازوی دستگاه را سفت می کنیم. هنگام بستن دقت کنید که عاج تیغه ها مانند انواع دستی به سمت پایین باشد. همچنین با چرخاندن پیچ پشت بازو تیغه را به قدری سفت کنید که با زدن نرمه انگشت به تیغه صدای زنگ مانندی از آن شنیده شود. هنگام بستن تیغه به اره مویی برقی حتماً عمود بودن تیغه نسبت به میز را بررسی کنید.

اره مویی,اره مویی برقیعمعر,چه اره مویی بخرم,دستگاه اره مویی,خرید اره مویی,فروش اره مویی,بهترین اره مویی,مقاله اره مویی,تیغه اره مویی,مشکل اره مویی,ایراد اره مویی,انواع اره مویی,درباره اره مویی,نجاری,

 

 

 

موقعیت مناسب قرار گیری در برابر اره مویی برقی چگونه است؟

هنگام کار با اره مویی برقی در موقعیتی مناسب و دقیقاً مقابل میز دستگاه قرار گیرید. موقعیت شما باید طوری باشید که علاوه بر تسلط کافی بر دستگاه و قطعه در حال برش امکان جابجایی بدن و دست را نیز داشته باشید.

 

به‌عنوان یک نکته تجربی هر گاه پس از کمتر از یک ربع یا نیم ساعت کار کردن مدام با اره مویی برقی دچار خستگی یا گرفتگی در ناحیه شانه گردن یا کمر و بازو شدید حتماً موقعیت شما در مقابل اره مویی برقی درست نیست.

 

رفع مشکل تیغ گیر کردن اره مویی های برقی

در کامنت ها دوستانی زیادی از مشکل تیغه گیر اره مویی برقی رایج بازار پرسیده بودند که به آن ها پاسخ داده شد. برای رفع این مشکل از دو قطعه نبشی فلزی استفاده کردم که خیلی ساده با چند سوراخ و چند برش این مشکل را حل کرده. با این روش هم تیغه گذاری بسیار سریع‌تر خواهد شد و هم مشکل کج بری تیغ گیر های آلن خور را نخواهید داشت. برای کارایی بهتر از سیستم تیغه گیر اره مویی های دستی (همان‌طور که در تصویر می بینید) استفاده کنید.

اره مویی,اره مویی برقیعمعر,چه اره مویی بخرم,دستگاه اره مویی,خرید اره مویی,فروش اره مویی,بهترین اره مویی,مقاله اره مویی,تیغه اره مویی,مشکل اره مویی,ایراد اره مویی,انواع اره مویی,درباره اره مویی,نجاری,اره مویی,اره مویی برقیعمعر,چه اره مویی بخرم,دستگاه اره مویی,خرید اره مویی,فروش اره مویی,بهترین اره مویی,مقاله اره مویی,تیغه اره مویی,مشکل اره مویی,ایراد اره مویی,انواع اره مویی,درباره اره مویی,نجاری,

اره مویی,اره مویی برقیعمعر,چه اره مویی بخرم,دستگاه اره مویی,خرید اره مویی,فروش اره مویی,بهترین اره مویی,مقاله اره مویی,تیغه اره مویی,مشکل اره مویی,ایراد اره مویی,انواع اره مویی,درباره اره مویی,نجاری,اره مویی,اره مویی برقیعمعر,چه اره مویی بخرم,دستگاه اره مویی,خرید اره مویی,فروش اره مویی,بهترین اره مویی,مقاله اره مویی,تیغه اره مویی,مشکل اره مویی,ایراد اره مویی,انواع اره مویی,درباره اره مویی,نجاری,

منبع: آیچوب

 

 
 
آیچوب

آیچوب

شما هم دیدگاه خود را در مورد این نوشته بیان کنید.

مطالبمرتبط

پست بعدی

دیدگاه ها 877

 1. مینا می‌گوید:

  سلام اره مویی برقی محک خریداری کردم ولی به شدت چوب را بالا پایین میبرد و نمیتوان برش تمیز مثل دست زد
  راه حلی دارد که لرزش نداشته باشه ؟

 2. حسین امام جمعه می‌گوید:

  سلام و قت بخیر. در مورد خرید اره مویی برقی راهنمایی میخواستم( مطلبی هم که داخل سایت هست مطالعه کردم) من برای کار خانگی و استفاده کم نیاز به خرید دارم، و تا جایی که امکان داشته باشه ضخامت بالا را هم برش بزند مثلا 4-5 سانت( حتی چوب سخت) چندین برند مختلف در بازار وجود دارد، محک ایهل، پروکسون، ماکیتا و … برای من قابل تشخیص نیست که کدام برند مناسب کار من هست، قیمتها متفاوت و شناختی از جنس و کارایشون ندارم
  اولویت من برش ضخامت بالا و بعد کیفیت و کارایی خود دستگاه هست
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید کدام برند کارایی مناسبی داره و خود دستگاه هم خوب هست و نسبت به قیمت ارزش خرید دارد

 3. خوش لحجه می‌گوید:

  باسلام می‌خواستم بدانم که آیابرای کارمعرق اره موی برقی لیزری بگیرم به تراست یا آره موی برقی ایرانی بگیرم به تراست ودقت کدام یک بیشتر است منون میشم راهنمای کنید باتشکور

 4. Mahdiyar می‌گوید:

  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم تخته سه لا رو میشه باهاش برش زد؟
  اره مویی محک مدل RSS-405L میشه باهاش کار معرق انجام داد؟ یا مثلا تیغ خیلی نازک داره؟ باید از کجا بگیریم؟

  • علی خرمی می‌گوید:

   سلام
   بله
   مشکلی نداره
   میتونید برش بزنید
   با همین تیغ های استاندارد

 5. محمد می‌گوید:

  سلام
  علت شکستن تیغ اره مویی برقی پین دار چیه
  ممنون

  • آیچوب می‌گوید:

   برش نادرست

   • محمد می‌گوید:

    خسته نشی انقدر جامع و کامل پاسخ میدی

   • بابک امیری می‌گوید:

    درود ایچوب عزیز خسته نباشید مرسی ازوقتی که واسه هموطنان میذاری، خداعمرت بده انشالله. آیچوب گرامی یه اره مویی واسه درست کردن ماکت های ظریف میخام بگیرم، آیااین اره مویی هامثل ماکیتاوپروکسون میتونن بادقت چوب نازک رو برش بزنن؟ مثلن جاکلیدی و ماکت خونه میسازم که باید چوب نازک یاضخیم تر رو با دقت برش بزنم

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام بابک عزیز
     بله، این مدل ها می تونن
     به نظرم اره مویی های برقی ساخت اصفهان هم مناسب هستند و میتونید به خوبی استفاده کنید
     نیاز نیست پول اضافی برای برند های خارجی بدید.

 6. نیکان می‌گوید:

  سلام استاد عزیز ، من یک دستگاه اره مویی اصفهان رو خریداری کردم از تیغه های شماره چند میتونم برای برش زدن استفاده کنم لطفا راهنماییم کنید

 7. عباس خان می‌گوید:

  سلام
  ضمن تشکر از شما، من امروز یک اره پروکسون ۲۷۰۸۸ خریداری کردم. مشکلی که دارم این است که برش هایم صاف نیستند. وقتی پیج رگلاژ تیغ اره را بیشتر محکم میکنم هم دستگاه صدای ناجوری میدهد.
  امکان داره راهنمایی بفرمایید؟
  آیا دستگاهم مشکلی دارد؟
  تشکر

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   مشکل از تیغ گیر هست
   باید به روشی که در انتهای این مطلب آموزش دادیم مشکل را برطرف کنید

   • عباس خان می‌گوید:

    سلام مجدد و تشکر بابت پاسخگویی
    در این مدل اره بازوی بالا در سه ارتفاع قابل تنظیم است، من در فیلمهای اینترنتی دیدم بیشتر در حالت وسط یا پایین نصب شده و احساس میکنم در این حالت لرزش تیغه کمتر است.
    اما تیغه اره های من بلند هستند و مجبورم بازو را در حالت بالایی نصب کنم.
    حال اول اینکه آیا درست فکر میکنم و ارتفاع تاثیری در این مشکل دارد؟
    دوم اینکه آیا تیغه اره کوتاه تر در بازار پیدا میشود؟
    یا مثلا پیشنهاد میکنید تیغه های فعلی را کوتاهتر کنم؟

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام
     در سه ارتفاع قابل نصب نیست
     شما تیغه را در تیغ گیر قرار دهید و با چرخاندن پیچ پشت بازو تیغه را محکم می کنید
     در سفت کردن تیغه باید رعایت کنید که در حرکت رفت و برگشتی بازو به بدنه بالای دستگاه برخورد نکند

    • عباس خان می‌گوید:

     سلام
     در این مدل در سه ارتفاع قابل نصب است.
     لطفاً این عکس را ببینید:
     https://images.app.goo.gl/Ku7nP3Uid6ibqJgE8

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام
     این مدل ساختارش فرق داره و بازویی به اون صورت که معمول هست نیست
     گیربکس پایین اره هست که دقیقا مانند چرخ خیاطی عمل می کنه
     اره مویی های ایرنی هم چنین مکانیسمی دارند
     تجربه کار با این ابزار خاص که فکر می کنم پروکسون باشد رو ندارم
     اما تیغه رو باید طوری سفت کنید که وفتی نرمه انگشت رو به اون می زنید صدای زینگ دهد

    • عباس خان می‌گوید:

     بسیار عالی
     ممنون از توضیحاتتون
     بنظرتون اگر تیغ اره را خودم کوتاه کنم (با شکستن بخشی از آن) تا بتوانم بازو را در پایین ترین حالت نصب کنم مشکلی رخ نمیدهد؟
     یا لازمه بگردم و تیغ اره کوتاه پیدا و خریداری کنم؟

    • آیچوب می‌گوید:

     نیازی نیست
     در نصب باید توجه داشته باشید
     استاندارد این تیغه ها همه جای دنیا یکسان هست

    • عباس خان می‌گوید:

     اوکی
     پس احتمالاً در نصب دارم اشتباهی میکنم.
     ممنون از شما بابت پاسخگویی و اطلاعات دقیقی که ارائه میدهید.

 8. مهدی می‌گوید:

  سلام و درود فراوان، خیلی خیلی ممنونم که راهنما و پاسخگو هستین،خیلی وقته از مطالب خوبتان استفاده میکنم و بازم تشکر میکنم هر موقع راهنمایی فرمودید بهترین نتیجه داشته،اره مویی برقی محک RSS 405 l من از نزدیک دیدم ولی خیلی لرزش داشت قیمت هم 3150 میلیون،ایا بنظر شما برای کار خانگی پاسخگو هست یا تا رنج این قیمت شما چه دستگاهی پیشنهاد میدین،سپاس فراوان،

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   در این رنج فقط همین چینی ها قابل خرید هست
   آینهل آبی پیدا کنید بد نیست
   تیغ گیر رو اصلاح کنید می تونه برای کار خونگی مناسب باشه

 9. نوید می‌گوید:

  سلام، میخواستم بدونم تفاوت نوع برش رفت و برگشتی با نوع برش چکشی، در دستگاه اره مویی برقی، چی هست؟
  با تشکر.

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   رفت و برگشتی مثل حرکت چرخ خیاطی هست
   حرکت چکشی علاوه بر رفت و برگشت حالت هجومی هم می تونه داشته باشه

 10. عباس خان می‌گوید:

  سلام
  ابتدا از مطالب خوبتان تشکر میکنم.
  من قصد دارم یک اره مویی برای کارهای تفننی خریداری کنم، برام مهمه که به لحاظ کارایی خوب باشه، اما ترجیحاً سبک و جمع و جور هم باشه خیلی بهتره
  بعد از کمی سرچ دستگاه ورکس (WORX) مدل WX572 را پیدا کردم، اما مطمئن نیستم دستگاه خوبی باشه، میشه در این خصوص راهنمایی بفرمائید و اگر نمونه دیگری هم مورد نظرتان است معرفی نمائید؟
  بسیار بسیار ممنونم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   این مدل اره مویی نیست
   چند مدل اره مویی برقی چینی در بازار ایران موجود هست که در کارایی و دقت و قدرت تفاوت چندانی با هم ندارند

   • محمدرضا براتی می‌گوید:

    بنام خدا. با سلام و احترام
    بنظر شما برای کارهای خانگی اره مویی بهتر است یا همینWX572؟

    • آیچوب می‌گوید:

     درود بر شما
     در چه زمینه ای قصد فعالیت دارید؟
     چه سازه ای میخواید بسازید؟

 11. عباس حاجي قاسمي می‌گوید:

  سلام و درود بر شما.
  براي برش‌هاي منحني و يا زاويه‌هاي تند از چه نوع تيغ اره‌اي در اره مويي برقي استفاده كنيم؟
  ممنونم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   بستگی به ضخامت و چگالی چوب دارد
   تیغه های 04 و 06 برای برش مناسب هست نوع فلزبر

 12. مجتبی می‌گوید:

  بسیار عالی بود ممنون از مطالبتون

 13. حمید می‌گوید:

  سلام ببخشید تو اوضاع الان میخواستم ببینم تو رنج قیمت 4 تومن چه اره مویی ای میشه تهیه کرد؟
  و اینکه دست دو تهیه کنیم نظر شما چیه؟
  ممنون

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   با این رنج قیمت دست دوم چینی هم به سختی می تونید خرید کنید
   بله.دست دوم نسبتا سالم پیدا کردید می تونید بخرید

 14. مهرانه می‌گوید:

  سلام واقعا ممنونم، همینکه پاسخ میدین خیلی جای تشکر داره، من منتظر اطلاع رسانیتون هستم، لطف می کنین زودتر بهم بگین چه طوری اره مویی رو تهیه کنم بازم ممنون

 15. مهرانه می‌گوید:

  سلام بازم ممنون از راهنماییتون فقط بهم بگین چه طوری اره مویی برقی اصفهان یا تبریز رو تهیه کنم تو سایتا چیزی پیدا نکردم، میشه بگین از کجا میشه خرید ممنون

  • آیچوب می‌گوید:

   نمی تونم کسی رو معرفی کنم
   تو اینستاگرام جستجو کنید

   • مهرانه می‌گوید:

    سلام برای پیدا کردن اره مویی اصفهان و تبریز تو اینیستا هم کلی گشتم به دو تا پیجم پیام دادم که متاسفانه پاسخگو نبودن واقعا قصد خرید رو دارم خواهش می کنم راهنماییم کنید اگه خواستید به آدرس ایمیلم بفرستید واقعا ممنون میشم

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام مهرانه گرامی
     ما هم در جستجوی یک فروشنده معتبر و خوب هستیم. به محض اینکه پیدا شده، اطلاع رسانی می کنیم.

   • مهرانه می‌گوید:

    سلام من هنوز منتظر نتیجه جستجوی شما هستم جایی برای خرید اره مویی اصفهان و تبریز پیدا نکردید؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین

 16. مهرانه می‌گوید:

  سلام شما در مورد اره مویی ورکس worx اطلاعی دارین؟ من میخوام اره مویی بخرم تبلیغشو تو فروشگاه های بانه دیدم توانش 650 هست و سرعتش تا 3000 دور ولی برای کنترل سرعت چیزی تعبیه نشده براش من چون تازه کار هستم گفتم با نداشتن کنترل سرعت به مشکل بر می خورم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   تجربه ای از این برند نداریم.کنترل سرعت خیلی آپشن مهمی نیست و چندان به کار نمی آید.

   • مهرانه می‌گوید:

    سلام ممنون از راهنماییتون، من امروز برای مشورت به مرکز فنی حرفه ای رفتم و با استادم در مورد راه انداختن یک شغل خانگی مشورت کردم ایشون گفتن که به جای خرید اره مویی که فقط میتونی چیزای کوچیک و ظریف بسازی و بازار فروششم سخته یه اره فلکه مینیاتوری بگیر که با اون دستت برای نجاری کردن به تره و چیزهای بیشتری میتونی درست کنی راستش من میخواستم با اسباب بازی درست کردن و یه چیزایی مثل جا دستمال کاغذی یا جعبه کادویی شروع کنم وایشون معتقد بودن با اره فلکه مینیاتوری با قطر 25 هم میتونی اینا رو درست کنی ولی نه خیلی ظریف و کوچیک حالا از نظر شما من کدومو تهیه کنم اره مویی با اره فلکه مینیاتوری ممنون

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام
     استاد اشتباده راهنمایی کردن
     با اره فلکه شما نمی تونی کار مشبک انجام بدی چون تنها توانایی دوربری دارید اون با زاویه بسیار محدود تر از اره مویی برقی
     برای کارهای تولید من اره مویی های ایرانی ساخت اصفهان و تبریز رو پیشنهاد می کنم که هم قدرت بالایی دارند و هم برش با اون ها بسیار دقیق تر از اره مویی های چینی موجود در بازار هست
     با اره فلکه قطر 25 واقعا نمی تونید نجاری کنید و برش های شما بسیار محدود خواهد بود

     اره مویی ایرانی تهیه کنید

 17. مجتبی می‌گوید:

  سلام وقت شما بخیر باشه
  ببخشید یه سوالی داشتم از خدمت تون
  من اره مویی برقی مارک هَمٍر دارم
  این جدیدا احساس میکنم بازویی بالایی اش به چپ و راست حرکت اضافی انجام میده و از رگلاژ خارج میشه
  این رو میخواستم بدونم چیکارش میشه کرد ، کجا میشه برد برای بررسی و تعمیر؟

  ممنون میشم اگه بفرمائید ????

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   اگر نمایندگی دارد که شک دارم باید بسپارید برای بررسی
   اگر تعمیرات ابزار پیدا کنید که براتون تعمیر کنه
   قالب دور بازو با چند پیچ در میاد. اون طریق می تونید معاینه کنید و اگر مهره بازویی شل شده اون رو محکم کنید

 18. الهام می‌گوید:

  سلام
  خسته نباشین
  واقعا ممنونم از ابتکاری که برای تیغه اره مویی اینهل به اشتراک گذاشتین من درستش کردم و واقعا عالیه و منو از دست آداپتور های بی خاصیتش نجات داد
  فقط مشکلم تووی بستن نبشی بازوی پایینیه نمیدونم چطور ببندم ک ببندم که موقع حرکت دادن صفحه زمان برش ۴۵ درجه بازوی پایین به صفحه گیر نکنه راستش تووی عکس زیاد برام مشخص نبود ممنون میشم توضیح بدین

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام و سلامت باشید
   نبشی پایین دقیقا مانند نبشی بالا هست فقط قرینه و آینه شده
   برای اینکه تصور بهتری داشته باشید یک نبشی کاغذی درست کنید و جای سوراخ ها رو روی اون در بیارید
   بعد همون رو روی فلز منتقل کنید

 19. یوسف می‌گوید:

  سلام برای کار های با قطر حدود کمتر از 5 سانت میخوام چوب برش بدم مثل تخته چوب یا اسلب اره مویی برقی درمل خوبه یا ماکیتا ممنون میشم بگید

 20. رضا می‌گوید:

  سلام و سپاس از مطلب بسیار مفید شما
  من برای کارم چوب دوبل با قطر ۱۲ میلی متر تهیه کردم که هر شاخه از این چوب و و میخوام به اندازه های ۳ سانتی متر برش بدم یه نحوی که سطح هر کدوم از این استوانه ها برش تمیز و بدون پلیسه ای داشته باشه، تحقیق کردم گفتن اره مویی بهترین جواب و میده، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تا چه دستگاهی و تهیه کنم. هزینه اش برام مهم نیست، کیفیت برام مساله است و فضای کارگاهی هم برای این کار دارم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   اره مویی برش صافی به شما نخواهد داد و حتما نیاز به پرداخت خواهید داشت
   اره میزی مینیاتوری یا اره های مخصوص ساخت خاتم می تونه پیشنهاد خوبی باشه

 21. متین می‌گوید:

  سلام .وقت بخیر
  تشکر میکنم بخاطرفضایی که دراین سایت ایجاد کردید که بتونیم ازتجارب شما اساتیدعزیز وسایر دوستان بهره مندبشیم.
  بنده چند وقت پیش باراهنمایی های شما موفق به خریداره میزی شدم منتها تااین لحظه بدلیل عدم وجود محیط مناسب ونیز شرایط اقتصادی موفق به اجاره مکان مناسب جهت استفاده ازاین ابزار پرسروصدا ولی مفید نشدم.
  بامطالعه کامنتهای مربوط به اره مویی برقی تصمیم به خریداین وسیله گرفتم تاشاید بتونم شروع کاررو درمنزل (آپارتمان) داشته باشم.
  باکمی جستجو متوجه شدم برای خرید یک نمونه کم مشکل این دستگاه باید هزینه ای به مراتب بشتر ازآنچه که من چندماه قبل برای خرید اره برقی پرداخته بودم
  درحال حاضر هزینه کنم.
  ازطرفی قصد شروع به کاررو بااین اره مویی برقی دارم .لطفا راهنمایی بفرمایید درجایی دوستان گفته بودند که تیغ اره های این دستگاه برای برش mdfسریع کند
  می شود و ازلحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست .ازطرفی کارمدنظر بنده با mdf(تا10میل) وبیشترباکس سازی وحجم سازی است درابعادی نهایتا 50*60 ولاجرم
  به برشهای مستقیم وصاف نیاز می باشد .میدانم که تاحدودی محدویت ابعاد برش رودارم.امابا علم به این موضوع ودرنظرگرفتن سایر شرایط ذکرشده این وسیله
  جوابگوی شروع کار بنده میباشد.؟البته درکامنتها دوستان اره فلکه 8اینچ یا اره فارسی بررو پیشنهاد داده بودند که این ابزار هم برای استفاده به شرایط محیطی خاص خوداحتیاج دارند.
  سلامت وموفق باشید

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام متین
   برای برش های صاف اره مویی برقی پیشنهاد نمی کنم.
   علاوه بر این اره مویی که در بازار قادر به برش ام دی اف باشد بسیار گران هست در برندهای خارجی
   می توانید اره مویی ایرنی ( تبریز و اصفهان) خرید کنید که قدرت بالایی دارد
   برای برش های صاف ام دی اف حداقل ابزار یک اره میزی هست. در مواردی اره گردبر یا اره دیسکی هم برای برش مناسب هست
   اما اره مویی برای برش ام دی اف و ساخت جعبه توصیه نمی کنم .

 22. متین می‌گوید:

  سلام مجددوتشکرویژه بخاطرپاسخگویی شما
  متاسفانه اطلاعات زیادی درفضای مجازی راجع به اره مویی داخلی اصفهان یاتبریز وجودندارد.بامطالعه نظرات متوجه شدم که توان بالا وافزایش ابعاد برش ازمزیت این نوع اره مویی های داخلی است.
  میشه لطفا مقایسه دقیق تری بین این اره مویی های داخلی وفرضا مدلی مثل ماکیتاsj401داشته باشیدومزیتها ونقاط ضعف های این دو موردروبررسی بفرمایید
  ازطرفی دریکی ازنظرات اشاره کرده بودید که بهتراست که همین اره مویی های رایج بازار وارزان قیمت رو خریداری کنید ومشکل تیغه گیر روبا راهنمایی که کرده بودید برطرف کنید.
  باتوجه به استفاده درمنزل ازجهت میزان صدا وبافرض انتخاب مدل های رایج بازار چه موردی روپیشنهاد می کنیدکه ازلحاظ کیفیت کارومحدودیت کمتر درقطرودهانه
  برش ووجوخدمات وقطعات دربازار بامشکل کمتروقابل توجیه ترباشد.
  ببخشید سوالات کمی طولانی شد.سلامت وپاینده باشید

  • آیچوب می‌گوید:

   درود بر شما متین عزیز
   درست می فرمایید. باید در یک فرصت و البته بودجه کافی، این دو دستگاه را بررسی کنیم و به تفاوت های رایج بین اره مویی ساخت ایران و وارداتی اشاره کنیم.
   در مورد تیغ گیر هم مشکلی بود که برای دستگاه محک (وارداتی) پیش آمده بود و مشکل دستگاه های ساخت ایران نیست.

 23. متین می‌گوید:

  سلام اساتید گرامی .وقت بخیر
  آیا اره مویی برقی برای برش mdfبا ضخامت 2تا10میل مناسبه؟
  چه نوع اره مویی برقی رو برای این سطح از کار پیشنهاد میکنید؟
  آیا اره مویی برقی رو در این سطح از کار دراپارتمان میتونم استفاده کنم؟ازلحاظ مشکل صدا و ایجاد مزاحمت
  درصورت پاسخ منفی اره مناسب برای کارمدنظر جایگزین اره مویی چه ابزاری می‌باشد
  سپاس وارزوی توفیق روزافزون

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام متین عزیز
   بله، به راحتی می تونید 2 تا 10 میل رو با اره مویی برقی برش بدید.
   اره مویی های ساخت ایران با قیمت حدودی 7 تومن گزینه خوبی هست (ساخت اصفهان)
   بله، می تونید در آپارتمان استفاده کنید.
   اگر دستگاه خوب تراز باشه، لرزش ایجاد نمیشه
   پیروز باشید.

 24. رضا می‌گوید:

  سلام ممنون از سایت بسیار خوبتون.من می خوام اره مویی برقی برای برش چوب تا ضخامت حداکثر 5 سانت بخرم چه مارکی بگیرم که خدمات هم داشته باشه.واقعا اطلاعات کم هست تو این زمینه. میگن مارک درمل خوبه.اما معلون نیست تا چه ضخامتی رو می تونه ببره.تیغه اش هست تو بازار.لطفا راهنمایی کنید.برش واسه چوپ های اسباب بازی

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   درود بر شما رضا عزیز
   پیشنهاد می کنیم از اره مویی های ایرانی موجود در بازار استفاده کنید. البته ضخامت 5 سانتی متر خیلی زیاد هست؛ ولی با تیغه های مخصوص مویی که قوی تر هستند می تونید به نتیجه برسید.

   • رضا می‌گوید:

    ممنون از پاسخ گویی شما.اما باور بفرمایید هیچ شرکتی هیچ آدرسی هیچ صفحه ای در مورد اره مویی ایرانی پیدا نمیشه در وب. فقط شنیدیم اصفهان و تبریز میزنن اما هیچ مطلبی که مارو برسونه به سازنده هاش وجود نداره.اگر میشه راهنمایی بفرمایید.

    • آیچوب می‌گوید:

     خواهش می کنم رضا عزیز
     لطفا با فروشگاه اینترنتی کیف ابزار تماس بگیرید، و بفرمایید که اره مویی ایرانی پیشنهادی آیچوب رو به شما قیمت بدن.
     پیروز باشید.

    • رضا می‌گوید:

     چشم.ممنون

 25. Mahdi58 می‌گوید:

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما عزیزان
  من یه اره مویی برقی اینهل دارم یه پیچ تنظیم انتهای فک بالا هست کارایی این پیچ چیه؟ ممنون از سایت خوب و آموزنده شما

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   در همین مطلب در مورد این پیچ کاملا توضیح داده شده است
   لطفا مطلب را ابتدا بخوانید و سپس پرسش خود را بپرسید

   • علیرضا می‌گوید:

    باعرض سلام،،بنده اره مویی همر HSS16 دارم،،تیغ پین دار میخوره فقط ازنمونه تیغه s12،،ولی از این نمونه تیغه ها نوع مارپیچی ازش موجود نیست ،،،میخواستم راهنمایی کنید منو دارم کلافه میشم آخه فقط برش مستقیم میتونم باهاش بزنم ،،،،آیا میشه ازتیغه های بدون پین روی این دستگاه استفاده کرد؟؟؟

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام
     مطلب را بخوانید و سپس پرسش خود را بپرسید
     در مطلب در این مورد کاملا توضیح داده شده
     راه حل استفاده از تیغه های بدون پین معمولی بازار ایران در مطلب توضیح داده شده است

 26. مجید می‌گوید:

  سلام نظرتون راجع به اره مویی پروکسون ۲۸۰۹۲ چیه؟
  و اینکه وقتی ذکر میشه اندازه صفحه ۳۶۰در۱۸۰ هستش یعنی چوبی از این ابعاد بزرگتر رو نمیشه برید؟
  ممنون از راهنماییهاتون

  • آیچوب می‌گوید:

   درود بر شما مجید عزیز
   اره مویی خوبی هست
   نمیشه گفت محدودیت کامل دارید… به عنوان مثال در طول محدودیت ندارید؛ اما در عرض محدود هستید.
   در نظر داشته باشید که این دستگاه مینی هست و از اره مویی های موجود در بازار کوچکتر هست.

 27. امین می‌گوید:

  منظورم این هست که دیگه اره عمود بر نخرم و با همین اره مویی ماکیتا کار برش قطعه بزرگتر رو انجام بدم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام امین
   به هیچ عنوان اره مویی برقی ماکیتا قدرت اره عمود بر را ندارد.

 28. امین می‌گوید:

  با سلام
  آقا من برای ساخت اسباب بازی و ماکت میخام یه اره موئی ماکیتا بخرم و سوالم اینه که آیا با این اره میتونم چوب های جنگلی رو با قطر تا ۵سانتی متر ببرم و به دستگاه فشار نمیاد .

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام امین
   با اره مویی ماکیتا کار بسیار مشکلی هست و چوب های با چگالی بالا را به سختی برش می دهد.
   امکان برش هست اما سرعت کار بسیار پایین خواهد بود.

   • شاهین می‌گوید:

    سلام خسته نباشید میخواستم بگم من ی اره مویی سیلور گرفتم چوبی های با ضخامت ۵ سانت رو لرزش میوفته ب دستگاه که باعث این میشه خط رو کج ببرم ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه تیغه شماره چند برای این کار مناسبه و اینکه سرعت برشش برای این ضخامت باید چقدر باشه خیلی ممنون

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام شاهین
     ظرفیت برش با توان برش متفاوت هست.اگر چوب چگال و سختی دارید سرعت باردهی به تیغه را کمتر و سرعت برش اره مویی را حداکثر کنید
     تیغه را محکم ببندید. لرزش ناشی از عدم رعات مواردی هست که نوشته شد.

 29. مجتبی می‌گوید:

  سلام. ممنون از شما
  میخواستم بدونم برای داغ نشدن تیغه از چه موادی میشه استفاده کرد؟

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام مجتبی
   از صابون استفاده کنید
   صابون را به صورت خشک کمی به تیغه اره بمالید.

 30. مهدوی می‌گوید:

  با سلام و تشکر بسیار زیاد از شما بخاطر سایت عالی و پاسخگو. میخواستم بپرستم من تازه اره مویی برقی ماکتیا خریدم ولی متاسفانه انقدر تیغه شکست که مجبور شدم بزارمش کنار. به نظرتو علتش چه چیزهایی می تونه باشه. ممنون می شم که راهنماییم کنید.

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام مهدوی عزیز.
   علت زیادی می تواند داشته باشد. نخست اینکه سیستم تیغ گیر خیلی از دستگاه های اره مویی برقی در ایران مشکل دارد که کج بری و شکست تیغه را افزایش می دهد.
   انتهای همین نوشته راه حل ساده و ارزان رفع این مشکل را قرار دادیم.
   پیشنهاد من به شما تعویض سیستم تیغ گیر دستگاه هست. پس از اون از کار با دستگاه لذت خواهید برد.

 31. ماریا می‌گوید:

  خیلی خوبه که شما هستید احساس میکنیم پیشرفت دانش و اخلاق حرفه یی رو توی کشور عزیزمون با وجود امثال شما متوجه میشیم…

  سوالم اینه که کارای هنری ظریفی انجام میدم روی الوارهای ضخامت یک سانت تا ۲ سانتیمتر. بخاطر فشاری که این قطعات موقع استفاده باید تحمل کنن، جوبهای انتخابیم بلوط، گردو، شمشاد، راش، عناب، ممرز و امثال این چوبهای سخت و نیمه سخته.
  تا الان طرحام رو اتوکد میکشیدم سی ان سی کار برش میزد، ولی دیگه میخام خودم با اره برقی مویی برش بزنم تا بتونم روی چوبهای ۱-۲ سانتی که رنده و صاف نشدن هم قطعه دربیارم(cncکارها چوب کاملا صاف ازم میخان و چوبهای ناصاف من عملا دو ریز میشن که حیفه).
  با این توصیفات، پیشنهادتون کدوم اره برقی مویی هست و چرا؟
  ممنون از شما

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام ماریا.
   خوشحالیم که با آیچوب همراه هستید.
   در مورد پرسش شما باید گفت که میزان ظرافتی که انتظار دارید از کار باید سازگار باشد با کیفیت برش اره مویی برقی.
   باید دید چه طرح هایی مد نظر شماست.
   بسیاری از طرح ها قابل اجرا با اره مویی برقی هست اما با توجه به چوب هایی که در نظر دارید و ضخامت آن ها حتی با اره مویی هم ممکن هست دچار مشکل شوید.
   قطعا نباید انتظار دقیت سی ان سی را از اره مویی برقی داشته باشید.
   لطفا تصویری از نمونه کارهایی که قصد اجرا دارید برای ما بفرستید تا بهتر راهنمایی کنیم.
   با فرض اینکه اره مویی برقی مناسب کار شماست :
   اره مویی برقی قدرتمند با دهانه مناسب کار شما می تونه اره مویی تبریز یا اصفهان باشد که سنتور ساز ها مشتری عمده آن هستند. ممکن هست پیدا کردن یکی از آن ها سخت باشد ولی نا ممکن نیست.قدرت برش عالی. سیستم کم استهلاک. دهانه افقی و عمودی زیاد از ویژگی های این اره هاست.
   چیزی که بیشتر در دسترس هست اره مویی های معمول بازار هست که چهار برند آن در بازار قابل تهیه هست که همگی پایین رده یا میان رده هستند. آینهل و محک و ماکیتا و پروکسون.
   پیشنهاد می کنم برای خرید اره مویی ارزانترین آن ها را انتخاب کنید و سیستم تیغ گیر آن را طبق تصاویر انتهای همین مطلب تغییر دهید.

   • ماریا می‌گوید:

    ممنون از پاسخگویی سریعتون
    ادرس ایمیل یا تلگرام لطف کنید تا نمونه رو بفرستم

    و سوال اخر اینکه به سی ان سی کار چه نوع برشی سفارش بدم که خط سوختگی برش روی چوب نیفته (قطعات بوی سوختگی هم گرفتن)

   • محمد علی می‌گوید:

    سلام منم همین مشکل رو‌دارم از کجا میتونم این سیستم رو‌یخزم و جایگزین کنم؟؟
    ممنون میشم که راهنماییم کنین

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام
     پست را اگر خوانده بودید متوجه می شدید که این گجت کوچک تنها با یک عدد نبشی دو در دو ساخته شده و نمونه بازاری ندارد. یک قطعه ابتکاری هست.
     با دیدن تصاویری که قرار داده شده به راحتی می توانید آن را بسازید

 32. barooni می‌گوید:

  سلام تشکر از سایت پر محتواتون
  لطفا نظرتون رو راجع به اره مویی برقی محک مدل RSS-450-L بیان کنید.

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام بارون.
   تجربه استفاده از این مدل را ندارم. تنها یک نکته که پس از خرید شما آزار دهنده خواهد بود سیستم تیغ گیر این اره مویی هست. حتی ماکیتا که دو برابر یان مدل قیمت دارد هم همین مشکل را دارد.
   سیستم تیغ گیر را طبق عکسی که در انتهای همین مطلب قرار دادیم تغییر دهید.

 33. amir می‌گوید:

  سلام میشه بگید چه سایتی بهترین اره مویی های برقی رو داره

  • آیچوب می‌گوید:

   درود بر شما امیر عزیز
   در زمینه اره مویی نمی تونیم سایت مشخصی رو به شما معرفی کنیم.

   • Fari می‌گوید:

    سلام ممنون از شما که اطلاعات خوبی در اختیار ما میگذارید . ببخشید من کار زیورآلات چوب و جعبه های کوچک فانتزی چوبی و منبت چوب کار میکنم و میخواستم یه کارگاه خانگی کوچک بزنم ، میخواستم ببینم چه دستگاهایی بیشتر به درد من میخوره ، در ضمن کار رزین و چوب هم دارم آموزش میبینم که اونم انجام بدم ، ممنون میشم راهنماییم کنید ، خیلی هم نمیخوام هزینم بالابره . و اینکه نظرتون راجب اره های چندکاره چیه مثلا اره هایی که کنارش خرطومی فرز و مته و پولیش و سمباده میخوره؟

    • آیچوب می‌گوید:

     درود بر شما Fari
     اینکه به چه ابزار و تجهیزاتی نیاز دارید، بستگی به ابعاد کارگاه، مقدار بودجه، نوع سازه، برنامه آینده، هدف گذاری ها، مقدار تخصص شما و … داره.
     برای اینکه بدونید به چه ابزاری نیاز دارید، نیاز به ساعت ها برنامه ریزی و تفکر در این زمینه هست. ما چندین مطلب در این مورد منتشر کردیم. همچنین ۴۰ ابزار مورد نیاز در نجاری را معرفی کردیم. پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر استفاده کنید.

     نکته های مهم راه اندازی کارگاه نجاری

     معرفی ۴۰ ابزار مورد نیاز در نجاری

 34. امید می‌گوید:

  سلام وقت شما به خیر
  بنده کار معرق انجام میدم و نیاز به یک دستگاه اره مویی دقیق دارم که مشکلات متداول کج بری یا گشاد بریدن رو نداشته باشه و تیغه اره دستی هم بهش بخوره ا
  ر امکانش هست مدلی که امتحانش رو پس داده معرفی کنید
  با تشکر

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   برندی با این دقت که گفتید در ایران نیست.
   می توانید از اره مویی های برقی ارزان بازار استفاده کنید و تغییراتی که در این نوشته آموزش داده شده را اعمال نمایید.

   • صدف می‌گوید:

    سلام برای ساخت اسباب بازی چوبی اره مویی برقی بپیشنهاد میکنید؟ یا دستگاه دیگری؟

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام صدف
     بستگی به نوع اسباب بازی دارد
     هر دو دستگاه ممکن هست مورد نیاز باشد
     اما در شروع کار خرید دستگاه لیزر پیشنهاد نمی شود.

   • صدف می‌گوید:

    برای ساخت اسباب بازی های کوچک اره مویی بهتره یا فرز مینیاتوری ؟

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام صدف
     کارایی ایندو متفاوت هست. نمی تونید ایندو رو جایگزین هم کنید.

 35. مهدوی می‌گوید:

  سلام علت شکستن تیغه چیه. م تازه اره مویی گرفتم. جنس خوب و بد داره تیغه؟ من تیغه رو به اندازه سفت میکنم ولی بازم میشکنه

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام.
   جنس تیغه کمتر تاثیر دارد.شیوه بستن تیغه روی دستگاه و نحوه استفاده از دستگاه بیشتر تاثیر دارد.

 36. amir می‌گوید:

  سلام میشود یک اره مویی برقی گران قیمت به من معرفی کنید

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   امکان معرفی برند در این قسمت وجود ندارد. لطفا با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

 37. amir می‌گوید:

  سلام شما راست میگفتید اما این دستگاه برای کسانی که میخواهند مبتدی
  کار کنند خوب است منم مبتدی ام انشالاه بعد از چند ماه کار کردن برم
  یک اره مویی برقی بخرم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام.
   نمی دانم تعریف شما از مبتدی چیست اما قطعا پشیمانی پس از خرید همراه خواهد داشت این اسباب بازی.

 38. آریان می‌گوید:

  سلام اره مویی برقی ایرانی رو از کجا موتونم به صورت اینترنتی بخرم برای برش های بیش از ۵ سانتی متر میخوام

 39. amir می‌گوید:

  سلام ولی این دستگاه اسباب بازی نیست تا باستان دلیل بیاورم
  قیمت دستگاه ….. تومان میباشد
  گروه سنی این دستگاه از ۹ سال به بالا میماشد

  • آیچوب می‌گوید:

   جدا از مشخصات و اندازه دستگاه، قطعا ابزاری که در این رنج سنی باشد اسباب بازی است.
   کار با ابزار نیاز به آموزش و مهارت دارد.بسیاری از ابزار در توان فکری و بدنی یک کودک ۹ ساله نیست که بخواهد استفاده کند از آن ها.

 40. amir می‌گوید:

  مدل دستگاه این هستش
  دستگاه نجاری ایران پتک مدل کار و اندیشه

 41. amir می‌گوید:

  سلام من یک اره مویی برقی دارم شبیه اره عمود بر بر عکس شده است
  ولی پایینش مکعبی است بنضر شما چنین دستگاهی خوب است
  از ایران پتک تهییش کردم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   مدل دستگاه چه هست؟ اره مویی برقی با توجه به ضخامت تیغه اره نمی تواند از یک جهت متصل باشد.

 42. بهرام می‌گوید:

  درود بر اساتید مرسی از سایت خوبتون.
  بنده کار مشبک انجام میدم. اره مویی برقی ماکیتا دارم. فوق العاده دقیق و کار امد هستش. با اینهل هم کار کردم . دستگاه اینهل مقداری ایراد داره. اول اینکه کمی برش مستقیم را کج میزنه. که باید با تنظیم قطعه کار به برش صاف برسید .دوم اینکه اگر از تیغه بدون پین استفاده میکنید یک مقدار تعویض تیغه زمان بر هستش.در حالی که در اره مویی ماکیتا بسیار راحت تیغه تعویض می شود.
  دستگاه های خارجی از نظر من یک ایراد بزرگ دارند که طول برش انها محدود هستش. در حالی ک اره مویی های ساخت ایران طول برشی تا هشتاد سانت دارند. از اساتید خواهشی دارم . اره مویی ایرانی را داخل هیچ سایتی پیدا نکردم . اگر امکانش هست حدود قیمت و شرکت تولید کننده این اره مویی در اختیار بنده بزارید.
  من نیاز ب طول برش حداقل ۶۵ سانت دارم که اره مویی برند خارجی جواب گوی کار من نمی باشد. با تشکر

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام بهرام
   در مورد اره مویی ماکیتا و آینهل درست می فرمایید.
   برای حل مشکل اره های پین دار و سیستم آلن خور تیغ گیر در مدل های پایین رده راه حل ساده و ارزانی مطرح کردیم که تصاویر قطعه ساخته شده در انتهای مطلب قررا گرفته است.
   در مورد خرید اره مویی ایرانی اطلاعی ندارم باید از فروشگاه های بزرگ فروش ابزار که ارتباط باماشین ساز های اصفهان و تبریز دارند پرس و جو کنید.
   این دستگاه بیشتر مورد استفاده سازندگان ساز و سنتور نیز هست که از اون طریق هم می توانید پیگیر خرید آن باشید.

  • امیر می‌گوید:

   سلام در اصفهان سازنده های خوب این دستگاه هستند

 43. رضا می‌گوید:

  با سلام ایده هایی که در اینترنت با استفاده از عمود بر اره مویی ساخته میشه چقدر کارایی داره

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام رضا گرامی
   اگر با کیفیت ساخته شود و قابل ارائه به بازار باشد، مطمئنا کارایی خواهد داشت. برخی از اساتید با اره مویی کسب درآمد می کنند.

 44. وحید می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشین خدمت مدیر و استاد گرامی سایت آی چوب
  من تمام کامنت هارو مطالعه کردم ولی هنوز نتونستم مشکل کج بری او دستگاه ماکیتا رو حل کنم…توضیح اینکه تو تیغه های باشماره ۵ این مشکل حل میشه…یه جا از کامنت ها اشاره کرده بودین که بستن تیغه ها ی ماکیتا قلق خاصی داره که توضیح میدین ممنون میشم اگه کمکم کنین

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام وحید عزیز
   دقیقا در همین مطلب، راه ابتکاری ما برای حل کج بری در اره مویی درج شده و تصاویر مربوط به این موضوع در همین نوشته وجود دارد که قابل اجرا بر روی اره مویی ماکیتا هست.
   سپاس از همراهی شما

   • وحید می‌گوید:

    ممنون از وقتی که گذاشتین…
    باید روی دستگاه سوراخ ایجاد کنم ؟

 45. رضا می‌گوید:

  سلام،
  ممنون از سایت خوبتون.
  من میخوام یه اره مویی بخرم که بتونم تا ضخامت حدود ۶-۵ سانت باهاش کار کنم. نمونه های ایرانی خوب هست؟ اسمش چیه و چطور میتونم تهیه کنم؟
  تیغ اره هاش زود نمیشکنه؟
  اگر جواب رو برام ایمیل کنید یا روی تلگرام @rezakhavarikhorasani برام بفرستید خیلی ممنون میشم.

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام رضا
   برای این ضخامت مدل های ایرانی موجود هست در بازار.
   برند خاصی رو نمی تونم نام ببرم. گوگل کنید نتایجی خواهید یافت

   • رضا می‌گوید:

    سلام،
    ممنونم. من سرچ کردم و فقط محک رو پیدا کردم. منظورتون همینه؟ آخه تو متن هم بهش اشاره کردید.
    البته در حال حاضر موجود ندارن.

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام رضا عزیز
     متن پرسش شما را دوباره مطالعه کردیم. متاسفاته سوء تفاهم پیش آمده است.
     استفاده از اره عمود بر به جای اره مویی زیاد درست نیست. تمی توان با اره عمود بر به نتیجه مطلوب رسید.

    • رضا می‌گوید:

     ممنونم. اما حرفی از اره عمودبر زده نشد که!
     من سوالم این هست که اره مویی برقی ای در بازار موجود هست که بتونه چوب رو تا ضخامت ۶ سانتی متر برش بده؟
     توی متن اشاره کردید که نمونه های ایرانی موجود هستن ولی اسمی از بندی نبردید. من هم فقط برند محک رو پیدا کردم (که البته در ایرانی بودنش هم بحثه.)
     بجز اون اره مویی برقی ایرانی دیگه ای هست؟ یا بطور کلی اره مویی برقی ای؟

     و یه سوال دیگه این که من قصد کردم خودم اره مویی برقی رو بسازم. در مورد موتورش و سیستم طراحیش از کجا میتونم اظلاعات بگیرم؟

    • آیچوب می‌گوید:

     سلام
     برندی که ار طرف آیچوب تست و بررسی شده باشد از برند های ایرانی نمی توانیم معرفی کنیم.
     اره مویی برقی که معروف به ایرانی است نمونه های صنعتی تر و بر توانی هستند که امکان تهیه آن را دارید.
     برش تا شش سانت با این نوع اره شدنی هست که البته بستگی به جنس متریال شما دارد. برای چوب ها یا متریال های چگال و خیلی سخت حتی با این اره هم دچار مشکل خواهید شد.
     ممکن است اره عمود بر یا اره فلکه ( با تیغه باریک) راهگشای شما باشد.

 46. محمد می‌گوید:

  سلام
  به نظر شما کیفیت اره مویی ماکیتا بهتر از آینهل هست؟ ماکیتا تایوانیه و برند معروفیه ولی توان ۵۰ رو داره در حالی که آینهل با قیمت پایین تر توان ۱۲۰ ولت داره
  لطفا راهنمایی بفرمایید که برای کارهای معرق و گره چینی کدوم مناسب تره
  با تشکر.

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام محمد
   بدون شک ماکیتا بهتره
   ماکیتا در چین تولید می شه اما کیفیتش به مراتب بالاتر از اینهل هست.

 47. سهراب می‌گوید:

  سلام این قطعه ای که جایگزین کردی و از حالت پین به گیره تبدیل کردی رو چطور تهیه کنیم؟

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام.
   می تونید بسازید.تصاویر قطعه ساخته شده در انتهای مطلب گویا هست . در نظرات نیز به پرسش های زیادی در این مورد پاسخ داده شده و در یکی از پاسخ ها طرح سه بعدی آن نیز منتشر کردیم.
   مطالعه بفرمایید.

 48. علیرضا می‌گوید:

  سلام خسته نباش میخواستم یه دست گاه اره موی برقی بگیرم میخواستم از نظر کیفیت وجنس دست گاه کمکم کنید

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام.
   مدل هایی از اره مویی ایرانی موجود هست در بازار. تولید اصفهان یا تبریز.اگر یافتید از این مدل ها خرید کنید. جاگیر تر و سنگین هست . اما بسیار پر دوام و قویست. اگر نه مدل های چینی و تولید چین در بازار با قیمت های زیر یک میلیون وجود دارد.
   در کامنت های همین مطلب به پرسش های زیادی پاسخ داده شده .

 49. امیر می‌گوید:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  یه سوال داشتم و اینکه من دستگاه محک دارم و تیغ اره پین دار میخوره و تیغش هم گرون و هم کمیاب هست . میشه کاری بکنم که تیغ اره مویی دستی رو بهش بخورونم و اینکه در کل کار من با مس هست . و این دستگاه توی خیلی از کلیپ های کوتاه دیدم ریزه کاری در نمیارن و اکثرا کارهای بزرگ کار میکنن میشه در این رابطه توضیح بفرمایید

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   لطفا قبل از نوشتن پرسش مطلب را بخوانید
   در انتهای مطلب در مورد مشکل تیغه های پین دار و راه حل رفع آن توضیحاتی ارائه و چهار تصویر از قطعه ساخته شده نیز قرار گرفته شده است .
   در مورد کارهای ریز بله حق با شماست که در این مورد نیز ابتدای مطلب توضیح داده ام .

 50. علی می‌گوید:

  سلام علی هستم می خواستم بپرسم کدوم مارکش بهتره برای معرق کاری میشه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

 51. Ali می‌گوید:

  مطالبتون عالیه و مفید????
  ولی من هیچ جوری نمیتونم تیغه های معمولی(بدون پین)رو استفاده کنم مخصوصا اینکه قسمت پایینی تیغه رو که میخوای گیر بدی حتما پینش باید فیکس بشه. لطفا راهنماییم کنین

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   در کامنت های همین مطلب به این پرسش پاسخ داده شده
   انتهای مطلب نیز تصویری از قطعه ساخته شده برای حل این مشکل قرار گرفته

 52. فاتح می‌گوید:

  سلام دوستانی که با نصب تیغه اره مویی روی اره مویی اینهل مشکل دارن میتونن تیغه گیر محک رو از نمایندگیهای تعمیرات اینهل و محک سفارش بدن و به راحتی تیغه معمولی و پایه دار رو روش نصب کنن . باید یه جفت سفارش بدین هم برای سر بالا و هم پایین . و مشکل کج شدن تیغه رو هم نداشته باشن .

 53. رضا صالحی می‌گوید:

  سلام چطور می تونم سفارش خرید بدم ممنون؟

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   در زمینه فروش فعالیت نداریم.
   میتونید از فروشگاه های اینترنتی خرید کنید.

 54. hassan می‌گوید:

  Salam
  Tighe are dasti ro ro makita bastam . Seftesham kardam vali moghe boresh shekam mikone va kaj mibore
  Rahesh chie?
  Tighe khodesh nazok hast ke rahat gerd bebore?
  Sharmande goshim farsi nemishe

 55. محمدرضا می‌گوید:

  سلام ببخشید یه مطلبی که تو توضیحات شما هم جا افتاده و دوستان هم تو نظرات اشاره نکردن اینه که آیا این اره های برقی اره گرد بر هم می خورن یا فقط صاف می خورن و می تونیم از اره های دستی برای مدل برقی استفاده کنیم؟

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام.
   در نظرات بارها این سوال پرسیده شده و پاسخ دادیم.
   برای بعضی مدل ها این امکان هست . برای بعضی اما این سیستم راحت تر و قابل اطمینان هست و برای بعضی مد لهای دیگر مانند آینهل ابی و قرمز خیر.
   سوار کردن تیغه های غیر پین دار چند دقیقه طول خواهد کشید و در انتها هم با برش های بسیار ناقص و کج مواجه خواهیم شد که با توجه به استفاده در هنرهایی چون مشبک که بارها و بارها باید تیغه باز و بسته شود بسیار ازار دهنده هست .
   برای رفع این مشکل در پایان همین مطلب تصاویری از قطعه ساخته شده برای رفه این مشکل قرار داده شده است .

 56. Milad می‌گوید:

  سلام دوست عزیز این قسمت بالارو تونستم بفهمم چجوری باید تغیر داد ولی هرکاری میکنم این قسمت نگهدارنده پایین رو نمیتونم بفهمم چطوریه اگه لطف کنی یکم بیشتر راهنماییم کنید ممنون میشم

 57. شهرام می‌گوید:

  سلام دستگاه من خیلی تیغ میشکونه خسته شدم انداختمش یه کنار با دست کار میکنم .شل بستم شکست ،سفت بستم شکست ، تو هر حالتی بگین بستمش ولی بازم شکست تیغه اونم گرونه لااقل تو شهر ما گرونه دونه ای ۱۳۰۰۰تومن میفروشن خلاصه دیگه نا امید شدم تو یه برش ساده در مسیر مستقیم هم میشکنه اگه بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم .دستگاهم آین هیل هست.تشکر

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   مطلب رو مطالعه نکردید دوست گرامی
   انتهای مطلب برای این مشکل قطعه ای ساخته شده که تصویر اون قرار داده ام .

 58. Niluofar می‌گوید:

  سلام وقتتون بخیر .میشه در مورد اره موی برقی با برند محک هم توضیح بدید واینکه چکار میشه با این نوع مارک انجام داد .ممنون از راهنمایی و سایت پر محتواتون.

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام نیلوفر
   برند ها فرقی از نظر کارایی ندارند. ساختار همگی یکی هستند، فقط تفاوت در کیفیت هست.

   • Niluofar می‌گوید:

    ممنون از پاسخ شما!اما من جوابمو نگرفتم… میشه با خودتون مستقیم صحبت کرد؟ببخشید من واسه جواب عجله دارم چون قرار بعداز ظهر برم واسه خرید اره و واسه رسیدن به جوابم تو نت چیزی ندیدم.اکثر توضیحات مختصر هستن یا غیر واصخ لطفاً راهنمایی کنید

 59. مرتضی سلسله جو می‌گوید:

  سلام.من می خوام ی اره مویی برقی بخرم نمی دونم کدوم مارک رو بگیرم تو اینترنت دو تو مارک رو پیگیری کردم یکی اینهل و اون یکی ماکیتا.اره مویی ماکیتا قدرتش ۵۰ وات بود ولی اینهل ۱۲۰ وات بود ولی اینهل ۳۰۰ هزار تومان ارزان تر از ماکیتایه. به چه علت با این که قدرت اینهل بیشتره ولی ارزان تر از ماکیتایه.

  • امیر غفرانی می‌گوید:

   سلام ماکیتا بخرید دقن بهتر و کیفیت بالانری داره دستگاه های چینی خیلی از نظر قدرت و مشخصات قابل اعتماد نیستن

 60. hassan می‌گوید:

  Salam
  Dar mored loghat farsi bor lotfan tozih bedin ke che kari to are mikone
  Mamnon

 61. هادي می‌گوید:

  سلام.باتشکرازنظرات دوستان.قصدداشتم اره برقی بخرم امابادیدن نظرات دوستان متوجه شدم که این اره هازیادظرافت ندارندوبه دردکارهنری نمی خوره.میشه باکمی خلاقیت یک چرخ خیاطی قدیمی رابه اره مویی برقی تبدیل کردکه ظرافت بالایی داشته باشه البته به لحاظ اندازه برش مقداری محدودیت داره.بازهم ازراهنمایی ونظراتتون ممنونم.

 62. hassan می‌گوید:

  Goshim farsi nemishe
  are moe proxxon az makita ya eahell behtare?

 63. hassan می‌گوید:

  Salam mamnon az site khob shoma
  Are moei barghi mikham bekharam baraye boresh pazel chobi
  Mikham tighe nazok are dasti behesh vasl beshe
  Che marki bekharam?

  • آیچوب می‌گوید:

   درود
   پارسی بنویسید
   پاسخ پرسش شما در دیدگاه های همین مطلب داده شده است

 64. woodenart20 می‌گوید:

  سلام آیا قطعه ای تو بازار هست که جایگزین تیغه ی پین دارشود وبتوانم آماده تهیه کنم
  ممنون میشم پاسخ دهید

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   خیر
   در انتهای مطلب تصویری از قطعه ای که ساختم رو قرار دادم برای رفع این مشکل
   براحتی و با نبشی ۲ در ۲ قابل ساخت هست .
   پس از ساخت مانند اره های دستی هر نوع تیغه ای براحتی و با سرعت بدون کج بری قابل استفاده هست .

 65. woodenart20 می‌گوید:

  سلام بنده یک دستگاه ماکیتا مدل sj401خریدم همراه بااین دستگاه تعدادی تیغ پین داربود که خودتون هم به این موضوع درقسمت بالا اشاره کردید تیغ پین داربیشتربرای ماکت سازی هست آیا به دستگاه من تیغ نازک که بشه باهاش مشبک کارکرد هست . بادستگاه من هرجوره کارمی کنم به هیچ وجه برش های زاویه دارکوچیک رونمیتونم انجام بدم سپاس گزارم

 66. woodenart20 می‌گوید:

  سلام دستگاه اره مویی برقی برند محک خوب هست ومقایسه آن با برند آینهل

 67. مرتضی تقوی می‌گوید:

  سلام دستگاه اره مویی همر خوب است یا نه

 68. علی می‌گوید:

  با سلام
  من یک اره مویی ماکیتا دارم. و اره هایی که به همراه ماکیتا هستند از نوع پین دار و و یک نوع تیغ اره بدون پین همراه آن بود.که کار کردن با این تیغه ها برای معرق کاری برام مشکل هست(مخصوصا برای برش های پیچ در پیچ و گرد- کلا مانور آن ضعیف است). لطفا راهنمایی کنید از چه نوع تیغ اره ایی استفاده کنم؟!

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   لطفا مطلب را کامل بخوانید
   در پایان همین مطلب در مورد این مشکل توضیح کوتاهی همراه با قطعه ای که برای آن طراحی شده قرار گرفته

 69. سعید می‌گوید:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم شما اطلاع دارید که اره مویی برقی ماکیتا رو چجوری میشه روغن کاری کرد و اینکه چه نوع روغنی باید استفاده بشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 70. bourex می‌گوید:

  سلام. من ۲۰۵ سال قبل یه مدل اره مویی برقی مارک دریمل ساخت آمریکا خریدم . دستگاه خوب و بسیار کم صدا بود و در عین حال تیغه اون لرزش خارج از خط برش نداشت یعنی مثل نمونه چینی پر سر و صدا و گشاد بر نبود. الان نیاز به خرید یک مدل جدید و نو دارم . ممکنه بفرمایید ۱- آیا مارک دریمل ساخت آمریکا هنوز در بازار هست؟ ۲- آیا مارکی که لرزش خارج از خط برش نداشته باشه و صدای کمی داشته باشه سراغ دارید؟ با تشکر

  • امیر غفرانی می‌گوید:

   سلام
   ۲۰۵ سال قبل برق اختراع شده بود؟دریمل تو بازار نیست اما میتونید پروکسن،ماکیتا،رکسون تهیه کنید البته یه ودا دریمل هست که خیلی قوی نیست و بیشتر به در کار با بالسا و ماکت سازی میخوره

 71. عظیم می‌گوید:

  سلام وقتتون بخیر
  کلید روشن خاموش دستگاه من خراب شده (پلاتینش نمیچسبه )دکمه سبزه میپره
  برای تعمیرش چیکار باید بکنم
  در اصل وقتی پلاتین نمیچسبه چیکار باید کرد
  متشکرم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   تعویض کنید .
   تعمیرات برقی هست و خطرناک . اگر توانایی دارید تعویض کنید. اگر نه به تعمیرکار بسپارید .

 72. جانباز می‌گوید:

  اما بنظرم قطعه نبشی که نصب بشه موجب میسه قیغ اره مویی در مکان قبلی نباشه و کمی به سمت چپ میاد

  • آیچوب می‌گوید:

   نه گرامی . مدت هاست با همین قطعه در حال کارکردن هست
   قطعه بالا و پایین قرینه یکدیگر هستند تا در در یک راستا قرار گیرند .

 73. جانباز می‌گوید:

  سلام دستگاهی که بنده خریداری نمودم آینهل هستش آیا این قطعه که در تصاویر میباشد مناسب این مدل دستگاه است یاخیر؟

 74. جانباز می‌گوید:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید و تشکر بابت مطالب و توضیحات ارزنده سوال داشتم درمورد قطعه که درست کردین تا تیغه معمولی را روی دستگاه ببندبرای پایین تیغه قطعه ای هم باید درست کرد؟ممنون میشم پاسخ بدین.باتشکر

 75. امیر می‌گوید:

  با سلام
  بدلیل اینکه تازگیها موقع معرق کاری دستم زیاد درد میگیره تصمیم گرفتم اره مویی برقی بخرم.البته بیشتر معرق خطی کار میکنم.از شما میپرسم ک ایا با اره مویی میشه خط در اورد.البته ریز ریز نه.در ضمن دو مدل پیدا کردم ک بدردم میخوره
  ۱ ماکیتا ک معروفه
  ۲ اینهل حرفه ای ک تفاوت قیمنش با ماکیتا حدود ۲۰۰ هزار تومانه.
  حالا بنظر شما اگه اره مویی برقی بکارم میخوره نظر شما کدومشه؟

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   نخست اینکه برش دست رو هیچ وقت نخواهید داشت در اره مویی برقی
   نزدیک خواهید شد ولی باز هم اون ظرافت رو انتظار نداشته باشید

   تجربه کار با ماکیتا رو ندارم
   آینهل حرفه ای و کم قیمت تر تنها در آپشن هایی تفاوت دارند که شاید حتی یک بار هم به کار شما نیاید. مانند لیزر
   مشکل آینهل سیستم اتصال تیغه هست که به شدت وقت گیر غیر حرفه ای و کاملا غیر کاربردی هست. طوری که تنها برای تیغه های پین دار امکان استفاده و برش سریع و مستقیم فراهم می شود
   برای کار های مشبک که مدام نیاز به باز کردن تیغه هست این کار عذاب آور خواهد بود .( باز کردن آلن و بستن دوباره تیغه و .. )
   البته برای از بین بردن این مشکل انتهای این مطلب تصویری از قطعه ای که برای آن ساختم قرار دادم. با اتصال این قطعه این مشکل کاملا برطرف می شود .
   با ۱۰ سانت نبشی فولادی ۲*۲ آنرا می سازید.
   در نتیجه اینکه
   اگر دسترسی دارید شخصا تجربه کنید کار با اره مویی برقی را .

 76. Hamed می‌گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  بنده قصد خرید یک دستگاه اره مویی برقی را دارم میان دو مدل ماکیتا و پروکسون Ds115 نمی دونم که کدام را انتخاب کنم از لحاظ قیمت هم تفاوت چندانی ندارند لطفا راهنمایی کنید.

 77. عباس می‌گوید:

  با عرض سلام
  قصد خرید دستگاه رو دارم و پول ب اندازه ای ندارم ک بتوانم ماکیتا یا دیگر برند های شناخته شده رو خریداری کنم اگه ممکنه راهنمایی کنید

 78. یعقوب می‌گوید:

  با سلام باسلام و احترام

  یه اره مویی آینهل خریدم یکم کج میره. دست خودم نیست مشکل از دستگاهه.
  هر کاری میکنم باز کج میبره. پیچ رو محکم میبندم باز کج. میز و تیغه هم ۹۰ درجست. نمیدونم چکار کنم. مطالب رو خوندم یکی از دوستان هم همین مشکل رو داشت

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   انتهای همین مطلبی که خواندید تصویر دو قطعه ای که برای حل این مشکل ساختم قرار داده شده .

 79. یعقوب می‌گوید:

  با سلام و احترام

  من اره مویی آنهل دارم و تیغش ضخامتش زیاده. سوال داشتم از نوع تیغه های پین دار هم تیغه هایی هست که ضخامت تیغه خیلی کم باشه مثل تیغه های دستی که کارهای ضریف انجام داد؟
  اگه چنین تیغه های پینه دار باشه که تو اینترنت هم تصویرشون دیدم در ضخامت های کم و زیاد دیگه نیازی به استفاده از تکه ها و ابزارهای اضافی و استفاده از تیغه های دستی نیست. لطفا راهنمایی کنید تیغه ی پیندار با ضخامت نوع تیغه ی دستی تو بازار موجوده؟

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام .
   اگر هم موجود باشد من ندیده ام . در صورت تهیه احتمالا برای کارهای ظریق مشبک به مشکل برخواهید خورد .

 80. هاشم می‌گوید:

  سلا م
  یه سوال داشتم خدمتتون دوستان اگه کسی تجربه داره با راهنماییش منو کمک کنه
  من برای کار های مشبک و معرق از اره مویی دستی استفاده میکنم ولی برای کار های پیچیده طرحم خیلی تمیز در نمیاد
  تصمیم گرفتم اره مویی برقی بگیرم
  میخاستم ببینم اره مویی برقی کارم رو راه میندازه؟
  تو اینترنت که چند تا فیلم دیدم خیلی روون کار میکنه
  به نظرتون الان اره مویی برقی خوب موجود تو بازار چی هست؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   برای کارهای ظریف اره دستی دقیق تر هست
   اره مویی برقی به آن اندازه ظرافت ندارد اما قوی و برای سری کاری مناسب هست
   اره مویی های موجود بازار با آن هایی که احتمالا دیده اند در اینترنت متفاوت هست
   هم در دقت و هم در سهولت در کار

 81. احسان می‌گوید:

  سلام میخواستم یک دستگاه اره مویی بخرم تا حالا کار نکردم برای تمرینم یک مشورت یک دستگاه (دستگاه اره مویی برقی چهار کاره) دیدم مال بچه هاست میتونید توگوگل سرچ کنید به نظرتون خوبه بخرم برای شروع کار مرسی

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   اره مویی های برقی حرفه ای معمولا تک کاره هستند . اگر بخواید بیشترین کارایی و توان رو از یک دستگاه دریافت کنید ، بهنرین کار اینه که از تک کاره استفاده کنید. باز با این حال اگر برای تمرین به دستگاه نیاز دارید ، میتونید از همین دستگاه استفاده کنید.

 82. اشرفی می‌گوید:

  سلام خسته نباشید
  بخاطر زحماتتان بویژه تهیه و ارائه این مطلب بسیار مهم وارزشمند ازشما تشکر و قدردانی میکنم.
  موففففففففففففففففففففففففففففففق باشید

 83. هادی می‌گوید:

  باسلام عرض سلام
  بنده یک دستگله اره مویی برقی اینهل تهیه کردم
  ایا امکان دارد دستگاه را از حالت تیغ های پین دار به تیغهای ساده وبدون پین تغییر داد ،اگر امکان دارد منو راهنمایی کنید….
  ممنون میشم پاسخ بنده را بدهید
  سپاس ویژه بابت سایت قدرتمندتون

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   واضح هست مطلب را کامل نخوانده اید
   انتهای همین مطلب تصاویری از راه حل مشکل شما منتشر شده
   و در کامنت ها نیز چندین بار به آن اشاره شده است

 84. حسین می‌گوید:

  سلام ممنون از راهنمایی خوبتون
  من این دستگاه های ساخت ایران از کجا باید پیدا کنم آدرس فروشگاه یا کارخانه تولیدی دارین بهم بدین
  از طریق تلگرام میتونم باهاتون تماس داشته باشم که نمونه کاری که میخوام بزنم براتون بفرستم تا بهم دستگاه معرفی کنید ممنون از لطفتون

  • آیچوب می‌گوید:

   نیازی به معرفی نیست
   گوگل کنید حتما خواهید یافت . دستگاه کمیابی نیست . حتی نمونه استوک آن نیز برای خرید هست
   تلگرام @hamidrouzbeh

 85. حسین می‌گوید:

  سلام ببخشید من با چه دستگاهی میتونم دور صفحه به ابعاد ۸۰*۸۰ طرح بزنم اصلا اره مویی هست با این اندازه لطف میکنید یه دستگاهی بهم معرفی کنید

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   بله هست
   برای راهنمایی درست نیاز به توضیح کامل هست
   اما اگر تنها راه استفاده از اره مویی برقی باشد ، بله . می توانید از اره مویی برقی تولید صنعتگران ایرانی استفاده کنید که هم دهانه برش بزرگی دارد هم طول برش زیاد و هم قدرت بسیار بیشتر

 86. حسین می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید دوسوال دارم
  ۱-اره مدل همر که فرز انگشتی همراهش هست خوبه یا اره مدال مکیتا
  ۲-من میتونم با این دو مدلی که گفتم کاری روی چوب به ابعاد ۸۰*۸۰انجام بدم منظورم اینکه حاشیه دور این چوب با این ابعاد طرح در بیارم

  • امیر غفرانی می‌گوید:

   @حسین,
   سلام
   ماکیتا بهتر هست
   نه با این ابعاد نمیتونید این دستگاه ها عمق گلوگاهی بین 30 تا 40 سانت دارن

 87. vahid می‌گوید:

  سلام خسته نباشید ، یه سوال از خدمتتون داشتم ، من یه اره برقی مارک آینهل خریدم ولی فکر نمیکردم تیغه هاش انقدر ضخیم باشه چون من تو چند تا فیلم که تو نت دیده بودم تیغه ها به نازکی تیغ اره های دستی بود که کارهای ظریف باهاش برش میزدن ، ولی الان اصلا نمیتونم ظریفکاری یا حتی مشبک انجام بدم ، مارک و مدل خاصی هست که‌تیغ اره مویی به نازکی دو صفر و … بهش وصل بشه ؟
  ممنون و سپاسگزار

  • امیر غفرانی می‌گوید:

   @vahid,
   سلام
   اره مویی برقی دو مدل تیغ روش بسته میشه یکی تیغه های پین دار که احتمالا همون نمونه مورد استفاده شما هست و یکی هم تیغههای معمولی دستگاه شما هم هر دو رو جواب گو هست

  • آیچوب می‌گوید:

   انتهای همین مطلب تصویری از قطعه ای که برای رفع این مشکل ساختم هست
   به یک نبشی فولادی دو در دو می توانید قطعه را بسازید
   از پیچ های خروسکی کمان اره هم برای نگه داشتن تیغه استفاده کنید

 88. معصومه می‌گوید:

  من ي اره مويي دارم ك مارك محك مدتي خيلي اذيتم ميكنه اون دكمه سبز رو ميزنم كار نميكنه صداي اروم ميده كار نميكنه البته اوايل يكم كار ميكرد بعد آف ميشد دوباره دكمه سبز رو به مدت چند ثانيه نگه ميداشتم كار ميكرد الان اصلا كار نميكنه چيكار كنم كجا ببرمش من تو ساري زندگي ميكنم اينحا هيچكس بلد نيست كمكم كنيد لطفا

  • امیر غفرانی می‌گوید:

   @معصومه,
   سلام
   حتما تو شهرتون نمایندگی شرکت محک هست با شرکت تماس بگیرید و ازشون نزدیکترین نمایندگی سوال کنید

  • آیچوب می‌گوید:

   چه مدلی هست ؟

 89. احمد می‌گوید:

  با سلام توان اره موئی برقی ماکیتا 50 واته. آیا این توان برای اره موئی مناسبه و مثلا برای چوب بلوط قابل استفاده اس؟ کلا در رنج قیمت حدود 600 تومن ماکیتا بهتره یا برند های دیگه. با تشکر

  • امیر غفرانی می‌گوید:

   @احمد,
   سلام
   بستگی به ضخامت چوب داره ال 3 سانت به راحتی برش میده اما تا 5 سانت هم قابل برش هست.تو بازار ایران میشه گفت بهترین گزینه هست البته بی رقیب نیست اما با توجه به قیمت و کیفیت بهترین انتخاب هست

 90. محمد علی می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید
  برای ساخت حروف و اعداد چوبی روی چوب روسی یا چوب های با چگالی بیشتر (محکم تر ) که تو کار انحنا زیاد داریم و قطر چوب حداکثر به ۴٫۵ میرسه میتونم از این اره مویی ها استفاده کنم
  با سپاس

  • امیر غفرانی می‌گوید:

   @محمد علی,
   سلام
   بله میشه منتهی باید از تیغه های ضخیم استفاده کنید و با حوصله کار کنید

 91. حامد م می‌گوید:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  سوالی که واسه من پیش اومده اینه که آیا دقیقا همون سایز تیغ‌هایی که روی کمان اره دستی نصب میشه (با همون قطر و ظرافت) روی این دستگاه‌های برقی هم قابل نصب هست؟

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام.
   بصورت عادی با توجه به مدل هایی که در بازار هست خیر. دستگاه های رنج ارزان و متوسط قیمت چنین امکانی ندارند
   مگر با تغییر نگهدارنده تیغه که باید بصورت ابتکاری چیزی بسازید

 92. امیر می‌گوید:

  لطفا اگر میشه یک بار دیگه توضیح بدید که علت کج بریدن اره مویی برقی چیه؟ و راه حلش چیه؟

  • آیچوب می‌گوید:

   قبلا چنیدن بار توضیح داده شده و در کامنت ها موجود هست
   بعضی از مدل های رایج بازار به دلیل سیستم پین شکلی که دارند ذاتا کج بر هستند و باید اون رو با عوض کردن با قطعه ای که تصویر اون در زیر مطلب آمده اصلاح کرد
   تیغه باید به اندازه کافی سفت باشه / پیچ انتهای بازو دستگاه رو به حدی بچرخانید که به اندازه کافی سفت شود . طوری که وقتی نرمه انگشت سبابه رو به تیغه می زنید صدای زینگ دهد
   موقعیت نشتن شما جلوی دستگاه نیز مهم هست / باید روبروی دستگاه و مسلط به قطعه کار از بالا باشید
   سرعت رو هم باید متناسب با متریال و درست انتخاب کنید
   مابقی تجربه هست

 93. امیر می‌گوید:

  اینم از اره مویی که خودم ساختم.

  خیلی هم عالی کار میکنه.

  • امیر غفرانی می‌گوید:

   @امیر,
   سلام
   خسته نباشی دوست عزیز آفرین به ابتکارتون اما از راکتور اتمی بوشهر هم پیچیده تر شده

 94. راضیه ممبنی می‌گوید:

  سلام عصر بخیر. نحوه خرید و سفارش به چه صورته؟بعد من ابتدای کارمه نمی دونم دستگاه در چه حدی مناسبه برام؟ممنون میشم اگر جواب رو برام ایمیل کنید ممکنه اینجا نبینم

  • آیچوب می‌گوید:

   همانظور که احتمالا متوجه شده اید مطلب صرفا آموزشی هست و مشاوره رایگان ارائه داده می شود
   فعالیتی در زمینه فروش نداریم

 95. احسان می‌گوید:

  چرا بقیه نظراتت نمیاد

  • آیچوب می‌گوید:

   @احسان,
   حق با شماست
   مشکلی در سیستم قالب سایت وجود داره که در تلاشیم حل کنیم.

 96. امیر می‌گوید:

  اقا علت اینکه موقع برش با اره مویی تیغه کج میبره چیه.؟
  منظورم اینه که یک خط راستو که میخوای ببری از خط خارج میشه و کج میبره!!!

 97. علی می‌گوید:

  با سلام

  سه سوال داشتم از خدمتتون

  1- اره موئی ماکیتا در قسمتی که اره با چوب تماس پیدا می کنه گیره سیاه رنگی قرار گرفته که تا حد زیادی دید رو نسبت به کار و خطوطی که باید برش داده بشه محدود می کنه. این گیره قابل برداشته شدن هست یا نه و اصلا کاربردش چیه؟ چون در مدل های دیوالت اصلا گیره ای وجود نداره.

  2- ماکیتا دمنده داره یا باید جدا تهیه بشه.

  3- برای سمباده کاری کارهای معرق و دکوری های کوچک شما سمباده لرزان رو پیشنهاد می دید یا سمباده نواری؟؟ یا سمباده دیگه ای هست که بیشتر به کار بیاد؟

  • امیر غفرانی می‌گوید:

   @علی,
   سلام
   1-بله میشه بازش کرد این قطعه رو روی کار تنظیم می کنن تا قطعه در هنگام برش از روی صفحه دستگاه بلند نشه
   2-داره اما مثل بقیه برند ها ریاد کارایی نداره
   3-هم سنباده لرزان نیاز هست هم ماشین پوست هم سنباده تانکی میتونه تو بعضی قسمت ها کمک بزرگی باشه

 98. ترابی می‌گوید:

  دوست عزیز ممنون ازسایت خوبتون قطعه پاندولی که سرموتور اره برقی نصب شده میفرمایید از کجا میشه گرفت همون قطعه ای که باعث حرکت عمودی میشه ممنون البته برای اره مویی برقی نظرم هست

  • آیچوب می‌گوید:

   اطلاعی از وجود قطعات یدکی این دستگاه ندارم
   البته حدس عدم وجود اون چندان بیراه نیست
   منتها چیز عجیبی نیست / می تونید بدید براتون بسازند
   بسیار ساده هست

 99. محمد می‌گوید:

  سلام من میخوام یه دستگاه داشته باشم که یه چیزی مثل گوشت کوب چوبی درست کنم لطفا راهنمایی کنید چی بخرم …

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   از دستگاه خراطی و هنر خراطی بهره بگیرید

 100. محمد می‌گوید:

  باسلام و خسته نباشید.بتازگی دستگاه اره مویی برقی ماکیتا خریدم و سی دی طرحهای مشبک رو از سایت شما خریداری کردم.برای این قبیل کارها و ظرافت کاری به تیغه نازک تر احتیاج دارم ولی نمیتونم تیغه ها رو عوض کنم.لطفا در این مورد راهنمایی بفرمایید.تصویر و فیلم دستگاه رو هم به آدرس ایمیلتون ارسال میکنم.با تشکر

 101. محمد می‌گوید:

  باعرض سلام
  در مورد تبدیل چرخ خیاطی به اره مویی برقی اطلاعاتی دارید؟
  سوال دوم: اره برقی محک مدل اینهل برای کار ، دستگاه مناسبی هست؟

 102. بابک حدادی می‌گوید:

  یه سوال دارم این قطعه آداپتور که تیغه اره موئی معمولی روش نصب میشه رو از کجا میتونم بگیرم
  آیا اینترنتی جایی هست برا فروش
  ممنون میشم

 103. بابک حدادی می‌گوید:

  با سلام
  یه راهنمایی می خوام ممنون میشم
  من یه اره موئی برقی آینهل قرمز گرفتم اما موقع برش چوب خیلی لرزش داره و باید قطعه چوب رو که زیر اره میبری خیلی محکم گرفت واین لرزش باعث عدم دقت در برش میشود
  اگه میشه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
  و اینکه در صورت امکان ایمیل بفرمایین سپاسگذار میشم

 104. محمد می‌گوید:

  با سلام و تشکر از پاسخگویی مدیر محترم
  برای راه اندازی کارگاه کوچک مشبک و معرق که بیشتر طرحهای کاربردی( جادستمالی،جاجواهری و …) میخوام انجام بدم و به فروش بذارم آیا اره مویی برقی لازم هست ؟ضمنا طرحهای کاربردی که بیشتر برای لوازم التحریری ها به درد بخوره رو اگه ممکن هست تو سایت بذارید.باتشکر

 105. علی می‌گوید:

  سلام بر آی چوب عزیز. من به تازگی یه اره مویی برقی مدل ماکینا گرفتم. فقط یه مشکل دارم. وقتی با تیغ معمولی برش میزنم با زاویه برش میخوره. یعنی یه خط مستقیم رو زاویه بهش میده و کج میشه…… ممنون میشم راهنمایی کنید اشکال کار از کجاست؟؟؟

  • آیچوب می‌گوید:

   درود
   تیغه را محکم ببینید
   تیغه باید عمود بر صفحه کار باشد

 106. محمد رضا اکبرشاهی می‌گوید:

  با سلام
  لطفا اگر کسی رو میشناسید که با اره مویی خدمات برشکاری در تهران انجام میده کارگاهش رو یا آدرس جایی که کار میکنه رو بدهید متشکر میشم .

 107. حمیدرضا می‌گوید:

  با سلام خواهشا در مورد تیغه جواهر توضیح بدین و لطف کنید بگین از کجا میتونم این تیغرو تهیه کنم. باتشکر

 108. بهنام بهزادی می‌گوید:

  با سلام و ارادت بسیار : خواستم از دوستان عزيز بپرسم آیا کسی هست که اره مویی برقی Dremel داشته باشه و یا شخصا با اون کار کرده باشه؟ اگه دوستان عزيز در رابطه با اون تجربه ای دارند ممنون میشم که تجربه خودشون رو به اشتراک بگذارند. سپاسگزارم

 109. مهدی می‌گوید:

  مدیر محترم میشه لطف کنید بگید برای معرق مس و برنج چه ضخامت آلیاژی استفاده میشه و طریقه پرس کردن مس روی فیبر چگونه هست؟؟

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   تجربه ای در این زمینه ندارم
   تا انجایی که در نمایشگاهی سوال کردم ورقه های نازک مسی ( کمتر از یک میل و به ضخامت فویل های آلومینیومی رایج بازار) را روی تخته های عموما سه لایی چینی ( به دلیل کیفیت خوب و مقاوت بالا) پرس گرم می کنند.
   دستگاه های پرس گرم رو از نجارهایی که در درست می کنند سراغش رو بگیرید
   از نوع چسب اطلاع دقیقی ندارم ولی چسب آهن به نظرم جواب خواهد داد

 110. پارسا می‌گوید:

  با سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  اگه تغییرات را به صورت تصویری برام ارسال کنید ممنون میشم….تشکر

 111. مصطفی می‌گوید:

  سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بدونم طول و عرضی که با ماکیتا میشه برش داد چقدره ؟
  ممنون

 112. حامد می‌گوید:

  سلام
  جا داره از مطالب مفید و ارزندع ای که تو سایت میزارید ازتون تشکر کنم
  استاد در خصوص اینکه با اره مویی میشه کار معرق ایرانی که الان متداول هست انجام داد یا نه باید بگم با چند تغییر جزئی در اره مویی برقی دقیقاً میشه با همون ظرافت دست تابلو زد من خودم یدونه ماکیتا دارم و با چندتا تغییر الان تابلو میزنم باهاش و اگه خواستید عکس نمونه کارهارو هم براتون میفرستم

 113. محسن می‌گوید:

  لطفا یه ادرس دقیقتر بگید
  حسن اباد منطقه بزرگیه
  مررسی

  • آیچوب می‌گوید:

   دوست عزیز بگردید حتما پیدا می کنید
   چیز عجیب و کمیابی نیست
   امکان درج آدرس به دلیل بعد تبلیغاتی میسر نیست

 114. محسن می‌گوید:

  سلام
  ادرس محل فروش دستگاه های اره مویی رو لطفا بگین میخوام برم و بگیرم
  مررسی

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   ساکن تهران اگر هستید مراجعه کنید حسن اباد
   در شهرستان ها هم معمولا یا دارند و یا سفارش می دهند
   فروشگاه های اینترنتی هم نمونه هایی برای فروش دارند

 115. رحمان می‌گوید:

  سلام خسته نباشید ببخشید مزاحم شدم یه سئوال داشتم خدمت شما عرض کنم که دستگاه لیز چوب چیه ایا به کار معرق میخوره قیمت این دستگاه چنده و لطف کنید عکس و فیلمی درمورد این دستگاه بذارید باتشکر

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام لیزر چوب که می فرمایید
   نوعی سی ان سی هست برای برش و یا حک دقیق روی متریال هایی خاص از جمله چوب
   در واقع برای برش و یا حک شما باید در ابتدا طراحی و اپراتوری دستگاه رو آموخته باشید
   اینکه به درد معرق می خورد یا خیر پاسخی هست که باید در آن ریز شد
   کدام سبک معرق و در چه سطحی ؟
   برای طرح هایی خاص بله ، امکان استفاده هست اما نه برای سبک معرق ایرانی که ما میشناسیم
   تبلیغاتی هم اگر در اینترنت می بینید چیزی جز مبالغه ی بیش از حد و دروغ نیست
   – نیاز بیشتری به تحقیق در این مورد دارید و خرید آن را به هیچ عنوان اکنون توصیه نمی کنم
   قیمت ها متفاوت هست . با توجه به اینکه ایرانی باشد یا وارداتی ، چین یا اروپا
   اندازه ی دستگاه. برند های استفاده شده در کنترلر ، سروو یا استپر بودن موتورهای استفاده شده،نوع اسکرول ( میتواند اسکرول نباشد یا توجه به اینکه گشتاوری روی محور z نیست) و بساری آپشن های دیگر . با حدود 25 میلیون امکان تهیه مدلی خوب از این دستگاه رو دارید .

 116. محسن می‌گوید:

  لطفا شما چنتا از لیست قیمتا بگید چون من نه تو کاننت میدا نکردم
  مررسی

 117. محسن می‌گوید:

  سلام مجدد و خسته نباشید

  ازتون خواهش دارم که لطفا چند تا از قیمتای دستگاه هارو واسه من بنویسید
  من یه چنتا طرح زدم و مشتری هم داشته ولی دستگاه ندارم و نیسپارم کسه دیگه واسم کار میزنه
  تصمیم دارم خودم بخرم و بازم خواهش دارم که چنتا از قیمتارو واسم ذکر کنید
  من در حدود دو میلیون موجودی دارم
  مررسی

  • امیر می‌گوید:

   @محسن,
   سلام
   توی معرفی هر کدوم از ابزارها در قسمت کامنت ها تا حدودی قیمت مطرح شده اما قیمت ها هر روز تغییر می کنن و توی اینترنت به راحتی میتونید قیمت دستگاه مورد نظرتون پیدا کنید

 118. xkabala می‌گوید:

  سلام
  من طبق کامنتی که گذاشته بودین در مورد دستی بازو بسته کردن تیغه جلو رفتم و درستش کردم
  ولی مشکلی که داره تیغه رو تن تن میشکنه
  و هر کاری کردم درس نشد
  دستگاه بنده از نوع همر هستش
  لطفا لطفا لطفا لطفا و هزار بار لطفا راهنماییم کنید
  من خودم جوشکارم
  و خیلی وسواسانه درستش کردم
  ولی بازم نتونستم
  چیکار کنم ؟

  • آیچوب می‌گوید:

   تیغه نه باید خیلی شل باشه و نه بیش از حد سفت
   اینقدری سفت کنید که وقتی یا نرمی انگشت دست به اون ضربه می زنید صدای زینگ رو بشنوید
   دور دستگاه رو متناسب با متریالی که برش می کنید انتخاب کنید
   سعی کنید کنید قطعه کار رو به سمت تیغه هل ندید
   بگذارید برش خودش انجلم بشه و شما تنها هدایت کنید
   مقدار خیلی کمی فشار کفایت می کند
   چک کنید دو بازوی دستگاه نسبت به هم تراز و در یک راستا هستند یا خیر
   دامنه ی حرکت بازو ها رو هم چک کنید که بیش از حد نباشه
   قسمت میل لنگ متصل به شفت موتور رو هم چک کنید که لقی نداشته باشه
   در تمام طول حرکت نباید به جایی برخورد داشته باشه. شکستن تیغه های دستگاه با توجه به جنسی که دارند بیشتر ناشی از تنش هست .
   ببینید کجا و چطور این تنش وارد میشه

 119. رحمان می‌گوید:

  سلام خسته نباشید در مورد اره مویی برقی یه سوال داشتم عرض کنم به درد معرق کاری ومشبک کاری میخوره که یکی رو سفارش دهم عرض کنم قیمت این دستگاه چقدر هست ممنون میشم جوابم را بدید باتشکر

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   برای مشبک بله. مناسب هست
   پیشنهاد میکنم نگاهی به ویدئو های کار با دستگاه داشته باشید
   از نزدیک هم اگر امکان دارید دستگاه رو لمس و کارایی اون رو نظاره کنید
   از مدل هایی استفاده کنید که برای برداشتن و قرار دادن تیغه به مشکل بر نخورید
   برای کار مشبک بارها باید این عمل رو تکرار کنید
   که اگر مشکل نصب تیغه داشته باشید بسیار آزار دهنده هست

 120. علی بیراوند می‌گوید:

  سلام جواب منو ندادین ممنون میشم جوابم رو بدین اره مویی های ایرانی بهتر هستن یا ماکیتا میخوام بخرم نمیخوام اشتباه کنم.

  • امیر می‌گوید:

   @علی بیراوند,
   سلام.تا بهتری در پی ببینید مدل های ایرانی قوی و صنعتی هستن اما ماکیتا حجم کمتر وزن کمتر کیفیت ساخت بالاتر و دقت بالاتری داره

 121. محمد می‌گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید من تازه کارم رو شروع کردم البته مدت زیادیه که با دست کار میکنم قصد درام یک اره مویی برقی تهیه کنم میشه منو راهنمایی کنید که برای کارهای بسیار ظریف مثلا پازل ها با بودجه 300 تا 400 چه نوع مارکی رو تهیه کنم بهتره ؟ ممنون

 122. علی بیراوند می‌گوید:

  سلام خواستم بدونم اره مویی **** که ساخت ایران هستن بهتره یا ماکیتا تمام نظرات بالا رو چند مرتبه هم خوندم ولی نظر قطعی بدست نیاوردم ممنون میشم راهنمایی کنید

 123. سید رضا می‌گوید:

  خب این قیمت هایی که زدین آیا الان هم با همین قیمت موجود میباشد این تصویری که از اره مویی برقی گذاشتین همین رنگ آبی داره قیمتش چند میباشد و در کدام فروشگاه ابزار موجود میباشد اگر آدرس یا تلفنی دارید لطف بفرمایید ممنون میشوم با تشکر

  • آیچوب می‌گوید:

   استعلام قیمت مربوط به تاریخی هست که همانجا هم درج شده
   بازه ی قیمتی همین هست
   به فروشگاه های ابزار مراجعه کنید
   امکان معرفی فروشگاه خاصی نیست

 124. سید رضا می‌گوید:

  سلام این اره مویی هارا از کجا میتوان یافت برای خرید !آیا شما خودتان دارید؟لطفا جواب را سریعا برای Gmailبنده بفرستید با تشکر فراوان

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   از فروشگاه های ابزار تهیه کنید
   ( هیچ جوابی به ایمیل ارسال نخواهد شد . حتی سریعا )

 125. محمد می‌گوید:

  محسن
  سلام
  اگر با کمترین سرعت کار کنید صدای کمی داره در حد کار با اره مویی دستی. با افزایش سرعت دستگاه، صدا هم زیاد میشه.

 126. محسن می‌گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  سوالم اینه که این دستگاه واسه تو خونه مناسبه یا سر و صداش اذیت میکنه من خونم اپارتمانیه و نیاز شدید به این دستگاهو دارم
  لطفا یه دستگاه با صدای فوق العاده کم رو به من معرفی کنید با ذکر قیمت لطفا
  مررسی منتظر جوابتون میمونم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   میزان استانداردی ( بر حسب دسیبل یا … ) در کاتالوگ این دستگاه ذکر نشده
   در مقایسه با دیگر ابزار آلات نجاری صدای کمتری دارد
   اما بی صدا نیست / در صورت کار در محیط داخلی منزل حتما صدای آن در دیگر اتاق ها و در محیط های آپارتمانی در طبقات همجوار شنیده خواهد شد
   ممکن هست ازار دهنده نباشد اما قابل حس هست
   در مورد قیمت و برند های مختلف در بخش کامنت های توضیحاتی داده شده

 127. علی می‌گوید:

  سلام…من نیاز شدیدی به دستگاه هویه برای کارهای سوخته نگاری دارم.اگه اطلاعاتی دارید لطفا در این باره هم توضیح بدید و راجع به فروش و قیمت و مارکهای مختلفش.ممنون

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   تا به حال این دستگاه بصورت گسترده که قابلیت فروش عمومی داشته باشد وارد نشده
   اما امکان ساخت دارید
   از یک ترانسفروماتور کاهنده 220/6V 30 watts استفاده کنید . سر راه خروجی اون هم پتانسیومتر 500K نصب کنید
   برای سر های سیمی هم امکان استفاده از سیم های فولاد استیل رو دارید

 128. مهدى می‌گوید:

  نخير فايده اى ندارد هرچى سوال ميكنيم ايچوب جواب ما را نمى دهد بايد با اين سايت خداحافظى كنم خداحافظ

  • آیچوب می‌گوید:

   پاسخ شما در همان تاریخ داده شد
   حوصله ای به خرج داده و کامنت ها را مطالعه کنید

 129. محمد می‌گوید:

  خواهش میکنم. اره همونه فقط چون عرض برش کمی داره برای برش خاتم استفاده میشه

 130. محمد می‌گوید:

  @امیر
  سلام اقا امیر. عکس تیغه رو میتونین تو لینک زیر ببینید.
  جنسش فولاد فنری سیاه هست. ضخامت تیغه نسبت به تیغه های معمولی کمتره و دندانه های ریزی داره
  پهنا هم ۲سانته

 131. مهدى می‌گوید:

  سلام منظور منهم همان تيغه هاى پين دار است و من ساكن اهواز هستم ودر كامنت ٣٠ سپتامبرچنين سوالى را مطرح نموده ام ولى راهنمايي نشدم در شهر اهواز هم همه ابزار فروشيهارا سوال نمودم ولى هيچكدام نداشتند حال شما اگر سايت اينترنتى اى سراغ داريد معرفى تا از طرق اينترنت خريدارى نمايم ،ممنونم

 132. مهدی سعیدی می‌گوید:

  با سلام ،آیا کسی هست بمن بگوید در این کشور پهناور تیغه اره مویی دستگاه اره مویی برقی را از کجا بخرم ؟

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   اگر منظور شما تیغه های پین دار هست حسن آباد تهران حتما دارند. سایت اینترنتی نیز دیدم که برای فروش داشت.
   کوچکترین گذری به بازار اگر داشته باشید به راحتی راهنمایی خواهید شد.

 133. محمد می‌گوید:

  @فهیمه,
  من برا کارهای ظریف رو اره ۱۳ اینچ اینهل تیغه خاتم بری نصب میکنم که برا برش های ظریف خیلی خوبه.
  اگر برا ۸ اینچ هم امکان نصبش باشه، مشکل کیفیت برش هم حل میشه و میتونین راحت استفاده کنید

 134. فهیمه می‌گوید:

  اره میزی را دیدم فکر نکنم به درد کارهای کوچیک بخوره آخه من گردنبند درست میکنم میخوام برش صاف بدم به چوبایی که قطعات نامتقارن داره و آنها را به اشکال هندسی منظم ساده و کوچیک دربیارم به ضخامت نیم میل تا یک سانت

  • امیر می‌گوید:

   @فهیمه,
   سلام.اره فلکه 8 اینچی آینهل و محک کیفیت برش آنچنانی ندارن تیغشون هم بی کیفیت و گرون هست با بودجه شما چیز دیگه ای هم نمیشه تهیه کرد وگرنه بهتون اره فلکه ماکیتا رو پیشنهاد میدادم

 135. فهیمه می‌گوید:

  اره میزی چه مارکش خوبه انازش چقدره

 136. فهیمه می‌گوید:

  سلام من میخوام برای برش چوبهای اسقاط با ضخامت 5سانت دستگاه بخرم بیشتر خط صاف باشه به نظر شما اره مویی بخرم بهتره یا اره فلکه ای 500 پول دارم چه مارکی بخرم راهنمایی لطفا تشکر

  • امیر می‌گوید:

   @فهیمه,
   سلام.شما یه اره میزی بخرید هم برش تمیز تری خواهید داشت هم سرعت بیشتری تو کار دارید هم هزینتون کم میشه چون با اره مویی که نمیشه این کارو کرد یعنی عاقلانه نیست با اره فلکه 8 اینچی هم که تو رنج بودجه شما هست مقرون به صرفه نیست به خاطر قیمت تیغه ها.تنها ایرادی که اره میزی داره صدا و خاک حاصل از برش هست اما در عوض محاسن زیادی داره

 137. محمد می‌گوید:

  @مهدی سعیدی
  اره مویی درمل که گفتین فکر نمیکنم گیر بیاد البته اگر هم گیر بیاد کاربرد محدودی داره چون فقط تیغه پین دار میخوره که برای کارهای ظریف مناسب نیست.

 138. مهدی سعیدی می‌گوید:

  باسلام و خدا قوت ، تازگیها در اینترنت جستجو کردم و دستگاه اره مویی برقی ای را مشاهده کردم که بسیار زیبا و سبک بنام DREMEL MOTO SAW تصمیم گرفتم چنانچه در بازار تهران موجود باشد آنرا خریداری نمایم .اولا نمیدانم قیمت آن در چه حدودیست ، دوما این دستگاه ساخت کدام کشور است ، سوما اگر لطف بفرمایید ونظرتان را بگویید ممنونتان میشوم . ضمنا” یک نوع دستگاه اره مویی برقی آلمانی هم در بازار تهران است که نام آن پروکسان (PROXXON) می باشد و قیمت آنهم 750000تومان می باشد .نظر شما در خصوص کارکرد بااين دو دستگاه چيست ؟

 139. رامین می‌گوید:

  سلام . من مطلب رو قبلا هم مطالعه کرده بودم و الان دوباره مطالعه کردم اما راجب اینکه دستگاه توان فلزبر بودن داره یا نه صحبتی نشده بود . درضمن من تغییراتی که روی دستگاهتون داده بودین رو میخواستم اگه ممکنه لطفا برام ایمیل کنید . من در مورد نصب گیره های تیغ اره معمولی بدون پین روی دستگاه هم مشکل دارم اگر میشه راهنمایی کنید یا عکس بگذارید .متشکرم

  • آیچوب می‌گوید:

   در قسمت کامنت ها به سوال شما در مورد فلز پاسخ داده شده است
   سوال دوستان دیگری هم بود که قبلا پاسخ داده شد
   در مورد تیغه های معمولی هم همینطور
   طبق آمار 529 پرسش و پاسخ در این زمینه مطرح شده که همگی در قسمت کامنت ها قابل دسترسیست
   در صورت مطالعه ی مطلب حتما تصاویر مربوط به تغییرات را که انتهای نوشته درج شده مشاهده می کردید.

 140. رامین می‌گوید:

  سلام . من یه دستگاه اره مویی برقی آینهل قرمز خریدم میخواستم ببینم اگه میشه اون تغییراتی که در دستگاه تون رو ایجاد کردید برام بفرستید . و آیا امکانش هست که تغییراتی در دستگاه داد که تیغ اره معمولی بخوره تیغهای اره مویی برقی خیلی کلفت هستن و اینکه میشه تیغه فلز بر روی این دستگاه نصب کرد یعنی جواب میده یا نه . متشکرم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   انتهای مطلب تغییرات قرار داده شده
   لطفا ابتدا مطلب را مطالعه کنید سپس در صورت داشتن هر گونه سوال , آنرا مطرح نمایید

 141. علی می‌گوید:

  بریدن تخته ۵سانتی بااره مویی برقی چطوره موتورش ضعیف نمیشه

 142. علی می‌گوید:

  نمایندگی اره مویی برقی محک تو شیراز کجاست

  • آیچوب می‌گوید:

   مطلب صرفا آموزشی می باشد
   اطلاعاتی از نمایندگی ها در دسترس نیست

 143. مهدی سعیدی می‌گوید:

  باسلام سوالی در خصوص راهنمایی اینجانب برای خرید تیغ اره داشتم که متاسفانه پس از گذشت یک هفته تا کنون جوابی دریافت ننموده ام . بگمانم مشغله کاری آی چوب زیاد شده بهر حال موفق باشید .

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   بسیاری از سوالات تکراری بوده و در قسمت های مختلف به آن پاسخ داده شده اند
   پاسخ هایی نیز نیازمند بیان آدرس یا معرفی برندی خاص می باشند که به دلیل بعد تبلیغاتی امکان پاسخ به آن در بخش کامنت های سایت که جایگاهی عمومی دارد نیست

 144. مهدی سعیدی می‌گوید:

  سلام من در اهواز برای خرید تیغه اره دستگاه اره مویی برقی از همه فروشندگان ابزار یراق سراغ گرفتم وهيچکدام تیغ اره نداشتند لطفا راهنمایی کنید از کجا میتوان تهیه کرد .

 145. علی می‌گوید:

  سلام اره مویی برقی دور متغیر محک جنسش چطوره نرم هست

 146. هادی می‌گوید:

  با سلام. ارتفاع برش توی کدوم یکی از مدل های اره مویی از همه بیشتره؟

 147. علی می‌گوید:

  سلام اره مویی برقی تیغه اره مویی دستی بهش میخوره اره مویی دور متغیر محک چطوره

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   بله می خوره. اما با توجه به آلن خور بودن محل قرار گیره تیغه ، هم کار بسیار وقت گیری هست و هم جا انداختن و تعویض تیغه مشکل. برش بسیار نا منظم و کجی هم خواهید داشت
   انتهای مطلب قطعه ای که برای رفع این عیب تهیه کردم رو مشاهده کنید

 148. مهدی سعیدی می‌گوید:

  مدیر محترم سلام ، در چهارمین کامنت مربوط به پاسخ ندا مطلب « بصورت معمول برای تیغه های معمولی آلن خور هست روی اره مویی ( بیشتر مدل ها ) . بنده اومدم اون آلن رو برداشتم و با درست کردم یه قطعه تبدیلش کردم به گیره معمولی .گیره خود دستگاه هم جاگذاشتن اون خیلی وقت گیر هست و هم باعث کج شدن برش ها میشه » پس از مطالعه توجهم را جلب کرد . میتونم خواهش کنم تغییرات آلن خوری که داده اید با ارسال عکس مرا بیشتر راهنمایی کنید ؟ ممنون میشوم .

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   انتهای همین مطلب تصویر مد نظر شما قرار داده شده

 149. مهدی سعیدی می‌گوید:

  دوست عزیز آقا هادی صفحه دستگاه تو ناقص نکن همانطور که دوستمان آقا محمد گفته با دو گیره میتونید با یک تخته بعنوان تراز استفاده کنی موفق باشی .

 150. محمد می‌گوید:

  با گیره هم میشه این کارو کرد. و اگر کج بری هم داشته باشه قابل تنظیمه.

 151. هادی می‌گوید:

  سلام. میخواستم ببینم چطور میشه روی میز دستگاه آینهل(قرمز) تغییری رو ایجاد کرد که برای برش مستقیم ازش استفاده بشه. مثل اره های میز برش که کنارش گونیا داره. ممنون

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام.
   امکان برش مستقیم و دقیق به این صورت که در فارسی بر ها هست برای این دستگاه نیست
   اولا که آینهل سیستم نگه دارنده ی تیغه ی اون سر تا پا مشکل هست و ذاتا برش ها رو سخت میکنه
   دوما ذات این دستگاه برای اینکار نیست
   اما اینکه بخواهید بصورت ابتکاری چنین سیستمی درست کنید امکانش هست.کار سختی نیست
   دو عدد سوراخ روی میز و یک تکه چوب که پیچ و مهره شده

 152. مهدی سعیدی می‌گوید:

  با سلام یکدستگاه اره برقی خریده ام موقعی که میخواهم با آن کار کنم و طرحم را برش بدهم اره روی خط نمی رود بعبارتی اگر خط راست باشد مرتب از خط خارج شده و مسیر برش را کج می برد . نمیدانم علت از چیست از نوع و شماره اره یا مورد دیگر نمی دانم ضمنا خیلی تلاش کردم که آنرا بفروشم ولی کسی طالب خرید آن نبوده لطفا راهنمایی بفرمایید . متشکرم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   در این مورد در قسمت کامنت ها صحبت شده
   مطالعه کنید
   مدل های معمولی در قسمت گیره ی تیغه ، آلن خور هست که این کار رو بسیار سخت با خطای زیاد خواهد کرد
   چند تصویر از مدلی که برای اره مویی برقی جهت اصلاح این مشکل ساختم در انتهای مطلب منتشر کردم

 153. سید فرزین موسویان می‌گوید:

  سلام
  من مدتی است که به کار معرق چوب علاقمند شدم و با اره دستی در حال برش طرح های ساده گل هستم . اول طرح را روی تخته سه لا می چسبانم و می برم . بعد قطعات بریده شده از تخته سه لا را روی چوب های مورد نظرم بصورت موقت می چسبونم و دوباره می برم .
  مشکل من توی برش دوم این است که کمی دستم به سمت داخل طرح کج می شه و هرچه سعی می کنم آخرش اندازه قطعه بریده شده با الگو یکی در نمی یاد. جزئیات پیچ خم دار هم گاهی توی برش دوم از بین می ره.
  سوالم اینه که اراه مویی برقی با توجه به برش کاملا عمودی که داره می تونه مشکلم را حل کنه؟
  آیا مارک محک با توجه به قیمت پایینش نسبت به آینهل و ماکیتا گزینه مناسبی برای این کار هست؟
  ممنون

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام.
   اره مویی برقی به هیچ عنوان نمی تونه دقت کار با دست رو داشته باشه
   در واقع به کار معرق نمیاد و بیشتر برای سبک مشبک آن هم نه برای همه نوع قطعه مناسب هست
   در مور برند ماکیتا بهتر از آینهل هست
   تنها مزیت اره مویی برقی قدرت و برش های عمود قطعات با ارتفاع بیشتر هست
   در مورد مشکلتون دو گزینه مطرح هست
   اول اینکه نحوه ی نشتن و دست گرفتن کمان اره شما مشکل داره
   و دوم مشکل در کمان اره هست

 154. پورموسوی می‌گوید:

  سلام
  بنده در مورد اره مویی برند همر نظر خاصی ندیدم،استاد.

  • امیر می‌گوید:

   @پورموسوی,
   سلام.فرموده بودید اگه کسی استفاده کرده خوب حتما کسی استفاده نکرده که نظری داده نشده

 155. پورموسوی می‌گوید:

  با سلام
  ممنونم از بابت وقت و حوصله ای که دوستان به خرج میدن ….
  اگه کسی از شما عزیزان در مورد اره مویی برقی همر نظری داشته باشه یا از اون استفاده کرده باشه و مزایا و معایبش رو بگه سپاس گزار خواهم بود.

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   در قسمت کامنت ها مفصل در این مورد توضیحاتی داده شده

 156. میترا می‌گوید:

  سلام .
  من یه اره برقی آینهل دارم .
  میخواستم تیغه اش و عوض کنم و تیغ اره مویی بذارم .
  کسی میتونه راهنمایی کنه ؟
  ممنون.

 157. باران می‌گوید:

  سلام. من اره مویی ماکیتا دارم. در بالا از ی سری تغییرات روی اره نام بردین . لطفا برام توضیح بدین و عکسشو ارسال نمایید

 158. احمدرضارنجبرنژاد می‌گوید:

  آقا هادی کاشکی چند تا عکس هم ازش میزاشتین.اینطوری همونطور که شما از تجربیات دیگر دوستان استفاده کردین اونها هم میتونستن از تجربه ای که شما به دست آوردین استفاده کنن و تبادل دوطرفه باشه.در هر صورت موفق باشین.

 159. هادی می‌گوید:

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من با یه چرخ خیاطی قدیمی اره مویی برقی درست کردم که خیلی خوب کار میکنه و از اون خیلی راضی هستم

 160. محمد می‌گوید:

  ایا اره موی برقی دینامی بهتر از اره مویی های دیگر است

  • امیر می‌گوید:

   @محمد,
   سلام.این ملاکی برای خوب یا بد بودن نیست فقط ممکنه قوی تر باشه

 161. AsAWOOD می‌گوید:

  @محمد جواد
  تعریف خیلی ها از اره مویی برقی اینه که :اره مویی برقی همون کار اره مویی دستی رو راحت تر و با سرعت و دقت و بالا انجام میده که به طور کامل و ۱۰۰% در اشتباه هستن چون اره مویی برقی یک ابزار کاملا جدا از اره مویی دستیه و فقط اسمشون شبیه همه .اره مویی برقی هم از نظر ساختار و هم از نظر کاربرد و کارکرد با اره مویی برقی متفاوت است.اره مویی دستی برای انجام کار های ظریف و با دقت بالا مثل مشبک و معرق رو چوب با ضخامت ۲-۱۰ mm است اما اره مویی برقی برای خورد کردن کار-برش های ساده-معرق و مشبک درشت بر روی چوب با ضخامت ۱۰-۴۰ mm -برش طرح های سه بعدی- برش زاویه دار و مایل-معرق و مشبک روی چوب های دوبل و سوبل یا چوبل و …
  این تعریف کاملی از اره مویی برقی بود .امید وارم جواب سوالتون رو گرفته باشید . ولی در کل برای خرید اره مویی برقی باید بگم در ایران برند ماکیتا ایتهل محک پروکسن و همر رایج هستن ولی گرون ترینشون پروکسن و ارزون ترینشون اینهله .بهترینشون نسبت به قیمت ماکیتا برای کار حرفه ای هست.

 162. محمد جواد می‌گوید:

  با اره مویی ساده تابلو و طرح های مختلفو خیلی خوب در میاره.
  دستگاه اره مویی برقی با کارایی خوب و قیمت مناسب براش میخام.اگه میشه راهنمایی کنید.
  با تشکر

 163. محمد جواد می‌گوید:

  سلام.خسته نباشی.
  ی سوال داشتم اینکه
  برای یک پسر راهنمایی که کار معرق رو با اره مویی ساده وارده چه دستگاهی تهیه کنیم که در حد خوب و با قیمت مناسب باشه؟

 164. نازنین می‌گوید:

  میتونیم عکس کارهامونو برای کسب نظر اساتید و سایر کاربران بفرستیم ؟ چطوری؟

 165. محمد می‌گوید:

  ممنون از دوستان بابت پاسخگویی

 166. AsAWOOD می‌گوید:

  برش طلق یا برش پلاستیک با اره مویی برقی یا دستی کار خیلی سختیه.چون که هنگام برش پلاستیک فقط در قسمت برش ذوب میشه و بعد از برش دوباره به هم می چسبه و هرچه تیغه تازک تر باشه این عمل با شدت بیشتری رخ میده.اگر هم از مهارت بالا استفاده کنید و با دور کم هم کار کنید باز هم این اتفاق می افته .در کل شکلی که رو پلاستیک در بیارید یا برش بدید کیفیت خوبی نداره البته این نظر منه و خودتون میتونید امتحان کنید.

 167. محمد می‌گوید:

  سلام با تشکر از سایت عالیتون بدون اغراق
  من کل نظرهای دوستان رو خوندم و چند سوال دارم یکی اینکه من با بودجه 200 الی 300 تومن چه مارکی و مدلی بخرم و دیگه اینکه آیا دست دوم جایی هست بخرم با این بودجه که مارک بهتری بخرم
  سوال بعدی هم این هست که من میخوام طلق پلاستیکی به ضخامت 3 میلیمتر بخرم که البته اشکال انحنا دار هست شبیه بیضی میشه با اره مویی برید یا خیر اگر هم دوستان دست دوم دارنند و ساکن تهران هستن مارک خوب احتیاج دارم

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   بله. با این بودجه هم می تونید بخرید
   اما با این بودجه میتونید کف کیفیت رو تهیه کنید
   اما برای کارهای معمولی همین بودجه مناسب هست
   بین برندهای موجود در ایران از حاظ کیفیت فرق عمده ای نیست
   طلق پلاستیکی و هم امکان برش دارید
   نیاز به تمرین هست تا برش درستی داشته باشید

 168. AsAWOOD می‌گوید:

  اقا امیر به خودرو ملی هم….
  از شما بعید بود.
  الکی مثلا سمند بهتر از chalenger-camaro-mercedec maclaren slr بهنره.

 169. ali می‌گوید:

  سلام
  سوال من اینه فرز مینیاطوری برای کنده کاری روی چوب میخوام از میون برند های مختلف مارک اسکیل رو پسند کردم نظرتون چیه ؟ در ضمن مته های مخصوص کار روی چوب رو از کجا باید خرید dاگه حسن اباده کدوم مغازه ؟

  • امیر می‌گوید:

   @ali,
   سلام.ببینید تو فرز مینیاتوری درمل حرف اول میزنه بعد پروکسن.اسکیل و بلک اند دکر هم خوبن اما غیر صنعتی هسستن با این حال از این برند های چینی بهتر هستن.اگر می خواین از دستگاه زیاد کار بکشید از دستگاه های جواهر سازی تهیه کنید که شامل یک موتور و خرطومی میشن

 170. AsAWOOD می‌گوید:

  اره مویی برقی جدید اینهل و تکمیل شده مدل قبلی(TH-SS 405 E) .
  به گفته اینهل این اره مویی با اره میی ماکیتا برابری میکته.

 171. AsAWOOD می‌گوید:

  با اجزه اقا امیر و مدیر سایت:
  ابهاماتی در مورد تقسیم بندی ابزارالات اینهل(GERMANY) وجود دارد که برخی از دوستان به طور دست پا شکسته و خلاصه توضیح دادند.تقسیم بندی دقیق ابزار پایه دار و رومیزی و تکفاز اینهل به صورت زیر است:

  BT- ابزار ابی اینهل که تقریبا (دقیقا)بی کیفیت ترین و ارزون ترین ابزار اینهل هست.EINHELL BLUE

  TH-ابزار خانگی و ابزار کلاسیک اینهل که از کیفیت عالی( البته برای مصارف خانگی) برخوردارند.به دو دسته classic و home تقسیم میشوند(اگر کنار مارک اینهل روی بدنه دستگاه باشد homeیعنی خانگی و اگر باشدclassicیعنی کلاسیک است)

  TC-ابزار کلاسیک اینهل.برخی از ابزار های TH مانند اره فلکه ۸ اینچ نمومه دیگری هم دارند که کیفیت نسبتا بالاتری نسبت به مدلTHخود دارد البته از نظر قیمتی اختلاف زیادی ندارند و از موجود بودن این مدل ابزار در ایران اطلاعی ندارم.

  RT-ابزار قرمز اینهل یا ابزار حرفه ای اینهل.بهترین و گرون ترین ابزار اینهل در ایران است و از کیفیت بالایی نسبت به قیمت برخوردار است.EINHELL RED

  TE-اینهل (EINHELL EXPERT) به معنی ماهر و ویژه و… است.
  با مشاهده ای که من از این ابزارالات در سایت اینهل داشتم متوجه شدم کهTEنسل جدیدی از ابزار اینهل است که فوق حرفه ای با قابلیت ها و کیفیت فوق العاده است و بهترین است. اما هنوز وارد ایران نشده.

  امید وارم که واقعا به درتون بخوره و مفید و کابردی باشه.

 172. محمدی می‌گوید:

  سلام خسته نباشید شرمنده که دیروقت مزاحم میشم سوال داشتم خدمتتون که رنگ دستگاه ربطی به ساختار و کاراییش داره یا خیر ؟ و اینکه اگر امکان داره تغییرات اعمال شده رو برای من هم بفرستید . ممنون میشم از لطفتون

  • امیر می‌گوید:

   @محمدی,
   سلام.در مورد دستگاه های آینهل بله رنگ نشون دهنده رده بندی دستگاه هست دستگاه های آبی رنگ غیر حرفه ای یا خونگی هستند و قرمز رنگ ها صنعتی البته رنگ های زرد و نقره ای نارنجی هم هستن که مدل هاشون محدود هست.لینک فایل تغییرات توی کامنت ها موجود هست

 173. دارکوب کرفت می‌گوید:

  حالا استفاده از اقای چسب هنوز یه زحمت هایی برا برش تکه های چوب داره. من در جایی دیدم با استفاده از شابلن و فرز، روی MDF طرح مشبک در اورده بودن و با چه قیمتهایی میفروختن!! :-/
  نهان گشت کردار فرزانگان
  پراگنده شد کام دیوانگان
  هنر خوار شد جادویی ارجمند
  نهان راستی آشکارا گزند
  فردوسی

 174. احمدرضارنجبرنژاد می‌گوید:

  با تشکر از شما اطلاعات خوبی بود.البته هنر گره چینی نمیدونم چرا الان کمی سطحی تر و راحت طلبانه تر شده!قبلا برای اتصالات اون از کام و زبانه استفاده میکردن و چسب که عمری بود و سالها بیش از یک عمر هم باقی میموند،ولی الان شده فقط چسب!البته هنوز هم استادکارهای اصلی که زنده هستن و مشغول به کار،از روش اصولی و البته مشکلش استفاده میکنن ولی متاسفانه امروز نه در این هنر،بلکه در بسیاری از هنر های دیگه هم،دوغ و دوشاب با هم برابر شدن.دوام و استحکام گره چینی های بازاری امروز،وابسته به کرم آقای چسب هست و اینکه تا چه زمانی اون چسب خاصیت خودش رو حفظ کنه و حدث زدن عمر این نوع گره چینی کار زیاد مشکلی نیست.خدا حفظ کنه همه اساتیدی رو که هنوز زنده هستن و ما باید از اونها درس کاردرستی رو بیاموزیم قبل از اینکه از پیش ما برن…

 175. دارکوب کرفت می‌گوید:

  ایا میدانید قدیمی ترین سابقه استفاده از کمان و اره مویی مربوط به تزیینات سازه صندوق قبر شاه اسماعیل صفوی موجود در بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی واقع در شهر اردبیل است ….هنرمندان و صنعت گران معجزه گر در دوران صفوی با بهره گیری از فنون اعجاب انگیز فلزکاری در حدود ۵۰۰ سال پیش توانستند به الیاژی دست پیدا کنند که بتواند جوابگوی ظرافت اره هایی نازک تر از مو را داشته باشد. همچنین توانستند این فلز نازک را بصورت منظم دندانه دارکنند و در مشبک های حیرت انگیز صندوق قبر شاه اسماعیل صفوی بکار گیرند. ظرافت این مجمو عه مشبک ها به حدیست که امروز هم تعداد کمی از هنرمندان قادر به انجام چنین کاری هستند. معروف است که در دوران حکمرانی رضاشاه دولت بریتانیا پیشنهاد انتقال این اثر جاودان را از بقعه شیخ صفی به انگلستان برابر ساخت خط اهن از بندر عباس به استارا را عنوان نمود که این پیشنهاد قاطعانه رد شد. این اثر متاسفانه هم اکنون در شرایط ناگواری در معرض آسیبهای جدی محیطی مانند رطوبت قرار دارد.

 176. دارکوب کرفت می‌گوید:

  گره‌چینی چوب از هنر‌های ظریفی است که از اوایل دوره اسلامی ‌در ایران رایج بوده است. برخی پژوهشگران احتمال داده‌اند استفاده از این هنر از دوران خلفا عباسی آغاز شده و در قرن ۶ تا ۸ هجری قمری در مصر و سوریه متداول شده و از همان زمان به ایران رسیده است.
  بر اساس شواهد و آثار موجود پیشینه هنر گره‌چینی در معماری ایران به دوره سلجوقی و صفوی باز می‌گردد و خاستگاه آن نیز شهر اصفهان بوده است.

 177. حميد می‌گوید:

  با سلام و احترام
  اگه ممكنه تصاوير تغييرات اصلاحي واسه كج بري اره مويي ماكيتا رو هم واسه من زحمت بكشين ممنون ميشم …

 178. asawood می‌گوید:

  شرمنده.لینک رو اشتباه گذاشتم میتونید اینو جایگزین اون کنید ممنون..

  بازم ببخشید که دیر متوجه این موضوع شدم..

 179. asawood می‌گوید:

  لینک دانلود:

 180. asawood می‌گوید:

  توجه.توجه
  تحولی نو در صنعت اره مویی برقی ابتکاری دیگر از من برای پاسخ به سوالات خیلی از دوستان.
  من مجموعه عظیمی از اره مویی های شناخته شده سراسر دنیا رو جمع اوری کردم و عکس همه اون هارو با یه سری متعلقاتشون با کیفیت full hd وبا رزولیشن بالا براتون گذاشتم دانلود کنید دم عیدی بهتون یه عیدی خفن دادم باهاش حال کنید.

 181. saeed می‌گوید:

  ممنون از مطلب خوبتون
  به نظر شما میشه از این اره برا بریدن نوار (18میل) و تبدیلش به 2تا 9 میل استفاده کرد….خط برش چقدره؟

 182. محسن ع می‌گوید:

  بسم الله الرحمن الرحیم و سلام
  آقا می دونی نو ی اره مویی ((صنعت ….) یا ((… اصفهان)) رو از کجا می شود تهیه کرد شکلش هم مثل اینه:

 183. سپهر می‌گوید:

  خواهش. منم از ای چوب استفاده کردم و راهنمایی دوستان .اینجا فضای مثبتیه برای تبادل نظرات. منم درمورد چیزایی که اطلاعات دارم به دوستان کمک میکنم.

 184. احمدرضارنجبرنژاد می‌گوید:

  سپاس آقا سپهر.جالب بود و استفاده کردیم.

 185. سپهر می‌گوید:

  گره جینی از قزوین شروع شده و به استادیش تو ایران کارو تو ایران پخش کردند در زمان صفویه . توقزوین اوس قربان مافی و آقای قربانی هردوشون تو میراث هستند منتها اوستا قربان بازنشسته شده و کارگاهش تو پیریوسفیانه. بله شما برای بهار برو میراث فرهنگی و صنایع دستی ثبت نام کن البته من ۲نفر دیگم قزوین میشناسم پشت مسجد نبی قزوین کارگاه دارند به اندازه اوستا قربان و آقای قربانی نیستند ولی کارو بلدند اما اموزشو نمی دونم انجام بدن یا نه باید خودتون پی گیری کنید.
  این لینکم جالبه مصاحبه یکی از اساتید گره چینی ایران اوستا قربان مافی که برای مخاطب های ای چوب هم جالبه:

 186. unique می‌گوید:

  سلام
  اتفاقا من قزوین ساکنم. برای محاسباتشم خیلی مشکل ندارم چون لیسانس ریاضیم و منو یاد درس مبانی هندسه میندازه. چندتا ویدئو از کارای هنرمندای اصفهان دیدم فاق و زبانه بود ولی یه آشنایی داریم اون بیشتر با چسب کار میکنه. بهش نگفتم به من یاد بده که مبادا فکر کنه دارم پا تو کفشش میکنم. چون همسایمونه. پس نظر شما کلاسای صنایع دستی و کتاب زمرشیدیه ؟
  بازم ممنون از توضیحاتتون.

 187. سپهر می‌گوید:

  گره(ازنوع ارژینال و سنتیش که میشه فاق و زبانه) خیلی ریزه کاری داره بدون استاد دشوار میشه یادگیریش.
  اصل گره بصورت فاق و زبانه است که استادکارای خیلی کمی داره و مغمولا به کسی یاد نمی دن!(فکنم به تعداد انگشتای دست)
  اما اکثر گره هایی که کار میشه بصورت چسبیه.
  اگه به صنایع دستی شهرتون مراجعه کنید ممکنه کلاسش دایر باشه.
  مهمترین ابزارشم همون اره فارسی بره چون مرتب باید زاویه های مختلفو قطع کنی.
  برای پیداکردن نقشه هم میتونی به میراث فرهنگی و صنایع دستی مراجعه کنی تو کتابخونه و آرشیوشون موجوده یا اینکه خودت شخصا به شهرهایی مثل قزوین و اصفهان مراجعه کنی و از بناهای تاریخی نقشه تهیه کنی و عکس برداری…
  کتاب معمار سنتی زمرشیدی م نقشه و طرح داره
  بازم اگه سوالی بود درخدمتیم.

 188. امین00 می‌گوید:

  ممنونم از امیر

 189. unique می‌گوید:

  سلام
  ممنون از سپهر عزیز
  من بیشتر کارم دکور و لوازم چوبی بزرگه مثل کمد و تخت و …
  قبلا هم مدتی معرق کار کردم ولی یه مدته که به گره چینی علاقمند شدم. چون هم چشم نوازه هم محاسبات هندسی جالبی داره. دنبال منبعی برای آموزش ریزه کاریا و فوت و فن ها و ابزار آلات مورد نیازشم.

 190. سپهر می‌گوید:

  برای unique
  کتاب خاصی نیست فقط بصورت کلی درمورد طرحها صحبت شده در کتاب زمرشیدی .
  برای برش گره از فارسی بر استفاده میکنیم. البته از اره فلکه کوچک و اره دستی دندانه ریز پشت دار هم کاربرد خودشو داره تو کار.
  اگه جزییات بگید بیشتر میتونم راهنمایی کنم.
  سپاس از ای چوب

 191. asawood می‌گوید:

  یه درخاست:
  میشه شماره بندی یا شماره گزاری تیغه اره مویی رو کامل توضیح بدید.

 192. امین می‌گوید:

  سلام
  با تشکر از سایت خوبتون.
  با راهنمایی دوستان به خصوص امیر عزیز من یه اره مویی ماکینتا گرفتم.
  قیمت هم شد 585.
  فقط سوال داشتم از اساتید و این بود که چه چوبی استفاد کنم که مناسب مشبک کاری که طرحشون داخل سایت باشه؟
  چوب 2 یا 3 سانتی نرم که بتونم باهاش برش خوبی بدم چیه؟
  و آیا تیغه 00 آلمانی نمیشکنه؟
  ممنون از همه دوستان

  • امیر می‌گوید:

   @امین,
   سلام.مبارکتون باشه.چوب معرقی بگیرید گردو یا افرا مناسب هستن زیاد نرم لازم نیست باشه برای دستگاه تیغه کمی ضخیم تر باشه بهتره اما با 00 هم میشه

 193. unique می‌گوید:

  سلام به دوستان
  اگر امکان داره در مورد گره چینی کتاب یا مقالاتی معرفی کنید.
  برش های ظریف گره چینی رو با اره مویی برقی میشه تمیز درآورد؟

 194. دارکوب کرفت می‌گوید:

  ممنون از توضیحاتتون
  من در مورد تیغه اره مویی صحبت کردم. تیغه های پین دار به نظرم تیغه بی کیفیتی هست و به درد برش ظریف یا چوب ظخیم و کلا هیچ برشی نمیخوره 🙂

 195. زهرا می‌گوید:

  ممنونم. ببخشید اره میزی پدرم داره اون خیلی بزرگ هست و البته
  نمیشه بااره میزی کار ظریف انجام داد مثل درست کردن جاشمعی .
  مثل همونهایی که خودتون طرحش را توی سایتتون گذاشتید.
  من میخوام با تکه های کوچیک ام دی اف کار کنم. و با ضخامت نهایتا 16 میلیمتر .
  و نظرم بایت دستگاهش همون اره مویی آینهل پیشرفته است.
  و ام دی اف ها هم بعضی هاشون لعاب دارن و بهشون های گلس هم میگن. نظرم بیشتر کار کردن با این نوع ام دی اف هست.
  و ابعاد وسایلی که میخوام بسازم هم در نهایت بیشتر از یک متر نخواهد بود یعنی یک متر هم شاید اصلا لزومی نداشته باشه کار کنم.

  • امیر می‌گوید:

   @زهرا,
   با اره مویی ام دی اف نمیبرن چون مواد ام دی اف سریع تیغ کند می کنه.شما یه اره فارسی بر دو کاره بگیرید با یه دریل ستونی واسه شروع کار کفایت می کنه

 196. زهرا می‌گوید:

  من یکم توی سایتتون گشتم. چقدر پربار هست .اولین بار بود که به سایتتون سر میزدم.
  واقعا جا داره تشکر کنم به خاطر روحیه بزرگی که بابت انتشار اطلاعاتتون دارید.امیدوارم به بهترینها دست پیدا کنید.
  ممنون میشم اطلاعاتی بابت ابزارآلات اولیه ساخت وسایل دکوری که قصد دارم با ام دی اف بسازم کمک کنید. چون همونجور که گفتم با چوب زیاد کار نکردم جز دوتا ماکت که طی دوران تحصیلم با چوب ساختم و البته خیلی کار سختی برام بود چون فقط یه اره مویی دستی داشتم و یک عدد سمباده .
  اما الان میخوام وسایلی که میسازم در نهایت ساخت تمیزی داشته باشند تا فروش بهتر کنم.
  باز هم متشکرم.

  • امیر می‌گوید:

   @زهرا,
   ابزار آلات خیلی تنوع دارن باید با توجه به چیزایی که می خواین بسازین ابزار تهیه کنید

 197. زهرا می‌گوید:

  سلام
  من میخوام یه کار شروع کنم و وسایل دکوری خونه مثل جا شمعی ، قاب و غیره با ورقه های ام دی اف بسازم و بفروشم.
  چون پدرم کابینت ساز هست و ام دی اف هایی را که به برای ساخت کابینت کوچک هستند و دیگه مناسب این کار نیستند زیاد دارن .
  میخواستم لیزر برشی بخرم اما قیمتش خیلی زیاد هست . میخواستم ببینم آیا این دستگاه مناسب هست برای من که فعلا به صورت موقت کارم را شروع کنم تا اینکه در آینده دستگاه لیزر بخرم و کارهای بزرگتری انجام بدم.
  ضمنا من معرق کاری بلد نیستم اما رشته تحصیلیم معماری هست و در ساخت ماکت و وسایل دکوری مهارت دارم.
  و یک سوال دیگه اینکه اگر دستگاه برای من مناسب هست در شهرستان اراک از کجا میتونم خریداری کنم؟ یعنی نمایندگی اش توی این شهر کجاست که اگر حتی نیاز به ابزار آلات و یا تعمیر و یدک داشتم میتونم توی شهر خودمون کارم را پیش ببرم یا باید برم تهران ؟
  و یک سوال دیگه اینکه میتونم تا 15 روز دیگه دستگاه را داشته باشم که برای عید کارهایی را بسازم و به فروش برسونم ؟
  البته عجله زیاد ندارم اما خب دوست دارم فرصت عید را از دست ندم.
  ممنون.

  • امیر می‌گوید:

   @زهرا,
   سلام.یه اره میزی ماکیتا یا آ اگ تهیه کنید برای کارتون مناسب هست می تونید از فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   اگر تجربه ی موفق اموزشی و عملی در این رشته ندارید بهتر هست اقدام به فعالیت در این سطح ننمایید

 198. دارکوب کرفت می‌گوید:

  به نظر من از دو حالت خارج نیست
  ۱- بار بیشتر از توان دستگاه وارد می کنی
  کار رو با سرعت کمتری پیش ببر اگه مشکل همچنان ادامه داشت :
  ۲- تیغه ای که استفاده میکنی مناسب نیست.
  هرچه دندانه های تیغه ریز تر باشه این مشکل کمتر پیش میاد.
  تفاوت تیغه اره مویی مخصوص برش فلز با برش چوب کاملا مشخصه
  در حالت کلی هرچه سختی متریال بیشتر باشه دندونه های تیغه هم باید بیشتر و ریز تر باشه.

  • امیر می‌گوید:

   @دارکوب کرفت,
   دندونه بیش از حد ریز باشه فقط تیغه داغ میشه و از بین میره.برای برش با اره میزی از تیغه 60 دندونه برای برش نئوپان از 42 دندونه برای برش چوب های نرم و از 24 دندونه برای چوب های سخت استفاده میشه اینجا هم همینه.فقط تیغ چوب بر معمولا پا ملخی هست و فلز بر ساده البته فرم و زاویه دندونه ها هم فرق می کنه

 199. امین می‌گوید:

  سلام
  عالی بود .استفاده بردم.
  ممنون از سایت خوبتون.

 200. asawood می‌گوید:

  دوست عزیز شما کارتون رو روی یه اره اینهل قرمز امتحان کنید ۹۹ درصد به نتیجه می رسید. ولی به نظر من ماکیتا نرم تر از اینهل برش میده (در شرایط برابر).

 201. Haeri می‌گوید:

  مشكله من اينه كه وقتى دارم برش ميدم فلزم رو اگه خيلى محكم نگيرم فلزم همش بالا بايين ميره مخصوصا وقتى قطعات كمى ضريف تر ميشن بيشتر اين اتفاق مى افته

 202. Haeri می‌گوید:

  بيشتر چوب روسى و فلز ١mبرش ميدم مدل دستگاه اره برقى موى ماكيتاهستش هم از تيغه هاى پيندار استفاده مى كنم هم از تيغه هاى ساده چوب با ضخامت٢cmو١cm استفاده مى كنم بيشتر هم از تيغه هاى شماره بالا استفاده مى كنم

  • امیر می‌گوید:

   @Haeri,
   دوست عزیز روش کاریتون ایراد داره.یا احتمالا دور دستگاه نسبت به متریال و سرعتی که روی چوب برای برش میارید کم هست.شایدم تیغه به موقع تعویض نمی کنید.برش با اره مویی نیاز به فشار زیادی نداره اما اگه تیغ تیز نباشه و یا دور کم باشه و فشار به دستگاه بیارید ممکنه کار پس بزنه

 203. Haeri می‌گوید:

  سلام من اره ماكيتا دارم ولى براى كار كردن باهاش نياز به يه بازوى براى نگه داشتن جوب دارم ايا مى تونيد من رو راهنمايى كنيد چون در حالت عادى اينقدر چوب رو بالا پايين مى كنه كه مجنور ميشم براى نگه داشتن چوب با دست كلى فشار به دستم بيام

  • امیر می‌گوید:

   @Haeri,
   سلام.مدل دستگاهتون چیه؟چه ضخامتی برش میدید؟تیغه دستگاهتون چند دندونه هست و بیشتر چه چوبی برش میدید؟

 204. علی می‌گوید:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  میخواستم بپرسم که آیا امکان بستن تیغ اره مویی دستی به اره مویی برقی ماکیتا وجود دارد؟تیغ اره ی خود دستگاه خیلی ضخیم است و امکان مانور خیلی کمی برایم وجود دارد و چوبی که برای برش انتخاب کرده ام هم 2سانتی متر است.
  با تشکر

 205. زهره می‌گوید:

  با سلام. من خودم اره برقی مویی ندرم و فعلا شرایط خریدشو ندارم. ولی یه طرح ساعت رو یه چوب گلابی با ضخامت 4 سانتدارم که می خوام طرح رو وسط این چوب دربیارم. و بعد روش منبت کاری انجام بدم. البته از وسط کار هم باید تکه هایی برش بخوره. می خواستم بینم شما می تونید منو راهنمایی کنید که چوبم رو کجا می تونم ببرم که این برش ها رو برام روش انجام بده.
  با سپاس

 206. رضا می‌گوید:

  سلام. باتشکر فراوان از مطالب کاربردیتون. من ی آینهل خریدیم. اگه ممکنه تغییرات را واسه منم ارسال کنید

  • آیچوب می‌گوید:

   مطلب رو نخوندید
   انتهای مطلب تصاویر تغییرات درج شده.
   دوستان عزیز لطفا قبل از درج سوال حتما مطالب و کامنت ها را مطالعه فرمایند

 207. محمد می‌گوید:

  سلام
  ممنون ازمطالب مفیدتون من میخوام یه اره برقی بخرم که خیلی خوب باشه و در اکثر کارها جواب بده قیمتش هم زیاد برام مهم نیست میشه راهنمایی کنید

  • امیر می‌گوید:

   @محمد,
   سلام.اره مویی برقی منظورتون هست؟

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام.
   مارکهای متفاوت چینی .ژاپنی و اسپانیایی در بازار موجود هست .
   از نظر توان با توجه به قیمت تقریبا در یک رنج هستند.طول اره هم جزو نکاتی هست که باید در نظر گرفت .
   برقی یا بنزینی بودن اره هم بسته به کاربرد شما خواهد داشت .
   در نهایت همه چیز بستگی به نیاز شما خواهد داشت.مشکل مالی هم که ندارید ظاهرا.
   چینی نخرید کفایت می کنه .

 208. سیدمصطفی می‌گوید:

  سلام به همگی . منم یه تغییراتی توو قسمت گیره اره دادم که اگه نحوه ارسال عکسارو بگین براتون میدم که خیرشو ببینین . جای تیغه فابریکشم تعبیه کردم که با هر دو تیغه بشه کار کرد و نیاز به تغییر قطعه نباشه .

 209. دارکوب کرفت می‌گوید:

  ممنون اقا امیر

 210. دارکوب کرفت می‌گوید:

  افرین ASAWOOD
  اقا امیر کجا هست تعمیر گاه مرکزی؟؟

 211. ASAWOOD می‌گوید:

  اقای رنجبر و اقای دارکوب کرفت عزیز شما ها خیلی لطف دارید .
  هدف من از انجام اینکارها اینه که بگم باید از کم ترین امکانات بیشترین استفاده رو کرد و من فقط یه جوان ۱۶ ساله ام که دوست ندارم برای خرید ابزار و چوب و… از والدینم هزینه ای دریافت کنم و همچنین درامد خاصی هم ندارم فقط در حد خرید ابزار ها و وسایل کار خودمه به همین دلیل من نه تنها در مورد اره مویی برقی بلکه در مورد همه چیز عقیده دارم که: دستگاه نباید برای شما خوب کار کنه بلکه شما باید ازش خوب کار بکشید…
  ممنون

 212. دارکوب کرفت می‌گوید:

  بادکنک اره مویی من پاره شده.همین که خاک اره ها رو فوت میکنه. گیر میاد؟؟ یا دوباره باید دوستان ایده های خلاقانه پیشنهاد کنن؟؟ :):)

 213. احمدرضا رنجبرنژاد می‌گوید:

  asawood گرامي،كارها خيلي قشنگ بودن.عكسها با كيفيت و خوب گرفته شده بودن.نماهاي نزديكشون هم وضوح خوبي داشت.همه اينها به يه طرف،اون ابتكار هدايت خاك اره ها به كيسه، اگه از خودتون باشه بايد ثبت اختراع بشه.واسه من كه خيلي جالب بود.يكي دو جاي ديگه هم عرض كرده بودم راننده خوب،حتي با ماشين نه چندان آنچناني،خيلي بهتره از ماشين آنچناني با يه راننده ناشي.شما و جناب داركوب كرافت،از ابزار،به خوبي استفاده ميكنين و سعي ميكنين اونو بشناسين تا بتونين حتي معايب كار طراحيش رو هم اصلاح كنين.راستي خود من هم چندي پيش اره مويي ماكيتا خريدم(اگه آينهلي ها برام دمپايي و تخم مرغ و گوجه فرنگي گنديده پرت نكنن البته!(-: )ولي هنوز وقت نكردم باهاش كار خاصي انجام بدم.كارهاي دوستان رو كه ميبينم،ميفهمم كه چه كارهايي از اين فسقلي(اره مويي)بر مياد!ممنون از همه دوستاني كه تجربيات ارزنده شون رو در اين پستها به اشتراك ميذارن.بايد فراموش نكنيم كه براي بدست اومدن هركدوم از اين تجارب،بخشي از عمر گرانبهاي اون شخص سپري شده و ديگه هيچ وقت هم به عقب بر نميگرده پس جاي تقدير داره.و قسمت بعدي عرايضم رو تو ذهنتون با نورپردازي سبز و اكو و صداي كلفت و كمي هم مرموز قرائت بفر مايين:”” و به آنان بگو: ي آناني كه مياين تو اين پستها و كلي از علم و دانش و تجربه هاي بقيه استفاده مينمايين، ولي از خودتون هيچ چيز ارائه نميدهين و حتي از نتيجه كارتون پس از گرفتن راهنمايي،عكسي يا خبري هم نميدهين و بعضي وقتها دستت درد نكنه هم نميگوئين.همانا آگاه و بر حذر باشيد كه اين كار خيلي زشتي ميباشد و اصلا” هم كار خوبي نميباشد.تازه خيلي هم كار بدي ميباشد و با دست تو دماغ كنندگان و كساني كه از پنجره ماشينشان آشغال تو خيابان پرتاب ميكنند،در يك زمره،قرار خواهيد گرفت.و از جزاي همان گروه برخوردار خواهيد گرديد. همانا خودتان ميدانيد و اين كامنت،صرفا” جهت اطلاع بوده و ارزش قانوني ديگري ندارد.فقط خواستم گفته باشم، آخر اطلاع رساني چيز خيلي خوبي است…””
  در پايان ،از اونجايي كه تو كامنت هاي قبلي چند اسم ازتون ديديم بايد عرض كنم كه asawood اسم با ربطيه و جالب.و اگه اشتباه نكرده باشم از مخفف اسم و فاميلتون مشتق شده.همين فرمون برو جلو عاليه داداش.ديگه تغييرش نده(شوخي) و پيروز باشي.

 214. دارکوب کرفت می‌گوید:

  در مورد کج بری هرچقدر هم که تنظیم باشه تیغه، اگه کار ضخیم باشه یا بار زیاد وارد بشه باز هم دچار کج بری میشه. من قبلا با کمان اره کار میکردم اونم اگه فشار زیاد بهش وارد میشد کج بری پیدا میکرد مخصوصا برای تیغه های معرق کاری، که بخاطر پیچشی هست که تو خود تیغه به وجود میومد.
  فکر میکنم دوستان حساسیت زیادی رو این مورد دارن در صورتی که اصلا لزومی نداره مستقیم برش بده وقتی میشه کار رو چرخوند.
  اگه قرار بود مثل اره فلکه ای با گونیا برش بده بله مهم بود اما به نظرم اینجا مهم نیست.
  حالا اگه خیلی حساسین و روش هایی که دوستان تا حالا ارائه کردن براتون قابل انجام نیست میتونین با دوتا انبردست بالا و پایین تیغه رو بگیرین و به ارومی در جهت خلاف کج بری بچرخونین تیغه رو.
  البته بدون دقت احتمال شکستن تیغه زیاده

  • امیر می‌گوید:

   @دارکوب کرفت,
   منم قبل خرید ماکیتا یه اره مویی محک خریدم اون وقتا نقره ای بودن و کج بری داشتن اما اگر جای تیغه 00 از تیغه هایی با ضخامت بیشتر مثل شماره های 5 یا 6 استفاده بشه مشکل تا حد زیادی حل مشه

 215. دارکوب کرفت می‌گوید:

  ممنون asawood. کارهاتون قشنگه مخصوصا گله ی گوزن ها.
  اینهل ابی لرزش و صداش از ماکیتا کمتره!
  من زیاد تیغه رو باز و بسته میکنم اما برا دردسر کمتر
  بست فلزی پایینی که دوتا پیچ الن داره با سیم سر جاش ثابت کردم. و پیچ سمت چپ با پیچ ۴سو عوض کردم تا بتونم برا تعویض تیغه با پیچ کوشتی از کنار پیچ رو شل کنم.
  برای باز کردن تیغه هم پیچ تنظیم عقبی که با یه کشش مناسب تنظیم شده دست نمیزنم. با یکم فشار بست بالایی رو از تو شیاری که قرار داره بیرون میارم.بعد از باز کردن تیغه و عبور دادن از کار، بست رو محکم میکنم با یکم فشار به بازوی بالایی، میزارمش سر جاش. پیج الن سمت راست بست بالایی هم با یه پیچ که میشه با دست محکم کرد عوض کردم.

 216. asawood می‌گوید:

  شرمنده

 217. asawood می‌گوید:

  دوستانی که مشکل کج بری اینهل ابی رو دارن میتونن با استفاده از مطالب اقای دارکوب کرفت که یه صفحه شطرنج عالی به همراه مهره های شطرنج ساخته و توضیحاتی که بنده درباره سوهان زدن سر پیج های آلنی ادابتور دادم مشکلشون رو برطرف کنند.

 218. ASAWOOD می‌گوید:

  من چند تا از کارامو که با اینهل انجام دادم و تونستم ازشون عکس تهیه کنم برای شما گذاشتم تا لذت ببرید و ازنظر دقت با ماکیتا مقایسه کنید در ضمن با اینهل ابی .
  ضخامت کار ۱اینچ و جنس کار چوب روسی.
  ادرسشو براتون گذاشتم:

 219. ASAWOOD می‌گوید:

  کیفیت اینهل قرمز پایینه؟بله ماکیتا از نظر طراحی در عین سادگی کیفیت نسبتا خوبی هم داره من اینهل رو با ماکیتا مورد بررسی قرار دادم حتی اینهل ابی رو و به نتایج جالبی رسیدم ،بد نیست که به بقیه دوستان هم اطلاعات برسونم : توان موتور اینهل ۱۲۰ و توان ماکیتا ۵۰ وات که شما در کامنت ها گفته بودید فقط توان اسمی اون بالا تره ولی اینطور نیست (تاکید می کنم توان موتور نه قدرت برش) قدرت موتور اینهل بیشتر از ماکیتا هست ولی توان برش هردو حدودا برابره.و این موضوع به خاطر اینه که ماکیتا تونسته با طراحی داخلی مناسب و دقیق حداکثر استفاده رو از موتور ببره اما اینهل در این زمینه (طراحی یا کیفیت ساخت) کمی تنبلی کرده و نمیتونه از یه موتور ۵۰ واتی قدرتی برای برش چوب ۵ سانتی استخراج کنه پس برای رفع این مشکل از یه موتور پر قدرت استفاده کرده .یه مثال میزنم تا راحت تر متوجه بشید:فرض کنید شما یه خودرو با موتور ۵۰۰اسب بخاری دارید. شما به راحتی از سر بالایی شدید بالا میروید اما یه شرکت معتبر تر با کمی پژوهش یه ماشین با موتور ضعیف تر میسازه که اون ماشین هم به راحتی از اون سربالایی بالا میره اما مگه میشه ؟بله در خودرویی که موتور ضعیف تری داره وزن اتوموبیل رو کاهش دادند،گیربکس رو تقویت کردند و… که تونسته با موتور ضعیف تر همون مسیر رو به راحتی بره.
  امید وارم از این مطلب استفاده کنید.

  • امیر می‌گوید:

   @ASAWOOD,

   با توجه به چیزی که من دیدم کیفیت ظاهریش پایین تر شایدم تمیز کار نکرده بودن.امکانات آینهل قرمز بیشتر هست اما باید باهاش کار کرد و بعد تو کار دید چطوری هست

 220. Cedarwoodcraft می‌گوید:

  asawood شما با آینهل کار کردین؟من از نزدیک دیدم کیفیت ساختش جالب نبود خودم ماکیتا دارم انصافا دستگاه خوبیه ابته اینی که من دارم ساخت رومانی هست الان انگار تایوان میزنه

 221. ASAWOOD می‌گوید:

  اقا امین برای کار شما که یه جورایی همون مشبکه و نیاز به باز و بسته کردن تیغه داره اینهل قرمز عالیه اینهل قرمز مثل ماکیتا یه اهرم برای باز و بسته کردن تیغه داره که دیگه نیاز به اچار الن نیست و کار سریع تر انجام میشه به نظر من ماکیتا یه مقدار پول مارکشو میگیره درحالی که علاوه بر امکانات اسمی ، کیفیت و دقت کار اینهل قرمز خیلی از ماکیتا سطح بالا تری داره البته در اره مویی برقی.

 222. امین می‌گوید:

  برش ورق.حداکثر 2 میل.شبکه کاری میگیم ما.زود زود اره بازو بسته خواهد شد.

 223. مسعود می‌گوید:

  سلام ببخشید بازم من مزاحم میشم
  دستگاه آینهل من کجبری زیادی بسمت چپ داره چیکار کنم؟
  کامنت ها رو خوندم ولی متوجه نشدم اگه لطف کنید برام توضیح بدید یا با عکس نشون بدید باید چیکار کنم ممنون میشم
  ممنون از سایتتون که امکانات تبادل اطلاعات خوبی رو فراهم کرده
  خدا خیرتون بده

  • آیچوب می‌گوید:

   سلام
   تیغه رو کاملا سفت کنید .
   برای برش هم دقیقا مقابل دستگاه قرار بکیرید .
   آینهل آلن خور هست که این خودش دلیل کج بری میشه باید اصطلاح کنید که در این مورد هم راهنمایی شده .

 224. امین می‌گوید:

  با سلام و تشکر
  من یه دستگاه برای برش نقره یا مس میخوام .میشه مارک و قیمت دستگاه مناسب را معرفی کنید؟
  اگه تبریز آسنایی برای فروش دارید هم معرفی کنین!

  • آیچوب می‌گوید:

   برش ورق یا مفتول.
   اگر ورق ؛ با چه ضخامتی .

 225. مسعود می‌گوید:

  mamnun az rahnemaeeyun
  saitetun aalie

 226. مسعود می‌گوید:

  عذر میخام من مطلب و کامنتها رو خوندم فقط منظورتونو از اون قطعه ای که میگید با اون قطعه الن رو به گیره معمولی تبدیل کردید رو نفهمیدم
  منظورمم این بود که اگه ممکنه عکسشو برام بفرستید
  ممنون از جوابدهی خوبتون

 227. ali sabzali می‌گوید:

  سلام اقا حسام . اگه اره مویی برای برش کارهاتون میخاید باید بهتون بگم همچین چیزی وجود نداره که ۱۰سانت رو برش بده.پس شما باید اره فلکه بگیرید .تمام اره مویی ها قدرت برش ۱۰ سانت رو دارن ولی مشکل اینه که شما باید هر ۴۵ ثانیه یه تیغه عوض کنید.اگه قادر به انجام همچین کاری هستید میتونید یه سری از اره مویی های بسیار بزرگ چینی که تو ایران خیلی خیلی کم گیر میاد رو خریداری کنید.من خودم اینهل ابی دارم و با تغییراتی که درون اون ایجاد کردم چوب ۴ سانتی مثل تخته سه لا برش میدم.

 228. مسعود می‌گوید:

  سلام شرمنده مزاحم میشم

  میشه تغییراتی رو که روی دستگاه اره مویی برقی انجام دادید رو برا منم بفرستید

  خدا خیرتون بده

  • آیچوب می‌گوید:

   اقا مسعود مطلب رو نخوندی
   تغییرات هم در کامنت ها هست و هم انتهای مطلب
   دوستان قبل از هر کامنت و سوالی مطلب رو حداقل گذری مطالعه کنند.

 229. احمدرضارنجبرنژاد می‌گوید:

  دارکوب کرفت گرامي. سپاس از شما.

 230. دارکوب کرفت می‌گوید:

  ببخشید چوب افرا، گردو و اکالیپتوس

 231. دارکوب کرفت می‌گوید:

  سلام احمد رضا عزیز شکسته نفسی می فرمایید شما استادی. همونطور که گفتین من پیامتون ندیدم.
  اگه منظورتون حاشیه شطرنج هست روش ساختش تو اموزش میز تخته نرد ارائه شد. در کل معرق هست. چوب توت، گردو و اوکالیپتوس
  رنگش هم سیلر کیلر و نیم پلی استر

 232. احمدرضارنجبرنژاد می‌گوید:

  داركوب كرافت عزيز سلام.من لينك عكسهاي مهره و صفحه شطرنجتون رو تازه ديدم.خيلي خوب شدن.كار تون درسته ها.سوءال اينكه تو صفحه شطرنج طرح ها رو معرق كار كردين يا نقاشي شده؟وبراي رنگ كاريش از چه رنگي استفاده كردين؟سيلر كيلر يا گزينه هاي ديگه.خيلي خوبه كه دوستان با ذوق دارن نمونه هايي از كارهاشونو اينجا نشون ميدن.اين خودش براي ناشي هايي مثل من آموزنده هست.

 233. ehsan می‌گوید:

  سلام خدمت دوستان و مدیر محترم ایچوب.
  من کل اینترنت رو برای انتخاب یک اره مویی برقی گشتم.
  هیچکدوم اون چیزی که میخاستم نبودن.
  فقط یه عکس دیدم که ظاهرا پرقدرت تر از بقیه هست و ظرفیت ضخامت برشش بیشتره.
  لینک عکسش رو گذاشتم:

  اگه کسی اطلاعاتی راجب مشخصات این دستگاه داره برام ایمیل کنه.
  در ضمن من دستگاهی میخام که چوبهای با ضخامت بیشتر از ۱۰ سانت رو برش بده اگه مارک خاصی میشناسید با قیمت لطفا بگید.
  من ساکن نکا هستم ،کجای تهران باید برای خرید لوازم منبت کاری و نجاری و … برم؟
  ایمیل من:
  [email protected]

  • آیچوب می‌گوید:

   قیمت این دستگاه حدود 2 تومن هست .دوستی داشتم که از تبریز خرید کردند.
   سعی میکنم اطلاعاتی از ایشون بگیرم .

 234. حبیب می‌گوید:

  سلام ببخشید حدودا قیمتشون چنده؟قیمت این اره مویی برقی ا

  • آیچوب می‌گوید:

   در مطلب عنوان شده.
   دوستان ابتدا مطلب رو مطالعه کنن.نظرات رو هم همینطور.

 235. دارکوب کرفت می‌گوید:

  ممنون. زیبایی در نگاه شماست.

 236. دارکوب کرفت می‌گوید:

  لینک عکس مهره ها: کار آینهل آبی هست که طفلک اینهمه بش خرده گرفته میشه

 237. دارکوب کرفت می‌گوید:

  سلام. من با اره مویی آبی اینهل که دارم و کج هم می بره نمونه هایی از مهره شطرنج سه بعدی ساختم. دوستانی که این کار رو کردن حتما میدونن بخاطر تطابق برش های ظریف از دو وجه حتی یک میل جابجایی در برش کلا” کار رو خراب میکنه با این حال مشکل جدی برام پیش نیومد. نکته اش هم این بود: منم کار رو کج پیش می بردم تا کج اندر کج بشه راست 😉
  به همین راحتی
  ضمنا ضخامت چوبی هم که برای این کار برش میدم ۴٫۵سانت هست.
  البته حساسیت زیادی هم رو برش مستقیم ندارم که اینطور مشکل رو حل کردم.برای من شخصا ۴-۵ درجه انحراف برش قابل چشم پوشی هست.

 238. نازنین می‌گوید:

  میخواستم از دوستی بنام ali sabali که در کامنتهای همین مطلب راهنمایی خوبی برای حل مشکل کج بری اره مویی ارائه دادن تشکر کنم . اره ی منم از همون مدل بود که تقریبا کنار گذاشته بودمش . الان مشکلش با یه ذره سوهان زدن به سر پیچهای ریز که اره مویی را نگه میداره حل شد . واقعا ممنونم . هم از ایشان هم از مدیر سایت بخاطر فراهم آوردن فضای خوب تبادل اطلاعات .

 239. فاطمه می‌گوید:

  سلام استاد میشه خواهش کنم فایل تغیرات رو وایه من بفرستید

 240. علی می‌گوید:

  ببخشید آیا می توان از این اره ها برای برش فلزاتی نظیر آلومینیوم به ضخامت حدود نیم میلی متر هم استفاده کرد؟

 241. Hamed می‌گوید:

  سلام
  لطفا تغییرات اعمال شده را در صورت امکانبرای بنده ارسال نمایید
  باتشکر

  • مدیر می‌گوید:

   @Hamed,
   سلام دوست عزیز
   لطفا مطلب رو کامل مرورکنید ، فایل موجود هست.

 242. باقر می‌گوید:

  سلام استاد .من بک دستگاه قدیمی مدل dremel دارم که تیغه ان ۷ سانتی و پیدا نمی شه کل حسن آباد و زیر رو کردم .ایا امکان تغییر نحوه اتصال تیغه وجود دارد

 243. فرشید می‌گوید:

  سلام
  من یه دستگاه اره مویی دارم یه مدتیه که موقع برش خط صاف از خط منحرف میشه و به سمت چپ میره چیکار کنم درست بشه؟ ممنون میشم بگین

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   در کامنت های زر مطلب به این سوال جواب داده شد

 244. زهرا می‌گوید:

  باسلام

  دستگاه من که ماکیتا است باید چطوری روغن کاری کنم لطفا من رو راهنمایی کنید .

  دفتر چه راهنما نداره دستگام بعد هم اون پمپ اکاردونی که شما گفتید کجای دستگاه است با تشکر از راهنمایی شما

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   مدل هایی از ماکیتا گیج روغن کاری دارند که در کاتالوگ مشخص هست.
   چندان نیازی به روغنکاری نیست .
   البته در صورت نیاز از گریس نسوز استفاده کنید

 245. مهدی می‌گوید:

  سلام خیلی ممنونم از مطالب بسیار مفید سایتتون و طرح های زیباتون میشه لطفا بگید این اره مویی برقی رو از کجا میتونیم تهیه کنیم چون من چندجا تو کرمان گشتم گیرم نیومد

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   امکان خرید اینترنتی و ارسال از طریق باربری رو هم دارید .
   به دلیل بعد تبلیغاتی امکان درج ادرس سایت نیست .
   گوگل کنید
   حتما ب نتیجه ی مورد نظر خواهید رسید

 246. ali sabzali می‌گوید:

  وای…….وای………..واییییییییییییییی واقعا سرم داره گیج میره . این خیلی خوبه که سایت شما طرفدار و بازدیدکننده داره ولی دیگه شورشو در اورده چون فقط تو همین پست بیش از هزار نظر هست من یه اره مویی برقی اینهل ابی خریدم و با یک تغییر خیلی کوچیک کارم راه افتاد و اون هم این بود که : سر پیج های ریز النی ادابتور را کمی با سنگ فرز و سمباده صاف کردم به شما پیشنهاد میکنم اینکار رو امتحان کنید.

 247. haeri می‌گوید:

  تا 560تومان این دستگاه رو میفروشن ولی نمایندگی ماکیتا تو حسن اباد به من520 داد اگه تو اینترنت سرچ کنی پیدا می کنی

 248. sara می‌گوید:

  salam khobin bebakhshin mishe ghimate in dasgaho baram email konin bad az koja mitonam tahiyash konam

 249. EHSAN می‌گوید:

  به درد نخورد

 250. زهرا می‌گوید:

  باسلام استاد

  دستگاه ماکیتا من خاک چوب روی کاررو مانند اینهل فوت نمی کنه وجمع هم نمی کنه به نظر شما اشکال از دستگاه چون شلنگ داره روی دستگاه نوشته خاک جمع کن ولی این کاررو انجام نمی ده باید چکار کنم

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   دستگاه های موجود اغلب دمنده هست و نه مکنده . پمپ آکاردئونی کوچکی زیر بازوی دستگاه هست . احتمالا اون آسیب دیده.

 251. Haeri می‌گوید:

  واقعا شرمنده جواب سوالاتم رو در بالا پيدا كردم

 252. Haeri می‌گوید:

  با عرض سلام مى توانيد تغييراتى كه در دستگاه ايجاد كرديد را براى من هم بفرستيد خيلى ممنون ميشم همچنين از اطلاعات خوبتون بسيار ممنون

 253. Haeri می‌گوید:

  سلام نوشته اين دستگاه ضخامت ٥٤mmرا برش مى دهد ايا مى توان براى برش 5cmاز ان استفاده كرد و ايا با اين كار به دستگاه فشار مى ايد؟

 254. مهدی می‌گوید:

  سلام لطفا تغییراتی رو که روی دستگاه اینهل انجام داده اید رو برای من هم ارسال بفرمایید.

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   دوستان مطالب رو مطالعه کنند بعد کامنت بذارند.
   انتهای مطلب تصاویر مربوط به تغییرات قرار داده شده .

 255. محمدرضا می‌گوید:

  ممنونم از مشاوره های بسیار عالیتون. میتونم خواهش کنم تغییرات رو برای بنده ارسال بفرمایید.

 256. مهدی می‌گوید:

  سلام
  لطفا فایل اطلاحات رو برای من هم ارسال بفرمایید.

  متشکرم

 257. احسان می‌گوید:

  سلام.
  دستگاه اره مویی وجود داره که چوب با ضخامت حدودا ۱۰ سانت رو برش بده؟؟؟
  حداکثر ضخامت برش دستگاههای موجود در ایران چقدره؟؟
  حد اثر طول تیغه اره مویی چقدره؟؟

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   بله هست . نوعی اره مویی ایرانی هست که فکر میکنم ساخت تبریز باشه .دهانه ی برش اره مذبور به همین اندازه هست اما اینکه امکان برش چنین قطری رو داشته باشه اطلاعی ندارم .
   رنج نرمال برش 5 الی 7 سانت هست .

 258. مهدی می‌گوید:

  با سلام
  از مطالب و حوصلتون ممنونم.
  ممنون میشم اگر تغییرات رو برای من هم ارسال بفرمایید.

  با سپاس

 259. abbas می‌گوید:

  كسي مي دونه قيمتش چنده ؟
  مرسي

  • مدیر می‌گوید:

   هم در مطلب و هم در نظرات رنج قیمت ها بیان شده .
   لطفا قبل از ارسال کامنت مطلب رو مطالعه کنید

 260. الهه می‌گوید:

  ممنون از اطلاعات خوبتون
  خیلی بهم کمک کرد.
  موفق باشید

 261. مهدی می‌گوید:

  سلام
  برای خرید تیغه فلزبز پین دار و ورق آلومینیوم (یا هر فلز دیگری) که به کار این دستگاه بیاد (اره مویی برقی آینهل) کجا بایست برم؟
  توی گوگل جستجو کردم به نتیجه معلومی نرسیدم. لطف می کنید اگه راهنمایی کنید.

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   برای خرید تیغه به ابزار یراقی ها مراجعه کنید

 262. محمد می‌گوید:

  با سلام و درود فراوان . من تاز مي خوام بيام تو کار چوب و خيلي هم علاقه به اره مويي و کار با جوب دارم من براي شروع کار با اره مويي دستي کار کنم يا برقي .
  – من بدون تجربه مي تونم شروع بکار کنم
  – سايتي چيزي هستش که منو راهنمايي بکنه
  متشکرم

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   بدون تجربه و آموزش خیر .
   حتما باید دوره ای آموزشی را طی کنید .

 263. امیر می‌گوید:

  یکم رو تنظیم تیغه کار کردم .الان تقریبا دقیق میبره.
  چشم.در اولین فرصت عکسا رو آپلود میکنم.

 264. احمدرضارنجبرنژاد می‌گوید:

  آقا امير ما هم خوشحال ميشيم عكساي كارتون رو ببينيم.بايد خيلي جالب باشه.

 265. امیر می‌گوید:

  سلام.
  من یدونه اره مویی برقی ساختم که حدود 1 ماه روش کار کردم و حدود 100 تومن هم هزینه برد.
  امروز تکمیل شد و همه چی عالیه.تنها مشکلی که دارم اینه که خط مستقیمو نمیتونم برش بدم و کج برش میده(یعنی از مسیر خارج میشه). کل کامنت ها رو هم خوندم ولی متوجه نشدم علتش چیه.
  دستگاه تراز هست و زاویه تیغه هم 90 درجه هست.ممنون میشم راهنمایی کنید ببینم علتش چیه.

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   ممکن هست تیغه شل باشه
   بازوی های بالا و پایین هم نباید به چپ و راست لق بزنه .
   تصویری از کارتون ارسال کنید

 266. cedar woodcraft می‌گوید:

  آقا سعید میشه تیغه 00 بست اما هیچوقت به ظرافت دست نمیتونه کار کنه.به دفعات می تونید تیغ باز بسته کنید نهایتا اگه چیزیم خراب بشه پیچ گیرست که قابل تعویضه

 267. سعید می‌گوید:

  من همه نظرات رو خوندم ولی جواب همه سوالمو نگرفتم
  لطفا راهنمایی کنید

 268. سعید می‌گوید:

  سلام
  من مدتیه معرق و مشبک کار میکنم میخواستم یه اره مویی ماکیتا بخرم حالا سوالی که دارم اینکه با این اره مویی میشه به ظرافت دست کار کرد و ازش کار دراورد یا نه؟
  این اره مویی تیغ اره 00 دستی روش میخوره؟یعنی ببندیم روش نمیشکنه؟
  وقتی من تیغهای این دستگاه رو دیدم خیلی درشت بودن چطور میشه با این تیغها کار ظریف مثل مشبک در اورد ؟در ضمن کاری مثل مشبک که دایما باید تیغا باز و بسته بشه با این دستگاه شدنیه؟
  مژده به دوستان این که این دستگاه دوباره وارد بازار شد.

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   در متن همه ی این موارد توضیح داده شده .
   مطالعه کنید .
   در قسمت نظرات هم بحث هایی در این مورد مطرح شده .
   ( دوستان ابتدا مطالعه کنند و بعد طرح سوال )

 269. محسن می‌گوید:

  سلام میشه تغییراتو برا من هم ایمیل کنید.با تشکر

 270. حسن می‌گوید:

  با سلام
  آیا با این دستگاه میشه ورق فلزی با ضخامت 0.7میلیمتر رو هم برش داد؟

 271. محمد می‌گوید:

  با سلام .
  می خواستم بدونم اره مویی برقی برای کارهای تابلو خط مشبک کارایی داره و میشه راحت باهاش کار کرد؟
  یک خواهشم دارم ازتون : اگه ممکن هست انواع تیغه های اره مویی را با شکل توضیح بدهید و همچنین هر کدام در چه برش هایی کاربرد دارند.زیرا در شهرستان ما کسی به صورت حرفه ای معرق کار نمی کند و وقتی من برای تهیه اره اقدام میکنم فروشنده کلی اره پیش روی من قرار میده و خودش هم از نوع و کاربردش خبر نداره.
  با تشکر

  • مدیر می‌گوید:

   کاربرد این وسیله وسیع نیست . باید کار کنید.
   تیغه اره ها کلا یا پین دار هستند و یا فاقد پین و در دو نوع فلز بر و چوب بر. اینها نمونه های رایج بازار هست . نمون های خاص تری هم موجود هست که با جستجو در اینترنت به اون دست خواهیدد یافت . بصورت معمول تیغه های چوب بر دندانه های یکی در میان و یا به اصطلاح پا ملخی دارند و فلز بر ها دندانه هایی پشت سر هم ( براب برش جوب هم از فلز بر استفاده کنید بهتر هست . صاف تر می برید ) .
   کلید واژه زیر رو گوگل کنید :
   scrollsaw blad

 272. محمد رشادی می‌گوید:

  سلام
  دوستانی که کارشون زیاد ظریف نیست میتونن اره عمود بر بخرن و به جای اره مویی برقی استفاده کنن.خیلی مقرون به صرفه تر و توانایی برش ورق آهن نازک و چوب ضخیم رو هم داره.
  من شخصا همین کار رو انجام دادم و خیلی هم راضیم.
  برای اطلاعات بیشتر این عبارتscrollsaw DIY رو توی یوت یوب سرچ کنید و فیلم هایی که با اره عمود بر اره مویی برقی ساختن رو ببنینید تا متوجه منظورم بشید.
  یاحق

 273. مسعود می‌گوید:

  با سلام وتشکر از سایت خوبتان
  درصورت امکان تغییرای را که روی گیره های آینهل انجام دادید برای ن ارسال نمایید با تشکر

 274. مهدی می‌گوید:

  تشکر از سرعتتون در پاسخگویی

  اما یه سوال برام پیش اومد. من تا جایی که از نظرات همین صفحه خاطرم هست ملاکی از برتری ماکیتا نسبت به آینهل به یاد ندارم خونده باشم. اگر حوصله و فرصتتون اجازه میده لطفاً مقایسه ای بین این دو مدل برام بگذارید. اگر امکانش نیست، فقط محبت کنید و بگید منظورتون از برتری ماکیتا نسبت به آینهل در موردی هست که من خواستم (برش فلز) یا در همه حالت (برش چوب با چگالی کم و زیاد و قطر کم و زیاد و …)

  باز هم تشکر فراوان از پاسخی که دادید و احتمالاً می دید

  • مدیر می‌گوید:

   هم در قدرت و هم در دقت برتری داره .
   برای استفاده از تیغه های غیر پین دار هم مشکلی نخواهید داشت .
   روغن کاری دستگاه هم راحت تر هست .

 275. حمید می‌گوید:

  سلا
  عالی بود.فقط 1سوال…..
  این دستگاه کار مشبک خیلی ریز رو هم جواب میده ؟
  لطف کنید اون تغییرات رو برای منم ارسال کنیدممنوم

 276. مهدی می‌گوید:

  سلام
  حقیقتاً وب سایت تحسین برانگیزی دارین و همت و بزرگواری تحسین برانگیزناکتر در پاسخگویی به سوالات. یه سوال:

  این دستگاههای اره مویی برقی (بیشتر نظرم روی آینهل حرفه ای هست) آیا امکان برش فلز هم دارن؟ اگر بله، بفرمایید در چه شرایطی و چه جور فلزی؟ من نظرم ورقه نازکی از فلز هست با قطر نهایتاً 5 میلیمتر

  و تشکر اختصاصی از حوصله تون در پاسخگویی به این سوال

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   به نظر بنده به جای خرید آینهل , ماکیتا خرید کنید که بهتر و حرفه ای تر هست .
   امکان برش فلز های نرم با قطر و پهنای کم هست . مانند ورق های مس , برنج یا آلومینیوم . البته با بستن تیغه های فلز بر به دستگاه.

 277. مسعود می‌گوید:

  سلام
  از نمایندگی ماکیتا میدان حسن آباد قیمت گرفتم 850
  به نظرم اره مویی ماکیتا تولیدش متوقف شده
  چند روز پیش مشخصات این دستگاه از سایت اصلی ماکیتا برداشته شد
  میشه از قسمت سرچ داخل سایت scroll saw را وارد کنید این پیغام و ببینید Model SJ401 has been discontinued
  تشکر از سایت خوبه آقا روزبه

 278. cedar woodcraft می‌گوید:

  نزدیک 900 تومان

 279. مینا رضوی می‌گوید:

  سلام و ممنون از اطلاعات خوبی که دادید.
  کسی از قیمت فعلی ماکیتا اطلاع داره؟

 280. علی می‌گوید:

  سلام خسته نباشین من از مدتی پیش با سایتتون آشنا شدم واقعا عالی هست من حدود دو سالی میشه معرق کار میکنم نه بصورت حرفه ای از طرح های شما هم استفاده میکنم بابتش هم تشکر میکنم فقط این هفته پیش یکی از این دستگاه ها رو خریدم تا بتونم بیشتر وبهتر کار کنم ازتون کمک میخواستم چون این دستگاه ک من خریدم آینهل قرمز هست و اره های اون پین دارن و برای کارای داری مشبک مشکل دارم میشه کمک کنین منم بتونم اون تغییری ک شما تو عکس ها نشون دادین رو اعمال کنم چون اون قسمت از دستگاه من با عکس های شما تفاوت داره اگه میشه از طریق ایمیل اگر لطف کنین بمن هم یاد بدین خیلی ممون میشم بازم ممنون.

  • مدیر می‌گوید:

   سلام. تصویر دستگاه رو برای ما ایمیل کنید .

 281. حسین می‌گوید:

  با سلام ایا تیغه اره چکشی رو میشه روی اره مویی وصل کرد جواب میده

 282. حسین می‌گوید:

  با سلام
  اگه میشه قلق های برش حرفه ای رو واسم ایمیل کنید

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   ایمیل شدنی نیست . زحمت بکشید و تجربه کنید .

 283. میلاد می‌گوید:

  سلام لطفا نحوه ساخت اره مویی برقی رو توضیح بدین؟؟؟؟

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   چیزی نیست که با توضیح بشه درست کرد.
   تو اینترنت که سرچ کنید نمونه های مختلف ساخته شده و دست ساز هست .
   ساختار ساده ای داره که با داشتن مهارت و ابزار می تونید بسازید .

 284. حامد می‌گوید:

  سلام
  من مشبک روی ورق آهن 1.5میل کار میکنم
  میخاستم بدونم با توجه به اینکه تیغ اره های فلز بر 130 سانت و بسیار نارکتر از چوب و در قسمت بالا و پایین کاملا صاف و بدون پین هستن و باید سفت بسته بشن و تیغ شکن زیادی هم دارن آیا روی این اره برقی ها بسته میشن؟
  در ضمن برای کار با فلز ماکیتا بهتره یا اینهل حرفه ای؟
  ممنون از سایت عالیتون

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   مدل های آینهل رو پیشنهاد نمیکنم .
   ماکیتا هم از نظر دقت و ساختار و هم قدرت بهتر هست . برای نگه داشتن تیغه اره های بدون پین هم مشکلی ندارند .
   اما آینهل و محک برای تیغه های بدون پین ا نوعی پیچ الن خور استفاده می کنند که به هیچ عنوان کارا نیست . هم کج برش میکنه و هم جاگذاری اون بسیار وقت گیر هست .
   یا می تونی اینهل خرید کنید و قسمت گیره ها رو عوض کنید . بنده قطعه ای برا یاینکار ساختم که یکی از دوستان تصویر( لینک تصویر ) اونرو ور کامنت های همین پست منتشر کردند .

 285. مجید عباسی می‌گوید:

  سلام
  اره مویی من کج میبررره میشه عکس از قسمت میل لنگ که گفتید برام بزارید گفتید که باید سفت بشه
  بعد هم راهی داره که سر اره مویی یعنی بست پیم رو دستی کرد دیگه آچار نخواد
  [email protected]

 286. حجت می‌گوید:

  سلام خیلی عالی بود. من همیشه از همه مطالب این سایت استفاده می کنم و به شما خسته نباشید می گم.

 287. مهران می‌گوید:

  سلام دستگاه اره مویی ایرانی کار و اندیشه خوبه یا نه و تیغه اش چند روزه میشکنه قیمتش چنده؟

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   برای کار حرفه ای و حتی زیر متوسط هم کارایی نداره .
   توصیه میکنم نخرید .

 288. زهرا می‌گوید:

  با سلام

  از شما یک تقاضا دارم اگر طرح یاطرز تهیه برش ظروف اکاردونی دارید برایم بفرستید ممنون از سایت خوبتان

 289. رضا می‌گوید:

  با سلام
  من یک اره محک خریدم و اصلا ازش راضی نیستم
  پر صدا بی دقت و پفکی
  خواستم به اطلاع دوستان برسانم تا برای خرید دقت کنند و پولشان را دور نریزند.با تشکر از سایت همیشه عالی شما

 290. سعید می‌گوید:

  سلام دوستان
  من یکی از علاقمند به مشبک و معرق هستم خیلی وقتی بود تحقیق میکردم برای خرید اره مویی و به این نتیجه رسیدم اره مویی دیوالت یکی از بهترینها تو دنیاست
  وقتی که به نمایندگی دیوالت تو حسن اباد مراجعه کردم متوجه شدم این اره مویی وارد نمیشه به دلیل استقبال کم متاسفانه!
  وارد کننده ابزار دیوالت شرکت صنعت ابزار سپه
  وقتی با شرکتش تماس گرفتم گفت خریدارش کمه شما اولین نفری هستید که تماس میگیرید
  ولی اگر خریدار داشته باشه وارد میکنه
  حالا از دوستان نویسنده و مدیر محترم سایت خواهشمندم پستی در خور این مطلب بنویسند و از بازدید کنندگان درخواست تماس با شرکت ابزار سپه را نمایند زیرا میدانم علاقمندان زیادی چون من به دنبال اره مویی دیوالت هستن ولی متاسفانه چون وارد کننده این کالا اطلاعی از این موضوع نداره حاضر به واردات این نوع از ابزار نیست درحالی که این نوع اره مویی یکی از بهترینها در دنیاست
  از مدیر سایت خواهش میکنم به این کار کمک کنه و این نظرو به حساب تبلیغات نذاره تا ما ایرانیها هم بتونیم این ابزار خوب را داشته باشیم
  با تشکر پیشاپیش از مدیر سایت و نویسندگان این سایت

  • مدیر می‌گوید:

   @سعید,
   سلام دوست عزیز
   از درج شماره تماس معذوریم
   اما با تائیید نظر شما ، حتما دوستان و علاقه مندان میتونن از ایده ی شما مطلع شوند.
   سپاس از شما

 291. محمد می‌گوید:

  قیمت های اره مویی تون کجاست؟

 292. عباس می‌گوید:

  با سلام و تشكر از سايت خوبتون لطفا تغييرات آينهل را براي من هم ارسال نماييد باتشكر

 293. رضادرویشی می‌گوید:

  سلام من پنجاه سال سن دارم در دوران نوجوانی وجوانیم نجاری گره چینی کردم از اخلاق پاسخگویی شما لذت بردم خواستم راهنماییم کنید ببینم آیا در یک زیر زمین ۶۰متری خانه ام با برق خانگی می تونم با اره مویی برقی کار گره چینی ومعرق مشبک انجام بدم چه ابزارهایی احتیاج دارم مشتری دارند این کارها اره مویی برقی وابزار آلاتم را از کجابخرم وچوب را از کجا ممنون می شم اگر به جیمیلم جو.اب بدین وعکس وآموزشهایی بهم بدهید درضمن من وب سایت ندارم متشکرم

  • مدیر می‌گوید:

   سلام بزرگوار.
   برای گره چینی اره مویی چندان به کار نمیاد . پشنهاد من اره های فلکه ای 10 اینچی هست . همراه با فرز و میز فرز.
   با اره فلکه ای و با ساخت کلیشه های مخصوص ( 15.30.45 و .. درجه ) امکان ساخت همه نوع گره ای رو خواهید داشت .
   برای خرید جای خاصی رو نمی تونم معرفی کنم .

 294. سعید می‌گوید:

  سلام
  تا حالا از سایت از ابزار یراق خرید داشتید؟
  میخوام اره مویی ماکیتا بخرم مطمینه!

 295. محمد می‌گوید:

  سلام.خسته نباشید.
  ممنون از سایت و مطالب عالیتون.
  اگه امکان داره و زحمتی نیست تغییرات رو برای من هم ارسال کنید.ممنون

  • مدیر می‌گوید:

   @محمد,
   سلام
   لطفا نظرات را کامل مطالعه کنید
   لینک مربوط به عکس ها درج شده….

 296. محمد می‌گوید:

  با سلام.
  آیا شما تا به حال از فروشگاه اینترنتی ….. خرید کرده اید.
  خرید انلاین از این فروشگاه مطمعن است.
  با تشکر

  (اگه اره مویی برقی دوالت گیر آوردید خبر کنی)

  • مدیر می‌گوید:

   بله.
   خرید داشتم و برای بنده مشکلی پیش نیومد.
   از طریق باربری هم ارسال خواهد شد .
   فرایند خرید تا تحویل نهایتا سه روز طول خواهد کشید .

 297. سعید می‌گوید:

  سلام
  چند تا سوال داشتم
  میگن اره مویی ماکیتا اگر اره کمان دستی روش بزاری میشکنه درسته؟
  من از یه بنده خدا ماکیتا داشت پرسیدم میگفت با کوچکتر سایز اره مویی ماکیتا هم نمیشه کارای ظریف معرق دراورد؟
  ماکیتا به درد کار مشبک میخوره؟ یعنی میشه هی تیغ رو باز و بسته کرد؟

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   بستگی به قطعه کار داره . تیغه ی مناسب قطعه کار رو بندازی نمیشکنه .
   کارهای معرق مرسوم رو هیچ وسیله ی برقی نمیتونه انجام بده و فقط کار دست هست
   اما کارهای مشبک رو در سطح مناسبی انجام میده.

 298. cedar woodcraft می‌گوید:

  میدان حسن آباد_خیابان امام خمینی به سمت میدان امام خمینی نمایندگی بوش

 299. سعید می‌گوید:

  ببخشید از کجا میتونم این مدل proxxon رو تهیه کنم؟
  اگر ادرس بدید ممنون میشم

 300. cedar woodcraft می‌گوید:

  بله میشه بست.شاید فکر می کنن بهتر هستن و شایدم باشن.دیوالت فکر نکنم فهلا باشه اما دو مدل proxxon دیدم یکی 1.8 میلیون و یکی 2.2 میلیون

 301. سعید می‌گوید:

  یعنی میشه رو ماکیتا همین اره مویی های المانی رو بست که رو اره دستی بسته میشه؟
  پس چرا همه دنبال پروکسن و دیوالت هستن چه فرقی دارن؟
  تو ایران پروکسن دیوالت هستش؟

 302. cedar woodcraft می‌گوید:

  سلام
  اگه منظورتون از اره مویی دستی ، تیغ اره هست بله ساپورت می کنه

 303. نگین می‌گوید:

  عالـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی

 304. سعید می‌گوید:

  سلام
  ایا ماکیتا اره مویی دستی رو ساپورت میکنه؟

 305. زهرا می‌گوید:

  ممنون از راهنمایی شما

 306. cedar woodcraft می‌گوید:

  در مورد پریدن چوب جز برعکس بسته شدن تیغه که منم همین احتمال میدم ممکنه سرعت مناسبی انتخاب نکردین یا شایدم چوب محکم نگه نمیدارین.من بهترین نتیجه برش با اره ماکیتا رو تیغه های سایز 3تا 5 بدست آوردم البته بازم به نوع کار بستگی داره.گرد بر بیتر به درد خالی کردن طرح های داخلی می خوره چون مقدار زیادی از چوب بر میداره واسه برش مستقیم خوب نیست

 307. محمد رشادی می‌گوید:

  من اره مویی 150 تومنی هم دیدم
  ولی ساخت ایران بود.

 308. زهرا می‌گوید:

  با سلام استاد من اره مویی ماکیتا خریدم چند سوال از شما داشتم

  اول موقع برش خط باچوبهای معرق مانند ممرز یا عرعر چوب تکانهای بدی می خورد که باعث شکستن چوب می شود .

  دوم تیغ مورد استفاده تیغ پاملخی بود که

  درسرعت بالا میشکست عوض کردم تیغ درشت انداختم ولی بازم درسرعت بالا چوب می پرد

  یه سوال دیگه تیغ گرد بر بدرد برش خط می خورد یا نه ممنون از راهنمایی شما.

  • مدیر می‌گوید:

   سلام
   اینطور که شما میگی میپره احتمالا تیغه رو برعکس بستی .
   غیر از این احتمال دیگری با توجه به تجربیات کار با این دستگاه سراغ ندارم .

 309. حسین می‌گوید:

  اره موی برقی قیمتش چنده؟

 310. محمد رشادی می‌گوید:

  سلام

  جناب مدیر گذشته از محتوا و اطلاعاتی که توی سایت هست باید اعتراف کنم که پاسخگویی و سرعت عملتون هم عالیه.امید وارم همیشه موفق و پیروز باشید.

  باتشکر از زحمات فراوانتون

 311. زهرا می‌گوید:

  سلام برای دستگاه اره مویی ماکیتا هم می شود تغییرات راداد برای خط چه
  چوبی بهتراست

  • مدیر می‌گوید:

   ماکیتا نیازی به تغییرات نداره .
   بسته به نوع طرح می تونه متفاوت باشه . سوال شما جواب یکتا نداره .

 312. محمد رشادی می‌گوید:

  سلام

  خسته نباشید.ظاهرا معلومه تاپیک خیلی گرمیه
  منم میخوام از فرصت استفاده کنم و نظرتون بپرسم.
  من در حال ساختنیه دستگاه cnc خانگی هستم ولی متوجه شدم مباحث الکترونیکش خیلی پیچیدست و به فکر ساختن یه اره مویی شدم.از اونجایی که ک اکثر ابزار کارم رو خودم میسازم میخوام اره مویی رو هم خودم بسازم.

  ضمنا فایل ساختن اره مویی رو از سایت دانلود کردم ولی چیزی ازش متوجه نشدم.
  اگر دوستان قبلا ساختن یا نقشه یا ویدئویی دارن که کمک کنه برام بفرستن یا توی همین تاپیک بزارن.
  باتشکر از همتون
  جیمیلم:[email protected]

  • مدیر می‌گوید:

   ساختار ساده ای داره .
   کمی شم فنی داشته باشی به یکبار دیدن دستگاه می تونی بسازی .
   قسمت اصلی دستگاه اون میل لنگی هست که دور موتور رو تبدیل به حرکن رفت و برگشتی میکنه .
   قسمت مهم بعدی انتهای دهانه ی عقبی کمان دستگاه هست که طول عرض دهانه ی برش رو تنظیم میکنه .
   آخرین قسمت هم جایی هست که باید فک پایین دهنه لولا بخوره تا دستگاه بتونه بدون مزاحمت رفت و برگشت کنه
   اینکه کجا این لولا مانند رو قرار بدی که به موتور فشار نیاد و از طرفی دستگاه لق نزنه مهم هست .
   این واژه رو جستجو کن :
   scrollsaw DIY

 313. cedar woodcraft می‌گوید:

  امکان تغییر متریال دارین؟مثلا جای ام دی اف می تونید از تخته چندلا استفاده کنید؟یه نوع دستگاهی هست البته بعید میدونم تو ایران باشه اگه خواستید باید خودتون وارد کنیدش،این دستگاه کاملا شبیه اره مویی هست با این تفاوت که فقط یک فک در قسمت پایین داره و جای تیغ اره مویی باید روش تیغ اره عمودبر نصب کنید.مارکش ROCKWELL هست و حدودا 180 دلار قیمتشه

 314. cedar woodcraft می‌گوید:

  دوست عزیز حتی ام دی اف 15 میل هم میشه با اره مویی برید اما بدلیل کند شدن سریع تیغه صرفه اقتصادی نداره و دستگاه هم عمرش به شدت کم میشه در مورد ام دی اف 6 و 8 میل هم همین طوره اما باز اوضاع بهتره.والا جز اره عمود بر(چکشی) دستگاه دیگه ای به ذهنم نمیرسه. اگه امکانشو داری یه عمودبر proxxon بگیر که واسه کارهای ظریف هست و با آداپتور 12 ولت کار میکنه

 315. محمد حسن رجب پور می‌گوید:

  ممنون cedar
  اگه بخوام روی ام دی اف 6 یا 8 میل طرح دربیارم البته نه طرح ظریف باید چه کار کنم ؟ از چه وسیله ای استفاده کنم ؟
  فقط نگو اره چکشی که نمیشه ؟

 316. محمد حسن رجب پور می‌گوید:

  اصلا حوصله نداشتیا
  خیلی ممنون

 317. cedar woodcraft می‌گوید:

  سلام
  اره مویی برای برش ام دی اف مناسب نیست چون ام دی اف تیغ زود کند می کنه و به اره فشار میاد
  اره فلکه تشکیل شده از دو فلکه و یک تیغه نواری شکل. از تیغه های نازک برای برش های مورب و زاویه دار استفاده میشه و از تیغه های پهن تر برای ورقه کردن کنده و الوار به ضخامت دلخواه
  ماکیتا تیغ اره مویی دستی هم روش نصب میشه و همچنین تیغ های پین دار

 318. محمد حسن رجب پور می‌گوید:

  سلام
  من میخوام ماکیتا بخرم . همه نظرهارو هم مطالعه کردم .
  ولی با توجه به کاری که میخوام بکنم چند تا سوال دارم .
  1 – ام دی اف که نزدیک 1و نیم سانت قطر داره رو میتونم با ماکیتا ببرم ؟
  2 – اره فلکه ای چیه و کجا ازش استفاده میشه ؟
  3 – ماکیتا هم تیغه اره مویی دستی رو ساپورت میکنه ؟

  • مدیر می‌گوید:

   جواب همه ی این ها رو با جستجو در اینترنت بدست خواهید آورد .
   سرچ کنید .

 319. cedar woodcraft می‌گوید:

  سلام
  میشه از اسپری روان کننده WD40 استفاده کرد

 320. یه بنده خدا می‌گوید:

  سلام من میخوام رو چوب 8 میل کار کنم میشه از این دستگاه استفاده کنم.لطفآ جواب بدید.

 321. میثم می‌گوید:

  باسلام خدمت دوستان عزیز وآقای روزبه گرامی : من یک دستگاه اره مویی مدل آینهل آبی رنگ با قیمت مناسب برای فروش دارم ت:0913*****

  • مدیر می‌گوید:

   @میثم,
   سلام دوست عزیز
   ارائه ی شماره تماس امکان پذیر نیست و این کار مشمول هزینه ی تبلیغات خواهد شد
   سپاس از شما

 322. سید وحید شهرآئینی می‌گوید:

  متاسفانه کیفیت تیغ اره مویی تو ایران افتضاحه. حداقل من از ده سال پیش به بعد دیگه اره خوب گیرم نیومد. هرکسی بتونه راهنمایی بکنه واقعا ممنونم.

 323. سید وحید شهرآئینی می‌گوید:

  سلام. معمولا تمام هنرمند های خارجی یه اسپری مخصوص روی تیغ اره میزنن که باعث روغن کاری و کاهش حرارت تیغه طول عمرش میشه. تو اره مویی دستی میشه از موم استفاده کرد اما با دستگاه برقی بی فایدست. میخاستم بدونم این اسپری تو ایران هست؟؟؟؟؟؟/ یا باید بالاخره چیکار کرد؟

 324. زهرا می‌گوید:

  ممنون از راهنمای شما

 325. زهرا می‌گوید:

  سلام استاد یه سوالی داشتم اینکه چرخ خیاطی قدیمی را تبدیل

  به اره مویی میکنند شما اطلاع دارید یا نه اگر دارید می توانید به

  من ادرس بدهید .

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   تو اینترنت و در سایت های خارجی دیدم ولی جایی تو ایران سراغ ندارم

 326. زهرا می‌گوید:

  باسلام من معرق کار هستم می خواستم از شما راهنمای بگیرم درمورد دستگاه اره موی برقی ایا کار اره مویی دستی را انجام میده

  دوم اینکه کدوم بهتر محک اینهل یا ماکیتا ویا الماس ایرانی ممنون میشم کهجواب ما بدهید

 327. hadi می‌گوید:

  سلام و خسته نباشيد ،من تازه يک اره مويي محک خريدم بي زحمت در مورد سرويس و نگهداري اولين بار از دستگاه استفاده ميکنيم(اچار کشي و روغنکاري )و در ادامه که باهاش کار مي کنيم يک توضيح بدهيد ،و ايا سفت کردن بيش از حد تيغه به دستگاه و بلبرينگ هاي دستگاه فشار مي اورد ،و به نظر شما اگه دستگاه رو ببرم پيش متخصص تا يک پدال برام بزاره تا مثل چرخ خياطي کار کنه ،کار باهاش راحت تر نميشه ؟؟ببخشيد که چند تا سوال با هم پرسيدم

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   برای پدال نیازی به متخصص نیست و خودتون امکان نصب دارید . اما نیازی به اینکار به اونصرت نیست . لااقل برای بنده نیازش حس نشده حین کار . شما کار کنید در ابتدا اگر حس کردید نیاز هست اقدام کنید .نیازی به آچار کشی نداره . فراری که نخریدی .
   تیغه اره رو بیش از اندازه سفت کنید میشکنه . نگران فشار به بلبورینگ نباشید .

 328. کاربر می‌گوید:

  سلام خسته نباشید من میخوام یه ست کامل اره برقی برای نقشه های سه بعدی معرق و مشبک بگیرم قبلا با اره مویی دستی کار مبکردم یه کم سخت بود … میشه راهنمایی کنید چه چیزایی به جز اره باید بخرم روش سوار کنم

 329. سعید می‌گوید:

  اره مویی آلمانی رو از کجا میتونم بگیرم؟

 330. حمید می‌گوید:

  سلام
  اقا یکی یک ادرس بده که این اره مویی ماکیتا ار کجا میشه خرید.
  من که هر چی میگردم نیست.
  مغازه دار ها میگن دیگه تولید نمیشه

 331. سید وحید شهرآئینی می‌گوید:

  ممنونم . واقعا راهنمایی خوب و درستی بود. خرید آمادش بهتره

 332. سید وحید شهرآئینی می‌گوید:

  یه سوال مهم دارم. من برای کارگاهم نیاز به یه مکنده دارم که خرده تراشه های چوب رو از خروجی دستگاه ها جمع بکنه. منتها خیلی گرونه حدود 1 تومن. شما روش ساختشو بلد نیستین؟ dust collector

  • مدیر می‌گوید:

   ساختار عجیبی ندارند .
   اما برای ساخت خانگی اون هم حداقل به یک الکتروموتور 2 اسب نیاز دارید با گشتاور و دور مناسب
   علاوه بر اون یاتاقان ها و ساختاری برای تبدیل دور موتور به مکش که اینها به خودی خود بیش از 60% قیمت محصول هست
   نهایتا با ساخت دستی وسیله بتونید 20% صرفه جویی در ابزار ( فقط در ابزار ) داشته باشید .
   هزینه های استاد کاری و ساخت و تحقیق و …. بماند .

 333. وحید می‌گوید:

  سلام روزبه جان اگر ممکنه یک طرح پایه دریل چوبی قرار بده متشکر

 334. cedar woodcraft می‌گوید:

  سلام
  آقای خوانساری میشه با من تماس بگیرید این ایمیل من هست
  [email protected]

 335. سید وحید شهرآئینی می‌گوید:

  دوستان من توی اینترنت کلیپی دیدم که اره مویی برقی دست ساز درست شده بود. کسی تجربه ای داره در این زمینه؟

 336. سید وحید شهرآئینی می‌گوید:

  با تشکر از مدیر سایت میخوام بدونم چرا پیشنهاد اره مویی آلمانی من رو تو سایتشون نذاشتن. اگه بهانه تجاری بودن رو میخواهید بیارید باید بگم اولا مطمئنم که من تجربه هنریم بیشتر از خیلی از دوستان. ثانیا قصدم از پست اون میل کمک به دوستان بوده وگرنه اگه همین الان ببرمش تو فروشگاه دو برابر اون قیمت فروش میره. لطفا اشتباه برداشت نکنید. منتظر جوابتون؟

  • مدیر می‌گوید:

   با توجه به جنبه ی تبلیغاتی کامنت شما منتشر نشد .

 337. خوانساری می‌گوید:

  یک سوال دیگر
  اگر برای ساهت اسباب بازی بخواهم ضخامت مثلا 20 سانت را برش بدهم ، باید از چه دستگاهی استفاده کنم؟
  ممنون

  • مدیر می‌گوید:

   برای این ضخامت فقط باید از اره فلکه ای استفاده کنید .

 338. خوانساری می‌گوید:

  سلام
  من میخواهم اره مویی برقی بخرم .
  و آینهل BT-SS 405 E را انتخاب کردم
  من میخواهم :
  روزی سه چهارساعت دستگاه روشن باشد
  دائما باید ضخامت های حدود 4-5 سانت را برش بزنم
  و میخواهم اسباب بازی چوبی با آن بسازم (کامیون و ماشین و …)
  و گاهی معرق کاری هم بکنم

  به نظرتان این دستگاه مناسب تر است یا ماكيتا SJ401؟
  پیشنهاد شما چیست؟
  (نظرات دوستان را هم خواندم )
  ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   ماکیتا بهتر هست .
   کیفیت ساخت و کارایی بهتری داره
   از نظر قدرت برش هم کمی بهتر هست
   برای کارهای بزرگ این نوع خاص اره مویی برقی ایده آل نیست . اما کار راه انداز هست .
   چوب هایی با چگالی کم و متوسط رو می تونید برش بزنید اما برای چوب های چگال تر خیر .
   تو کاتالوگ دستگاه طول و عرض دهانه ی برش قید شده که می تونید مطالعه کنید
   تجربه ی من میگه انتظار برشی که تو فیلم ها از اره مویی برقی می بینید رو از این اره نداشته باشید ..

 339. سید وحید شهرآئینی می‌گوید:

  اره مویی ماکیتا اره خوبیه اما به نظر من موتورش داغ میکنه بعد از نیم ساعت کار کردن. مخصوصا اگه تیغ اره عریض انداخته باشید. البته با تیغ گردبر این مشکل تا حدی حل میشه. من پونزده سال که معرق کار میکنم و با برند های ابزار زیادی کار کردم. آینهل با وجود تبلیغاتی که میکنه ابزار های ضعیفی وارد بازار کرده. ابزار های ساخت اصلی کشور های اروپایی مثل آلمان و … واقعا قابل مقایسه نیستن. عالین. بعد از اونها ماکیتا هم گزینه خوبیه

 340. علیرضا می‌گوید:

  با سلام.تغییرات داده شده در نحوه بستن تیغه دستگاه رو که قبلا خواسته بودم امکانش هست به ایمیل بنده هم ارسال کنید؟ممنون میشم
  درضمن مدل دستگاه لیزری حرفه ای آینهل است قرمز رنگ
  چه تعقییراتی باید روش صورت بگیره تا کج بری نداشته باشه

  • مدیر می‌گوید:

   دوست عزیز عرض شد خدمت جنابعالی
   کامنت ها رو مطالعه کنید

 341. cedar woodcraft می‌گوید:

  سلام
  دوستان عزیز شما که دارین این همه هزینه می کنید یکمم بذارید روش ماکیتا بگیرید انقدرم خودتون اذیت نکنید هم صاف میبره هم صدا و لرزش کمتری داره هم اینکه کیفیت ساخت بهتری داره در ضمن من با همین اره ماکیتا تا ضخامت4 سانتیمتر چوب جنگلی برش دادم البته باید با حوصله این کارو کرد

 342. علیرضا می‌گوید:

  سلام
  حال شما
  به تازه گی اره مویی برقی لیزری حرفه ای مارک آینهل خریده ام
  چرا کج برش میزنه
  چیکاربایدکنم تاکج برش نزنه
  می شه راهنمای کنی

 343. علیرضا می‌گوید:

  سلام
  حال شما
  خسته نباشی
  به تازگی دستگاه اره مویی لیزی حرفه ای مارک اینهل گرفتم امکانش هست برای کارایی بهتردستگاه بفرمایید چه تعقییراتی بایدایجاد شود درصورت امکان به ایمیلم ارسال کنید
  ضمنا نظرتونادرمورد دستگاه می خوام بدونم
  قبلا ازعنایت جنابعالی قدردانی می گردد

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   اطلاعات کاملی در مورد این دستگاه ندارم .
   تغییرات هم صرفا در قسمت گیره ی دستگاه اعمال شده بود که گمان میکنم برای این مل نیازی نباشه .

 344. mehdi می‌گوید:

  سلام آقا روزبه .. مهدی از خوزستان دزفول … در مورد دستگاه اره مویی برقی آیهنل .. من اون دو تا قطعه رو دادم آنبری برام درست کرد ولی نمیدونم چرا اینقدر زود تیغ میشکنه و اینکه خیلی کج برش میده .. خیلی کج ها.. دستگاه رو هم نقاله کردم بازم فایده ای نداشت به نظرتون علت چی میتونه باشه؟بعدش چوب 8 میلی متری رو به زور برش میده اصلا هی باید فشار بدم و بعدش تیغه میبره …. ممکنه ایراد از تیغه باشه؟یا اینکه چه تیغه ای واسه چو 8 میلی بزارم که نشکنه؟دنده درشت خوبه>لطفا راهنمایی کنید منتظرم

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   اگر درست ساخته و نصب کرده باشید حتما مشکل برش شما باید حل شده باشه
   8 میل رو هم برش میده اما تا چه چوبی باشه . خیلی سخت باشه باید سرعت رو زیاد کنید . هر تیغه ای هم نمیشه استفاده کرد .
   برای ضخامت های بیشتر این اره مناسب نیست
   نیاز به نوع خاصی اط اره مویی برقی هست که حدود 1.2 میلیون قیمت داره که البته خیلی باید دنبالش بگردید.

 345. نازنین می‌گوید:

  سلام . من تازه کارم و یک اره مویی برقی آینهل سورمه ای دارم . هر کار میکنم کج برش میده . یعنی وقتی روبروش میشینم و دستم و چوب را مطابق شیار میز برش اره مستقیم و در راستای اره حرکت میدم ، اره یک خط کج برش میده . مراحل گونیا رو هم رعایت کردم . نمیدونم چکار کنم . لطفا راهنمایی کنید . ممنون .

 346. حسین می‌گوید:

  با سلالم خدمت دوست گرامی راحله خانم اگه ممکنه ایمیل تون رو برام بزاری
  ممنون میشم از لطفتون
  ایمیل هم هست [email protected]

 347. ناهید ایمانی می‌گوید:

  با عرض سلام و احترام و تشکر از بابت مطالبتون میخواستم در صورت امکان تغیراتی رو که روی اره مویی برقی انجام دادید رو براین ایمیل کنید سپاسگذارم

 348. راحله خانم می‌گوید:

  سلام میچه تغییرات رو برای منم هم میل کنید.. نصب تیغ روی این دستگاه آنهیل خیلی سخته…

 349. حمید می‌گوید:

  سلام
  آیا اطلاع دارید اره مویی ماکیتا نو یا دست دوم از کجا می تونم تهیه کنم؟
  تمامی فروشگاه های اینترنی تماس گرفتم
  تمام ابزار فروشی های اصفهان (خیابان صمدیه) گشتم
  فقط اینهل و محک وجود داشت
  نمایندگی ماکیتا در تهران تماس گرفتم اونها هم نداشتن
  دیگه تولید نمیشه ؟
  اینهل واسم تو فروشگاه روشن کرد
  تا دور دستگاه بورد بالا صدا از موتورش در امد دیگه هم قطع نشد.
  شایدم خراب بوده اما کلا از اینهل زده شدم.
  ممنونم میشم اگه بتونید کمکم کنید

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   چرا فروشگاه ها دارند.
   مدتی وارد نمیشد اما الان هست.
   باید بگردید.
   به فروشگاه انلاین ابزار یراق هم سر بزنید
   قبلا داشت .

 350. راحله خانم می‌گوید:

  با سلام خدمت شما و ممنون از اطلاعات خوبتون.. من یک دستگاه آنهیل خریدم اما هر کار میکنم تیغ پا ملخی ساده6 روچ نصب نمیچه.. میخواستم ببینم… همه همین طور هستن یا دستگاه من خرابه؟ اگه راه حلی در این مورد دارین لطفن راهنماییم کنین . ممنون

 351. متین می‌گوید:

  اینجانب اره مویی حرفه ای با کاربرد تیغه های متغیر (اندازه های متغیر تیغه های وصل به دستگاه) لازم داشتم لطفا راهنمایی کنید.

 352. سید حسین می‌گوید:

  سلام بر شما
  من طرحی را در نظر دارم که در ان باید چوب بامبو را با انحنای خاصی برش بدم. این کار را با اره مویی فلز بر انجام دادم هر چند زیاد طول کشید چون چوب سختی داره.

  میخواستم بدونم ابزار دیگه ای هست که کار من را راحت کنه و بتونم این کار را سریعتر انجام بدم
  خط برش من روی استوانه ی بامبو(قطرش متوسط ۵ سانت و ضخامت دیواره ۵ میلیمتر هست) به صورت سینوسی هست

  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • مدیر می‌گوید:

   میتونید از اره فلکه ای های کوچک استفاده کنید .

 353. محمدرضا می‌گوید:

  سلام
  با سپاس فراوان از سایت خوبتون که این قدر کامل هست
  من توی این نظرات کلی مطلب یاد گرفتم
  بازم متشکرم
  دست مریزاد

 354. علیرضا می‌گوید:

  سلام
  حال شما
  می شه بگید چه تعقیراتی باید دراره مویی ایجاد کرد تا بتوان ازان بهتراستفاده کرد
  امکانش وجود داره طرح ظهرعاشورا راتوسایت بذاری
  یا طرح های این چنینی

  ممنون

  • مدیر می‌گوید:

   سلام.
   در قسمت نظرات به تفصیل در این مورد بحث شد<