آموزش, جعبه, محصولات چوبی

آموزش ساخت جعبه چوبی تزئینی با چوب های دور ریختنی

آموزش ساخت جعبه چوبی, آموزش ساخت جعبه چوبی تزئینی, آیچوب, جعبه چوبی تزئینی, چگونه چعبه چوبی تزئینی بسازم, خویش ساز, ساخت جعبه کاردستی, نجاری, جعبه چوبی,

یکی از تفریحات هر دوستدار چوب و درودگری، به‌کارگیری چوب‌های رنگ خورده مربوط به کارهای پیشین و پرتی پروژه‌های گذشته است. در این آموزش از مجموعه نوشته‌های برای خودتان بسازید، آموزش ساخت جعبه چوبی تزیینی را برای شما آماده کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

 

آموزش ساخت جعبه چوبی, آموزش ساخت جعبه چوبی تزئینی, آیچوب, جعبه چوبی تزئینی, چگونه چعبه چوبی تزئینی بسازم, خویش ساز, ساخت جعبه کاردستی, نجاری, جعبه چوبی,

در این کار ما یک تخته به پهنا ۱۵ سانتی متر و طول ۳۰۰ سانتی متر و ضخامت ۱ سانتی متر داشتیم. با استفاده از این تخته رنگ شده، توانستیم یک جعبه چوبی تزئینی بسازیم.

 

 

با توجه به اندازه های مورد نظرمان برای ساخت جعبه، برش ها را انجام دادیم تا بدنه اصلی ایجاد گردد.

 

 

با استفاده از فارسی بر و انتخاب زاویه ۴۵ درجه، این کار انجام شد.

 

لبه های برش خورده را به چسب چوب آغشته کردیم و با استفاده از منگنه کوب اتصال را ایجاد کردیم.

 

 

بدنه اصلی ساخته شد. برای قسمت زیرین یا همان کفی جعبه، از تخته سلایی چینی استفاده کردیم. بدنه را بر روی تخته سلایی قرار دادیم و با استفاده از مداد، دور تا دور جعبه را خط‌کشی کردیم.

 

 

محل خط کشی را با استفاده از اره فلکه برش دادیم. شما می‌توانید این کار را با استفاده از اره فارسی بر و یا اره گرد بر و یا حتی اره دستی انجام دهید. در هر آموزش تلاش می‌کنیم روش و ایده را در اختیار شما قرار دهیم. اینکه چگونه این کار را انجام دهید و ابزار مورد استفاده شما چه چیزی است، بستگی به شرایط شما دارد.

 

 

انتهای بدنه را به چسب چوب آغشته کنید و با میخ، سلایی را به بدنه محکم کنید.

 

 

قسمت های اضافه سلایی را با استفاده از سنباده، صاف و یکدست کنید.

تا به اینجای کار بدنه اصلی و کفی آن درست شد و باید سراغ ساخت درپوش این جعبه برویم. ما دوست داشتید از یک درپوش منحنی برای این جعبه استفاده کنیم.

 

 

برای همین با استفاده از اشیا اطراف خود، قوس مربوط به درب را بر روی تخته ترسیم کردیم و دو عدد از آن اندازه برش دادیم.

 

 

در مرحله ی بعد چوب های درپوش را به صورت زاویه دار برش دادیم و در کنار هم چیدیم. (توضیح و آموزش برش این گونه طرح ها را در آینده به صورت اختصاصی منتشر خواهیم کرد.)

 

 

اگر ساخت درب قوسی برای شما مشکل است و یا ابزار مورد نیاز را در دسترس ندارید، می‌توانید از درب ساده و صاف استفاده کنید. این سبک هم زیبایی مختص به خود را دارد.

 

برای اینکه لولا به بدنه به صورت صاف و درست نصب شود، نیاز بود دور تا دور درب، به اندازه ۲ سانتی متر قاب گرفته شود تا لولا در جای مناسب پیچ شود.

 

در مرحله‌ی پایانی، لولاها و چفت قدیمی، در جای خود نصب شدند.

 

 

پیچ‌هایی که برای این کار استفاده کرده بودیم بسیار بلند بودند و حدود ۱ سانتی متر از چوب بیرون زده بود. به همین خاطر با استفاده از سنباده برقی، قسمت‌های اضافه پیچ را کوتاه کردیم.

 

 

پس از ساخت سازه، یک بار دیگر قسمت های برش خورده و سفید شده را با استفاده از آستری، رنگ‌کاری کردیم.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر شما هم نمونه کار یا آموزشی درزمینهٔ ساخت لوازم چوبی دارید، برای ما ارسال کنید تا بانام شما در آیچوب منتشر گردد.

 

www.ichoob.ir

برای ثبت نظر لطفا وارد اکانت خود شوید ( عضویت رایگان است )